Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Najvyššej múdrosti sa musí každý naučiť sám.

Nedá sa ju učiť slovami.

Indiánska múdrosť

Online

Máme online 19 hostí Designed by:

Štyri dôležité mesiace – pre nás - vložené 15.7.11 PDF Tlačiť E-mail 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Štyri mesiace – pre nás


 


Dnes ráno ako som vstal, cítil som v sebe neopakovateľné šťastie, harmóniu, bezpodmienečnú lásku . Chcel som sa s vami o to podeliť a vnímal som v sebe návod, ako vo vašich životoch aspoň na jeden deň vytvoriť vlastný deň šťastia.

Ihneď som napísal na papier vetu „ môj deň šťastia“ a už som videl, ako o tom všetkom budem písať. No nakoniec prišlo niečo dôležitejšie a ja bytostne cítim, že dnešný článok, informácie sú veľmi dôležité pre momentálne štyri mesiace.

Moji duchovní pomocníci, bytosti svetla poslali správu, ktorú teraz sa pokúsim napísať, sformulovať do viet, slov.


Ani neviem, kde by som mal začať. Je tam toho veľa a opäť je to o uhle vnímania, uvedomenia si určitých skúseností, skúšok, možností využitia maxima v rámci transformácie. Je to vlastne láskyplná výzva, upozornenie, rada, starostlivosť o nás od týchto bytostí.


V predošlom článku „ Rok 2011 – rok úžasných možností“ som písal o pyramíde poznania. Tú pyramídu stále vidím pred sebou a zároveň som súčasne na nej a v nej. V mojej hlave sa krútia myšlienky, obrazy typu: 4 ročné obdobia, 4 strany pyramídy, 4 svetové strany, 4 nohy stoličky, stola, 4 biblické živé bytosti /Jánovo zjavenie 4. kapitola /, 4 aurické telá.


Pomaly začínam vnímať, chápať pointu. Stráca sa hmla nevedomia a postupne sa ukazujú ako Tatranské štíty odpovede.


Prvé čo jasne vnímam je čas. 4 ročné obdobia. Ak si predstavíte Vysoké Tatry, tak si uvedomíte, že behom dňa, niekedy aj za niekoľko minút tam môžete prežiť všetky 4 ročné obdobia. Dážď, sneh, zimu, teplo, slnko, nádherné kvetenstvo, nový život, ale aj padajúce lístie, stromy, transformáciu života cez smrť.

Čas momentálne je náš priateľ. Podľa mayského kalendára máme presne 4 mesiace času na dokončenie transformačného cyklu. 4 mesiace času na prijatie úžasných možností ponúknutých vesmírom. Viem, že to vôbec nebude ľahké a nie je to ľahké. Tie možnosti, ktoré prijímame sú vlastne dokončovacie fázy transformácie. Behom každého dňa, týždňa, mesiaca, niekedy hodiny to naozaj môžeme vnímať ako 4 ročné obdobia, na ktoré či chceme alebo nechceme, musíme zareagovať.

Hmla nevedomia sa postupne stráca a ukazuje, čo máme riešiť teraz a tu. Pokiaľ to chceme odložiť, tak sa to nedá. Tlak sa zosilnie, prejaví sa to ako nejaká búrka, metelica, mráz ale, keď prekonáme svoj strach a pustíme sa do toho, tak zrazu sa vyjasní a vidíme to nádherné kvetenstvo, teplo, slnko, harmóniu, šťastie.

 


4 aurické telá znázorňujú fyzickú, éterickú, astrálnu a mentálnu úroveň nášho bytia, naše energetické telá. Riešime všetky 4 úrovne buď naraz, alebo postupne. Všimnite si náladovosť, neistotu, disharmóniu v sebe a okolo vás. Už samotné okolie koľkokrát na vás tlačí aby ste niečo urobili, zmenili, prehodnotili, upravili, konali. Pokiaľ to odmietate, najprv to cítite jemne v sebe, potom sa to postupne prejavuje silnejšie. Nastupuje stále silnejšia vnútorná nervozita, neistota, nevychádza vám to o čo žiadate vesmír, je to ako nejaká stopka. Niekedy to akože zabalíte do lásky, ale vesmír chce aby ste to riešili, lebo je to potrebné pre vašu transformáciou. No vy to odmietate s láskou v srdci a tak nastupuje upozornenie jemnou, alebo niekedy trocha bolestivou chorobou. Telo vám vtedy hovorí ostaneš doma a konečne si nájdeš čas na seba a do vtedy ťa nepustím, kým sa nerozhýbeš. Aby som bol presnejší, vaša duša chce ísť ďalej, ale vaše ego vás nechce pustiť. Vy ako duša ste sa rozhodli, vaše ego vám to neumožňuje, bráni vám v tom aby ste to videli, vnímali, konali.

