Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Vypočuť druhého je umenie.

Vypočuť svoju dušu je šťastie.

Janko Bálint

Online

Máme online 11 hostí 



Designed by:

Zachráňme ego PDF Tlačiť E-mail



 


 




Zachráňme ego

 

autor: Valerián Gregor Švec



Myslím, že je veľmi dôležité, aby sme po všetkých tých vedomostiach, ktoré sme počas nášho vývoja prijali už konečne porozumeli vzťahu medzi vôľou (univerzálnym vedomím, bohom, prázdnotou, či ako si to kto nazýva) a egom (identitou, formou, bytosťou, či ako si to kto nazýva). Práve v dobe, kedy píšem tento text s pertraktuje chúďa ego tak rozmanito deštruktívne, že sa oplatí venovať mu jednu celú kapitolu. Urobil som tak už aj v knižke „Cesta bohov“ v časti „Duchovná prax“ v kapitole „Karma a ego“. Bola to milá alegória, kde som sa snažil jasne vysvetliť, že karmu si možno predstaviť ako záhradu, kde ego je traktor a vôľa je záhradník. Záhradník musí poznať traktor, chápať, na čo a hlavne ako sa môže používať, aby mohol zasahovať do karmy konštruktívne. V opačnom prípade môže toho tiež veľa pokaziť. Vždy, keď prácu dokončí, odparkuje traktor do garáže a vezme si iný stroj, prístroj alebo nástroj na ďalšie potrebné zasahovanie do záhrady – karmy, aby ju zveľaďoval. Každá takáto výmena zariadení je nové zrodenie. Dosť často, keď svoj nástroj nepoužívame správne, pokazíme kopu vecí a preto to naše odparkovanie nie je pokojným ukončením prospešnej práce, ale skôr zbesilý útek pred skazou, ktorú páchame. Musíme si potom vybrať nejaký iný nástroj, ktorý napraví škody. Problém je v tom, že niekedy škody spôsobíme tak veľké, že si musíme vybrať silnejší traktor, aby ich zvládol a potom... potom častokrát len zdesene sedíme v kabínke nad tými páčkami, budíkmi a gombíkmi a s hrôzou premýšľame, čo vlastne s tým máme robiť.

Prečo toto píšem? Hm, možno už mám pocit, že by bolo príjemné, aby sme zmenili perspektívu pohľadu na ego a hlavne pochopili, čo to vlastne je. Stretávam sa s tým, že len čo vyslovím slovo EGO, niektorí duchovne vzdelávaní ľudia rozšíria oči a zdesene krútia hlavou. To predsa nesmiem! Ja nesmiem mať ego! Veď všade píšu že ego je práve to, čo môže za všetko utrpenie! Fuj, zbavme sa ho! Úprimne súcitím s týmto postojom, no jedná sa o deformáciu duchovného posolstva. Ego je jediný nástroj, ktorý máme, aby sme sa mohli prejaviť v podmienenom vesmíre. Skrze ego vnímame, cítime a prežívame, ako aj prejavujeme svoje kvality, odovzdávame informácie a zrkadlíme obraz o vnútornej realite. Je dôležité pochopiť a vnímať ego ako svoj NÁSTROJ, KTORÝ SOM SI DOBROVOĽNE VYBRAL PRE TOTO ZRODENIE. Nie je škodlivý ani zlý. Nejde o nepriateľa ani o predátora.

Tento nástroj je sofistikovaným stvorením, ktoré má v sebe zakódované všetky základné informácie, ako prežiť. Jeho centrom je mozog a ten vyhodnocuje všetky zmyslové vnemy v materiálnom vyjadrení a na základe analýzy jasne vyhodnocuje situáciu a zadáva príkazy k aktivite, ktorá má len jednu základnú premisu. Prežiť čo najdlhšie.

Prosím, nešokujme ho tým, že meditáciou ho chceme zabiť. Ego v meditácii len tíško a pokojne spí, oddychuje a my, skutočná vôľa, sledujeme film prejavu svojho ega a vychytáva chyby, ktoré následne v bežnom živote, zasa skrze EGO, naprávame! V meditácii prijímame všetky potrebné informácie k tomu, aby sme vo svojom živote – karme vykonali potrebné zásahy, vedúce k rozvoju ducha. Čím hlbšie vnímame svoju duchovnú podstatu, tým ľahšie sa nám s egom narába. Nenadávajme na ego, neobviňujme ho zo všetkých príkorí, ktoré sa nám dejú. Ono sa snaží len poctivo robiť svoju robotu. To MY sme nepozorní. To MY nevenujeme pozornosť štúdiu a očakávame, že ego spraví veci za nás. Kto chová psíkov, určite mi dá za pravdu, že pes veľmi odzrkadľuje správanie svojho pána. Dokonca aj výber psíka napovedá veľa o jeho pánovi. Tak isto je to aj s egom. My sami si ho vyberáme a sami zadávame kritériá, aké ma byť. Zbytočne potom, keď ho už začneme používať hulákame, že je hentaké alebo onaké. Spoznajme ho! Pochopme, na čo slúži a začnime ho správne používať.

