Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Očakávanie v láske,

nie je nepodmienečná láska.

Janko Bálint

Online

Máme online 17 hostí Designed by:

Duchovní význam dechu PDF Tlačiť E-mail


Duchovní význam dechu


Duchovní význam dechu


Dech je mostem mezi dvěma světy - viditelným a neviditelným.
Ve skutečnosti jsme dechem spojeni s vše pronikající životní energií, kterou je naplněn celý prostor.
.......

Jíme různě zdravá nebo nezdravá jídla. Držíme diety, půsty a počítáme kalorie. Nakupujeme jídlo, platíme za jídlo, nosíme jídlo, vaříme, trávíme, myjeme nádobí, odnášíme odpadky. Velice drahé, namáhavé a složité. A to, celý život, třikrát denně. Věříme tomu, že to nás nejvíce udržuje při životě, dodává energii, dělá zdravé tělo. Je to jeden z důvodů, proč musíme chodit do zaměstnání.
Potřebujeme kuchyně, restaurace, prodejny, talíře, hrnce, příbory.... : )
Vydržíme bez jídla pár týdnů.

Pijeme vodu nebo jiné tekutiny. Je to již trochu jednodušší i levnější. Věříme tomu, že voda nás udržuje při životě....atd..
Potřebujeme sklenice, hrnky, lahve, konvice..
Vydržíme bez vody pár dnů.

Dýcháme, ale ani si to neuvědomujeme. Vzduch je všude a zdarma. Jednoduché a automatické.
Nepotřebujeme k tomu nic.
Bez dechu vydržíme pár minut.

A to, co bývá nejjednodušší a nejobyčejnější obvykle skrývá největší hodnotu a poklad.
Dýchání není zdaleka tak probádané jako třeba strava a nápoje.
Přitom dech je Život, má v sobě tajemství, které nám bylo zatajované.

Celý tento systém přijímání v principu dodává organismu životadárnou energii - pránu. Čím jemnější substance, tím větší poměr prány.
Neříkám, že nemáte jíst a pít, to každý poznáte sám jaká je vaše cesta a kam vás vaše světelné tělo vede. Chci jen upozornit na bohatství, které se skrývá v dýchání prány. Na sílu světla v ní.

Prána nebo-li čchi je kosmická energie, prasíla stvoření. Je všude kolem nás i v nás. Protéká námi jako řeka života. Přijímáme a odevzdáváme nádechem a výdechem. Dech je to první a poslední v životě těla. Hraje největší roli na fyzické, psychické i duševní úrovni člověka. Dech ovládá každou myšlenku, emoci i pohyb. Je nosič informací.

Dokážeme-li být svým vědomím u svého dechu můžeme řídit pránu, kde ji potřebujeme mít. Pracujeme totiž s kosmickou energií, která tvoří, uchovává i mění. Je základním prvkem života a vědomí.
A pokud jsme již vědomí, tak ji můžeme vědomě použít vědomým dýcháním :)
Prána je podřízená mysli - jsme tvůrci.
Můžeme ji nejen cíleně směřovat k zlepšení vitality, zbavování fyzických i emočních jedů, k získání klidu, ale především ke sladění s kosmickou vůlí.
Existuje mnoho technik a metod dýchání. Čím lépe se naučíme pránu přijímat, tím více ji umožníme proudit naším tělem a učinit náš život šťastnějším a plnějším. Dosáhneme tak harmonie s tímto vesmírem, v němž žijeme. Přichází s ní okamžitý pocit duchovního klidu, míru a navýšení vibrací.

Prána je láska božího dechu. Jakmile dosáhneme vnitřní čistoty pravého Já, tak tehdy jsme blíže k absolutnu. Tato životní síla je pro použití k nejvyšší službě celku. Naše myšlenky by již měly být velmi čisté a zjemnělé, protože to, co dýcháme se stává naší realitou. Kam pránu vedeme, to živí. Myšlenky založené na strachu by byly toxické.
Stačí když váš dech bude volný, spontánní a vědomý. Vědomé zacházení s pránou má větší hodnotu. Staňte se rukami kosmu pro tvoření krásného světa.
Dýchejte celým svým bytím. Nejde tu jen o plíce, ale celistvý systém, kterým jste. Přijímáte pátý element, ne jen vzduch. Nadechujte lásku a vydechujte lásku. Prociťte posvátnost okamžiku.

