Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Vypočuť druhého je umenie.

Vypočuť svoju dušu je šťastie.

Janko Bálint

Online

Máme online 23 hostí Designed by:

Možno je to tak - Nové smerovanie života, nové smerovanie ľudstva? PDF Tlačiť E-mail

 

 


Možno je to tak - Nové smerovanie života, nové smerovanie ľudstva?Pre niektorých nič nového asi nebudem písať, no je potrebné aj tak sa na to pozrieť ešte raz a možno inak. Väčšina ľudstva patrí do stáda, ktorá je vedome slepé, hluché, nemé. Ďalšie také stádo už niečo aj vie, len očakáva, že to za nich niekto urobí,  niečo vyrieši. Tak, či onak celé ľudstvo stojí pred novou výzvou, novým krokom  vpred, novou možnosťou voľby.

Prosím, keď budete čítať ďalšie riadky, vychádzajte z nadhľadu, že každý jednotlivec má slobodu voľby, má svoj vlastný životný plán, je tam vplyv kolektívneho vedomia ľudstva (národa, miesta), vplyv rodovej línie atď.  Práve preto nesúďte nikoho, na všetko sa pozerajte ako pomocný príklad a buďte úprimný len k sebe. Vy ste hlavným hercom, postavou vo svojom živote a ostatný sú len pomocný herci, aby ste mohli zahrať tú svoju hlavnú životnú rolu. Z tohto uhlu pohľadu všetky moje články s názvom „Možno je to tak“ vás povedú k odpovediam, ktoré sú len pre vás.


Teraz sa vráťme ale k dnešnej téme. Nové smerovanie života, ľudstva. Vychádzajúc z toho, že sme vstúpili do nového transformačného cyklu, je potrebné uviesť, že nadchádzajúce roky sa budú točiť 3x v trojfázových stupňoch. To sa dialo aj do teraz a bude to pokračovať aj naďalej. Čo to znamená? Každý rok tak trocha viacej sa to na nejakej úrovni bytia  prejavuje. Bavíme sa tu o fyzickej úrovni, mentálnej a astrálnej. Všetky tieto tri úrovne neustále sú v prepojení a vplývajú na náš život, no každý rok jeden z nich tak trocha viacej. Tento rok 2017 je fyzická úroveň, rok 2018 budeme viacej vnímať na mentálnej úrovni  a 2019 na astrálnej úrovni. Chcem doplniť ešte, že mentálna úroveň je prepojenie mysle, myslenia a astrálna úroveň nás spája citmi, emóciami. Takto si môžeme vyrobiť aj vlastnú tabuľku, kde zistíme, jednotlivé roky z tohto uhľu pohľadu.

Mentálna úroveň:             2018 – 2021 – 2024

Astrálna úroveň:               2019 – 2022 – 2025

Fyzická úroveň:      2017 – 2020 – 2023

Pokiaľ ste si všimli, tak roky 2015 – 2016 nás viedli k ukončeniu a dokončeniu cyklu práve cez myslenie ( nové podporné transformačné informácie, nové myslenie), potom cez emócie ( cítili, že pre to nové si musíme urobiť priestor). Nádhernou zvláštnosťou pre niektorých je fenomén, že myslenie je stále viac prepojené cez srdiečko. No  ešte stále veľa ľudí si tento spôsob myslenia nedovolí. Niet sa čo čudovať, nakoľko ešte stále sú veľmi silne prepojení  s minulosťou.


Aj keď dnes niečo sem napíšem z politickej scény, berte to z nadhľadu ako príklad a nie politizovanie. Takže aby som mal za sebou túto načatú časť, postačí sa pozrieť čo sa deje posledné roky a aká je pravdepodobná možnosť voľby zmeny v súčasnej politike. V každej krajine sa objavuje stále viac strachu z existencie, prežitia, strach z emigrantov pre niečo. Chýba ochrana, ochranné mechanizmy. Štát aby pomáhal a riešil, vytvára nové bremená pre svojich občanov, vytvára a podporuje závisť cez anonymné udavačstvo. Prečo? Aby sme nemali čas vidieť niečo iné, nemali čas rozmýšľať ako to riešiť, nemali čas ani o tom nejako komunikovať. Nechcem ísť hlbšie, nakoľko mojou úlohou nie je buričstvo, len pohľad z nadhľadu a ukázať vám, že sa to dá aj bez toho, že by sme sa nechali vztiahnuť do nízkych vibrácií, ktoré sú veľmi silné okolo nás.

