Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Pokiaľ láska bolí,

tak to nie je láska.

Janko Bálint

Online

Máme online 14 hostí Designed by:

O živote, rodení a smrti. PDF Tlačiť E-mail

 

 


O živote, rodení a smrti.

 

 


To, že som sa dnes rozhodol písať o takejto vážnej téme, ďakujem jednej osobe, môjmu žiakovi, ktorý sa zrazu dostal do veľmi vážnej križovatky života. Potrebuje zistiť informácie, aby mohol pokračovať  ďalej na svojej mladej životnej púti. Myslím si, že sú viacerí, ktorí ohľadom dnešnej témy rovnako potrebujú informácie, vnímať iný uhol pohľadu, aby sa dostali opäť do rovnovážneho stavu svojho života.

 


Zrod, život, smrť


Tri slová, ktoré nám často nedajú spať. Tri slová, ktoré niekoho strašia, niekoho priťahujú.  Tri slová, ktoré nás niekam môžu posunúť. Je to trojica slov, ktoré koniec koncov tvoria jeden celok. Nemôžu existovať jeden bez druhého.


Každý z nás svoj vlastný život vníma tak, ako ho vníma. Niekto je spokojný, niekto menej a sú aj taký, ktorí nikdy nebudú zdieľať  svoj vlastný život. Veď čo je život? Ak by sme sa na to pozreli ako na filmovú pásku, tak by sme to videli ako súhrn udalostí. Každá kocka filmovej pásky zahrňuje jednu epizódu našej existencie v Teraz a Tu v 3D.  Každá udalosť je nabitá emóciami a to vlastne nazývame životom. Tam, kde dáme málo emócií, málo energie, na to veľmi rýchlo zabúdame. Pamätáme si väčšinou tie časti života, kde sme vytvorili práve veľmi veľa tejto energie.


Teraz by sme mohli tieto silné emočné energie rozdeliť na dva tábory.  Krásne a škaredé. Podľa toho, ktoré z týchto energií prevažujú, podľa toho vnímame našu existenciu. Možno mi nebudete veriť, ale tie škaredé neexistujú. Samozrejme, nie je to úplne tak. Existujú na tej vibračnej úrovni, kde sa nachádzame v tom čase a priestore. Ako náhle postúpime ďalej, na vyššiu vibračnú úroveň, náš uhol pohľadu sa zmení a už nevnímame tieto deje tak tragicky. Skôr naopak. Z nadhľadu nám dávajú úplne iné chápanie, porozumenie.


Dnes sa bavíme  ale o inom  pohľade na život. Aj  tu sa jedná o chcenie, túžbe sa meniť, aby sme dosiahli nové vibračné chápanie, videnie, vnímanie. Myslím teraz na našu multidimenzionalitu.  Ak poviem, že je to veľmi jednoduché, tak mám pravdu. Rovnako ale bude mať pravdu aj ten, ktorý povie, že to vôbec nie je pravda.  Aj to je pravda. Veď pravda je relatívna.  Všetko je v premenách. Nič a nikto nemôže nijako stagnovať. Tak ako  náš pozemský čas stále kráča ďalej, rovnako všetko a vo všetkom sa mení.


Určite ste poslednú dobu často počuli, alebo čítali slovo „multidimenzionálna bytosť“. Vždy je to spojené s nami. Sme multidimenzionálne bytosti. Ja osobne to chápem ako moje osobné vedomie, ktoré je mimo čas a priestor. To je moje Vyššie JA a to, čo alebo kto sa prejavuje v mojom tele, je moje nižšie ja.

Som spojený s mojim Vyšším Ja vždy a stále. Len som o tom nevedel dovtedy, pokiaľ som sa to od niekoho, alebo niekde nedozvedel. Potom som pokračoval v hľadaní, lebo som nebol spokojný s mojim životom. A tak ma všetky okolnosti priviedli k ďalším a ďalším informáciám, pomocou ktorých som sa začal meniť. Chcel som sa meniť. A keď som časom zistil,  ako tieto zmeny pozitívne menia môj život, prijal som životné opatrenia, aby som stále intenzívnejšie pokračoval v zmene, v transformácii.


