Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Očakávanie v láske,

nie je nepodmienečná láska.

Janko Bálint

Online

Máme online 21 hostí Designed by:

Možno je to tak - Bezpodmienečná láska láskavá očami jedného muža PDF Tlačiť E-mail

 

 

Fotka Jána Jasa Bálinta.Možno je to tak -   Bezpodmienečná láska láskavá očami jedného muža

 


Som pozorovateľom života, lásky, komunikácie, akcie a reakcie medzi mužom a ženou. Uvedomujem si, že život nám všetkým ako aj mne, prináša tie najúčinnejšie lekcie, ktoré rozum nikdy nevymyslí. Áno, je to božská škola skutočnej lásky šitá na mieru pre každého z nás. V tejto prítomnosti chcem opísať niečo, čo nevidieť z vonka, ale hlboko vo vnútri srdca, kde klíči podľa frekvencie našej bezpodmienečnej lásky.

A tu sa chcem zastaviť.  Klíči podľa frekvencie našej bezpodmienečnej lásky. Normálne si to predýchávam a začínam uvedomovať, čo všetko obsahuje táto jediná veta. Začínam si plne uvedomovať lásky, ktoré boli súčasťou mojej-našej školy života. Ako sme to prežívali, čo nás spájalo a delilo, ale hlavne kde sa nachádzala naša, hlavne moja bezpodmienečno-podmienečná láska. Načítavam každú moju vnútornú zmenu, každú vyššiu vibráciu, postup, krok vpred, poučenie sa až k tejto prítomnosti.

Každý jedinec, človek tú prvotnú lásku vníma cez  zamilovanosť, ružové okuliare. Koľkokrát to ale zažívame? Zrátajte si to u seba. Buďte k sebe úprimní.  Každou životnou skúsenosťou, každou frekvenčnou zmenou v sebe si začíname uvedomovať, že láska v skutočnosti vyviera zo srdiečka.

Nemáme len zabudnúť na jedno. Všetky prvé lásky do nejakého mladého veku ( vek nebudem udávať, nakoľko je to individuálne) prechádzajú cez hormóny, spodné čakry. Len postupne zažívame otváranie srdcovej čakry aj keď si nahovárame, že milujeme toho druhého z celého srdiečka. Tento proces, výučba tak tiež trvá v našich životoch ďalšiu dobu.

Určite máte milé dievčatá, ženy, dámy skúsenosť, že vaše polovičky po sexe zrazu odpadnú, zaspia, sú bez energie. Prečo? Z jedného dôvodu. Celý akt u nich prechádzal cez spodné tri čakry. Ego (3.čakra) dávalo celú dobu energiu, že sú najlepší ( aj keď niekedy si to len myslia). Druhá čakra, kým robili jednu pozíciu, dodávala intenzívne energiu na to aby vymysleli  ďalšiu, alebo mysleli na to, ako by to chceli a vy nič, či ako by to vylepšili. U chlapov myslenie pri viacerých  činnostiach odoberá ešte viac energie. Málokedy dokážu viac vecí robiť naraz tak ako ženy. A nakoniec výdrž dotuje prvá čakra. Takže naraz je tam veľmi veľký výdaj energie. Ako ste si všimli, nikde som zatiaľ nepísal o ich srdiečku. Prečo? Lebo túžbu zamieňajú s láskou. Samozrejme túto túžbu aj mladé dievčatá zamieňajú s láskou a túžba je pudová záležitosť.

