Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Vypočuť druhého je umenie.

Vypočuť svoju dušu je šťastie.

Janko Bálint

Online

Máme online 18 hostí Designed by:

Láska – milovanie – sex ; kam nás to vedie? - Apukhe PDF Tlačiť E-mail

 

 

 

Láska – milovanie – sex ; kam nás to vedie?


Milujem dni, keď sa zrazu v mojom srdci objaví námet na článok. Ako také malé krásne hodnotné semeno začne klíčiť a rásť. Konečnou vetou vyrastie niečo, čo dokážete len vy ohodnotiť najlepšie. Má to aj svoje ovocie a keď sa rozhodnete toto ovocie aj ochutnať zistíte, či je  dobré, alebo zlé.

Pred touto témou mám veľký rešpekt a určite sem nedokážem napísať všetko a predsa je to tak lákavé a vzrušujúce. Určite  si na konci poviete, mohol sem dať ešte toto alebo tamto, aj toto tu ešte chýba a určite budete mať pravdu. Je to uhol pohľadu, vnímania, prijatia určitých poznaní cez moje srdce , ktoré skúsim z nadhľadu sformulovať do slov a viet.

Keď že sa budeme rozprávať o láske, milovaní a sexe, tak musíme rozoberať dvojicu ľudí. Ženu a muža. Bez týchto dvoch by sme to nezvládli.  V dnešnom svete ste si  určite všimli, že sa dejú veľké zmeny aj v tejto oblasti. Transformácia sa prejavuje veľmi širokospektrálne.  Kým desiatky rokov dozadu po tisícročia dominoval muž skoro vo všetkých oblastiach života na zemi, postupne sa to začalo meniť. Ženy začali preberať mužské úlohy, viesť, určovať. Najlepšie si to môžeme uvedomiť cez módu s nosením nohavíc, kravát, saka, vystužených náplecníkov, ktoré im dodávali podvedome mužské energie. Áno, dnes už vieme, že  móda je dirigentom všeličoho v podvedomí. Ani si to nedokážeme poriadne predstaviť. Či to už bude strih, látka, farby, to všetko na nás podvedome vplýva.

Vrátim sa ale k nášmu páru. Dobre vieme, že prvý pár podľa Biblie tvorili Adam a Eva.  Akokoľvek som študoval, čítal Bibliu, nikde som sa nedočítal, či tento prvý pár poznal lásku. Mám taký pocit, že lásku   v našom chápaní  nepoznali. Adam na začiatku mal len jedinú úlohu. Zoznámiť sa s rajskou záhradou, obrábať ju, starať sa o ňu  a neskôr pomenovať všetky zvieratá, vtákov. Keď Boh stvoril Evu a  priviedol ju k Adamovi, nie Boh ale Adam vyslovil ako prvostvorený veľmi zvláštne určenie existencie páru. „ Preto opustí  muž svojho otca a svoju mať a bude ľnúť ku svojej žene, a budú jedno telo.“  1.M 2:24  preklad PROF. Jozef Roháček.A keďže Boh bol ticho, tak vlastne svedčil, čo znamená ľnúť =  pripútanosť a čo ma viac prekvapilo, že je tam písané, „ budú jedno telo“ a chýba mi tam aj jedna duša. Ani si neuvedomovali že sú nahí do vtedy, kým nejedli zo stromu poznania dobrého a zlého, čo vlastne znázorňuje dualitu. Neviem aká doba, časový úsek prebehol pokiaľ nejedli zo zakázaného ovocia ale mi vychádza, že do vtedy ani nevedeli čo je to sex a nie tobôž milovanie. Boli ako deti, ktoré sa pozerajú jeden na druhého a to bolo  všetko.

