Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Očakávanie v láske,

nie je nepodmienečná láska.

Janko Bálint

Online

Máme online 18 hostí Designed by:

Odpustenie nie je o predstieraní, že veci sú iné, než aké v skutočnosti sú. PDF Tlačiť E-mail.

Odpustenie nie je o predstieraní, že veci sú iné, než aké v skutočnosti sú.

 

 


„Odpúšťať znamená vidieť zlo v celej jeho nahote, a predsa sa ním nedať uchvátiť.“ J. Ch. Arnold

 

 


Význam odpustenia nie je len duchovný, ale aj psychologický. Odpustenie nie je prepáčením, zabudnutím, či tolerovaním zraňujúceho správania, nemusí viesť k zmiereniu a ani nepopiera vinu človeka, ktorý nám ublížil. Naopak, je procesom, ktorý môže byť dlhodobý, bolestný, vedie cez prežívanie negatívnych emócií voči človeku, ktorý ublížil, cez rozumové spracovanie a pomenovanie toho, čo sa stalo, až po rozhodnutie odpustiť, nepomstiť sa. Ak odpustíme, neznamená to, že automaticky začneme znovu dôverovať. Ale neznamená to ani, že budeme krivdu stále pripomínať. Nie je potrebné ísť za daným človekom a oznámiť mu, že sme mu odpustili. Môžeme mu odpustiť v tichu, vo svojom vnútri. Odpustenie by nás malo doviesť k zmene myslenia, pocitov, slov a správania voči človeku, ktorý nám ublížil. Ak táto zmena nastane a v konečnom dôsledku prinesie pokoj do srdca, vtedy sme odpustili. Hoci na začiatku tu budú pocity nenávisti, strachu, hnev, obviňovanie a bolesť z prežitej zrady. Tieto pocity prežívame, i keď sa rozhodneme odpustiť.


peace dove

 

Creative Commons License photo credit: AlicePopkorn – on retreat

 

Zatrpknutosť a neodpustenie je jedným z častých a nevidených hriechov. Často sa stretávame s tým, že niektoré veci sa vraj nedajú odpustiť, prípadne nám blízky človek povie, že odpustil, ale z jeho správania je evidentné, že má od odpustenia ďaleko. Veľmi výrečný je príbeh v knihe Lewisa B. Smedesa: Odpusť a zapomeň (2004), hovoriaci o mužovi, ktorý cudzoložstvo svojej ženy riešil dlhý čas tzv. spravodlivým milosrdenstvom, kde jej svojím chladom a povýšením dával najavo, aká je ona úbohá a on dobrý… Väčšina ľudí možno pozitívne zodpovie otázku, či odpustili konkrétnej osobe, no z neochoty hovoriť o danom človeku, resp. neustálom spomínaní krivdy môžeme usúdiť, že k odpusteniu neprišlo. Môže to byť spôsobené i tým, že mnoho ľudí nerozumie podstate odpustenia.


V procese odpustenia je na začiatku nevyhnutné prijať vlastné pocity a emócie, uvedomiť si vlastnú bolesť a prejaviť ju navonok.
Niekedy nám to umožní blízky človek, niekto potrebuje odbornú pomoc psychológa či psychiatra. Niekedy už samotné znovuprežitie, vyjadrenie a pomenovanie emócií spojených so zranením, môže byť veľmi liečivé a oslobodzujúce. Možno až vtedy si človek uvedomí, že má svoje city a pocity a má na ne právo. Táto fáza môže trvať aj dlhšie, no pre samotné odpustenie je nevyhnutná. Sama o sebe však nie je postačujúca. Veľakrát je potrebné i s podrobnosťami rozprávať o zraňujúcej skúsenosti a odsmútiť ju i takýmto spôsobom.
Je mnoho možností práce s odpustením.
Nápomocné môžu byť metódy, ako je písanie si denníka, použitie metódy prázdnej stoličky s cieľom vypovedania svojich pocitov voči tomu, kto nás zranil v bezpečnom prostredí. Takisto je možné písať listy človeku, ktorý nám ublížil, ktoré mu však nebudú zaslané, prípadne spísanie zoznamu krívd a jeho následné spálenie…


Je potrebné, aby si človek uvedomil a zvnútornil, prečo je potrebné a dobré odpúšťať, aké zmeny to prinesie do jeho života.
Keďže odpustenie je psychologickým i duchovným procesom, je veľmi užitočná pomoc modlitby. Modlitba za človeka, ktorý nás zranil, nám nielen pomáha prekonať vlastné bariéry, ale zverenie problému v úprimnosti do Božích rúk môže naozaj robiť zázraky.