Slaďte dech s dechem kosmu - boha. Do jednoty.
Přijímejte dokonalost a dovolte ať se božství spojí samo se sebou.
Jsme jen nádech a výdech vesmíru.

A okamžik mezi nádechem a výdechem je nejdůležitější. Má moc nás propustit z omezení oddělenosti. Je vstupenkou skrz přítomnost k Vyššímu Já. Je branou do království nebeského. Tak tam se chviličku zastavte a můžete se podívat do nitra - Domů.
Je to jako vylití svatého grálu a jeho naplnění duchem svatým.

Chvíle prázdnoty mezi dechem, okamžik ticha, má stejný tón jako nekonečno.
Je neprojeveným bytím za projeveným světem.

Já jsem životní energie.
Já jsem prána.


Monika Micajová


12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Posolstvo jednorožcov – február 2012

Milovaní priatelia. Posielame vám naše hrejivé, láskyplné energie do vášho zimného, mrazivého času. Aj keď na niektorých miestach Zeme je momentálne veľká zima, sú veci, ktoré vás hrejú, v niektorých prípadoch sú až vriace. Nedivte sa tomu, postupne sa odhaľuje pravda a lož, omyly, ale aj tvrdohlavé, falošné, vykonštruované ilúzie.

Nechceme vás o týchto veciach poučovať, nenáleží nám posudzovať a ani vytýkať neprávosti, ktoré robia niektorí vaši vládcovia a ich napomáhači. Vieme, že nakoniec pravda, čo v našom svete je, bezpodmienečná láska, nakoniec vo vašom svete , v srdciach zvíťazí.

Milovaní, to čo sa deje teraz celosvetovo, je len začiatok niečoho veľkolepého. LÁSKA, ktorú ste poznali sa premenila na BEZPODMIENEČNÚ LÁSKU. Samozrejme, všetko má svoj čas, aby sa to etablovalo do vašich životov, a záleží len na vás, či to naozaj chcete alebo nie. Je to o vás, o vašich životoch, o vašich existenciách, o vašej budúcnosti. Celý duchovný svet, všetky anjelské, svetelné bytosti sa radujú spolu s nami nad vašim veľkolepým úspechom. Vibrácia Zeme sa definitívne zmenila. Gaia prijala, ukotvila lásku Agapé do svojej existencie. V tomto smere ste jej pomohli aj vy vaším úsilím o prijatie tejto milujúcej energie pri otváraní energetických brán minulí rok, s pochopením a prijatím potreby zmeny vo vašich životoch.

Je len začiatok roka 2012 a myslíme si, že aj vy jasne vidíte prichádzajúce zmeny vo vašom 3D svete. Niektorí z vás majú chaos v sebe a rovnako vidia chaos okolo seba. To patrí k tejto dobe. Nevedomie vystupuje do popredia, čo aj musí, nakoľko takýmto spôsobom ustupuje novým vibráciám lásky. Je to jasná správa pre vás. Môžete sa snažiť bojovať proti tomu, chcieť pochopiť s vašim rozumom, súčasným, starým, pomaly odchádzajúcim vedomím, no nakoniec aj tak pochopíte, že je to márny boj, snaženie. Jediné, čo vám ostane a veríme milovaní, že prídete na to skoro je, že začnete spolupracovať, cez lásku prekročíte tieň vášho strachu a vaše starosti odovzdáte do rúk najvyššej moci.

Ďalšou pomôckou pre vás momentálne je komunikácia. Jedine otvorenosť a komunikácia vám odhalí, kto vám rozumie a kto nie, kto je na vašej vibračnej úrovni a kto nie. Zbytočne budete dávať svoje energie ľudom, ktorí vám nerozumejú, idú svojim tempom a svojou cestou. Ak si myslíte, že im pomôžete, nakoniec zistíte, že ste strácali čas a pre vás to môže znamenať stratu najcennejšieho času v Teraz a Tu, keď všetci s láskou v srdci očakávame vzostup. Všetci v 5D sme ako bratia a sestry a milujeme jeden druhého, nerobíme žiadne rozdiely medzi sebou. Ak vaše vedomie stále budete vedome udržiavať v 3D, nedokážete prijať potrebné vibrácie k vzostupu. Ak je to vaša voľba, tak pre vás nič nemôžeme urobiť, jedine vás s láskou rešpektovať.

