Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Najvyššej múdrosti sa musí každý naučiť sám.

Nedá sa ju učiť slovami.

Indiánska múdrosť

Online

Máme online 6 hostí Designed by:

Liečba poranení z minulosti – komunikácia s vnútorným dieťaťom PDF Tlačiť E-mailZistila som, ako práca s vnútorným dieťaťom pomáha liečiť hlboké poranenia z minulosti. Len zriedkakedy si uvedomujeme, aké pocity strachu prežíva naše vnútorné dieťa. V prípade, že ste sa vo svojom detstve stretali deň čo deň so strachom, potom ešte aj teraz nesiete v sebe jeho trvalé stopy, ba je veľmi pravdepodobné, že v psychickej rovine stále upevňujete vo svojom vnútornom dieťati strach. Vaše vnútorné dieťa nemá kam utiecť. Musíte prekonať obmedzenia svojich rodičov. Potrebujete nadviazať spojenie so zabudnutým dieťaťom vo vašom vnútri. Ono predsa potrebuje vedieť, že sa oň postaráte. Na chvíľu sa zastavte a povedzte mu, že sa mu budete venovať: „Postarám sa o teba. Mám ťa rád. Skutočne ťa mám rád.” Je pravdepodobné, že to častejšie hovoríte s veľkým človekom vo vás, so svojím vnútorným dospelým. Začnite sa takto zhovárať aj so svojím vnútorným dieťaťom.

Predstavte si, že ho držíte za ruku a všade kráčate spolu, a zbadáte, aké nádherné pocity a zážitky budete spolu mať. Potrebujete komunikovať s každou svojou vnútornou časťou.

 

Aké posolstvá chcete počuť ?

Pokojne sa usaďte, zavrite oči a prihovárajte sa svojmu vnútornému dieťaťu. Ak ste sa s ním nezhovárali povedzme 62 rokov, určite potrvá nejakú chvíľu, kým si dieťa uvedomí, že sa s ním chcete naozaj rozprávať. Vytrvalo opakujte: „Chcem sa s tebou zhovárať. Chcem ťa vidieť. Mám ťa rád.” Spojenie raz predsa len nadviažete. Potom budete svoje vnútorné dieťa vidieť, budete ho cítiť a budete ho počuť. Najprv sa mu ospravedlňte. Povedzte mu, ako je vám nesmierne ľúto, že ste sa mu toľké roky neprihovorili a že ste sa k nemu nesprávali korektne. Povedzte dieťaťu, že sa mu chcete odškodniť za dlhý čas oddeleného života.

Spýtajte sa ho, čo máte urobiť, aby sa cítilo šťastné. Spýtajte sa ho, čoho sa najviac bojí. Opýtajte sa, ako mu môžete pomôcť a čo od vás očakáva. Začnite jednoduchými otázkami, naozaj vám na ne odpovie. „Čo mám urobiť, aby si bolo šťastné ? Čo by si dnes chcel/chcela ?” Napríklad sa ho môžete opýtať: „Chcem sa ťa opýtať, čo chceš dnes robiť ?” Možno vám povie: „Ísť na kúpalisko.” Takto sa pomaly otvorí vaša spoločná komunikácia. Keď si nájdete každý deň čas na spojenie s vnútorným dieťaťom, váš život sa bude zo dňa na deň zlepšovať.


Komunikácia s vnútorným dieťaťom

Mnohí z vás už pracujú s vnútorným dieťaťom. Na túto tému vyšlo už veľa dobrých kníh a usporadúva sa veľa tvorivých dielní a prednášok. John Pollard III. napísal vynikajúcu knihu Self-Parenting, ktorá je doplnená cvičeniami a aktivitami na nadviazanie spojenia s vnútorným dieťaťom. Ako som už povedala, v tejto oblasti je veľa možností. Nie ste sami a bezmocní, musíte však vyjsť z ulity a aby ste dostali pomoc, musíte o ňu požiadať. Môžete tiež vyhľadať fotografiu, na ktorej ste ako malé dieťa. Zahľaďte sa na túto fotografiu.