Trest prišiel rýchlo a tvrdo. Eva mala rodiť v bolesti a jej túžba ju mala poniesť k mužovi, ktorý dostal moc nad ňou panovať / 1.M 3.kapitola.  /  Adam mal ťažko pracovať, aby zabezpečil Evu a neskôr svoju rodinu. V 1.M 1: 28 Boh požehnal tento prvý pár a povedal im, „ ploďte sa a množte sa a naplňte Zem a podmaňte si ju .... „.  To bol Jeho prvotný zámer, ktorý potom neskôr po hriechu trocha upravil v náš neprospech. Tak, či tak o láske niet tu ani zmienka a v dodatočnej jeho úprave čítam len o túžbe, čo vo mne evokuje len sex, spojenie s účelom splodenia detí.

Viem, určite niektorí z vás už povedali, že som zabudol na Lilith, ktorá pravdepodobne bola skôr stvorená ako Eva. Ak prijmeme Lilith ako prvú ženu, tak aj tam vnímam len sex a nie je tam zmienka o láske, alebo o nádhernom milovaní. Vnímam tam skôr boj o nadradenosť. http://cs.wikipedia.org/wiki/Lilith / ; http://myty.info/view.php?cisloclanku=2007050003 Nakoniec aj tak sa dostaneme k Eve a do vyhnanstva z raja.

 

Lilith


Od vtedy platí Adamovo pravidlo o panovaní muža nad ženou až do dnešnej doby. Za toľko tisíc rokov žena prijala rolu slúžky vo všetkých oblastiach života muža. Muž sa stále viac stotožnil v roli „kinga“ vo všetkom, t.j. aj pri akte spojenia. Nakoľko jeho majestátnosť vidno veľmi zreteľne,  vytvoril si strach v podvedomí aby náhodou nezlyhal a neutrpelo pád jeho egoistické vládnutie. Preto časom ženu  „oblbol“  klamstvom, že ona je na vine ak nemôže splniť svoje tzv. „povinnosti“.

Jasne a zreteľne vidno, že muž o láske nemal veľmi dlho ani potuchy. Lásku vnímal ako túžbu po akte a dalo by sa povedať, že v žene stále hľadal neskrotnú Lilith. Práve preto do dnešnej doby veľmi dobre prosperujú verejné domy.

Žena  našla to zázračné semeno lásky v svojom srdci, vie o ňom a často je podvedome veľmi intenzívne  na neho napojená. Ponúka to mužovi, no muž to väčšinou vôbec nechápe. Samozrejme česť výnimkám. Aby žena chránila vzťah, rodinu v mene lásky, naučila sa klamať telom. Vždy dá mužovi to čo on chce, aj keď ona z toho nemá nič. Vlastný orgazmus často len predstiera, len aby muž bol spokojný.

Ani pripútanosť v mene lásky jedného k druhému nedáva skutočnú lásku. Aj tam sa schovávajú naše potlačené emócie, strachy pred skutočnou pravdou a spoznaním vlastných ozajstných potrieb. Väčšina mužov, ale aj žien sa boja najčistejších emócií lásky.  Prečo? Lebo by sa tento tisíce rokov starý zákon  musel zmeniť v jednotu a to bez boja.  Eva a Lilith by boli ako jedna žena v harmonickom stave a Adam by sa mohol prejaviť vo všetkom ako rovnocenný partner. Obaja by boli rovnako silný, harmonický, bez strachu by poznali svoje  potreby,  rovnako aj potreby toho druhého a dokázali by jeden druhého akceptovať.

Ako som už povedal, dnešný svet je o zmenách. Tak ako sa ženy začali meniť na mužov, niektorí muži na ženy.  Kým niektoré ženy zabezpečujú rodinu, manžel je doma na materskej.  Nevidím v tom nič zlého, je to zmena, cesta. Vnímam to ako zmenu pólov, od jedného mantinelu k druhému.

Tieto zmeny prinášajú nové poznatky nám všetkým. Či muži a som oveľa radšej, že aj ženy sa prestávajú báť. Komunikácia je stále lepšia a postupne všetky tabuizované strachy vychádzajú navonok. Učíme sa vyjadriť svoj vlastný názor. Hlavne ženy sa už  neboja povedať „nie“ a dokážu opustiť neakceptovaný vzťah, manželstvo bez lásky.  Veď aby sme sa ponaučili do budúcna vieme, že vážiť si niečo, čo sme nechápali dlho a prijať to s úctou a rešpektom dokážeme až keď niečo, alebo niekoho naozaj stratíme.

