Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Pokora nie je podriadenosť voči ľuďom,

ale voči Bohu.

Exupéry


Online

Máme online 35 hostí Designed by:

Vráťte sa k prírode: Najlepšie liečivé byliny na ženské problémy PDF Tlačiť E-mail 

 

Vráťte sa k prírode: Najlepšie liečivé byliny na ženské problémy


Prinášame vám najlepšie prírodné recepty na ženské problémy, overené nemeckou špecialistkou. Sú lacné, jednoduché a účinné.

Úľavu od ženských problémov nájdete aj v prírodnej lekárni.Úľavu od ženských problémov nájdete aj v prírodnej lekárni.

Väčšina žien už teraz uprednostňuje krémy, masti či liečivé kapsuly na prírodnej báze. Pomáhajú byť krajšími a zdravšími a sú takmer bez alergénov. Naše staré mamy však vedeli bylinky používať hlavne na nepríjemné ženské problémy. Prinášame vám prehľad najlepších receptov od nemeckej špecialistky-gynekologičky Ingrid Gerhard. Recepty sú jednoduché, každý si ich môže ľahko doma pripraviť.


Menštruačné bolesti: Majoránkový obklad

Viac ako polovica žien trpí počas menštruácie bolestivými kŕčmi. Majoránkový obklad je presne tým, čo potrebujete, ak trpíte týmto druhom ťažkostí. Dve hrste majoránky (1 rastlina 1,50 €) dajte do stredu bavlnenej tkaniny a nakrátko ponorte do horúcej vody. Tkaninu potom opatrne vyberte, položte na podbrušok a nechajte pôsobiť 20 30 minút. Majoránka totiž intenzívne pôsobí proti kŕčom. Ak chcete, aby zábal pôsobil dlhšie, priložte naň fľašu s teplou vodou


Osteoartróza: Arnikový kúpeľ (Vredová zelina)

Každý druhý dospelý nad 35 rokov trpí osteoartrózou (nezápalové ochorenie kĺbov a chrbtice).Pri zápalovom záchvate osteoartrózy v kĺboch prstov pomáha kúpeľ rúk. Ruky ponorte na 15 - 20 minút do kúpeľa zo 100 ml tinktúry z arniky (100 ml tinktúry 7,80 €) zmiešanej s 500 ml vody. Denne to opakujte 2 až 4krát. Arnika pôsobí protizápalovo.


Tehotenské symptómy: Kamilkovo-medovkový čaj

Počas tehotenstva ženy často trpia najmä závratmi a nevoľnosťou. Zmiešajte 20 g kvetov kamilky (pôsobí ako analgetikum, 40 g kvetu 0,92 €), 20 g listov medovky (upokojuje nervy, 1 rastlina 1,50 €), 20 g mäty piepornej (upokojuje žalúdok, 1 rastlina 1,50 €). Jednu čajovú lyžičku zmesi zalejte šálkou horúcej vody, nechajte 10 - 15 lúhovať a zmes následne zlejte. Denne by ste mali vypiť približne 5 šálok.


Menopauza: Šalviový kúpeľ

V tele ženy dochádza k hormonálnym zmenám, čo spôsobuje, že často trpí zmenami nálady, návalmi horúčavy či nespavosťou. Dve hrste čerstvých šalviových listov (1 rastlina 1,50 €) pridajte k 3 - 5 polievkovým lyžiciam morskej soli (veľké kryštály) do vlažného kúpeľa. Dbajte, aby voda nebola horúca a v kúpeli sa zdržte 15 - 20 minút. Osvieži vás pri návaloch horúčavy (šalvia pôsobí proti poteniu) a pôsobí relaxačne. Po kúpeli si doprajte oddych.


Zápcha: Ľanová kúra

Veľa žien trpí aj zápchou (majú stolicu menej ako 3-krát týždenne). Môže to spôsobiť nedostatok pohybu, ale aj vlákniny. Jednu polievkovú lyžicu ľanu (nepomletého, ľanové semeno 1,86 €) zapite pohárom vody. Následne je dobré vypiť ešte jeden pohár vody, aby sa ľan lepšie usadil v žalúdku. Semená v čreve nabobtnajú, posilnia svaly, takže vylučovanie bude ľahšie.


Zápal močového mechúra: Čaj z listov brezy

Dvadsať percent žien ochorie aspoň raz ročne na zápal močových ciest alebo močového mechúra. Dve vrchovaté čajové lyžičky usušených listov brezy (50 g 1,59 €) zalejte veľkou šálkou horúcej vody. Prikryte a nechajte lúhovať 10 - 12 minút. Pri akútnych prípadoch pite dva týždne 3 - 4 šálky denne (pôsobí močopudne), potom ďalšie dva týždne denne aspoň dve šálky. S týmto problémom by ste mali napriek prírodnej pomoci navštíviť aj lekára.


