Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Hľadáš svoju cestu?

Tak už stojíš na nej.

Janko B.

Online

Máme online 16 hostí Designed by:

Návod na zmenu života - Ján Bálint PDF Tlačiť E-mail


 


Návod na zmenu života


Žijem, žiješ, žijeme, žijú a každý z nás inou kvalitou. Koľko pokusov zmien človek vo svojom živote musí urobiť, aby sa mu aspoň jeden vydaril?  Veľmi veľa.  Prečo je to tak?  Asi najlepšie bude, keď postupne pomaly  začneme hľadať  na túto otázku odpovede. Ihneď na začiatku vám ale musím niečo prezradiť.  Dnes všetko budeme pozorovať cez zákon príťažlivosti.


Veľa dušičiek už pochopilo a viacerí to rovnako vnímajú a ďalší  sa na to vyhovárajú, že veľa nezdarov v živote spôsobili naši rodičia.  Viem, mysleli to snami dobre a robili všetko tak, ako im to svedomie kázalo.  A myslím si, že len trocha sme boli lepší ako oni pri výchove svojich detí a rovnako budú pokračovať naše deti.


V čom vidím ich, alebo naše chyby? Koľkokrát ste počuli pozri sa na toho, alebo  tamtoho!!! Zober si príklad z neho!!!! Je to dobre myslené a predsa zle aplikované. Pochopme, že každá bytosť má svoju cestu a nemôžeme kopírovať druhých. Každý z nás je jedinečný.  Čo vlastne chceli od nás? Najčastejšie to, v čom oni sami zlyhali. Preto tlačili na nás.  Chceli (podvedome), aby sme ich cestu  dovŕšili mi za nich.


Čo získali? To, že niektorí z nás si  prestali veriť. Nenašli  to, kvôli čomu sa sem inkarnovali.  Viem, teraz niektorí z vás kričia, veď sme si ich (rodičov) sami zvolili ešte pred inkarnáciou. To je pravda, oni sa mali naučiť niečo na nás a mi sme sa to mali naučiť od nich a doviesť to ďalej.  Prečo to rozvádzam je len z toho dôvodu, aby sme videli dôsledky a pochopili zákon príťažlivosti.


Za všetko to čo prežívame, to čo máme, môžeme  ďakovať sebe. Naša životná cesta predsa začala v detstve.  Tam sme videli,  počuli, prijali všetky tie základy našich životných kritérií, podľa ktorých sme si a stále priťahujeme ďalšie životné lekcie. Všetky tieto lekcie sú zrkadlom nášho uvažovania a konania. Ak sa nám náš život nepáči, nepáči sa nám ako snami jednajú,  ako sa chovajú  k nám, to všetko ukazuje na  niečo, čo nemáme ešte zvládnuté. Začnime sa učiť cez toto zrkadlo a uvidíte, že sa nám začne dariť.


Keď že sme si povedali, že je to zákon príťažlivosti ktorý na nás vplýva a tak sami sme zodpovedný za stav nášho života, tak prvé čo musíme urobiť, je zmeniť naše myslenie,  konanie, vyžarovanie.

Ako to máme robiť? Skúste to asi takto. Toto, čo sem teraz budem písať sú návrhy, každý z nás poznáme naše temné stránky a tie by sme mali zmeniť na svetlé.

 


Na čom môžeme pracovať


Nájdi si svetlo v sebe a to vyžaruj. Zbytočne budeš chcieť kopírovať druhého. Ty máš svoje vlastné svetlo.


Hľadáš, potrebuješ istotu? Nájdi všetky svoje vlastné istoty a potom ich začni budovať a postupne si pridávaj ďalšie.


Chceš aby ťa rešpektovali, poslúchali?  Rešpektuj seba samého a dodrž svoje slovo. Ak si sa pomýlil, tak si priznaj svoju chybu a nevyhováraj sa .


Potrebuješ viac lásky?  Prečo? Akú lásku máš v ponuke ty? Ako miluješ seba samého?