Odpustenie sebe je tiež veľmi potrebné, ale často naň zabúdame. Príliš sme možno zranili vlastnú pýchu, narušili sme svoje predstavy o sebe. Ale môže to byť i bolestná spomienka na to, že sme ublížili niekomu blízkemu alebo že sme neurobili čosi, čo sme urobiť mali. Ale pokiaľ neprijmeme seba takých, akí sme, neodpustíme si – nevzdáme sa hnevu na seba a sebaodsudzovania, dovtedy bude mať naša minulosť nad nami moc a nebudeme môcť vykročiť, byť slobodní a prežiť úplné vnútorné uzdravenie. Ak nám bolo odpustené, nedržme sami seba v zajatí! Každý jeden z nás hreší a robí chyby. Je to ľudské, nikto z nás nie je dokonalý, ale naše viny nie sú tým najpodstatnejším na našom živote. Nezameriavajme sa na ne!!!


Odpustenie
je veľmi prospešné pri spracovávaní traumatických zážitkov a vnútornom uzdravovaní, je jedinečným spôsobom vyrovnania sa a oslobodenia sa od minulosti, je veľmi mocnou zbraňou pri riešení konfliktov medzi partnermi (napr. prevencia rozvodov), v rámci pracovných i rodinných vzťahov, ale aj pri zmierovacích procesoch medzi príslušníkmi rôznych národov, rás a vierovyznaní. Mnohé výskumy preukázali vplyv odpustenia na zdravie.

Naučte sa odpúšťať a darujete si slobodu. Uľahčíte a zlepšíte svoj život. Sila odpustenia je ohromujúca. Odpustenie je dôležitým prvkom šťastného a harmonického života. Kľúčom k slobode, pokoju a úspechu.

 

Prevzaté z: http://www.abc-mysleni.cz/


12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Posolstvo jednorožcov – február 2012

Milovaní priatelia. Posielame vám naše hrejivé, láskyplné energie do vášho zimného, mrazivého času. Aj keď na niektorých miestach Zeme je momentálne veľká zima, sú veci, ktoré vás hrejú, v niektorých prípadoch sú až vriace. Nedivte sa tomu, postupne sa odhaľuje pravda a lož, omyly, ale aj tvrdohlavé, falošné, vykonštruované ilúzie.

Nechceme vás o týchto veciach poučovať, nenáleží nám posudzovať a ani vytýkať neprávosti, ktoré robia niektorí vaši vládcovia a ich napomáhači. Vieme, že nakoniec pravda, čo v našom svete je, bezpodmienečná láska, nakoniec vo vašom svete , v srdciach zvíťazí.

Milovaní, to čo sa deje teraz celosvetovo, je len začiatok niečoho veľkolepého. LÁSKA, ktorú ste poznali sa premenila na BEZPODMIENEČNÚ LÁSKU. Samozrejme, všetko má svoj čas, aby sa to etablovalo do vašich životov, a záleží len na vás, či to naozaj chcete alebo nie. Je to o vás, o vašich životoch, o vašich existenciách, o vašej budúcnosti. Celý duchovný svet, všetky anjelské, svetelné bytosti sa radujú spolu s nami nad vašim veľkolepým úspechom. Vibrácia Zeme sa definitívne zmenila. Gaia prijala, ukotvila lásku Agapé do svojej existencie. V tomto smere ste jej pomohli aj vy vaším úsilím o prijatie tejto milujúcej energie pri otváraní energetických brán minulí rok, s pochopením a prijatím potreby zmeny vo vašich životoch.

Je len začiatok roka 2012 a myslíme si, že aj vy jasne vidíte prichádzajúce zmeny vo vašom 3D svete. Niektorí z vás majú chaos v sebe a rovnako vidia chaos okolo seba. To patrí k tejto dobe. Nevedomie vystupuje do popredia, čo aj musí, nakoľko takýmto spôsobom ustupuje novým vibráciám lásky. Je to jasná správa pre vás. Môžete sa snažiť bojovať proti tomu, chcieť pochopiť s vašim rozumom, súčasným, starým, pomaly odchádzajúcim vedomím, no nakoniec aj tak pochopíte, že je to márny boj, snaženie. Jediné, čo vám ostane a veríme milovaní, že prídete na to skoro je, že začnete spolupracovať, cez lásku prekročíte tieň vášho strachu a vaše starosti odovzdáte do rúk najvyššej moci.