Takto poučení ľudia v nasledujúcom vzťahu, už dúfam trocha vyučení z vlastných chýb, sa budú  snažiť   počúvať aj toho druhého a milovanie už nebude len o sexuálnom akte, ale o tanci a spevu dvoch sŕdc.

Všetci ktorí spoznali obidve strany mince a pochopili, že dominantnosť či na jednej alebo druhej strane nie je tá správna cesta, začali hľadať tú tretiu, strednú.  Cestu k Jednote cez lásku agapé. Nikto nikomu nemusí nič dokazovať. Ani jeden z nich sa nemusí báť, že ak nebude súhlasiť, čo ten druhý bude potom robiť. Akceptujú všetky potreby navzájom a zároveň dávajú svojou láskou najavo  záujem jeden o druhého. Neboja si priznať svoje strachy a chyby.   Tak ako Adam s Evou žili v dôvere, bez strachu, predsudkov, s vedomím že sú nahí jeden pred druhým, rovnako aj ľudia ktorí hľadajú strednú cestu, učia sa nič neskrývať jeden pred druhým.

Učíme sa stále viac a viac zmenšovať mantinely a akceptovať jeden druhého čo vedie k bezpodmienečnej láske. Sú tu jedinci ktorý sa neboja ega a straty egoistických istôt. Veď sa rozpamätajme na časy,  keď sme boli zamilovaný!  Nebáli sme sa ničoho, kto čo povie, ako zareaguje rodina, dedina. Chceli sme byť len spolu, držať sa za ruky a cítiť dych, tep jeden druhého. Ten čas sa ale minul a nastúpilo ego s jeho mantinelmi.  Teraz, alebo veľakrát ste počuli, alebo povedali, „ Mama alebo otec mali pravdu“. Verte mi, nemali pravdu. Možno, že tá pravda vyzerá ako 100% realita,  alebo jej verná kópia, ktorú vám vykresľovali, ale som presvedčený, bola to vaša voľba, že ste ich celú tú dobu tak trocha počúvali ako nejaký podprahový program.

Viem, na lásku treba dvoch. Dvoch, ktorí ponúkajú rovnakú kvalitu. Kvalita je rozhodujúca. Ak nie ste spokojný s vašim partnerom alebo partnerkou, tak sa zmeňte.  Pritiahli ste niekoho k sebe s kvalitou ktorá vám ukazuje nejaké mantinely. Pravdepodobne jeden z vás chce ísť bližšie k stredu harmónie a ten druhý nereaguje.  Hľadajte v sebe svoje strachy a snažte sa byť čo najviac k sebe úprimný. Neklamte seba. Takto zistíte, čo by ste mali zmeniť. Skúste o tom komunikovať s partnerom. Ak vidíte, že to nejde a podľa vás ste vyskúšali všetko, tak ak chcete,  ukončite vzťah. Zbytočne strácate svoj drahocenný čas. Veď život je tak krátky.  Možno práve vtedy sa partner zobudí a pochopí,  čo a koho stratil.

 


S láskou vítajte všetky vaše temné, egoistické vnemy, programy. Buďte im vďačný, že sa vám ukazujú a vy ich začnite meniť za  lepšiu kvalitu života, kde sa nachádza láska, svetlo, úprimnosť, tolerancia, nemajetníckosť, bezpodmienečnosť, harmónia.  Meňte sa s láskou a v láske pre seba do krajšej lásky.

Ak to aspoň čiastočne dokážete a vaším zámerom je v tom pokračovať, vesmír vás určite odmení. Do vášho srdiečka opäť zavíta láska niekoho, kto rovnako ako vy kráča po tejto nádhernej ceste.

Budete sa milovať spojený s novou láskou a sex už nebude žiadny fyzický akt, ale bude to mystický tanec dvoch tiel, dvoch sŕdc a dvoch duší.

