Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Pokora nie je podriadenosť voči ľuďom,

ale voči Bohu.

Exupéry


Online

Máme online 20 hostí Designed by:

Schudnúť – aj do plaviek nie je problém - 29.5.11 PDF Tlačiť E-mail

Schudnúť – aj do plaviek nie je problém


Prichádza leto a chcete čo najlepšie vyzerať. Váš zámer je jednoduchý. Potrebujete schudnúť. Rýchlo si siahnete na váš vyskúšaný recept a teraz nič. Možno že si niekto povie, ja už mám skoro všetko vyskúšané a neschudol som. Úplne súhlasím.

Či už potrebujete schudnúť 4, 6, 10, 15 alebo viac kíl záleží to len a len na vás, či to myslíte aj vážne. Musí to byť pevné rozhodnutie. Musíte sa stotožniť s týmto rozhodnutím. Musí to byť rozhodnutie z vášho vnútra.

 

Pokiaľ ste sa už pevne rozhodli a nič a nikto vás naozaj nevykoľají, tak sa dohodnite sám so sebou, ako budete pokračovať. Pevne si stanovte cieľ. Povedzme 10 kg. Nedávajte si k tomu slovíčka „ schudnem, chcem schudnúť, mal by som, dúfam, som zvedavý či“ a podobne. Prečo? To vysvetlím neskôr.

 

To isté platí aj na čas. Dajte si reálny čas. 4 kg na mesiac, to je akurát. Tak že na 10 kg si dajte radšej 3 mesiace. Aj v tomto smere nech vaše rozhodnutie je nemenné. Musíte to cítiť v sebe, že za tie 3 mesiace naozaj tých 10 kg bude preč.

Kontrola váhy počas chudnutia je dôležitá, ale aj zákerná. Nekontrolujte sa každý deň!!!!!! To by ste ihneď všetko pokazili. Nezabudnite aj na to, že všetko ide cez myslenie a tak, keď len trocha zaváhate, môžete začať od začiatku. Samozrejme, budete používať váhu a budete sa kontrolovať , ale to všetko systémovo. Prvá kontrola váhy by mala byť po dokončení prvej tretiny časového harmonogramu. Znamená to, ak budete chudnúť 3 mesiace, tak prvá kontrola je po mesiaci. Naozaj to treba pevne dodržať.

Teraz myslím na tých, ktorí potrebujú chudnúť len mesiac. Tam tento čas neplatí. Tam je to opačne. Vážte sa na konci tretieho týždňa!!!!!! Skôr nie!!!!! Stále sa tu jedná o psychiku.

 

 

 

Presvedčme myseľ, že to myslíme vážne


Ako som už vám sľúbil, teraz vám chcem vysvetliť hru so slovíčkami. Všetko, to čo vyslovíte má svoju energiu, váhu, silu. Tak ako deti veľmi presne vedia, ako na rodičov aby ich obmäkčili, obišli, rovnako aj náš mozog presne vie, že ako na vás, aby nás obohral. Aj on radšej chce fungovať normálne, bez nejakej zmeny. Nič nového nechce riešiť.

Ak použijete slová typu, „dúfam, hádam aj, verím že niečo predsa len, veď uvidíme“ a podobne, vaše vnútro to bude brať, že to vôbec neberiete vážne a zachová sa presne tak ako deti. Pár dní počúvajú a potom všetko budú robiť opäť po starom.

Nepoužívajte ani slová ako, „ verím, rád by som, vydržím, chcem“ a podobne. Všetky tieto slová sú afirmácie, ktoré vás posúvajú do iného času. Dávajú vás do budúcnosti, čo mozog vníma presne tak ako deti. Jasné mami urobím to. Veď som ti povedal, že urobím to. Potom. Ale vy chcete teraz a ihneď schudnúť. Chcete aby tento proces, ihneď začal. Tak sa aj zachovajte a dajte si aj taký príkaz do mozgu. Povedzte si „Som chudší o ? kíl“!!! Predstavte si sám seba v cieľovej rovinke. Vidíte sa v tých plavkách, vidíte sám seba bez tých tukov, cítite radosť, slobodu, lásku ku svoju telu. Áno, milujete svoje telo, že je krásne bez tých nadbytočných kíl.