Ďalšou pomôckou pre vás momentálne je komunikácia. Jedine otvorenosť a komunikácia vám odhalí, kto vám rozumie a kto nie, kto je na vašej vibračnej úrovni a kto nie. Zbytočne budete dávať svoje energie ľudom, ktorí vám nerozumejú, idú svojim tempom a svojou cestou. Ak si myslíte, že im pomôžete, nakoniec zistíte, že ste strácali čas a pre vás to môže znamenať stratu najcennejšieho času v Teraz a Tu, keď všetci s láskou v srdci očakávame vzostup. Všetci v 5D sme ako bratia a sestry a milujeme jeden druhého, nerobíme žiadne rozdiely medzi sebou. Ak vaše vedomie stále budete vedome udržiavať v 3D, nedokážete prijať potrebné vibrácie k vzostupu. Ak je to vaša voľba, tak pre vás nič nemôžeme urobiť, jedine vás s láskou rešpektovať.

Priatelia naši milovaní, vieme, že málo viete o 5D, nepoznáte to tam a tak aspoň obrazne vám chceme máličko niečo ukázať z tejto dimenzie. Dáme vám menší návod a vyskúšajte si to. Ak sa vám to bude páčiť, veríme, že pochopíte dôležitosť zmeny vášho vedomia. Celá práca je v tom, že začnete snívať, predstavovať si niečo, tak ako ste to robili ako deti. Verte svojim predstavám, berte to ako niečo hotové, precíťte ich, stotožnite sa s nimi. Pre niektorých dospelých je to možno novinka a neveria takýmto rozprávkam. Skúste to a sami uvidíte, či sa vám nesplní váš sen. Samozrejme nedávajte tomu podmienky času a ani formu uskutočnenia. To všetko nechajte na vyššie sily. Buďte pozorovateľmi a zároveň aj tí, ktorí čakajú na svoju vysnívanú odmenu. Niekedy k tomu, aby sa to mohlo uskutočniť, treba urobiť takú malú drobnosť. Pohnúť sa z miesta. Pečené holuby, ako to hovorievate, nepadajú z neba, a tak aj v tomto smere sa to občas stane, že aj vy budete musieť určité kroky urobiť, aby sa váš sen uskutočnil. Je to ako s autom. Chcete auto, ale nemáte vodičský preukaz. Vesmír vás tak miluje, že to auto vám dá, ale až vtedy, keď si urobíte príslušné skúšky a dostanete ten preukaz. Vesmír vám dáva najlepšiu kvalitu a vy musíte byť pripravení na tú kvalitu.

Preto je veľmi dôležité, aby ste si vaše rozhodnutia pevne stanovili, ale z druhej strany ak cítite, že k dosiahnutiu cieľa potrebujete vykonať nejaké zmeny, tak ich urobte. Všímajte si vaše rozhodnutia a rovnako si všímajte, čo sa deje okolo vás. Pokiaľ je to horšie alebo nič sa nedeje, chybu hľadajte v sebe. Niečo robíte zle. Vaša rozhodná otvorenosť a úprimnosť voči sebe samým vám pomôže nájsť chybné úsudky, vnútorné vedenie, zbytočné ilúzie. Sami zistíte, že ak na tomto budete pracovať, tak sa zmenia okolo vás vaše stresové situácie, opäť zažiari slniečko vo vašom živote.

Tieto rady vám predávame s láskou, aby ste dosiahli váš životný zámer, pre ktorý ste sa inkarnovali do Teraz a Tu v 3D. Majte na pamäti milovaní, že na prvom mieste by ste mali mať váš životný plán. Ak by pre vašu dušu nebolo tak dôležité, aby ste boli v inkarnácii pri vzostupe, tak by ste určite neboli tu. Ak ste tu, tak vaša duša výslovne túži po vzostupe. To ostatné a ostatní sú len pomocníci k dosiahnutiu vášho duchovného zámeru.

Uvedomujeme si, že tento rok je dôležitý nielen pre vás, ale aj pre celý vesmír. Zmeny, ktoré sa uskutočňujú vo vašich životoch na vašej nádhernej planéte Zem majú nesmierny význam pre celú vašu slnečnú sústavu, galaxiu a galaxie, vesmír, vesmíry. Zatiaľ ste dokázali veľa, aj keď to tak možno vo vašich životoch nevidieť. Celkovo sa vibrácie ľudí zmenili k lepšiemu. Preto vám budeme naďalej pomáhať, ak o to budete stáť, navštevovať tých, ktorí sa priblížili na jeden krok k nášmu svetu. Určite ste si všimli, že nás niektorí stále častejšie vidíte, či už vo vašich snoch, meditáciách, rozjímaniach. Sme s vami stále a milujeme vás.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information