Vidíte na nej nešťastné dieťa ? Alebo je dieťa na fotografii šťastné ?

Tak či onak, spojte sa s ním. Ak vidíte vystrašenú tvár, opýtajte sa, čo ho tak vystrašilo, a urobte niečo, čo ho upokojí. Vyberte si z albumu viac svojich fotografií z detstva a ku každému obrázku dieťaťa sa zvlášť prihovorte. Takisto pomáhajú hovory s dieťaťom pred zrkadlom. Ak ste mali v detstve prezývku, oslovujte dieťa tak. Posaďte sa, bude to pre vás pohodlnejšie, lebo inak, ak sa dostavia ťažkosti, budete možno chcieť zutekať.


Ďalší možný spôsob komunikácie s vnútorným dieťaťom je písanie.

Aj v takom prípade sa vyplaví na povrch množstvo informácií. Použite dvojfarebné ceruzky alebo fixky. Dominantnou rukou napíšte otázku a svojou nedominantnou rukou dovoľte dieťaťu napísať odpoveď. Je to fascinujúce cvičenie. Keď začnete písať otázku, vnútorný dospelý si myslí, že pozná odpoveď, ale keď začnete písať nedominantnou rukou, odpoveď nakoniec vypáli inak, ako ste čakali.


A môžete spolu aj kresliť.

Ako deti ste iste radi kreslili a maľovali, zrejme dovtedy, kým vás nenútili písať krasopisne a zmestiť sa medzi linajky. Pustite sa opäť do kreslenia. Tužku si vložte do nedominantnej ruky a nakreslite obrázok udalosti, ktorú ste práve zažili. Všímajte si svoje pocity. Niečo sa dieťaťa opýtajte a začnite hneď kresliť a zaručene vás prekvapí, Čo uvidíte.


Hrajte sa so svojím vnútorným dieťaťom.

Robte, čo sa mu páči. Z čoho ste ako deti mali najväčšiu radosť ? A kedy ste sa naposledy hrali ? Rodič v našom vnútri často preruší akúkoľvek zábavu, veď sa nepatrí, aby sa dospelý človek hral. Nájdite si čas na hru a zábavu. Vystrájajte tak, ako ste to robili v detstve. Dívajte sa, ako sa hrajú dnešné deti. Ľahko si potom spomeniete na to, ako ste sa hrávali vy.

Ak potrebujete vo svojom živote trochu viac zábavy, spojte sa so svojím vnútorným dieťaťom a vstúpte do sveta spontánnosti a trvalej radosti. Sľubujem vám, že naozaj budete mať v živote viac radosti.

.

.

Privítali vás vaši rodičia, keď ste sa narodili ? Skutočne sa tešili ? Nemali námietky voči tomu, že ste chlapec alebo dievča ? A cítili ste, že sa s vami tešia ? Urobili na počesť vášho narodenia slávnosť ? Ako to skutočne bolo, na tom vám už nemusí priveľmi záležať, môžete to ľahko zmeniť. Zorganizujte si slávnosť na privítanie dieťatka. A povedzte vnútornému dieťaťu všetky tie nádherné nežné hlúpostičky, aké sa vravia bábätkám v prvých mesiacoch života. Aké slová ste ako dieťa najčastejšie od svojich rodičov očakávali ? A čo z toho vám nikdy nepovedali ? Všetko to teraz svojmu vnútornému dieťaťu povedzte. A opakujte mu to počas najbližšieho mesiaca každý deň pri hovoroch k sebe v zrkadle. Pozorujte, čo sa bude diať.