A teraz nech sa už konečne začne otvárať naša srdečná čakra. Teraz to už bude zaujímavé. U väčšiny dievčat tento proces nastáva skôr než u chlapcov, mužov. Prečo? Chlapci (česť výnimkám),  inštinktívne vnímajú, že ich úloha v živote ženy je o tom, aby sa vedeli postarať o rodinu, sexuálne uspokojiť manželku, aby boli dostatočne tvoriví , zruční, aktívny a hlavne aby to zvládli sami. Joj to mužské ego. Oni to chápu ako zodpovednosť muža za manželstvo, rodinu, chod spoločného života, zabezpečenie rodiny. Ak náhodou im niečo nevyjde, sú zrazu potichu, uzavretí, zato v sebe revú, kričia a hlavne cítia strach z odhalenia, jedovatosť, že to nezvládli. Vtedy sex používajú mnohí ako zaplnenie času, aby ich partnerka neodhalila v čom sa topia a oni aspoň na chvíľu zabudli na svoj nezdar, potlačili aspoň na chvíľu svoje pošramotené ego. Ale aj tak je to len sebaklam. Dievčatá, aspoň niektoré, našli ste sa tu v tejto časti?

Partnerky s pootvorenou srdečnou čakrou v láske dosť rýchlo postupujú ďalej, čo v dnešnej dobe umožňujú terajšie energie. Aj keď fungujú aj cez spodné čakry, 4. čakra sa postupne otvára viac a viac a uvedomujú si zmenu svojich nových emocionálnych potrieb v milovaní. Samozrejme to chcú preniesť aj na svojich partnerov, čo v dnešnej dobe si myslím hlavne u mladšej generácie, že sa to aj dá. No ako sa hovorí starého psa ťažko naučíš novým móresom viem, že sú medzi nami aj takí, ktorí sa to naučili.

Aby učivo bolo dostatočne silné a poučné, v tomto procese si najčastejšie priťahujeme karmické vzťahy. To zistíme tak, že na začiatku máme veľmi silné ružové okuliare na oboch stranách a uveríme všetkým ilúziám, ktoré si nastavujeme. Každý tento vzťah nám prináša niečo nové, čo sa potrebujeme naučiť a je to zapísané aj v našom životnom pláne duše. Tu niet úniku. Je tu len silné prebudenie sa časom do novej reality. Tí, ktorí to už zažili veľmi dobre poznajú, že je to silné a bolestivé prebudenie. Tu sa vyučuje pochopenie o závislosti na partnerovi, pochopenie vlastnej slobody, sebadôvery, rozlíšenie podmienečnej a bezpodmienečnej lásky. Učíme sa komunikovať bez strachu, o všetkom a muži o svojich emóciách. Ďalšie učivo sú predsudky, dogmy, zmeny vzorcov, liečenie vnútorného dieťaťa, liečenie psychických tráum, emocionálnych blokov atď... To všetko vedie ku vedomému bytiu, životu, aby sme sa zobudili a naučili sa žiť v skutočnej bezpodmienečnej láske, v prítomnosti čo v tejto dualite pre nás je veľmi ťažké, no zvládnuteľné. Ak by to tak nebolo, tak tento článok by som nepísal.

Nie som žiadny svätec a veľa vecí som nezvládol ani ja v mojom živote. Čo sa týka lásky nebola to jednoduchá cesta a bolo to často  bolestivé. Viem, že som niekedy zlyhal a dnes by som sa postavil k tomu inak, no vtedy som to riešil tak ako som to vedel, aj keď som v sebe zabíjal lásku so slzami v srdci. Dnes viem, že som nezvládol vlastný strach, nepoznal východisko, obaja sme to nezvládli. Keď som to už konečne zvládol, aby bolo karmické vyúčtovanie a aby som sa dostal až sem do dnešnej prítomnosti, tak bola zabitá moja láska od partnerky. Nechápal som to vtedy a veľmi dlhé mesiace som sa liečil z tej obrovskej emocionálnej rany. Dnes som jej vďačný za toto poučenie. Velebím všetky moje lásky, nakoľko boli moje najlepšie učiteľky.


Toto ste ma naučili moje milované:

Aby človek dokázal naozaj milovať ( platí to na muža aj ženu), najprv by mal spoznať seba samého.

Prijať svoju temnú stránku, všetky svoje strachy, chyby, nedokonalosti.