Depresie: Aromaterapia bergamotovým olejom

Ženy sú depresiou postihované trikrát častejšie ako muži. Naplňte horúcou vodou šálku a kvapnite do nej tri kvapky bergamotového oleja (10 ml 3,53 €) a rímskeho kamilkového oleja (100 ml 4,90 €). Šálku postavte do stredu miestnosti, pôsobí posilňujúco a zlepšuje náladu.

Pozn.: Uvedené ceny sú orientačné.

Prevzaté z: http://casprezeny.azet.sk/


12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Hojnosť nie len pre vyvolených


Mať všetkého hojnosť v dnešnom svete pravdepodobne ani neexistuje. Skoro každý z nás chce, túži mať  ešte niečo navyše. Podvedome ako náhle dosiahneme, získame niečo nové k nášmu pocitu hojnosti, za krátku dobu sa vynorí otázka „ čo ešte potrebujem k môjmu šťastiu“ ?

Je  jedno, či ten človek je bohatý, alebo chudobný. Všetci máme rovnaký problém. Rozdiel je len v tom, ako a v čom vnímame chudobu, respektíve potrebu hojnosti. Najčastejšie myslíme na peniaze.  Často  to pritom ani nie je o peniazoch, ale o vnútornej, pocitovej potrebe finančného zabezpečenia, istoty.  Ďalší  viac vnímajú potrebu hojnosti  v duchovnej, duševnej, citovej, mentálnej sfére.

Či je to už tak, alebo onak, treba si uvedomiť, že ako náhle dosiahneme ďalšiu hojnosť, sme zrazu šťastný.  Kto je vlastne vtedy šťastný?  Ja ako moja duša, alebo moje ego?  Na to si sami dajte teraz odpoveď.

Niektorí z nás sa boja hojnosti. Aby ste ma pochopili, nechápu skromnosť v hojnosti. Vieme veľmi dobre, že vesmír nám všetko dá o  čo len požiadame. Ak poviete som skromný a mne stačí len toľko, tak naozaj dostanete len toľko. Takýto skromní ľudia si často  ešte povedia „ veď Boh pozná moje potreby a všetko mi dá “ ,myslím teraz aj na financie. Potom sa čudujú, že nedostali nič na viac a stále pokračujú vo vychodených koľajach ich skromnej hojnosti. Aj keď si vyžiadajú viac hojnosti, skôr nedostanú viac, alebo ešte menej  dostanú. Prečo? Odpoveď dostanete neskôr.

Potom sú tu ľudia, ktorí večne chcú viac. Sú pracovitý, stále pridávajú nové ciele a zároveň frflú, že je to stále málo. Sú zaslepený a vôbec nevnímajú, že dostali dostatok hojnosti sily, zdravia a nápadov, aby si uskutočnili svoje sny.

Ďalšou kategóriou sú duše, ktoré rovnako pracovito pracujú, drú ako kone a zároveň nikdy nemajú peniaze. Veľmi sa mi páči s akou ľahkosťou prijímajú výhovorku, asi to bude moja karma.  Aj by chceli hojnosť v niečom, ale sami v sebe to popierajú, vlastne nechcú. Boja sa, je to strach zo zodpovednosti. U niektorých to vidno.  Nechcem ich hádzať do jedného vreca,  ale väčšina  keď zrazu má peniaze, tak ihneď od šťastia oslavujú a tak to prejedia, prepijú a opäť sú na začiatku. Radi sa aj ľutujú, čím naozaj chcú len na seba upozorniť. Ani oni zatiaľ nepochopili základ princípu hojnosti.

Potom sú tu ďalší , ktorí len snívajú, rôzny hráči, gambleri atď. . Vidia len vidiny hojnosti v peniazoch a rovnako nechcú pochopiť svoju cestu k hojnosti.

Rovnako sú tu zastúpený aj bohatý, ktorý aby svoje bohatstvo udržali alebo zväčšili, rovnako hľadajú svoje cestičky ako to dosiahnuť. Viete, že aj oni majú niečo spoločné s chudobnými.

Nakoniec pridávam ľudí, duše, ktoré hľadajú cestu k hojnosti cez duchovno. Chceli by pracovať na sebe, ba niektorí aj pracujú, skúšajú a predsa sa im nedarí.  Zaoberajú sa   duchovnými disciplínami, chodia na prednášky, kurzy, semináre, čítajú rôznu literatúru a predsa im  hojnosť akosi uteká pred nosom.