Ak ste vyrastali v rodine alkoholika alebo vás pohlavne zneužili, meditujte a vizualizujte svojich rodičov ako triezvych a milých ľudí. Dajte svojmu dieťaťu, čo chce. Veľmi dlho bolo utláčané. Vizualizujte taký životný Štýl, aký chcete mať so svojím vnútorným dieťaťom. Keď sa bude cítiť bezpečne a šťastne, bude vám dôverovať. Opýtajte sa ho: „Čo mám urobiť pre to, aby si mi dôveroval/dôverovala ?” Opakujem, budete veľmi príjemne prekvapení niektorými jeho odpoveďami. Ak ste mali rodičov, ktorí vás ani trochu nemilovali, a je pre vás ťažké čo i len pomyslieť na vzťah k nim, nájdite si v nejakom časopise obrázok, ako by mal vyzerať milujúci otec a matka. Položte ho k fotografii zo svojich detských rokov. Vytvárajte nové obrazy. Prepíšte svoje detstvo, ak je to nevyhnutné. To, v čo ste v detstve verili, zostalo vo vašom vnútornom dieťati. Ak mali vaši rodičia prísne myšlienky a vy ste na seba tvrdí a máte tendenciu budovať si okolo seba hradby, vaše vnútorné dieťa akiste len pokračuje v tom, čo ho naučili rodičia. Ak sa obviňujete za každý prehrešok, musí byť pre vaše vnútorné dieťa otrasným zážitkom každé raňajšie prebudenie: „Kto mi dnes a za čo vynadá ?” Naši rodičia nám hovorili len to, čo zodpovedalo ich stupňu vedomia.


Dnes sme rodičom svojho vnútorného dieťaťa my.

Máme na to svoje vedomie. Ak stále odmietate starať sa o svoje malé dieťa, je vo vás hlboko zakorenený falošný odpor. Inými slovami, vo vašom živote je stále niekto, komu najskôr musíte odpustiť. Komu ste ešte nestihli odpustiť ? Čoho sa potrebujete zbaviť ? Nuž nech je to čokoľvek, je čas to urobiť. Ak nemáme dnes dosť ochoty pochváliť svoje vnútorné dieťa a dať mu opateru, potom sa nevyhovárajme na svojich rodičov. Robili, čo bolo v ich možnostiach v konkrétnom priestore a čase. Ale v súčasnosti, v tejto konkrétnej chvíli už predsa vieme, aké pocity máme prechovávať k vnútornému dieťaťu.

Tí, čo majú psíka alebo iné domáce zvieratko poznajú, čo to znamená vrátiť sa domov a vidieť, ako vás privíta vo dverách. Nehľadí na to, čo máte oblečené. Aj to mu je jedno, koľko máte rokov, či máte vrásky alebo koľko ste dnes zarobili peňazí. Zvieratko sa teší už z toho, že ste s ním. Miluje vás bez podmienok. Aj vy to tak robte. Tešte sa z toho, že ste živí a že ste tu. So sebou budete žiť navždy. Pokým sa nenaučíte milovať svoje vnútorné dieťa, ani iní ľudia vás dovtedy nebudú mať radi. Prijímajte sa bez podmienok a s otvoreným srdcom. Zistila som, aké užitočné je v meditácii uisťovať svoje vnútorné dieťa v tom, že sa môže cítiť bezpečné. Vzhľadom na to, že som ako dieťa zažila incest, vytvorila som si bohatú predstavu o svojom vnútornom dievčatku. Predovšetkým má starostlivú starú mamu, ktorá sa podobá na Billie Burkeovú v diele Čarodejka z krajiny Oz. Viem, že ak s ňou nie som ja, je so svojou dobrou zlatou starou mamou a je vždy v bezpečí. Býva v chalúpke vysoko v horách, ktorú stráži vrátnik s dvoma dogami a vie, že jej už nikto nemôže opäť ublížiť. Keď som ju takto zabezpečila, môžem jej ako dospelá pomôcť zbaviť sa bolestivých zážitkov z minulosti.

Nedávno sa mi prihodilo, že som odišla z centra a nevediac prečo, preplakala som dve hodiny. Pocítila som, že moje vnútorné dievčatko sa zrazu začalo cítiť poranené a nechránené. Musela som ju uistiť, že nie je zlá a ani nič zlé nevykonala. Bola to jej reakcia na niečo, čo sa kedysi dávno stalo. Čo najrýchlejšie, ako som len vedela, vytvorila som nové pozitívne tvrdenia a v meditácii som zistila, že moja Vnútorná sila ma podporila vďaka svojej ohromnej láske. Krátko na to sa už moje vnútorné dieťa necítilo opustené a ustrašené. Tak isto verím v silu plyšových medvedíkov. Keď ste boli malí, plyšový medvedík bol často vaším najbližším priateľom. Bol vaším dôverníkom a jemu ste sa zverovali so všetkými svojimi problémami a tajomstvami. Bol vždy pripravený vám pomôcť. Vyberte svojho medvedíka zo skrine a prineste ho späť svojmu vnútornému dieťaťu.