Čo som vlastne menil?  To je úplne jedno, že čo. Najdôležitejšie bolo a aj stále je, že som menil a naďalej mením moje nižšie ja, ktoré sa prejavuje tak, ako sa prejavuje v osobnom živote v rámci 3D.  Moja snaha opätovne obnoviť komunikáciu s mojim Vyšším Ja mi dáva možnosti chápať svoju multidimenzionalitu.


Pochopiť a zároveň prijať vlastnú multidimenzionalitu, Vyššie Ja, naše absolútne vedomie v existencii 3D nám umožňuje prekonať strach zo zlého pomenovania a interpretácii slova „smrť“.   Podľa mňa, ako náhle niečo pomenujeme, definujeme, je to ako zaškatuľkovanie, čo už nie je menné ( aspoň my to tak chceme, aby sa nemenilo). Ak  naše nižšie ja v tomto nemennom režime funguje, tak celý náš život, vývoj brzdí. Potom sa nečudujme, že zákon rezonancie našu existenciu (život ako to vidíme a prežívame) stále dáva dookola do toho istého. Sami sebe nedovoľujeme, aby sme sa menili.


Ak prestaneme definovať, nebudeme ťahať za ručnú brzdu, poplávame s prúdom životných udalostí, kde určite budú nejaké zákruty (aj ostrejšie), križovatky, no prúd nás vždy automaticky a bezpečne prevedie cez tieto úseky. Možno sa pýtate, čo to má spoločné so smrťou, alebo so zrodením. A konečne kedy sa dostanem k tej smrti?  Celú tú dobu čo píšem tieto riadky som všetko krásne naznačoval. Na začiatku článku som napísal aj záver, odpoveď, ale aj tak máte pravdu. Treba sa na to pozrieť inak.


 

Takže čo to má spoločné?


- Naše vedomie je súčasťou multidimenzionálneho veškerenstva vo vesmíre

- To znamená, všetko je energia a tá energia je nezničiteľná

- Celý vesmír je stále v pohybe, vo vývine, rovnako je v vývine aj naše Vyššie Ja

- Energia sa vždy len premieňa, transformuje sa


Keď naša duša vstúpila do nášho súčasného tela, tak sa tešila na novú dobrodružnú, láskyplnú cestu, školu v 3D existencii.  Stále a stále zabúdame na jednu a najdôležitejšiu vec, kvôli ktorej sme tu!!!!!  Priatelia, sme vo vysokej škole lásky. Či už robíme to, alebo ono, prijmime čím skôr, že nás to chce viesť k láske. Láska nás spája s našim Vyšším Ja a naše Vyššie Ja s multidimenzionalitou, vesmírom, s Bohom.


Väčšina z nás stratila kontakt so svojim Vyšším Ja a tak falošné a zavádzajúce informácie ega nás provokuje, aby sme prijali blud o neexistencii.  Ego má ale pravdu. Neexistencia existuje, ale len pre neho. Ako náhle opustíme našu schránku v 3D, je to ako keď sa presťahujete niekam inam, kde už nebudete niečo potrebovať. Tak čo urobíte s tým domom, schránkou? Všetko vypnete, odpojíte, lebo idete do lepšieho, komfortnejšieho. Alarm (ego) ktorý vás, vašu schránku dovtedy chránil, teraz už nebude potrebný.  Myslím si, že veľmi dobre viete, že alarm vždy reaguje len na to, načo je naprogramovaný. Jeho program je na ochranu schránky a na výrobu novej schránky.  Tento program vôbec nemá vedomosti, informácie o tom,  kto a odkiaľ sa nasťahoval  do tej schránky a rovnako ani o tom,  kedy opustí schránku a kam sa preťahuje.


Pochopili ste teraz už tie tri slová a ich celkový význam? Zrod, je zlé pomenovanie, ako aj smrť. Je to premena, transformácia. Vy ste tvorcami vlastného života cez lásku v láske ku väčšej láske.  A to je život, existencia, bytie.  Vy sa netešíte, keď získate nové poznanie a aplikujete toto poznanie na niečo nové a krajšie? Každá menšia zmena nás vedie ku ďalšej a ďalšej, kým nepríde väčšia zmena a nakoniec premena, ktorá opäť začína s novou menšou zmenou.


Všetko sa vždy menilo a aj bude naďalej meniť, neexistuje koniec, záverečná. A aj keď tu uvidíte poslednú bodku, tak mi verte, že to je len začiatok nového článku o inom a predsa o tom istom.