Čo je momentálne ale vidno? Ak si všimnete to nevedomé stádo, pomaly sa začína vymykať kontrole. Ľudia si počkajú  na voľby a volia nepolitikov, druhú alternatívu, nakoľko už prišli na to, že či je pri koryte vládnuca strana – koalícia a či pred niekoľkými  rokmi bola terajšia opozícia, nič sa nezmenilo. Proste obohratá platňa. Chcú už konečne novú pesničku a je im úplne jedno  kto to je, len nech prichádza niekto, kto nekecá, ale niečo naozaj robí a reaguje na potreby svojich voličov. Je im  jedno akú nálepku im súčasný politický systém dá.  Presne toto sa udialo teraz v USA s nástupom nového prezidenta,  čo sa samozrejme nepáči starému systému. Toto môžeme očakávať v prichádzajúcich sa voľbách aj v niektorých európskych štátoch. V tých najchudobnejších štátoch sa dá robiť puč, vojenský prevrat, vymyslieť si nepriateľa. No pôjde to aj vo vyspelých štátoch Európy? Viem, verím v jedno  z  tzv. histórie ľudstva. Žiadna veľmoc, žiadny systém nezastaví vývoj, transformáciu. V Európe boli rôzne vojny. Prišli sem vojská iných národností a okupovali časti Európy, čo poznáme z histórie. A ak sa má niečo opakovať, tak má svoju príčinu a tá príčina je v nás všetkých  jednotlivcoch  dovtedy, pokiaľ neprijmeme skutočnú lásku do nášho srdiečka.


Teraz sa pozrime na ďalšie spoločenstvo ľudí. Nechcem použiť už slovo stádo. Sú to stojaci pozorovatelia na jednom mieste, ktorí si uvedomujú nutnosť zmeny, no stále očakávajú pomoc z vonka. Či sú to anjeli, iné duchovné bytosti, poprípade „ufoni“ alebo aj človek, či skupina ľudí, pri ktorých sa potom zvezú. Sami si vytvorili ilúzie o tom, že zmena, premena vlastného bytia nie je v ich silách. Čo som si všimol je aj to, že nevedia často ani čítať. Inak povedané čítajú, no ich mozog si ale vyberá len to čo chcú vidieť. Bezmyšlienkovite reagujú  na články bez toho, aby si článok naozaj prečítali.  Najviac to vidno v diskusiách na fb. Zvláštnosťou je aj to, že často nielen že nechcú niečo vidieť, či počuť, ale dokonca ani cítiť. U niektorých sú srdiečka tak veľmi silno zavreté pretože  sú preplnené strachom z minulosti že až, alebo ich pocit lásky nižšieho ja im neumožňuje , aby sa pohli z miesta a opustili vlastnú zónu komfortu. Síce túžia, lajkujú, srdiečka dávajú, no stoja na jednom mieste a čakajú. Tu sa ešte na chvíľu zastavím, nakoľko to rovnako patrí k tejto skupine ľudí. Sú to taký, ktorí meditujú o pozitívnych veciach a tam to aj ostalo. Pochopte ma. Je to ako keď niekto odíde do kostola sa vrúcne pomodliť, potom cestou domou je už opäť v tých starých koľajach a len čaká, že čo urobí vesmír za neho. Rovnako milujem slová, „všetko je pre teba pripravené, máš si to len zobrať“ A ľudia len čumia, že o čom ten človek rozpráva. Namiesto aby povedal, rob to tak a onak a uvidíš výsledok. Potom je tu fenomén,  tvorba feministickej bohyne seba lásky ženy. Predsa je to jedno či som muž, žena. Obaja sa máme naučiť, čo je to láska, vedieť dôverovať sebe, navzájom,  pomáhať si, vedieť počúvať jeden druhého, komunikovať, spolu tvoriť. Potrebujeme stále nejakú nadvládu niekoho aby sme mohli potom na nich kydať? Aj toto už tu bolo a hádam už stačilo. Či?

Ďalšou skupinkou sú vedomé bytosti v ľudských telách, ktoré neustále hľadajú možnosť kreatívnej zmeny. Nedokážu stáť dlho na jednom mieste. Najčastejšie tak tri roky maximálne venujú svoju energiu niečomu a potom idú opäť ďalej.  Teraz sa rozpamätajte čo som už písal o tých jednotlivých úrovniach tak trocha vyššie. Niekedy mám pocit, že aj toto sa neustále zrýchľuje. Sú to duše, ktoré otvárajú brány nových možností, ochutnávači nových chutí, učitelia pre tých ktorí sú pripravení a ochotní konečne niečo aj robiť a nielen snívať. Sú to duše ktoré to vôbec nemajú ľahké. Veria svojej intuícii, berú to ako samozrejmosť, prechádzajú rovnako ako aj ostatný cez svoje lekcie, bolesti, no sú vždy o ten krôčik vpred. Nemáme im čo závidieť. Neviete koľkokrát plaču aj za vás, za  nás. Koľkokrát im hádžu polená pod nohy, no ich viera a bezpodmienečná láska  im dáva silu  ísť vpred. Otvárať  tie staré zhrdzavené pánty  brán vôbec  nie je jednoduché. Sú na to často sami, no vedia, že majú silu svojej viery a tak nakoniec aj cez škripot a bolesť pootvoria tú svoju starú bránu aby prišlo to nové svetlo, nový vzduch, nová sila. Chápete ma prosím aspoň trocha, čo sa snažím napísať?