Aké by bolo úžasné, keby bol v nemocniciach pri každom lôžku malý plyšový medvedík, ktorého by pacient mohol pritúliť k sebe vždy, keď jeho vnútorné dieťa pocíti úzkosť a smútok.

Z knihy  Louise HAY- Láska sa rodí v tebe

.

.

 

 

Prevzaté z: http://www.2012rok.sk/wp/12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Posolstvo jednorožcov – február 2012

Milovaní priatelia. Posielame vám naše hrejivé, láskyplné energie do vášho zimného, mrazivého času. Aj keď na niektorých miestach Zeme je momentálne veľká zima, sú veci, ktoré vás hrejú, v niektorých prípadoch sú až vriace. Nedivte sa tomu, postupne sa odhaľuje pravda a lož, omyly, ale aj tvrdohlavé, falošné, vykonštruované ilúzie.

Nechceme vás o týchto veciach poučovať, nenáleží nám posudzovať a ani vytýkať neprávosti, ktoré robia niektorí vaši vládcovia a ich napomáhači. Vieme, že nakoniec pravda, čo v našom svete je, bezpodmienečná láska, nakoniec vo vašom svete , v srdciach zvíťazí.

Milovaní, to čo sa deje teraz celosvetovo, je len začiatok niečoho veľkolepého. LÁSKA, ktorú ste poznali sa premenila na BEZPODMIENEČNÚ LÁSKU. Samozrejme, všetko má svoj čas, aby sa to etablovalo do vašich životov, a záleží len na vás, či to naozaj chcete alebo nie. Je to o vás, o vašich životoch, o vašich existenciách, o vašej budúcnosti. Celý duchovný svet, všetky anjelské, svetelné bytosti sa radujú spolu s nami nad vašim veľkolepým úspechom. Vibrácia Zeme sa definitívne zmenila. Gaia prijala, ukotvila lásku Agapé do svojej existencie. V tomto smere ste jej pomohli aj vy vaším úsilím o prijatie tejto milujúcej energie pri otváraní energetických brán minulí rok, s pochopením a prijatím potreby zmeny vo vašich životoch.

Je len začiatok roka 2012 a myslíme si, že aj vy jasne vidíte prichádzajúce zmeny vo vašom 3D svete. Niektorí z vás majú chaos v sebe a rovnako vidia chaos okolo seba. To patrí k tejto dobe. Nevedomie vystupuje do popredia, čo aj musí, nakoľko takýmto spôsobom ustupuje novým vibráciám lásky. Je to jasná správa pre vás. Môžete sa snažiť bojovať proti tomu, chcieť pochopiť s vašim rozumom, súčasným, starým, pomaly odchádzajúcim vedomím, no nakoniec aj tak pochopíte, že je to márny boj, snaženie. Jediné, čo vám ostane a veríme milovaní, že prídete na to skoro je, že začnete spolupracovať, cez lásku prekročíte tieň vášho strachu a vaše starosti odovzdáte do rúk najvyššej moci.

Ďalšou pomôckou pre vás momentálne je komunikácia. Jedine otvorenosť a komunikácia vám odhalí, kto vám rozumie a kto nie, kto je na vašej vibračnej úrovni a kto nie. Zbytočne budete dávať svoje energie ľudom, ktorí vám nerozumejú, idú svojim tempom a svojou cestou. Ak si myslíte, že im pomôžete, nakoniec zistíte, že ste strácali čas a pre vás to môže znamenať stratu najcennejšieho času v Teraz a Tu, keď všetci s láskou v srdci očakávame vzostup. Všetci v 5D sme ako bratia a sestry a milujeme jeden druhého, nerobíme žiadne rozdiely medzi sebou. Ak vaše vedomie stále budete vedome udržiavať v 3D, nedokážete prijať potrebné vibrácie k vzostupu. Ak je to vaša voľba, tak pre vás nič nemôžeme urobiť, jedine vás s láskou rešpektovať.