 


4 strany pyramídy poznania nám poukazujú na možnosti zmeny, možnosti prijatia nových poznaní a následne prehodnotenia aktuálneho poznania, rozhodnutie, finálne konanie. Dnes som už raz použil slovo smrť. Nebojte sa, nie je to nič zlého v rámci transformácie. Je to niečo, čo vedome zanecháme. Nové poznanie nám umožní, aby sme sa vedome rozhodli určité vnemy, skúsenosti pretransformovať, spojiť v niečo nové, lepšie, jednoduchšie, kvalitnejšie. Vidím teraz pred sebou nádherné malé dieťa, ktoré zanechalo pampersky a zrazu mu stačí obyčajné kvalitné spodné prádlo. Usmievam sa a hovorím si „ pampersky umreli“. Ale to nie je pravda. Niekto ich ešte len bude potrebovať, niekto ich momentálne potrebuje, ale poznanie dieťatka ho posunulo ďalej a prijal svoju ďalšiu existenciu už bez nich.

 


4 nohy stoličky, stola. Archetypálne informácie ako všetky ostatné predošlé obrazy. Pevnosť, stabilita, oddych, nasýtenie sa, prijímanie pokrmu a atď. .

Moji priatelia sa vás pýtajú. Milovaní, akú stabilitu máte dnes? Ste spokojní s vašou osobnou, kariérnou, partnerskou stabilitou, pevnosťou? Dokážete si oddýchnuť, máte dostatok čerstvej sily, energie? Alebo máte pocit, že tá stará stabilita, pevnosť ale aj oddych, pokrm sa akosi stráca? Už nemá tú chuť, silu, pevnosť, energiu? Čo alebo kto vám bráni vtom aby ste sa rozhliadli, ochutnali niečo nové? Prečo sa chcete fixovať na niečo, čo sa stráca?

Otvorte si vaše nové oči, uši. Cez srdce pozorujte a uvidíte. Cez srdce počúvajte a budete počuť. Cez srdce sa rozhodujte a rozhodnete sa správne.

Stará stabilita, to sú vaše staré normy, rozhodnutia, skúsenosti, ale aj láska. To všetko už zbytočne hľadáte. Všimnite si len túto jednu formu lásky. Staršia generácia hovorí, že len oni vedia, čo je to pravá láska, lebo dodnes ostali spolu. Je to sebaklam. Moji priatelia presne vidia, že táto generácia je nešťastná a boli nešťastní, lebo sa držali pevne nejakých etických noriem rodiny, dediny, spoločnosti. Časom z ich života láska úplne zmizla a aj teraz je to len o strachoch, majetkoch, zvyknutí, pripútanosti. Myslíte si, že „mama hotel“ je čistá rodičovská láska k dospelému dieťaťu? Alebo je to strach mladých ľudí z vlastnej budúcnosti?

Priatelia, všetko sa mení a tak všetka stabilita, naozaj všetko sa postupne stráca. Ak nedokážete teraz otvoriť svoje srdcia, časom to dokážete. Časom aj ten posledný kúsok vašej starej stability zmizne a tak nakoniec prijmete svoju novú energiu, identitu, zmenu.

 


4 svetové strany nám prezrádzajú, že táto zmena sa dotýka všetkých nás. Niet miesta na Zemi, kde by neprebiehala transformácia. Niet človeka, ktorý by nevnímal tieto zmeny. Všade a všetci sa rozhodujeme. Možno niektorí to majú ľahšie, lebo rešpektujú prírodu, vesmír. Už dávno majú naladené svoje srdcia a prestali sa báť. Veria, dôverujú v silu a múdrosť vesmíru. A tí, ktorí svoju silu a múdrosť stavajú na stabilite ega, rozumu, postupne práve toto momentálne strácajú.