Klamal by som, keby som povedal, že to je všetko a ďalej už nič nemusíte robiť. Potrebujete urobiť zmeny v jedálničku, v pohybe a v myslení.

Najhoršie je uspokojiť mozog, vedomie, myslenie. Ako náhle robíme nejaké zmeny, ozvú sa staré vzorce myslenia a kričia, že prečo, nechcem a vy to pociťujete ako nervozitu, depresiu, nutkavosť si zobnúť. Možno nejaké malé percento ľudí má dostatočne silnú vôľu, aby toto nutkanie, nervozitu prekonalo, ale väčšina nie.

Čo vtedy robiť? Odporúčam vám vyskúšať esenciálne liečivé kvapky „Esencie Svetla“ na schudnutie. Tieto kvapky sú naprogramované tak, že vám dodávajú harmóniu v duši, silu na výdrž a nemáte chuť na sladkosti, alebo len tak papať. Jete normálne 3x denne, aj keď si trocha zmeníte stravu. Pritom nebudete nervózny a všetko krásne zvládnete.

 

 

 

Pohyb


Pozrime sa teraz na pohyb. Netvrdím, že musíte začať chodiť do fitka pravidelne cvičiť, pokiaľ ste to doteraz nerobili. Navrhujem úplne niečo iné. Začnite večer okolo 20.00 – 20. 30 behať, chodiť rýchlou chôdzou, alebo si sadnite na bicykel a prevezte sa. Takáto minimálne hodinová aktivita vám úplne bude stačiť, aby ste niečo zdravé urobili pre svoje telo a rovnako aj pre vašu myseľ. Určite mi dáte za pravdu, že vaša myseľ bude potom večer čistá, budete v harmónii, vyrovnaný, dobre sa vám bude spať a to najdôležitejšie, podporíte vylučovanie, chudnutie.

 

 

 

 

Ako sa stravovať?


Zmena je veľmi dôležitá. Možno, že to čo teraz napíšem, už vo vašom jedálničku je samozrejmosťou. Problém potom bude niekde inde. Odpoveď dostanete o kúsok ďalej.

Ráno by ste mali začať s čistou vodou. 3 dcl čistej vody bude len pre vaše zdravie.

Ako raňajky odporúčam buď biely jogurt s ovsenými vločkami, alebo len ovocie. Ovocné šťavy nás rovnako dobre nasýtia.

Na desiatu ovocie + čistú vodu. Pokiaľ používate ako pomôcku ku chudnutiu kvapky „Esencie Svetla“ tak je akurát čas na ich použitie.

Konečne je tu obed. Pokiaľ ste si dali za úlohu schudnúť za mesiac, ponúkam vám šalát a v najhoršom kúsok grilovaného kuracieho mäsa. Samozrejme, mäsko si doprajte tak každý tretí deň. Ak ste si dali predsavzatie chudnúť dlhodobo, tak sa držte toho čo som sem napísal bez toho v najhoršom. Samozrejme môžete si dať aj grilované ryby, nie pečené v oleji. Pekne sa najedzte do sýtosti. Pozor, nepovedal som, že prežerte sa!!!!! Hlavne šalát, šalát, šalát.

Veľmi vrelo odporúčam odvážlivcom na dlhú etapu po splne mesiaca, tak tretí deň začať papkať týždeň tukožrútsku polievku. Potom sa vrátite opäť k tejto strave. Garantujem veľké úspechy v chudnutí.

Na olovrant a večeru skúste delenú stravu aj keď odporúčam hlavne šalát, šalát a šalát. Teraz je čerstvej zeleniny dosť. Večerať by ste mali do 18.00 hod. !!!

Neskôr už nie. Ak ste hladný, daj te si vodu alebo v najhoršom zeleninovú šťavu.