 

 


Napísal: Ján Bálint 26.8.11


Pre http://gaia2010.sk/ napísal Ján Bálint. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

 


12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

 

O živote, rodení a smrti.

To, že som sa dnes rozhodol písať o takejto vážnej téme, ďakujem jednej osobe, môjmu žiakovi, ktorý sa zrazu dostal do veľmi vážnej križovatky života. Potrebuje zistiť informácie, aby mohol pokračovať ďalej na svojej mladej životnej púti. Myslím si, že sú viacerí, ktorí ohľadom dnešnej témy rovnako potrebujú informácie, vnímať iný uhol pohľadu, aby sa dostali opäť do rovnovážneho stavu svojho života.

Zrod, život, smrť

Tri slová, ktoré nám často nedajú spať. Tri slová, ktoré niekoho strašia, niekoho priťahujú. Tri slová, ktoré nás niekam môžu posunúť. Je to trojica slov, ktoré koniec koncov tvoria jeden celok. Nemôžu existovať jeden bez druhého.

Každý z nás svoj vlastný život vníma tak, ako ho vníma. Niekto je spokojný, niekto menej a sú aj taký, ktorí nikdy nebudú zdieľať svoj vlastný život. Veď čo je život? Ak by sme sa na to pozreli ako na filmovú pásku, tak by sme to videli ako súhrn udalostí. Každá kocka filmovej pásky zahrňuje jednu epizódu našej existencie v Teraz a Tu v 3D. Každá udalosť je nabitá emóciami a to vlastne nazývame životom. Tam, kde dáme málo emócií, málo energie, na to veľmi rýchlo zabúdame. Pamätáme si väčšinou tie časti života, kde sme vytvorili práve veľmi veľa tejto energie.

Teraz by sme mohli tieto silné emočné energie rozdeliť na dva tábory. Krásne a škaredé. Podľa toho, ktoré z týchto energií prevažujú, podľa toho vnímame našu existenciu. Možno mi nebudete veriť, ale tie škaredé neexistujú. Samozrejme, nie je to úplne tak. Existujú na tej vibračnej úrovni, kde sa nachádzame v tom čase a priestore. Ako náhle postúpime ďalej, na vyššiu vibračnú úroveň, náš uhol pohľadu sa zmení a už nevnímame tieto deje tak tragicky. Skôr naopak. Z nadhľadu nám dávajú úplne iné chápanie, porozumenie.

Dnes sa bavíme ale o inom pohľade na život. Aj  tu sa jedná o chcenie, túžbe sa meniť, aby sme dosiahli nové vibračné chápanie, videnie, vnímanie. Myslím teraz na našu multidimenzionalitu. Ak poviem, že je to veľmi jednoduché, tak mám pravdu. Rovnako ale bude mať pravdu aj ten, ktorý povie, že to vôbec nie je pravda. Aj to je pravda. Veď pravda je relatívna. Všetko je v premenách. Nič a nikto nemôže nijako stagnovať. Tak ako náš pozemský čas stále kráča ďalej, rovnako všetko a vo všetkom sa mení.

Určite ste poslednú dobu často počuli, alebo čítali slovo „multidimenzionálna bytosť“. Vždy je to spojené s nami. Sme multidimenzionálne bytosti. Ja osobne to chápem ako moje osobné vedomie, ktoré je mimo čas a priestor. To je moje Vyššie JA a to, čo alebo kto sa prejavuje v mojom tele, je moje nižšie ja. Som spojený s mojim Vyšším Ja vždy a stále. Len som o tom nevedel dovtedy, pokiaľ som sa to od niekoho, alebo niekde nedozvedel. Potom som pokračoval v hľadaní, lebo som nebol spokojný s mojim životom. A tak ma všetky okolnosti priviedli k ďalším a ďalším informáciám, pomocou ktorých som sa začal meniť. Chcel som sa meniť. A keď som časom zistil, ako tieto zmeny pozitívne menia môj život, prijal som životné opatrenia, aby som stále intenzívnejšie pokračoval v zmene, v transformácii.