 


4 biblické živé bytosti podľa knihy Zjavenie sv. Jána. Vnímam to ako bodku, odklepnuté. Každá ľudská duša dostala oznámenie, čo sa bude diať. Všetci v srdciach cítime potrebu zmeny. Rovnako vidíme všetky tie falošné ilúzie, klamstvá, ktoré nám ponúka rozum, ego. A predsa sa väčšina stále bojí poslúchnuť volanie srdca, duše.

 


Priatelia, všetko je v najlepšom poriadku. Dajte si sami odpoveď na túto otázku. Kto je bližšie k Bohu? Vaša duša alebo vaše ego? To, že momentálne dominuje vaše ego, to neznamená, že zajtra sa to nemôže zmeniť. Najdôležitejšie je, že vaša duša sa už rozhodla a správne.


Všetko má svoj čas. Čas zmeny je tu a tieto 4 mesiace nám umožňujú s trochou chcenia, ochotou hľadať a nájsť, prijať to krásne čo nám vesmír ponúka. Teraz je všetko tak nastavené, že stačí len trocha chcieť a sami môžete zažiť úžasné nové skúsenosti.


Dôverujte srdcu, dôverujte vesmíru. Pokiaľ to dokážete nezištne, rovnako nezištne sa vám aj vesmír odvďačí.


Možno máte pocit a práve preto sa neviete rozhodnúť ako ďalej, že niekoho stratíte, alebo niečo stratíte. Pokiaľ je to tak, je to len otázka času, kedy sa to stane. To staré nie je zlučiteľné s tým novým a každý jedinec, každá duša rieši seba, vlastnú transformáciu. Nikto to za nikoho neurobí.


Tieto 4 mesiace v našom svete je časom zberu úrody a osláv, od dožiniek až po vinobranie. Každý sám za seba pracuje. Prvý polrok bol o siatí a raste. Vesmír naozaj zasial bohato, staral sa aby to krásne rástlo, aby to bolo nádherné, prvotriedne.

Teraz to záleží len od nás, jednotlivcov, či tú novú úrodu prijmeme, alebo chceme žiť zo starých zásob, ktoré sa aj tak nakoniec minú.


Presne na to máme teraz 4 mesiace.


Napísal: Ján Bálint 15.7.2011

 

 

 

Pre http://gaia2010.sk/ napísal Ján Bálint. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

 


 


12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE

Štyri mesiace – pre nás

Dnes ráno ako som vstal, cítil som v sebe neopakovateľné šťastie, harmóniu, lásku agapé. Chcel som sa s vami o to podeliť a vnímal som v sebe návod, ako vo vašich životoch aspoň na jeden deň vytvoriť vlastný deň šťastia. Ihneď som napísal na papier vetu „ môj deň šťastia“ a už som videl, ako o tom všetkom budem písať. No nakoniec prišlo niečo dôležitejšie a ja bytostne cítim, že dnešný článok, informácie sú veľmi dôležité pre momentálne štyri mesiace.

Moji duchovní pomocníci, bytosti svetla poslali správu, ktorú teraz sa pokúsim napísať, sformulovať do viet, slov.

Ani neviem, kde by som mal začať. Je tam toho veľa a opäť je to o uhle vnímania, uvedomenia si určitých skúseností, skúšok, možností využitia maxima v rámci transformácie. Je to vlastne láskyplná výzva, upozornenie, rada, starostlivosť o nás od týchto bytostí.

V predošlom článku „ rok 2011 – rok úžasných možností“ som písal o pyramíde poznania. Tú pyramídu stále vidím pred sebou a zároveň som súčasne na nej a v nej. V mojej hlave sa krútia myšlienky, obrazy typu: 4 ročné obdobia, 4 strany pyramídy, 4 svetové strany, 4 nohy stoličky, stola, 4 biblické živé bytosti /Jánovo zjavenie 4. kapitola /, 4 aurické telá.

Pomaly začínam vnímať, chápať pointu. Stráca sa hmla nevedomia a postupne sa ukazujú ako Tatranské štíty odpovede.