Nechcú ťa peniaze?  A ty ich chceš, alebo ich len teraz potrebuješ?  Ak si doteraz žil v skromnosti, s vedomím že to čo máš ti stačí, tak asi chceš niečo navyše.  Začni milovať peniaze, to nie je hanba a pekne si ich vyžiadaj.  Pokiaľ si doteraz stále presviedčal vesmír, že ti stačí len toto, tak čo chceš?  Vesmír ti vyhovel  a máš to, po čom si túžil.


Chceš aby zmenili k tebe svoje vzťahy iní? Zmeň najprv  svoj vzťah k sebe samému.

Všetko, to čo chceš od druhého, všímaj si najprv u seba a zmeň to!

 


Nemeň iných, zmeň seba!


Zákon príťažlivosti funguje ako magnet. Vždy priťahuje to, čo vyžarujeme.  Stvoriteľ  tento zákon vymyslel aj preto aby, všetko vyvážil. Ak nie si spokojný, tak len preto, lebo ti zákon príťažlivosti pritiahol  protipól .


Všimli ste si? Perfektný muž, má za ženu fúriu.  Super jemná kočka  hrubého násilníka.  Synáčik ktorý si neverí  sa oženil  s generálkou.  Jednoducho povedané v týchto prípadoch jasne vidno, že energie sa vyrovnali a zákon príťažlivosti presne fungoval. Jasne vidno, že takýto ľudia sú ďaleko od stredu, od harmónie .


Všetko sa dá zvládnuť, len treba chcieť pracovať na sebe. Spoznať všetko o sebe a neurážať sa, ak vám niečo niekto povie, čo vás rozhodí. Ak je to tak, ta toho človeka vybozkávajte. Ukázal vám miesto, na čom ihneď môžete začať pracovať.


Život je krásny a môžeme mať naozaj všetko, po čom naozaj túžime.  Tak sa meňme za krajšie Tu a Teraz. Ako náhle len niečo si teraz zmenil, uvedomil vo svojom myslení, už si sa posunul ďalej.

A ani to tak nebolelo. Že?  Tak, pokračujme spoločne ďalej.

 

Napísal: Ján Bálint 26.8.11


Pre http://gaia2010.sk/ napísal Ján Bálint. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

 


12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4
Návod na zmenu života

Žijem, žiješ, žijeme, žijú a každý z nás inou kvalitou. Koľko pokusov zmien človek vo svojom živote musí urobiť, aby sa mu aspoň jeden vydaril?  Veľmi veľa.  Prečo je to tak?  Asi najlepšie bude, keď postupne pomaly  začneme hľadať  na túto otázku odpovede. Ihneď na začiatku vám ale musím niečo prezradiť.  Dnes všetko budeme pozorovať cez zákon príťažlivosti.


Veľa dušičiek už pochopilo a viacerí to rovnako vnímajú a ďalší  sa na to vyhovárajú, že veľa nezdarov v živote spôsobili naši rodičia.  Viem, mysleli to snami dobre a robili všetko tak, ako im to svedomie kázalo.  A myslím si, že len trocha sme boli lepší ako oni pri výchove svojich detí a rovnako budú pokračovať naše deti.


V čom vidím ich, alebo naše chyby? Koľkokrát ste počuli pozri sa na toho, alebo  tamtoho!!! Zober si príklad z neho!!!! Je to dobre myslené a predsa zle aplikované. Pochopme, že každá bytosť má svoju cestu a nemôžeme kopírovať druhých. Každý z nás je jedinečný.  Čo vlastne chceli od nás? Najčastejšie to, v čom oni sami zlyhali. Preto tlačili na nás.  Chceli (podvedome), aby sme ich cestu  dovŕšili mi za nich.


Čo získali? To, že niektorí z nás si  prestali veriť. Nenašli  to, kvôli čomu sa sem inkarnovali.  Viem, teraz niektorí z vás kričia, veď sme si ich (rodičov) sami zvolili ešte pred inkarnáciou. To je pravda, oni sa mali naučiť niečo na nás a mi sme sa to mali naučiť od nich a doviesť to ďalej.  Prečo to rozvádzam je len z toho dôvodu, aby sme videli dôsledky a pochopili zákon príťažlivosti.