 


 

 

 

Napísal: Ján Bálint 17.8.2011


Pre http://gaia2010.sk/ napísal Ján Bálint. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

 


12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4
Láska – milovanie – sex ; kam nás to vedie?


Milujem dni, keď sa zrazu v mojom srdci objaví námet na článok. Ako také malé krásne hodnotné semeno začne klíčiť a rásť. Konečnou vetou vyrastie niečo, čo dokážete len vy ohodnotiť najlepšie. Má to aj svoje ovocie a keď sa rozhodnete toto ovocie aj ochutnať zistíte, či je  dobré, alebo zlé.

Pred touto témou mám veľký rešpekt a určite sem nedokážem napísať všetko a predsa je to tak lákavé a vzrušujúce. Určite  si na konci poviete, mohol sem dať ešte toto alebo tamto, aj toto tu ešte chýba a určite budete mať pravdu. Je to uhol pohľadu, vnímania, prijatia určitých poznaní cez moje srdce , ktoré skúsim z nadhľadu sformulovať do slov a viet.

Keď že sa budeme rozprávať o láske, milovaní a sexe, tak musíme rozoberať dvojicu ľudí. Ženu a muža. Bez týchto dvoch by sme to nezvládli.  V dnešnom svete ste si  určite všimli, že sa dejú veľké zmeny aj v tejto oblasti. Transformácia sa prejavuje veľmi širokospektrálne.  Kým desiatky rokov dozadu po tisícročia dominoval muž skoro vo všetkých oblastiach života na zemi, postupne sa to začalo meniť. Ženy začali preberať mužské úlohy, viesť, určovať. Najlepšie si to môžeme uvedomiť cez módu s nosením nohavíc, kravát, saka, vystužených náplecníkov, ktoré im dodávali podvedome mužské energie. Áno, dnes už vieme, že  móda je dirigentom všeličoho v podvedomí. Ani si to nedokážeme poriadne predstaviť. Či to už bude strih, látka, farby, to všetko na nás podvedome vplýva.

Vrátim sa ale k nášmu páru. Dobre vieme, že prvý pár podľa Biblie tvorili Adam a Eva.  Akokoľvek som študoval, čítal Bibliu, nikde som sa nedočítal, či tento prvý pár poznal lásku. Mám taký pocit, že lásku   v našom chápaní  nepoznali. Adam na začiatku mal len jedinú úlohu. Zoznámiť sa s rajskou záhradou, obrábať ju, starať sa o ňu  a neskôr pomenovať všetky zvieratá, vtákov. Keď Boh stvoril Evu a  priviedol ju k Adamovi, nie Boh ale Adam vyslovil ako prvostvorený veľmi zvláštne určenie existencie páru. „ Preto opustí  muž svojho otca a svoju mať a bude ľnúť ku svojej žene, a budú jedno telo.“  1.M 2:24  preklad PROF. Jozef Roháček.

A keďže Boh bol ticho, tak vlastne svedčil, čo znamená ľnúť =  pripútanosť a čo ma viac prekvapilo, že je tam písané, „ budú jedno telo“ a chýba mi tam aj jedna duša. Ani si neuvedomovali že sú nahí do vtedy, kým nejedli zo stromu poznania dobrého a zlého, čo vlastne znázorňuje dualitu. Neviem aká doba, časový úsek prebehol pokiaľ nejedli zo zakázaného ovocia ale mi vychádza, že do vtedy ani nevedeli čo je to sex a nie tobôž milovanie. Boli ako deti, ktoré sa pozerajú jeden na druhého a to bolo  všetko.