Osobne odporúčam kvapky „Esencie Svetla“ na chudnutie užiť hodinu pred večerou a potom okolo 20.00 hod. . Z vlastnej skúsenosti viem, že veľmi účinne zaberajú a keď si k tomu pridám trocha pohybu vonku na čerstvom vzduchu, naozaj necítim hlad, nervozitu, som v harmónii.

Ako som už spomenul rýchlu chôdzu, je naozaj výborná. Nepleťte to prosím s prechádzkou. Je to niečo ako keď sa veľmi ponáhľate, ste sústredený na cieľ, že kam až idete a naspäť.

Veľmi odporúčam po vašej športovej aktivite napiť sa citrónovej vody. 3 dcl čistej vody do ktorej vytlačíte trocha citrónovej šťavy.

Čo vtedy, keď ste už skúsili tieto recepty a nič vám nezaberie. Niekde je chyba vo vás. Treba ísť k lekárovi. Možno, že máte nejakú hormonálnu poruchu. Často je porucha aj v psychike. Niečo robíte podvedome, chcete to v sebe držať pre istotu. To môže súvisieť s detstvom, životnými skúsenosťami, stresom a atď. . Niekedy stačí navštíviť dobrého terapeuta  alternatívnej medicíny. Odporúčam Vám skúsiť aj kvapky „ Esencie Svetla“ s priamou výrobou, čo znamená vyrobiť ich na mieru, podľa vašich potrieb.

 

 

 

Pitný režim


Dodržiavajte pitný režim. Možno ani neviete, prečo je tak dôležité pravidelne piť. Samozrejme som myslel na vodu . V  článkuVoda – cesta ku zdraviu sa dozviete veľa užitočných informácií pre vaše zdravie a tak aj pre vaše zdravé chudnutie.

Zabudnite na sladené nápoje. Pokiaľ si doprajete kávu bez cukru a smotany, nezabudnite sa napiť vody. Určite viete, že káva odvodňuje. Vodu pri chudnutí používame aj ako pomôcku na detoxikáciu, vyplavovanie neužitočných látok.

 

 

 

Kedy začať s chudnutím?


Určite je najlepšie vždy vtedy, keď mesiac cúva, čo znamená po splne. Podporuje vylučovanie a chudnutie.

 

 

Prajem vám ničím nerušené, pomalé a pritom harmonické, bezstresové, ozajstné a úspešné chudnutie.

 

 

 

Prehľadná tabuľka delenej stravy na úspešné chudnutie.


Skúste si pripraviť aj niečo z nasledujúcich možností.

Bielkovinovú a sacharidovú skupinu kombinujte vždy s niektorou neutrálnou skupinou.

Sacharidovú a bielkovinovú skupinu však medzi sebou nekombinujte!

 

Sacharidová skupina

Obilniny – jačmeň, proso, špalda, kukurica, krupica, krúpy, žito

Celozrnný chlieb, celozrnné cestoviny, ryža

Zemiaky, topinambury, banány, jablká, figy, datle, sušené ovocie

 

 

Bielkovinová skupina

Mäso – hus, kačica, morka, kura, chudé bravčové mäso

Ryby – úhor, makrela, losos, tuniak, sardinky, treska, sleď, pstruh, chobotnica

Ovocie – jahody, maliny, ríbezle, hrušky, slivky, marhule, čerešne, nektárinky, hrozno, mandarínky, citróny, pomaranče, limety, grepy, kivi, ananás, papája

Vajcia, mlieko, syry do 60 percent tuku

Ovocné šťavy, ovocné čaje

 

Neutrálna skupina 1

Tieto potraviny kombinujte menej:

Maslo, kyslá smotana, smotana do kávy, sladká smotana, sójové mlieko, syry nad 60 percent tuku (mozzarella, mascarpone, ovčí syr)

Marinované a údené mäso a ryby

Lieskovce, mandle, píniové oriešky, kokosový orech, para orechy, mak

 

Neutrálna skupina 2

Tieto potraviny môžete jesť neobmedzene

Baklažán, artičoky, avokádo, brokolica, karfiol, uhorky, kaleráb, listový šalát, mrkva, paprika, paradajky, cibuľa, cuketa, špargľa, zeler, červená repa, reďkovky, hríby

Klíčky – sójové, mungo fazuľa, žerucha

Olivy a čučoriedky

Voda, bylinkové čaje, kávovinové zmesi 

 

Pre http://gaia2010.sk/ napísal Ján Bálint. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.