Akokoľvek by som to rozoberal, všetci hore uvedení hľadači hojnosti majú jedno spoločné. Či si to už priznajú alebo nie, sú nešťastní.  Chýba im harmónia v srdci a tak nedokážu vytvoriť šťastie vo svojich Tu a teraz.  Dajte si len jednu otázku. Čo je ten základ, tá vaša osobná najzákladnejšia potreba, ktorú naozaj potrebujete ku svojmu najzákladnejšiemu šťastiu?  Len si to skúste s veľkou úprimnosťou pomenovať. Keby ste sa museli na rýchlo  sťahovať, utekať, lebo vám ide o život, čo by ste chceli zobrať so sebou? Čo vás teraz napadlo?  Máte na to presne minútu!

Pokiaľ ste tú minútu dodržali , tak vám naskočilo niečo, alebo nič, chaos. Tak to je to,  čo je vo vás a podľa toho vlastne žijete. Veľmi veľa to svedčí o vašom vnútornom živote, o vašom bohatstve, o vašej najzákladnejšej potrebe k vášmu šťastiu, harmónii. To ostatné čo máte je dar navyše, čo si ani neuvedomujeme.

Ďalšou takou chybou je aj to, že sa nedokážeme poďakovať. Nevnímame potrebu vďaky. Keď dostaneme niečo, dar od niekoho tak sa zo slušnosti  poďakujeme. Možno je to aj úprimné poďakovanie, no časovo do kedy vnímame, pociťujeme túto láskyplnú vďaku?

Z toho všetkého vyplýva, že pokiaľ chceme prijímať bohatstvo vesmíru, potrebujeme jednoznačne zmenu myslenia, transformáciu. Vesmír nám naozaj stále dáva len to najlepšie pre nás. Ak hovoríte, že to nedostávate, je to len pre to, lebo to nechcete prijať, alebo to nevnímate, že je to dar vesmíru, je to hojnosť vesmíru.

Začnite pracovať najprv na sebe. Zistite základné potreby vášho šťastia a prijmite toto šťastie do vášho srdca a prepojte to s vašou dušou. Ako náhle to urobíte, zistíte, že šťastie nebudete pociťovať len sporadicky, ale stále. Budete ako slniečko, ktoré rovnako stále vyžaruje svoje nádherné lúče. Toto vám zaručí, aby ste stále v sebe cítili harmóniu, istotu, lásku.

Keď nájdete vaše základné šťastie so všetkými atribútmi, začnete, alebo pocítite túžbu, čo je ďalší krok  ďakovania. Áno, ďakujte, ďakujte, ďakujte za všetko. Ďakujte za to, že ste ráno vstali a mohli ste sa na seba pozrieť do zrkadla, za svoje zdravie, prácu, rodinu, priateľov, láskyplné pocity, ale aj za veci ktoré sa vám nepáčia, nestotožňujete sa s nimi.  Je to veľmi dôležité, aby ste ich prijali ako súčasť vašej cesty k Jednote, ku trvalému šťastiu, láske.

Ďakujte za svoje myšlienky!!!!!!  Vaše myšlienky sú ako mapa. Ukazujú, kde sa nachádzate na svojej ceste. Myšlienky prezrádzajú čo vás trápi, alebo čo vám prináša trvalé šťastie. Poctivo svoje myšlienky  celý deň  vnímajte z nadhľadu. Nenechajte sa do deja myšlienok vtiahnuť. Vtedy naozaj  zistíte, čo,  kedy a ako máte robiť a udržíte v sebe permanentne lásku, šťastie, zdravý úsudok, správne rozhodnutie.

Pokiaľ udržíte túto nádhernú láskyplnú harmóniu šťastia, vďaky v sebe, to vám dá  vnútornú istotu, silu na uskutočnenie vašich ďalších zámerov.  Tento harmonický stav   /  nie naše denno-denné rôzne emočné výkyvy !!!!! / nám umožňuje odomknúť brány hojnosti.


Ak ste to teraz pochopili, tak ste už bohatí, nakoľko ste len   BOH   A   TÍ ,  ktorí to pochopili a prijali.

Prijímate dostatok hojnosti, lebo ste vstúpili do toku hojnosti :  DOST   A  TOK !

Pochopili ste, že hojnosť je uvedomenie si svojich dostatkov všade a vo všetkom cez lásku a šťastie s vďačnosťou.  Dostatok je aj cesta  -  DO  STATOK.

Prajem vám z celého srdca dostatok hojnosti vo všetkom, po čom len túžite.


 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information