Trest prišiel rýchlo a tvrdo. Eva mala rodiť v bolesti a jej túžba ju mala poniesť k mužovi, ktorý dostal moc nad ňou panovať / 1.M 3.kapitola.  /  Adam mal ťažko pracovať, aby zabezpečil Evu a neskôr svoju rodinu. V 1.M 1: 28 Boh požehnal tento prvý pár a povedal im, „ ploďte sa a množte sa a naplňte Zem a podmaňte si ju .... „.  To bol Jeho prvotný zámer, ktorý potom neskôr po hriechu trocha upravil v náš neprospech. Tak, či tak o láske niet tu ani zmienka a v dodatočnej jeho úprave čítam len o túžbe, čo vo mne evokuje len sex, spojenie s účelom splodenia detí.

Viem, určite niektorí z vás už povedali, že som zabudol na Lilith, ktorá pravdepodobne bola skôr stvorená ako Eva. Ak prijmeme Lilith ako prvú ženu, tak aj tam vnímam len sex a nie je tam zmienka o láske, alebo o nádhernom milovaní. Vnímam tam boj o nadradenosť. http://cs.wikipedia.org/wiki/Lilith / ; http://myty.info/view.php?cisloclanku=2007050003 Nakoniec aj tak sa dostaneme k Eve a do vyhnanstva z raja.

Od vtedy platí Adamovo pravidlo o panovaní muža nad ženou až do dnešnej doby. Za toľko tisíc rokov žena prijala rolu slúžky vo všetkých oblastiach života muža. Muž sa stále viac stotožnil v roli „kinga“ vo všetkom, t.j. aj pri akte spojenia. Nakoľko jeho majestátnosť vidno veľmi zreteľne,  vytvoril si strach v podvedomí aby náhodou nezlyhal a neutrpelo pád jeho egoistické vládnutie. Preto časom ženu  „oblbol“  klamstvom, že ona je na vine ak nemôže splniť svoje tzv. „povinnosti“.

Jasne a zreteľne vidno, že muž o láske nemal veľmi dlho ani potuchy. Lásku vnímal ako túžbu po akte a dalo by sa povedať, že v žene stále hľadal neskrotnú Lilith. Práve preto do dnešnej doby veľmi dobre prosperujú verejné domy.

Žena  našla to zázračné semeno lásky v svojom srdci, vie o ňom a často je podvedome veľmi intenzívne  na neho napojená. Ponúka to mužovi, no muž to väčšinou vôbec nechápe. Samozrejme česť výnimkám. Aby žena chránila vzťah, rodinu v mene lásky, naučila sa klamať telom. Vždy dá mužovi to čo on chce, aj keď ona z toho nemá nič. Vlastný orgazmus často len predstiera, len aby muž bol spokojný.

Ani pripútanosť v mene lásky jedného k druhému nedáva skutočnú lásku. Aj tam sa schovávajú naše potlačené emócie, strachy pred skutočnou pravdou a spoznaním vlastných ozajstných potrieb. Väčšina mužov, ale aj žien sa boja najčistejších emócií lásky.  Prečo? Lebo by sa tento tisíce rokov starý zákon  musel zmeniť v jednotu a to bez boja.  Eva a Lilith by boli ako jedna žena v harmonickom stave a Adam by sa mohol prejaviť vo všetkom ako rovnocenný partner. Obaja by boli rovnako silný, harmonický, bez strachu by poznali svoje  potreby,  rovnako aj potreby toho druhého a dokázali by jeden druhého akceptovať.

Ako som už povedal, dnešný svet je o zmenách. Tak ako sa ženy začali meniť na mužov, niektorí muži na ženy.  Kým niektoré ženy zabezpečujú rodinu, manžel je doma na materskej.  Nevidím v tom nič zlého, je to zmena, cesta. Vnímam to ako zmenu pólov, od jedného mantinelu k druhému.

Tieto zmeny prinášajú nové poznatky nám všetkým. Či muži a som oveľa radšej, že aj ženy sa prestávajú báť. Komunikácia je stále lepšia a postupne všetky tabuizované strachy vychádzajú navonok. Učíme sa vyjadriť svoj vlastný názor. Hlavne ženy sa už  neboja povedať „nie“ a dokážu opustiť neakceptovaný vzťah, manželstvo bez lásky.  Veď aby sme sa ponaučili do budúcna vieme, že vážiť si niečo, čo sme nechápali dlho a prijať to s úctou a rešpektom dokážeme až keď niečo, alebo niekoho naozaj stratíme.