12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4
Schudnúť – aj do plaviek nie je problém

Prichádza leto a chcete čo najlepšie vyzerať. Váš zámer je jednoduchý. Potrebujete schudnúť. Rýchlo si siahnete na váš vyskúšaný recept a teraz nič. Možno že si niekto povie, ja už mám skoro všetko vyskúšané a neschudol som. Úplne súhlasím.

Či už potrebujete schudnúť 4, 6, 10, 15 alebo viac kíl záleží to len a len na vás, či to myslíte aj vážne. Musí to byť pevné rozhodnutie. Musíte sa stotožniť s týmto rozhodnutím. Musí to byť rozhodnutie z vášho vnútra.

Pokiaľ ste sa už pevne rozhodli a nič a nikto vás naozaj nevykoľají, tak sa dohodnite sám so sebou, ako budete pokračovať. Pevne si stanovte cieľ. Povedzme 10 kg. Nedávajte si k tomu slovíčka „ schudnem, chcem schudnúť, mal by som, dúfam, som zvedavý či“ a podobne. Prečo? To vysvetlím neskôr.

To isté platí aj na čas. Dajte si reálny čas. 4 kg na mesiac, to je akurát. Tak že na 10 kg si dajte radšej 3 mesiace. Aj v tomto smere nech vaše rozhodnutie je nemenné. Musíte to cítiť v sebe, že za tie 3 mesiace naozaj tých 10 kg bude preč.

Kontrola váhy počas chudnutia je dôležitá, ale aj zákerná. Nekontrolujte sa každý deň!!!!!! To by ste ihneď všetko pokazili. Nezabudnite aj na to, že všetko ide cez myslenie a tak, keď len trocha zaváhate, môžete začať od začiatku. Samozrejme, budete používať váhu a budete sa kontrolovať , ale to všetko systémovo. Prvá kontrola váhy by mala byť po dokončení prvej tretiny časového harmonogramu. Znamená to, ak budete chudnúť 3 mesiace, tak prvá kontrola je po mesiaci. Naozaj to treba pevne dodržať. Teraz myslím na tých, ktorí potrebujú chudnúť len mesiac. Tam tento čas neplatí. Tam je to opačne. Vážte sa na konci tretieho týždňa!!!!!! Skôr nie!!!!! Stále sa tu jedná o psychiku.

Presvedčme myseľ, že to myslíme vážne

Ako som už vám sľúbil, teraz vám chcem vysvetliť hru so slovíčkami. Všetko, to čo vyslovíte má svoju energiu, váhu, silu. Tak ako deti veľmi presne vedia, ako na rodičov aby ich obmäkčili, obišli, rovnako aj náš mozog presne vie, že ako na vás, aby nás obohral. Aj on radšej chce fungovať normálne, bez nejakej zmeny. Nič nového nechce riešiť. Ak použijete slová typu, „dúfam, hádam aj, verím že niečo predsa len, veď uvidíme“ a podobne, vaše vnútro to bude brať, že to vôbec neberiete vážne a zachová sa presne tak ako deti. Pár dní počúvajú a potom všetko budú robiť opäť po starom.

Nepoužívajte ani slová ako, „ verím, rád by som, vydržím, chcem“ a podobne. Všetky tieto slová sú afirmácie, ktoré vás posúvajú do iného času. Dávajú vás do budúcnosti, čo mozog vníma presne tak ako deti. Jasné mami urobím to. Veď som ti povedal, že urobím to. Potom. Ale vy chcete teraz a ihneď schudnúť. Chcete aby tento proces, ihneď začal. Tak sa aj zachovajte a dajte si aj taký príkaz do mozgu. Povedzte si „Som chudší o ? kíl“!!! Predstavte si sám seba v cieľovej rovinke. Vidíte sa v tých plavkách, vidíte sám seba bez tých tukov, cítite radosť, slobodu, lásku ku svoju telu. Áno, milujete svoje telo, že je krásne bez tých nadbytočných kíl.