Často dostávam otázku,  ako bude ďalej. Prečo to potrebujete vedieť? Celé ľudstvo má predsa svoju budúcnosť vo svojich rukách. A pokiaľ sa len čaká, tak namiesto pečeného holuba z neba sa dočkáme dopadu holubieho trusu na našu hlavu. Poviem len toľko. Tie zmeny sú a aj budú. Niektorí a to väčšina budú plakať a nadávať  a niektorí sa budú radovať, tancovať. Vôbec si neuvedomujeme, čo všetko máme, kým to všetko nestratíme a práve preto si to ani často nevážime. Keby sme si to vážili, tak by sme si aj verili a boli by sme ochotní s otvoreným srdiečkom vidieť a počuť, načítať to, čo je naozaj v našej najbližšej blízkosti. Veľa ľudí si zvyklo, že všetky odpovede si nájdu na nete, fb a postačí si to prečítať, súhlasiť, či nesúhlasiť a hotovo. Chvála bohu sú aj takí, ktorým to vôbec  nestačí. Sú pripravení sa rozdávať, pomáhať, naučiť vás vnímať to nové.

Takouto formou sa už nejakú tú dobu formujú nové skupinky, kolektívy, spoločenstvá.  Uvedomujú si, že nie každý má finančné možnosti, no v jednote je sila a tak vedia, že jeden dá to, druhý ono, tretí vie zasa niečo ponúknuť iné a tak všetci dokážu vytvoriť niečo nové a spoločné. Takto sa tvoria komunitné centrá, rodové statky, spoločenstvá nového vedomia. To, že ich to baví, napĺňa láskou a robí radosť z každodennej kreatívnej tvorby, vzájomnej podpory a pod.


Tarotová karta „Veža“ je veľmi výstižná na prichádzajúcu dobu. Odchádzajú staré istoty aby prišli nové, ktoré vôbec nie sú podobné starým. Nedočkavosť je taktiež super brzdou, rovnako ako očakávanie. Prosím na to pozor. Všetko to nové je pripravené a postupne ako to staré sa bude rúcať, to nové bude nastupovať. Klamal by som, ak by som tvrdil, že to je jednoduchý proces. Ono vyčistiť to staré nie len na fyzickej ale aj na mentálnej či emočnej úrovni trvá nejakú tú dobu, aby sa to nové mohlo prijať, klíčiť, kvitnúť a nakoniec vychutnať plody našej snahy. No je to na každom jednotlivcovi,  ako sa postaví k tomu a čo je ochotný zmeniť,  upratať  vo svojom živote. Tak že nebuďme len pozorovateľmi, ale aktívnymi účastníkmi tohto transformačného procesu.


Naučme sa prosím ešte jednu veľmi dôležitú vec. A to je zákon prijímania a dávania.  Ak niečo chcete od niekoho, tak mu niečo za to aj ponúknite. Vidím to u seba, ale aj u niektorých mojich priateľov na fb. „Mám na vás len jednu otázku.“ -  najčastejšie píšu. Má to byť akoby samozrejmosťou, že zadarmo dostanete odpoveď, čo nikdy neostáva pri jednej otázke. Ak vám odpíšeme, áno môžeme sa dohodnúť na konzultácii čo u nás stojí toľko alebo toľko.  Zrazu ani zo slušnosti nám neodpíšete že nemáte záujem, začnete ohovárať, blokovať  atď...  Mám pre vás len jednu odpoveď. Osobne nerobím poradenstvo na fb. Kto chce moje telefónne číslo, nájde ho aj na fb pokiaľ vie čítať. Takže  môžete zavolať a dohodneme sa na stretnutí v Bratislave. Na maily rovnako u mňa niet času. Vôbec, komunikácia písomnou formou zaberá veľmi veľa času a väčšinou jedno si myslíme, druhé píšeme, tretie čítame. Nie priatelia, priama komunikácia buď priamo, cez mobil, skype, messenger, to všetko sa po dohode dá.

V dnešnej dobe a teraz budem písať za seba, na konzultácii riešim vás a váš konkrétny problém. Spoločne hľadáme odpovede, radím ako ďalej, rozoberáme možné cesty, no nakoniec vy si máte zobrať zodpovednosť do svojich rúk za seba.  Väčšinou poznáte riešenie, len to odmietate urobiť a myslíte si, že vám ponúknem  inú ilúziu. Viem, že druhý veštci to robia, no ja osobne nie a tak nerozprávam to, čo chcete počuť. Naučím vás riešiť váš problém, dám vám návod, no ostatné je len na vás.


Aj toto patrí k novému smerovaniu ľudstva, k novému smerovaniu života. Všetko je v pohybe, všetko je kreativita a nie stagnácia. Záleží len na nás, ako rýchlo sa dokážeme rozlúčiť so starým ja, starým spôsobom myslenia, cítenia, konania. Len jediná istota ostáva a to tá nová, ktorú vybudujeme u seba alebo nie. No nič starého tam už nebude. Ak mi niečo nevychádza, to znamená, že mám skúsiť niečo iné, nové. Nie staré po novom, ale naozaj niečo nové.

S láskou pre nás všetkých.

Janko

 

Pre http://gaia2010.sk/ 30.1.2017 napísal  Ján Bálint. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information