Priatelia naši milovaní, vieme, že málo viete o 5D, nepoznáte to tam a tak aspoň obrazne vám chceme máličko niečo ukázať z tejto dimenzie. Dáme vám menší návod a vyskúšajte si to. Ak sa vám to bude páčiť, veríme, že pochopíte dôležitosť zmeny vášho vedomia. Celá práca je v tom, že začnete snívať, predstavovať si niečo, tak ako ste to robili ako deti. Verte svojim predstavám, berte to ako niečo hotové, precíťte ich, stotožnite sa s nimi. Pre niektorých dospelých je to možno novinka a neveria takýmto rozprávkam. Skúste to a sami uvidíte, či sa vám nesplní váš sen. Samozrejme nedávajte tomu podmienky času a ani formu uskutočnenia. To všetko nechajte na vyššie sily. Buďte pozorovateľmi a zároveň aj tí, ktorí čakajú na svoju vysnívanú odmenu. Niekedy k tomu, aby sa to mohlo uskutočniť, treba urobiť takú malú drobnosť. Pohnúť sa z miesta. Pečené holuby, ako to hovorievate, nepadajú z neba, a tak aj v tomto smere sa to občas stane, že aj vy budete musieť určité kroky urobiť, aby sa váš sen uskutočnil. Je to ako s autom. Chcete auto, ale nemáte vodičský preukaz. Vesmír vás tak miluje, že to auto vám dá, ale až vtedy, keď si urobíte príslušné skúšky a dostanete ten preukaz. Vesmír vám dáva najlepšiu kvalitu a vy musíte byť pripravení na tú kvalitu.

Preto je veľmi dôležité, aby ste si vaše rozhodnutia pevne stanovili, ale z druhej strany ak cítite, že k dosiahnutiu cieľa potrebujete vykonať nejaké zmeny, tak ich urobte. Všímajte si vaše rozhodnutia a rovnako si všímajte, čo sa deje okolo vás. Pokiaľ je to horšie alebo nič sa nedeje, chybu hľadajte v sebe. Niečo robíte zle. Vaša rozhodná otvorenosť a úprimnosť voči sebe samým vám pomôže nájsť chybné úsudky, vnútorné vedenie, zbytočné ilúzie. Sami zistíte, že ak na tomto budete pracovať, tak sa zmenia okolo vás vaše stresové situácie, opäť zažiari slniečko vo vašom živote.

Tieto rady vám predávame s láskou, aby ste dosiahli váš životný zámer, pre ktorý ste sa inkarnovali do Teraz a Tu v 3D. Majte na pamäti milovaní, že na prvom mieste by ste mali mať váš životný plán. Ak by pre vašu dušu nebolo tak dôležité, aby ste boli v inkarnácii pri vzostupe, tak by ste určite neboli tu. Ak ste tu, tak vaša duša výslovne túži po vzostupe. To ostatné a ostatní sú len pomocníci k dosiahnutiu vášho duchovného zámeru.

Uvedomujeme si, že tento rok je dôležitý nielen pre vás, ale aj pre celý vesmír. Zmeny, ktoré sa uskutočňujú vo vašich životoch na vašej nádhernej planéte Zem majú nesmierny význam pre celú vašu slnečnú sústavu, galaxiu a galaxie, vesmír, vesmíry. Zatiaľ ste dokázali veľa, aj keď to tak možno vo vašich životoch nevidieť. Celkovo sa vibrácie ľudí zmenili k lepšiemu. Preto vám budeme naďalej pomáhať, ak o to budete stáť, navštevovať tých, ktorí sa priblížili na jeden krok k nášmu svetu. Určite ste si všimli, že nás niektorí stále častejšie vidíte, či už vo vašich snoch, meditáciách, rozjímaniach. Sme s vami stále a milujeme vás.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information