Áno, sú dimenzie a úrovne vnímania, kde ego nepoužívame, ale nie je to táto!!! Tu sme sa zrodili práve preto, aby sme pochopili tento vzťah a vedeli v ňom prežívať aj tvoriť celý podmienený vesmír.

Preto vystríham všetkých na ceste za slobodou. Nevedie skrze zabitie ega! Vedie len skrze láskyplné pochopenie jeho úlohy a správne použitie k osohu všetkých cítiacich bytostí vesmíru. Milujme sa všetci, no začnime sa učiť skutočne milovať najprv sami seba. Milovať svoje ego, ako milujem svojho psíka. Ak ho naozaj milujem, viem, kedy byť prísny, kedy trvať na mojej vôli. Viem, kedy ho môžem nechať nabrať vlastnú skúsenosť, aj keď boľavú. Viem, kedy ho môžem nechať len tak sa vyblázniť a viem, kedy mám trvať na disciplíne. Moje ego je moje dieťa aj môj psík zároveň. Nenechá ma samého, ochráni ma, no zároveň je absolútne odkázané na moju vôľu. Ak ho nechám bez povšimnutia, stane sa z neho sebecký arogantný zaslepený a veľmi nešťastný a opustený odroň. Bude sa báť všetkého naokolo, zúrivo štekať a hrýzť, pretože nepoznal lásku a milujúci záujem.

Aké je naopak nádherné dívať sa na oddaného psíka, ako visí očami na pánovi a čaká, čo mu prikáže. Aj sa smejeme občas, keď vymýšľa neplechu, kradne papuče, strká ňufák medzi nohy alebo hravo hryzká. No vždy keď je toho dosť, prísne zastavíme jeho vyčíňanie. Sklopí ušká a previnilo zazerá. Čaká zasa na to, kedy môže byť osožný a pochválený.

Prosím preto, nezabíjajme ego, len ho proste s láskou vychovávajme. Je tu pre nás a chce byť len užitočné.


Prevzaté z: http://nacestemimosystem.meu.zoznam.sk/news/zachranme-ego/




12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Posolstvo jednorožcov – február 2012

Milovaní priatelia. Posielame vám naše hrejivé, láskyplné energie do vášho zimného, mrazivého času. Aj keď na niektorých miestach Zeme je momentálne veľká zima, sú veci, ktoré vás hrejú, v niektorých prípadoch sú až vriace. Nedivte sa tomu, postupne sa odhaľuje pravda a lož, omyly, ale aj tvrdohlavé, falošné, vykonštruované ilúzie.

Nechceme vás o týchto veciach poučovať, nenáleží nám posudzovať a ani vytýkať neprávosti, ktoré robia niektorí vaši vládcovia a ich napomáhači. Vieme, že nakoniec pravda, čo v našom svete je, bezpodmienečná láska, nakoniec vo vašom svete , v srdciach zvíťazí.

Milovaní, to čo sa deje teraz celosvetovo, je len začiatok niečoho veľkolepého. LÁSKA, ktorú ste poznali sa premenila na BEZPODMIENEČNÚ LÁSKU. Samozrejme, všetko má svoj čas, aby sa to etablovalo do vašich životov, a záleží len na vás, či to naozaj chcete alebo nie. Je to o vás, o vašich životoch, o vašich existenciách, o vašej budúcnosti. Celý duchovný svet, všetky anjelské, svetelné bytosti sa radujú spolu s nami nad vašim veľkolepým úspechom. Vibrácia Zeme sa definitívne zmenila. Gaia prijala, ukotvila lásku Agapé do svojej existencie. V tomto smere ste jej pomohli aj vy vaším úsilím o prijatie tejto milujúcej energie pri otváraní energetických brán minulí rok, s pochopením a prijatím potreby zmeny vo vašich životoch.

Je len začiatok roka 2012 a myslíme si, že aj vy jasne vidíte prichádzajúce zmeny vo vašom 3D svete. Niektorí z vás majú chaos v sebe a rovnako vidia chaos okolo seba. To patrí k tejto dobe. Nevedomie vystupuje do popredia, čo aj musí, nakoľko takýmto spôsobom ustupuje novým vibráciám lásky. Je to jasná správa pre vás. Môžete sa snažiť bojovať proti tomu, chcieť pochopiť s vašim rozumom, súčasným, starým, pomaly odchádzajúcim vedomím, no nakoniec aj tak pochopíte, že je to márny boj, snaženie. Jediné, čo vám ostane a veríme milovaní, že prídete na to skoro je, že začnete spolupracovať, cez lásku prekročíte tieň vášho strachu a vaše starosti odovzdáte do rúk najvyššej moci.