Bez sebadôvery vo vzťahu budeme vždy hrať len druhé husle, lebo tu žijeme podľa zákona rovnováhy. Kto nemá dostatočnú sebadôveru, často sa utieka do virtuálnej lásky (sveta), vytvára ilúzie, sebaklamy.

Takýto jedinci sú ľahko manipulovateľní v bežnom živote, ale aj v duchovných smeroch, nakoľko nie sú schopní zobrať na seba zodpovednosť za vlastné životy a žiť v prítomnosti.

Naučil som sa úprimne skúmať všetky rezonancie v sebe, ktoré ma dokážu negatívne rozvibrovať.

Naučiť sa nehádzať vinu na nikoho a ani na seba, nakoľko všetko je len proces a učivo, čo je dosť náročné.

Všímajme si, kedy hráme rolu sudcu a viníme a kedy obete a nariekame.

Očakávanie prináša slepotu, hluchotu, necitlivosť.

Sexualita nie je platidlo a ani nástroj na dosiahnutie niečoho, či trestanie.

 

Kde som dnes a k akému poznaniu som prišiel?


Človek svojho partnera (partner=rovnocennosť) má brať ako najčistejšiu esenciu slobodnej duše. Nikto z nás nie je hračkou toho druhého. Nie je úlovkom a ani živou bábikou na sexuálne hrádky. Skutočná bezpodmienečná láska sa nachádza v srdci a vôbec nerieši sexuálne vzrušenie. Naopak, podporuje sebaúctu, úctu k partnerovi. Vďačnosť za všetko čo partnerov spája, ale aj nespája, nakoľko to môžeme s láskou pozorovať a niečo sa naučiť.

Partnerstvo má prinášať obom skutočné bezpečie. V tom bezpečí sa nachádza absolútna dôvera, komunikácia bez strachu, spolupráca, súcit, súhra ale aj nesúlad cez obojstranný rešpekt.

Partnerstvo je radosť, zdieľanie, podpora, harmonické prepojenie.

Pokiaľ vstupujeme do partnerstva cez obdiv toho druhého, vždy to dopadne zle. Prečo? Lebo sme priradili partnerovi falošnú identitu, ktorú sme si vytvorili my sami. Časom sa zobudíme a je to ťažko pochopiteľné pre nás, že sme si takéhoto partnera pustili do nášho života. Nie obdiv, ale úcta nás má spájať. Úcta na oboch stranách dodáva láske tú naj ingredienciu ku spoločnému šťastiu.

Často sa rozpráva aj o tom, že pri milovaní je najkrajšie, keď sa naše telá premenia na jednu spoločnú erotogénnu zónu. Ako to dosiahnuť? Telo človeka je najkrehkejšou nádobou duše. Každý náš spoločný dotyk, bozk má vyžarovať tú najväčšiu našu lásku, úctu, vďačnosť v prítomnom okamihu. Nech celý náš akt lásky je nacítením, prijatím a odovzdaním esencie milujúceho života, esenciou bytia ženy-muža, ženskosti – mužskosti, bohyne – boha. Jedine tak dokážeme zažiť to magické splynutie dvoch tiel, dvoch duší a zažiť našu spoločnú jednotu. To ostatné, čo prichádza je najväčšie mystérium, dar vesmíru, čo už nedokážem opísať. Ach, keby ste videli, skúste to nacítiť ako nejaký tanec v srdci.


 

Dokonalosť zrkadlenia cez duchovných partnerov

 

Pokiaľ si sa dostal až sem milovaný priateľ, čitateľ, túto časť pridávam ako taký bonus. Tak ako život, rovnako aj láska potrebuje neustály rast, rozvoj, odskúšanie a nielen teoretizovanie. Budem úprimný. Kým vždy sa snažím písať cez vlastné praktické skúsenosti, či z inšpirácií pri konzultáciách, alebo cez správy ktoré ku mne prichádzajú, tak túto časť budem písať ako moje vnímanie, teoretizovanie, cez vieru z poznania už zažitého, poprípade ak mi príde nejaká správa, informácia.