Čo som vlastne menil? To je úplne jedno, že čo. Najdôležitejšie bolo a aj stále je, že som menil a naďalej mením moje nižšie ja, ktoré sa prejavuje tak, ako sa prejavuje v osobnom živote v rámci 3D. Moja snaha opätovne obnoviť komunikáciu s mojim Vyšším Ja mi dáva možnosti chápať svoju multidimenzionalitu.

Pochopiť a zároveň prijať vlastnú multidimenzionalitu, Vyššie Ja, naše absolútne vedomie v existencii 3D nám umožňuje prekonať strach zo zlého pomenovania a interpretácii slova „smrť“. Podľa mňa, ako náhle niečo pomenujeme, definujeme, je to ako zaškatuľkovanie, čo už nie je menné ( aspoň my to tak chceme, aby sa nemenilo). Ak naše nižšie ja v tomto nemennom režime funguje, tak celý náš život, vývoj brzdí. Potom sa nečudujme, že zákon rezonancie našu existenciu (život ako to vidíme a prežívame) stále dáva dookola do toho istého. Sami sebe nedovoľujeme, aby sme sa menili.

Ak prestaneme definovať, nebudeme ťahať za ručnú brzdu, poplávame s prúdom životných udalostí, kde určite budú nejaké zákruty (aj ostrejšie), križovatky, no prúd nás vždy automaticky a bezpečne prevedie cez tieto úseky. Možno sa pýtate, čo to má spoločné so smrťou, alebo so zrodením. A konečne kedy sa dostanem k tej smrti? Celú tú dobu čo píšem tieto riadky som všetko krásne naznačoval. Na začiatku článku som napísal aj záver, odpoveď, ale aj tak máte pravdu. Treba sa na to pozrieť inak.

Takže čo to má spoločné?

- Naše vedomie je súčasťou multidimenzionálneho veškerenstva vo vesmíre

- To znamená, všetko je energia a tá energia je nezničiteľná

- Celý vesmír je stále v pohybe, vo vývine, rovnako je v vývine aj naše Vyššie Ja

- Energia sa vždy len premieňa, transformuje sa

Keď naša duša vstúpila do nášho súčasného tela, tak sa tešila na novú dobrodružnú, láskyplnú cestu, školu v 3D existencii. Stále a stále zabúdame na jednu a najdôležitejšiu vec, kvôli ktorej sme tu!!!!! Priatelia, sme vo vysokej škole lásky. Či už robíme to, alebo ono, prijmime čím skôr, že nás to chce viesť k láske. Láska nás spája s našim Vyšším Ja a naše Vyššie Ja s multidimenzionalitou, vesmírom, s Bohom.

Väčšina z nás stratila kontakt so svojim Vyšším Ja a tak falošné a zavádzajúce informácie ega nás provokuje, aby sme prijali blud o neexistencii. Ego má ale pravdu. Neexistencia existuje, ale len pre neho. Ako náhle opustíme našu schránku v 3D, je to ako keď sa presťahujete niekam inam, kde už nebudete niečo potrebovať. Tak čo urobíte s tým domom, schránkou? Všetko vypnete, odpojíte, lebo idete do lepšieho, komfortnejšieho. Alarm (ego) ktorý vás, vašu schránku dovtedy chránil, teraz už nebude potrebný. Myslím si, že veľmi dobre viete, že alarm vždy reaguje len na to, načo je naprogramovaný. Jeho program je na ochranu schránky a na výrobu novej schránky. Tento program vôbec nemá vedomosti, informácie o tom, kto a odkiaľ sa nasťahoval do tej schránky a rovnako ani o tom, kedy opustí schránku a kam sa preťahuje.

Pochopili ste teraz už tie tri slová a ich celkový význam? Zrod, je zlé pomenovanie, ako aj smrť. Je to premena, transformácia. Vy ste tvorcami vlastného života cez lásku v láske ku väčšej láske. A to je život, existencia, bytie. Vy sa netešíte, keď získate nové poznanie a aplikujete toto poznanie na niečo nové a krajšie? Každá menšia zmena nás vedie ku ďalšej a ďalšej, kým nepríde väčšia zmena a nakoniec premena, ktorá opäť začína s novou menšou zmenou.

Všetko sa vždy menilo a aj bude naďalej meniť, neexistuje koniec, záverečná. A aj keď tu uvidíte poslednú bodku, tak mi verte, že to je len začiatok nového článku o inom a predsa o tom istom.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information