Za všetko to čo prežívame, to čo máme, môžeme  ďakovať sebe. Naša životná cesta predsa začala v detstve.  Tam sme videli,  počuli, prijali všetky tie základy našich životných kritérií, podľa ktorých sme si a stále priťahujeme ďalšie životné lekcie. Všetky tieto lekcie sú zrkadlom nášho uvažovania a konania. Ak sa nám náš život nepáči, nepáči sa nám ako snami jednajú,  ako sa chovajú  k nám, to všetko ukazuje na  niečo, čo nemáme ešte zvládnuté. Začnime sa učiť cez toto zrkadlo a uvidíte, že sa nám začne dariť.


Keď že sme si povedali, že je to zákon príťažlivosti ktorý na nás vplýva a tak sami sme zodpovedný za stav nášho života, tak prvé čo musíme urobiť, je zmeniť naše myslenie,  konanie, vyžarovanie.

Ako to máme robiť? Skúste to asi takto. Toto, čo sem teraz budem písať sú návrhy, každý z nás poznáme naše temné stránky a tie by sme mali zmeniť na svetlé.


Na čom môžeme pracovať


Nájdi si svetlo v sebe a to vyžaruj. Zbytočne budeš chcieť kopírovať druhého. Ty máš svoje vlastné svetlo.


Hľadáš, potrebuješ istotu? Nájdi všetky svoje vlastné istoty a potom ich začni budovať a postupne si pridávaj ďalšie.


Chceš aby ťa rešpektovali, poslúchali?  Rešpektuj seba samého a dodrž svoje slovo. Ak si sa pomýlil, tak si priznaj svoju chybu a nevyhováraj sa .


Potrebuješ viac lásky?  Prečo? Akú lásku máš v ponuke ty? Ako miluješ seba samého?


Nechcú ťa peniaze?  A ty ich chceš, alebo ich len teraz potrebuješ?  Ak si doteraz žil v skromnosti, s vedomím že to čo máš ti stačí, tak asi chceš niečo navyše.  Začni milovať peniaze, to nie je hanba a pekne si ich vyžiadaj.  Pokiaľ si doteraz stále presviedčal vesmír, že ti stačí len toto, tak čo chceš?  Vesmír ti vyhovel  a máš to, po čom si túžil.


Chceš aby zmenili k tebe svoje vzťahy iní? Zmeň najprv  svoj vzťah k sebe samému.


Všetko, to čo chceš od druhého, všímaj si najprv u seba a zmeň to!
Nemeň iných, zmeň seba!


Zákon príťažlivosti funguje ako magnet. Vždy priťahuje to, čo vyžarujeme.  Stvoriteľ  tento zákon vymyslel aj preto aby, všetko vyvážil. Ak nie si spokojný, tak len preto, lebo ti zákon príťažlivosti pritiahol  protipól .


Všimli ste si? Perfektný muž, má za ženu fúriu.  Super jemná kočka  hrubého násilníka.  Synáčik ktorý si neverí  sa oženil  s generálkou.  Jednoducho povedané v týchto prípadoch jasne vidno, že energie sa vyrovnali a zákon príťažlivosti presne fungoval. Jasne vidno, že takýto ľudia sú ďaleko od stredu, od harmónie .


Všetko sa dá zvládnuť, len treba chcieť pracovať na sebe. Spoznať všetko o sebe a neurážať sa, ak vám niečo niekto povie, čo vás rozhodí. Ak je to tak, ta toho človeka vybozkávajte. Ukázal vám miesto, na čom ihneď môžete začať pracovať.Život je krásny a môžeme mať naozaj všetko, po čom naozaj túžime.  Tak sa meňme za krajšie Tu a Teraz. Ako náhle len niečo si teraz zmenil, uvedomil vo svojom myslení, už si sa posunul ďalej.

A ani to tak nebolelo. Že?  Tak, pokračujme spoločne ďalej.
 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information