Všimli ste si ako sa vyvíjajú módne pomenovania vzťahov? Najprv boli v móde spriaznené duše, potom dvojplamene, karmické duše (vzťahy), duálne duše a neviem aké duše a teraz prišlo do módy pomenovanie duchovný partner. Nie náhodou. Súčasné vibrácie, o ktorých aj ja píšem od konca minulého roka nás vedú ku ozajstnému prijatiu a ku praktickej skúsenosti spolužitia, spolubytia na rovine skutočného duchovného partnerstva.

Viem, cez srdce vnímam, že toto partnerstvo z jednej strany je dar, z druhej strany obrovská výzva pre tieto páry. Pravdepodobne sklamem všetkých jedincov, ktorí si zrazu zmyslia, že si podajú inzerát do vesmíru na svojho duchovného partnera a nakoniec to tak nebude.. Nemám povolenie (zatiaľ) písať o tom, že prečo to tak je momentálne, akurát jednu informáciu mi je sem povolené dať. Toto je o pripravenosti v celosti človeka, čo prakticky znamená, duch-duša-osobnosť človeka je zladená na takú vibračnú úroveň, že je pripravená vstúpiť do tohto vysoko vibračného partnerstva.

Aj keď sa budú písať (roztrhne sa vrece)  rôzne nádherné články, najkrajšie ódy o tomto vzťahu, rovnako aj týchto partnerov čaká obrovská majstrovská práca. Majú odskúšať niečo nové s vierou vesmíru, že to zvládnu. O čo sa tu jedná? Viete veľmi dobre, že neustále a veľmi rýchlo prichádzajú stále nové vysokofrekvenčné  energie. Ľudstvo postupuje takou rýchlosťou ako je schopné tieto energie absorbovať, prijímať a cez praktické zážitky ich ukotviť v sebe. Vždy, keď prichádza nová obrovská cyklická vlna ku planéte, sú oslovené duše jednotlivcov svetelnými bytosťami ku spolupráci, ktoré sú pripravené prakticky tieto nové životné skúsenosti nie len zažiť, ale hlavne posúvať ďalej. Ukázať potom ďalším ako na to prakticky, ako sa to dá dosiahnuť, meniť sa, transformovať. Sú to slobodní jednotlivci odskúšaní prakticky na rôznych rovinách, nezaťažení minulosťou atď... Jednoducho povedané, sú to vedome pracujúci jednotlivci, ktorých karmické zaťaženie ich svetelného tela je už minimálne. Ukončujú svoje duchovné učeníctvo a pripravujú sa na kozmické zasvätenie. Nie je to žiadne pozemské zasvätenie, čo poznáte ( ide to mimo rozum ).

V tomto procese zrkadlenie duality je okamžité. Títo duchovní partneri už majú dostatok skúseností, aby zrkadlenia zvládli skoro okamžite s vďačnosťou, bez dokazovania, že ktorý z nich má pravdu, bez žabomyších vojen, cez slobodu, s bezpodmienečnou láskou, vzájomnou dôverou, úctou. Ich hlavnou úlohou bude zachovať čistotu týchto nových vibrácií, energií, chrániť ich bez závislosti na vonkajšie či vnútorné pomery. Ich harmonický stav bytia im dodá silu zvládať turbulencie duality, byť nápomocný  v praktickom živote a to hlavne vo vzťahoch, nakoľko tieto ďalšie roky budú a už aj teraz sú o vzťahoch na všetkých úrovniach a vo všetkom, čo si dokážete v každodennom ľudskom živote vymyslieť.

 

Čo na záver napísať. Držme im palce. Budú našimi učiteľmi a vítajme ich s láskou, úctou a pokorou.

S láskou pre nás. Janko


Pre http://gaia2010.sk/ 30.3.2017 napísal  Ján Bálint. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information