Prvé čo jasne vnímam je čas. 4 ročné obdobia. Ak si predstavíte Vysoké Tatry, tak si uvedomíte, že behom dňa, niekedy aj za niekoľko minút tam môžete prežiť všetky 4 ročné obdobia. Dážď, sneh, zimu, teplo, slnko, nádherné kvetenstvo, nový život, ale aj padajúce lístie, stromy, transformáciu života cez smrť.

Čas momentálne je náš priateľ. Podľa mayského kalendára máme presne 4 mesiace času na dokončenie transformačného cyklu. 4 mesiace času na prijatie úžasných možností ponúknutých vesmírom. Viem, že to vôbec nebude ľahké a nie je to ľahké. Tie možnosti, ktoré prijímame sú vlastne dokončovacie fázy transformácie. Behom každého dňa, týždňa, mesiaca, niekedy hodiny to naozaj môžeme vnímať ako 4 ročné obdobia, na ktoré či chceme alebo nechceme, musíme zareagovať.

Hmla nevedomia sa postupne stráca a ukazuje, čo máme riešiť teraz a tu. Pokiaľ to chceme odložiť, tak sa to nedá. Tlak sa zosilnie, prejaví sa to ako nejaká búrka, metelica, mráz ale, keď prekonáme svoj strach a pustíme sa do toho, tak zrazu sa vyjasní a vidíme to nádherné kvetenstvo, teplo, slnko, harmóniu, šťastie.

4 aurické telá znázorňujú fyzickú, éterickú, astrálnu a mentálnu úroveň nášho bytia, naše energetické telá. Riešime všetky 4 úrovne buď naraz, alebo postupne. Všimnite si náladovosť, neistotu, disharmóniu v sebe a okolo vás. Už samotné okolie koľkokrát na vás tlačí aby ste niečo urobili, zmenili, prehodnotili, upravili, konali. Pokiaľ to odmietate, najprv to cítite jemne v sebe, potom sa to postupne prejavuje silnejšie. Nastupuje stále silnejšia vnútorná nervozita, neistota, nevychádza vám to o čo žiadate vesmír, je to ako nejaká stopka. Niekedy to akože zabalíte do lásky, ale vesmír chce aby ste to riešili, lebo je to potrebné pre vašu transformáciou. No vy to odmietate s láskou v srdci a tak nastupuje upozornenie jemnou, alebo niekedy trocha bolestivou chorobou. Telo vám vtedy hovorí ostaneš doma a konečne si nájdeš čas na seba a do vtedy ťa nepustím, kým sa nerozhýbeš. Aby som bol presnejší, vaša duša chce ísť ďalej, ale vaše ego vás nechce pustiť. Vy ako duša ste sa rozhodli, vaše ego vám to neumožňuje, bráni vám v tom aby ste to videli, vnímali, konali.

4 strany pyramídy poznania nám poukazujú na možnosti zmeny, možnosti prijatia nových poznaní a následne prehodnotenia aktuálneho poznania, rozhodnutie, finálne konanie. Dnes som už raz použil slovo smrť. Nebojte sa, nie je to nič zlého v rámci transformácie. Je to niečo, čo vedome zanecháme. Nové poznanie nám umožní, aby sme sa vedome rozhodli určité vnemy, skúsenosti pretransformovať, spojiť v niečo nové, lepšie, jednoduchšie, kvalitnejšie. Vidím teraz pred sebou nádherné malé dieťa, ktoré zanechalo pampersky a zrazu mu stačí obyčajné kvalitné spodné prádlo. Usmievam sa a hovorím si „ pampersky umreli“. Ale to nie je pravda. Niekto ich ešte len bude potrebovať, niekto ich momentálne potrebuje, ale poznanie dieťatka ho posunulo ďalej a prijal svoju ďalšiu existenciu už bez nich.

4 nohy stoličky, stola. Archetypálne informácie ako všetky ostatné predošlé obrazy. Pevnosť, stabilita, oddych, nasýtenie sa, prijímanie pokrmu a atď. .

Moji priatelia sa vás pýtajú. Milovaní, akú stabilitu máte dnes? Ste spokojní s vašou osobnou, kariérnou, partnerskou stabilitou, pevnosťou? Dokážete si oddýchnuť, máte dostatok čerstvej sily, energie? Alebo máte pocit, že tá stará stabilita, pevnosť ale aj oddych, pokrm sa akosi stráca? Už nemá tú chuť, silu, pevnosť, energiu? Čo alebo kto vám bráni vtom aby ste sa rozhliadli, ochutnali niečo nové? Prečo sa chcete fixovať na niečo, čo sa stráca?