Klamal by som, keby som povedal, že to je všetko a ďalej už nič nemusíte robiť. Potrebujete urobiť zmeny v jedálničku, v pohybe a v myslení.

Najhoršie je uspokojiť mozog, vedomie, myslenie. Ako náhle robíme nejaké zmeny, ozvú sa staré vzorce myslenia a kričia, že prečo, nechcem a vy to pociťujete ako nervozitu, depresiu, nutkavosť si zobnúť. Možno nejaké malé percento ľudí má dostatočne silnú vôľu, aby toto nutkanie, nervozitu prekonalo, ale väčšina nie.

Čo vtedy robiť? Odporúčam vám vyskúšať esenciálne liečivé kvapky „Esencie Svetla“ na schudnutie. Tieto kvapky sú naprogramované tak, že vám dodávajú harmóniu v duši, silu na výdrž a nemáte chuť na sladkosti, alebo len tak papať. Jete normálne 3x denne, aj keď si trocha zmeníte stravu. Pritom nebudete nervózny a všetko krásne zvládnete.

Pohyb

Pozrime sa teraz na pohyb. Netvrdím, že musíte začať chodiť do fitka pravidelne cvičiť, pokiaľ ste to doteraz nerobili. Navrhujem úplne niečo iné. Začnite večer okolo 20.00 – 20. 30 behať, chodiť rýchlou chôdzou, alebo si sadnite na bicykel a prevezte sa. Takáto minimálne hodinová aktivita vám úplne bude stačiť, aby ste niečo zdravé urobili pre svoje telo a rovnako aj pre vašu myseľ. Určite mi dáte za pravdu, že vaša myseľ bude potom večer čistá, budete v harmónii, vyrovnaný, dobre sa vám bude spať a to najdôležitejšie, podporíte vylučovanie, chudnutie.

Ako sa stravovať?

Zmena je veľmi dôležitá. Možno, že to čo teraz napíšem, už vo vašom jedálničku je samozrejmosťou. Problém potom bude niekde inde. Odpoveď dostanete o kúsok ďalej. Ráno by ste mali začať s čistou vodou. 3 dcl čistej vody bude len pre vaše zdravie.

Ako raňajky odporúčam buď biely jogurt s ovsenými vločkami, alebo len ovocie. Ovocné šťavy nás rovnako dobre nasýtia.

Na desiatu ovocie + čistú vodu. Pokiaľ používate ako pomôcku ku chudnutiu kvapky „Esencie Svetla“ tak je akurát čas na ich použitie.

Konečne je tu obed. Pokiaľ ste si dali za úlohu schudnúť za mesiac, ponúkam vám šalát a v najhoršom kúsok grilovaného kuracieho mäsa. Samozrejme, mäsko si doprajte tak každý tretí deň. Ak ste si dali predsavzatie chudnúť dlhodobo, tak sa držte toho čo som sem napísal bez toho v najhoršom. Samozrejme môžete si dať aj grilované ryby, nie pečené v oleji. Pekne sa najedzte do sýtosti. Pozor, nepovedal som, že prežerte sa!!!!! Hlavne šalát, šalát, šalát.

Veľmi vrelo odporúčam odvážlivcom na dlhú etapu po splne mesiaca, tak tretí deň začať papkať týždeň tukožrútsku polievku. Potom sa vrátite opäť k tejto strave. Garantujem veľké úspechy v chudnutí.

Na olovrant a večeru skúste delenú stravu. Večerať by ste mali do 18.00 hod. !!!

Neskôr už nie. Ak ste hladný, daj te si vodu alebo v najhoršom zeleninovú šťavu.

Osobne odporúčam kvapky „Esencie Svetla“ na chudnutie užiť hodinu pred večerou a potom okolo 20.00 hod. . Z vlastnej skúsenosti viem, že veľmi účinne zaberajú a keď si k tomu pridám trocha pohybu vonku na čerstvom vzduchu, naozaj necítim hlad, nervozitu, som v harmónii.