Takto poučení ľudia v nasledujúcom vzťahu, už dúfam trocha vyučení z vlastných chýb, sa budú  snažiť   počúvať aj toho druhého a milovanie už nebude len o sexuálnom akte, ale o tanci a spevu dvoch sŕdc.

Všetci ktorí spoznali obidve strany mince a pochopili, že dominantnosť či na jednej alebo druhej strane nie je tá správna cesta, začali hľadať tú tretiu, strednú.  Cestu k Jednote cez lásku agapé. Nikto nikomu nemusí nič dokazovať. Ani jeden z nich sa nemusí báť, že ak nebude súhlasiť, čo ten druhý bude potom robiť. Akceptujú všetky potreby navzájom a zároveň dávajú svojou láskou najavo  záujem jeden o druhého. Neboja si priznať svoje strachy a chyby.   Tak ako Adam s Evou žili v dôvere, bez strachu, predsudkov, s vedomím že sú nahí jeden pred druhým, rovnako aj ľudia ktorí hľadajú strednú cestu, učia sa nič neskrývať jeden pred druhým.

Učíme sa stále viac a viac zmenšovať mantinely a akceptovať jeden druhého čo vedie k bezpodmienečnej láske. Sú tu jedinci ktorý sa neboja ega a straty egoistických istôt. Veď sa rozpamätajme sa na časy,  keď sme boli zamilovaný!  Nebáli sme sa ničoho, kto čo povie, ako zareaguje rodina, dedina. Chceli sme byť len spolu, držať sa za ruky a cítiť dych, tep jeden druhého. Ten čas sa ale minul a nastúpilo ego s jeho mantinelmi.  Teraz, alebo veľakrát ste počuli, povedali, „ Mama alebo otec mali pravdu“. A verte mi, nemali pravdu. Možno, že tá pravda vyzerá ako 100% realita,  alebo jej verná kópia, ktorú vám vykresľovali, ale verte mi, bola to vaša voľba, že ste ich celú tú dobu tak trocha počúvali ako nejaký podprahový program.

Viem, na lásku treba dvoch. Dvoch, ktorí ponúkajú rovnakú kvalitu. Kvalita je rozhodujúca. Ak nie ste spokojný s vašim partnerom alebo partnerkou, tak sa zmeňte.  Pritiahli ste niekoho k sebe s kvalitou ktorá vám ukazuje nejaké mantinely. Pravdepodobne jeden z vás chce ísť bližšie k stredu harmónie a ten druhý nereaguje.  Hľadajte v sebe svoje strachy a snažte sa byť čo najviac k sebe úprimný. Neklamte seba. Takto zistíte, čo by ste mali zmeniť. Skúste o tom komunikovať s partnerom. Ak vidíte, že to nejde a podľa vás ste vyskúšali všetko, tak ak chcete,  ukončite vzťah. Zbytočne strácate svoj drahocenný čas. Veď život je tak krátky.  Možno práve vtedy sa partner zobudí a pochopí,  čo a koho stratil.

S láskou vítajte všetky vaše temné, egoistické vnemy, programy. Buďte im vďačný, že sa vám ukazujú a vy ich chcete vymeniť za  lepšiu kvalitu života, kde sa nachádza láska, svetlo, úprimnosť, tolerancia, nemajetníckosť, bezpodmienečnosť, harmónia.  Meňte sa s láskou a v láske pre seba do krajšej lásky.

Ak to aspoň čiastočne dokážete a vaším zámerom je v tom pokračovať, vesmír vás určite odmení. Do vášho srdiečka opäť zavíta láska niekoho, kto rovnako ako vy kráča po tejto nádhernej ceste.

Budete sa milovať spojený s novou láskou a sex už nebude žiadny fyzický akt, ale bude to mystický tanec dvoch tiel, dvoch sŕdc a dvoch duší.


 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information