Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Krása v hlave je dočasná.

Krása v srdci je večná.

Janko B.

Online

Máme online 16 hostí Designed by:

Telo, myseľ a duša v dokonalej harmónii PDF Tlačiť E-mail 


Telo, myseľ a duša v dokonalej harmóniiAko je to so spojením nášho tela, duše a mysle? Kto hrá hlavnú úlohu a ako ich dostať do harmónie. Ako si dokážeme ovplyvniť a vyriešiť svoje problémy, ťažkosti či choroby?


Duša – Duch – Vyššie Ja – Intuícia – Spojenie so Zdrojom

Základom všetkého je duša – večná esencia, ktorá sa rozhodne, že chce prísť do tohto sveta a zažívať všetky tie dobrodružstvá. Naša duša je dokonalá:

 

 • vie, čo chce,
 • vie, čo má robiť,
 • vie, čo je pre ňu najlepšie,
 • nesúdi, neposudzuje, neodsudzuje,
 • z jej pohľadu je úplne všetko dokonalé,
 • všetkých a všetko miluje a teší sa z toho,
 • vedie nás správnym smerom – k nášmu úplnému potenciálu či ku skúsenostiam, ktoré sme sa rozhodli si na Zemi zažiť.

Naša duša je naším najlepším navigačným prístrojom. Je to tá naša intuícia, ktorá nás vedie správnym smerom, ktorá nám hovorí, čo je pre nás najlepšie, akou cestou sa vydať, ktorá zároveň vie, čo všetko dokážeme, čo všetko môžeme a vieme. Naše pocity sú tým najlepším indikátorom, že ideme pre nás správne:

 

 • ak sa cítime dobre – to je to, čo je pre nás najlepšie
 • ak sa cítime zle, robíme niečo sami proti sebe, proti nášmu naozajstnému presvedčeniu, proti našim vlastným hodnotám

 

Myseľ – Rozum – Ego

Ego je tak často spomínané slovo v poslednej dobe, ale nie je to nič iné ako naša myseľ či rozum. Ega sa teda nemôžeme zbaviť, je to náš uhol pohľadu na tento svet, naše vnímanie, rozhodovanie a konanie. Avšak je tu jedno malé ALE – príchodom na svet sa stávame súčasťou nejakej rodiny, komunity, spoločnosti. Pozorujeme ľudí, učíme sa preberáme ich konanie. Doteraz sme žili v spoločnosti, ktorá všetko delila na dobré a zlé, a tak sme prebrali tento uhol pohľadu:

 

 • začali sme posudzovať – Toto je dobré, toto je zlé. On je taký, ona je taká,
 • začali sme spoznávať negatívne emócie – čo je hnev, strach, nepochopenie, odsudzovanie,
 • naučili sme sa, že negatívne emócie nie sú žiadané a nemali by sme ich cítiť,
 • naučili sme sa, že musíme byť najlepšími, že nemôžeme zlyhať, že nemôžeme robiť chyby,
 • naučili sme sa, že musíme byť úspešnými nejakým zabehnutým spôsobom,
 • začali sme robiť veci proti tomu, čo sme cítili.

 

A ako sme pomaly začali preberať názory a hodnoty iných ľudí a začali deliť veci na dobré a zlé, začali sme si pomaly vytvárať v mysli rôzne bloky, programy, predsudky či odsudzovania, ktoré nám zastreli ten dokonalý výhľad na svet prostredníctvom našej duše. Naša spoločnosť nás neučila, na čo sú nám negatívne pocity a ako s nimi pracovať, čo nám chcú povedať a ako ich nemáme zahnať do kúta, ale podľa nich smerovať. A tak sme sa viacerí začali cítiť stále horšie, robili veci, ktoré sa nám nepáčili, lebo sme museli, lebo to tak má byť. Tieto programy sa nám zbierali a zbierajú, pokiaľ to už pomaly neriešime a na základe týchto programov sa nám risuje celý náš život – naše zdravie, šťastie, práca, vzťahy.

 

Všetky naše problémy, nedostatky, ťažkosti sú výsledkom toho, že sme si vytvorili vlastné obmedzenia, že naša myseľ – naše ego sa na svet začalo pozerať bez spolupráce s dušou. Preto sa tak veľa hovorí o tom, že sa ľudia majú zbaviť ega – ale nie je to o tom zbaviť sa ho, je nám veľmi prospešné, veľa nás učí, je to náš pohľad na tento fyzický svet, a tak ani nie je možné sa ho úplne zbaviť. Ego je však dobré očistiť od všetkých tých programov, ktoré sme nazbierali od iných, aby sme sa uistili, že sa na svet pozeráme svojimi vlastnými očami, vlastným uhlom pohľadu a rozmýšľame vlastným egom. A nie od niekoho naučeným či získaným, ktoré nie v súlade s našou dušou.

 

Telo

Naše telo je rovnako dokonalý nástroj ako tie ostatné, je neskutočne múdre, dokonale „navrhnuté“ a výkonné. Avšak je plne „podriadené“ mysli. Pokiaľ sa naša myseľ začína zahmlievať všetkými tými programami a blokmi, začínajú sa nám tieto problémy zapisovať do našich buniek, do nášho DNA, do nášho tela a zároveň potom aj do celkového obrazu nášho života. K tomu sa pridá aj nevhodná strava, alebo je telo stále v strese a nevie správne tráviť. A takto si postupne budujeme všetky životné problémy, ale aj choroby. Začíname malými výstrahami ako chrípky a angíny, kedy už telo nezvláda ten tlak a dáva nám najavo, že už sme sa dosť odchýlili od svojej podstaty a od toho, čo nám robí radosť. A ak to ďalej neriešime, stále sa to nabaľuje a nabaľuje. V súčasnej generácii sa mi začína potvrdzovať, že okolo 20. roku to potom prepukne vo veľkú chorobu či už psychickú alebo fyzickú.