Priatelia naši milovaní, vieme, že málo viete o 5D, nepoznáte to tam a tak aspoň obrazne vám chceme máličko niečo ukázať z tejto dimenzie. Dáme vám menší návod a vyskúšajte si to. Ak sa vám to bude páčiť, veríme, že pochopíte dôležitosť zmeny vášho vedomia. Celá práca je v tom, že začnete snívať, predstavovať si niečo, tak ako ste to robili ako deti. Verte svojim predstavám, berte to ako niečo hotové, precíťte ich, stotožnite sa s nimi. Pre niektorých dospelých je to možno novinka a neveria takýmto rozprávkam. Skúste to a sami uvidíte, či sa vám nesplní váš sen. Samozrejme nedávajte tomu podmienky času a ani formu uskutočnenia. To všetko nechajte na vyššie sily. Buďte pozorovateľmi a zároveň aj tí, ktorí čakajú na svoju vysnívanú odmenu. Niekedy k tomu, aby sa to mohlo uskutočniť, treba urobiť takú malú drobnosť. Pohnúť sa z miesta. Pečené holuby, ako to hovorievate, nepadajú z neba, a tak aj v tomto smere sa to občas stane, že aj vy budete musieť určité kroky urobiť, aby sa váš sen uskutočnil. Je to ako s autom. Chcete auto, ale nemáte vodičský preukaz. Vesmír vás tak miluje, že to auto vám dá, ale až vtedy, keď si urobíte príslušné skúšky a dostanete ten preukaz. Vesmír vám dáva najlepšiu kvalitu a vy musíte byť pripravení na tú kvalitu.

Preto je veľmi dôležité, aby ste si vaše rozhodnutia pevne stanovili, ale z druhej strany ak cítite, že k dosiahnutiu cieľa potrebujete vykonať nejaké zmeny, tak ich urobte. Všímajte si vaše rozhodnutia a rovnako si všímajte, čo sa deje okolo vás. Pokiaľ je to horšie alebo nič sa nedeje, chybu hľadajte v sebe. Niečo robíte zle. Vaša rozhodná otvorenosť a úprimnosť voči sebe samým vám pomôže nájsť chybné úsudky, vnútorné vedenie, zbytočné ilúzie. Sami zistíte, že ak na tomto budete pracovať, tak sa zmenia okolo vás vaše stresové situácie, opäť zažiari slniečko vo vašom živote.

Tieto rady vám predávame s láskou, aby ste dosiahli váš životný zámer, pre ktorý ste sa inkarnovali do Teraz a Tu v 3D. Majte na pamäti milovaní, že na prvom mieste by ste mali mať váš životný plán. Ak by pre vašu dušu nebolo tak dôležité, aby ste boli v inkarnácii pri vzostupe, tak by ste určite neboli tu. Ak ste tu, tak vaša duša výslovne túži po vzostupe. To ostatné a ostatní sú len pomocníci k dosiahnutiu vášho duchovného zámeru.

Uvedomujeme si, že tento rok je dôležitý nielen pre vás, ale aj pre celý vesmír. Zmeny, ktoré sa uskutočňujú vo vašich životoch na vašej nádhernej planéte Zem majú nesmierny význam pre celú vašu slnečnú sústavu, galaxiu a galaxie, vesmír, vesmíry. Zatiaľ ste dokázali veľa, aj keď to tak možno vo vašich životoch nevidieť. Celkovo sa vibrácie ľudí zmenili k lepšiemu. Preto vám budeme naďalej pomáhať, ak o to budete stáť, navštevovať tých, ktorí sa priblížili na jeden krok k nášmu svetu. Určite ste si všimli, že nás niektorí stále častejšie vidíte, či už vo vašich snoch, meditáciách, rozjímaniach. Sme s vami stále a milujeme vás.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information