Otvorte si vaše nové oči, uši. Cez srdce pozorujte a uvidíte. Cez srdce počúvajte a budete počuť. Cez srdce sa rozhodujte a rozhodnete sa správne.

Stará stabilita, to sú vaše staré normy, rozhodnutia, skúsenosti, ale aj láska. To všetko už zbytočne hľadáte. Všimnite si len túto jednu formu lásky. Staršia generácia hovorí, že len oni vedia, čo je to pravá láska, lebo dodnes ostali spolu. Je to sebaklam. Moji priatelia presne vidia, že táto generácia je nešťastná a boli nešťastní, lebo sa držali pevne nejakých etických noriem rodiny, dediny, spoločnosti. Časom z ich života láska úplne zmizla a aj teraz je to len o strachoch, majetkoch, zvyknutí, pripútanosti. Myslíte si, že „mama hotel“ je čistá rodičovská láska k dospelému dieťaťu? Alebo je to strach mladých ľudí z vlastnej budúcnosti?

Priatelia, všetko sa mení a tak všetka stabilita, naozaj všetko sa postupne stráca. Ak nedokážete teraz otvoriť svoje srdcia, časom to dokážete. Časom aj ten posledný kúsok vašej starej stability zmizne a tak nakoniec prijmete svoju novú energiu, identitu, zmenu.

4 svetové strany nám prezrádzajú, že táto zmena sa dotýka všetkých nás. Niet miesta na Zemi, kde by neprebiehala transformácia. Niet človeka, ktorý by nevnímal tieto zmeny. Všade a všetci sa rozhodujeme. Možno niektorí to majú ľahšie, lebo rešpektujú prírodu, vesmír. Už dávno majú naladené svoje srdcia a prestali sa báť. Veria, dôverujú v silu a múdrosť vesmíru. A tí, ktorí svoju silu a múdrosť stavajú na stabilite ega, rozumu, postupne práve toto momentálne strácajú.

4 biblické živé bytosti podľa knihy Zjavenie sv. Jána. Vnímam to ako bodku, odklepnuté. Každá ľudská duša dostala oznámenie, čo sa bude diať. Všetci v srdciach cítime potrebu zmeny. Rovnako vidíme všetky tie falošné ilúzie, klamstvá, ktoré nám ponúka rozum, ego. A predsa sa väčšina stále bojí poslúchnuť volanie srdca, duše.

Priatelia, všetko je v najlepšom poriadku. Dajte si sami odpoveď na túto otázku. Kto je bližšie k Bohu? Vaša duša alebo vaše ego? To, že momentálne dominuje vaše ego, to neznamená, že zajtra sa to nemôže zmeniť. Najdôležitejšie je, že vaša duša sa už rozhodla a správne.

Všetko má svoj čas. Čas zmeny je tu a tieto 4 mesiace nám umožňujú s trochou chcenia, ochotou hľadať a nájsť, prijať to krásne čo nám vesmír ponúka. Teraz je všetko tak nastavené, že stačí len trocha chcieť a sami môžete zažiť úžasné nové skúsenosti. Dôverujte srdcu, dôverujte vesmíru. Pokiaľ to dokážete nezištne, rovnako nezištne sa vám aj vesmír odvďačí.

Možno máte pocit a práve preto sa neviete rozhodnúť ako ďalej, že niekoho stratíte, alebo niečo stratíte. Pokiaľ je to tak, je to len otázka času, kedy sa to stane. To staré nie je zlučiteľné s tým novým a každý jedinec, každá duša rieši seba, vlastnú transformáciu. Nikto to za nikoho neurobí.

Tieto 4 mesiace v našom svete je časom zberu úrody a osláv, od dožiniek až po vinobranie. Každý sám za seba pracuje. Prvý polrok bol o siatí a raste. Vesmír naozaj zasial bohato, staral sa aby to krásne rástlo, aby to bolo nádherné, prvotriedne. Teraz to záleží len od nás, jednotlivcov, či tú novú úrodu prijmeme, alebo chceme žiť zo starých zásob, ktoré sa aj tak nakoniec minú.

Presne na to máme teraz 4 mesiace.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information