Ako som už spomenul rýchlu chôdzu, je naozaj výborná. Nepleťte to prosím s prechádzkou. Je to niečo ako keď sa veľmi ponáhľate, ste sústredený na cieľ, že kam až idete a naspäť.

Veľmi odporúčam po vašej športovej aktivite napiť sa citrónovej vody. 3 dcl čistej vody do ktorej vytlačíte trocha citrónovej šťavy.

Čo vtedy, keď ste už skúsili tieto recepty a nič vám nezaberie. Niekde je chyba vo vás. Treba ísť k lekárovi. Možno, že máte nejakú hormonálnu poruchu. Často je porucha aj v psychike. Niečo robíte podvedome, chcete to v sebe držať pre istotu. To môže súvisieť s detstvom, životnými skúsenosťami, stresom a atď. . Niekedy stačí navštíviť dobrého terapeuta  alternatívnej medicíny. Odporúčam Vám skúsiť aj kvapky „ Esencie Svetla“ s priamou výrobou, čo znamená vyrobiť ich na mieru, podľa vašich potrieb.

Pitný režim

Dodržiavajte pitný režim. Možno ani neviete, prečo je tak dôležité pravidelne piť. Samozrejme som myslel na vodu . V  článku „Voda – cesta ku zdraviu“ sa dozviete veľa užitočných informácií pre vaše zdravie a tak aj pre vaše zdravé chudnutie.

Zabudnite na sladené nápoje. Pokiaľ si doprajete kávu bez cukru a smotany, nezabudnite sa napiť vody. Určite viete, že káva odvodňuje. Vodu pri chudnutí používame aj ako pomôcku na detoxikáciu, vyplavovanie neužitočných látok.

Kedy začať s chudnutím?

Určite je najlepšie vždy vtedy, keď mesiac cúva, čo znamená po splne. Podporuje vylučovanie a chudnutie.

Prajem vám ničím nerušené, pomalé a pritom harmonické, bezstresové, ozajstné a úspešné chudnutie.

Prehľadná tabuľka delenej stravy na úspešné chudnutie.

Skúste si pripraviť aj niečo z nasledujúcich možností.

Bielkovinovú a sacharidovú skupinu kombinujte vždy s niektorou neutrálnou skupinou. Sacharidovú a bielkovinovú skupinu však medzi sebou nekombinujte!

Sacharidová skupina

Obilniny – jačmeň, proso, špalda, kukurica, krupica, krúpy, žito

Celozrnný chlieb, celozrnné cestoviny, ryža

Zemiaky, topinambury, banány, jablká, figy, datle, sušené ovocie

Bielkovinová skupina

Mäso – hus, kačica, morka, kura, chudé bravčové mäso

Ryby – úhor, makrela, losos, tuniak, sardinky, treska, sleď, pstruh, chobotnica

Ovocie – jahody, maliny, ríbezle, hrušky, slivky, marhule, čerešne, nektárinky, hrozno, mandarínky, citróny, pomaranče, limety, grepy, kivi, ananás, papája

Vajcia, mlieko, syry do 60 percent tuku

Ovocné šťavy, ovocné čaje

Neutrálna skupina 1

Tieto potraviny kombinujte menej:

Maslo, kyslá smotana, smotana do kávy, sladká smotana, sójové mlieko, syry nad 60 percent tuku (mozzarella, mascarpone, ovčí syr)

Marinované a údené mäso a ryby

Lieskovce, mandle, píniové oriešky, kokosový orech, para orechy, mak

Neutrálna skupina 2

Tieto potraviny môžete jesť neobmedzene

Baklažán, artičoky, avokádo, brokolica, karfiol, uhorky, kaleráb, listový šalát, mrkva, paprika, paradajky, cibuľa, cuketa, špargľa, zeler, červená repa, reďkovky, hríby

Klíčky – sójové, mungo fazuľa, žerucha

Olivy a čučoriedky

Voda, bylinkové čaje, kávovinové zmesi 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information