Ďalšou pomôckou pre vás momentálne je komunikácia. Jedine otvorenosť a komunikácia vám odhalí, kto vám rozumie a kto nie, kto je na vašej vibračnej úrovni a kto nie. Zbytočne budete dávať svoje energie ľudom, ktorí vám nerozumejú, idú svojim tempom a svojou cestou. Ak si myslíte, že im pomôžete, nakoniec zistíte, že ste strácali čas a pre vás to môže znamenať stratu najcennejšieho času v Teraz a Tu, keď všetci s láskou v srdci očakávame vzostup. Všetci v 5D sme ako bratia a sestry a milujeme jeden druhého, nerobíme žiadne rozdiely medzi sebou. Ak vaše vedomie stále budete vedome udržiavať v 3D, nedokážete prijať potrebné vibrácie k vzostupu. Ak je to vaša voľba, tak pre vás nič nemôžeme urobiť, jedine vás s láskou rešpektovať.

Priatelia naši milovaní, vieme, že málo viete o 5D, nepoznáte to tam a tak aspoň obrazne vám chceme máličko niečo ukázať z tejto dimenzie. Dáme vám menší návod a vyskúšajte si to. Ak sa vám to bude páčiť, veríme, že pochopíte dôležitosť zmeny vášho vedomia. Celá práca je v tom, že začnete snívať, predstavovať si niečo, tak ako ste to robili ako deti. Verte svojim predstavám, berte to ako niečo hotové, precíťte ich, stotožnite sa s nimi. Pre niektorých dospelých je to možno novinka a neveria takýmto rozprávkam. Skúste to a sami uvidíte, či sa vám nesplní váš sen. Samozrejme nedávajte tomu podmienky času a ani formu uskutočnenia. To všetko nechajte na vyššie sily. Buďte pozorovateľmi a zároveň aj tí, ktorí čakajú na svoju vysnívanú odmenu. Niekedy k tomu, aby sa to mohlo uskutočniť, treba urobiť takú malú drobnosť. Pohnúť sa z miesta. Pečené holuby, ako to hovorievate, nepadajú z neba, a tak aj v tomto smere sa to občas stane, že aj vy budete musieť určité kroky urobiť, aby sa váš sen uskutočnil. Je to ako s autom. Chcete auto, ale nemáte vodičský preukaz. Vesmír vás tak miluje, že to auto vám dá, ale až vtedy, keď si urobíte príslušné skúšky a dostanete ten preukaz. Vesmír vám dáva najlepšiu kvalitu a vy musíte byť pripravení na tú kvalitu.

Preto je veľmi dôležité, aby ste si vaše rozhodnutia pevne stanovili, ale z druhej strany ak cítite, že k dosiahnutiu cieľa potrebujete vykonať nejaké zmeny, tak ich urobte. Všímajte si vaše rozhodnutia a rovnako si všímajte, čo sa deje okolo vás. Pokiaľ je to horšie alebo nič sa nedeje, chybu hľadajte v sebe. Niečo robíte zle. Vaša rozhodná otvorenosť a úprimnosť voči sebe samým vám pomôže nájsť chybné úsudky, vnútorné vedenie, zbytočné ilúzie. Sami zistíte, že ak na tomto budete pracovať, tak sa zmenia okolo vás vaše stresové situácie, opäť zažiari slniečko vo vašom živote.

Tieto rady vám predávame s láskou, aby ste dosiahli váš životný zámer, pre ktorý ste sa inkarnovali do Teraz a Tu v 3D. Majte na pamäti milovaní, že na prvom mieste by ste mali mať váš životný plán. Ak by pre vašu dušu nebolo tak dôležité, aby ste boli v inkarnácii pri vzostupe, tak by ste určite neboli tu. Ak ste tu, tak vaša duša výslovne túži po vzostupe. To ostatné a ostatní sú len pomocníci k dosiahnutiu vášho duchovného zámeru.

Uvedomujeme si, že tento rok je dôležitý nielen pre vás, ale aj pre celý vesmír. Zmeny, ktoré sa uskutočňujú vo vašich životoch na vašej nádhernej planéte Zem majú nesmierny význam pre celú vašu slnečnú sústavu, galaxiu a galaxie, vesmír, vesmíry. Zatiaľ ste dokázali veľa, aj keď to tak možno vo vašich životoch nevidieť. Celkovo sa vibrácie ľudí zmenili k lepšiemu. Preto vám budeme naďalej pomáhať, ak o to budete stáť, navštevovať tých, ktorí sa priblížili na jeden krok k nášmu svetu. Určite ste si všimli, že nás niektorí stále častejšie vidíte, či už vo vašich snoch, meditáciách, rozjímaniach. Sme s vami stále a milujeme vás.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information