 

Avšak ako je to s malými deťmi? Malé deti do 5-6 rokov sú obrazmi svojich rodičov, ak je dieťa choré, treba riešiť, čo sa deje u rodičov, čo dieťa prebralo a chce im ukázať. Stačí vyriešiť problém rodičov a dieťa sa často uzdraví zo dňa na deň.

 

A tak prichádzame k riešeniu otázky, ako dostať tieto zložky do dokonalej harmónie, aby sme mohli žiť dokonalý život?

Akonáhle máme niekde v našom živote nejaký problém, je to problém, ktorý vznikol v našej mysli, ale je už rovnako zapísaný aj na tele. Najlepším spôsobom, ako dostať telo a myseľ do harmónie s dušou, a tým si vytvoriť ideálny život v každom smere,  je pracovať na čistení nášho tela aj mysle súčasne. Avšak môžeme si vybrať, že začneme očistou len jednej zložky – tá sa vždy prejaví aj na tej druhej, i keď trošku pomalšie.

Rozhodli sme sa preto vytvoriť seriál Očista mysle aj tela, v ktorom sa budeme venovať možných technikám a metódam, ako na to – ako očistiť naše telo a pomôcť tak mysli zbaviť sa starých už neprospešných programov, alebo ako očistiť myseľ a dovoliť telu zbaviť sa problémov, ktoré sa už medzitým na ňom zapísali.Napísala

Zuzka Kostolániová

Prevzaté z http://www.evolucia-vedomia.me/2014/01/14/telo-mysel-a-dusa-v-dokonalej-harmonii/

Prevzaté z: http://cestacloveka.sk/


12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Posolstvo jednorožcov – február 2012

Milovaní priatelia. Posielame vám naše hrejivé, láskyplné energie do vášho zimného, mrazivého času. Aj keď na niektorých miestach Zeme je momentálne veľká zima, sú veci, ktoré vás hrejú, v niektorých prípadoch sú až vriace. Nedivte sa tomu, postupne sa odhaľuje pravda a lož, omyly, ale aj tvrdohlavé, falošné, vykonštruované ilúzie.

Nechceme vás o týchto veciach poučovať, nenáleží nám posudzovať a ani vytýkať neprávosti, ktoré robia niektorí vaši vládcovia a ich napomáhači. Vieme, že nakoniec pravda, čo v našom svete je, bezpodmienečná láska, nakoniec vo vašom svete , v srdciach zvíťazí.

Milovaní, to čo sa deje teraz celosvetovo, je len začiatok niečoho veľkolepého. LÁSKA, ktorú ste poznali sa premenila na BEZPODMIENEČNÚ LÁSKU. Samozrejme, všetko má svoj čas, aby sa to etablovalo do vašich životov, a záleží len na vás, či to naozaj chcete alebo nie. Je to o vás, o vašich životoch, o vašich existenciách, o vašej budúcnosti. Celý duchovný svet, všetky anjelské, svetelné bytosti sa radujú spolu s nami nad vašim veľkolepým úspechom. Vibrácia Zeme sa definitívne zmenila. Gaia prijala, ukotvila lásku Agapé do svojej existencie. V tomto smere ste jej pomohli aj vy vaším úsilím o prijatie tejto milujúcej energie pri otváraní energetických brán minulí rok, s pochopením a prijatím potreby zmeny vo vašich životoch.

Je len začiatok roka 2012 a myslíme si, že aj vy jasne vidíte prichádzajúce zmeny vo vašom 3D svete. Niektorí z vás majú chaos v sebe a rovnako vidia chaos okolo seba. To patrí k tejto dobe. Nevedomie vystupuje do popredia, čo aj musí, nakoľko takýmto spôsobom ustupuje novým vibráciám lásky. Je to jasná správa pre vás. Môžete sa snažiť bojovať proti tomu, chcieť pochopiť s vašim rozumom, súčasným, starým, pomaly odchádzajúcim vedomím, no nakoniec aj tak pochopíte, že je to márny boj, snaženie. Jediné, čo vám ostane a veríme milovaní, že prídete na to skoro je, že začnete spolupracovať, cez lásku prekročíte tieň vášho strachu a vaše starosti odovzdáte do rúk najvyššej moci.

Ďalšou pomôckou pre vás momentálne je komunikácia. Jedine otvorenosť a komunikácia vám odhalí, kto vám rozumie a kto nie, kto je na vašej vibračnej úrovni a kto nie. Zbytočne budete dávať svoje energie ľudom, ktorí vám nerozumejú, idú svojim tempom a svojou cestou. Ak si myslíte, že im pomôžete, nakoniec zistíte, že ste strácali čas a pre vás to môže znamenať stratu najcennejšieho času v Teraz a Tu, keď všetci s láskou v srdci očakávame vzostup. Všetci v 5D sme ako bratia a sestry a milujeme jeden druhého, nerobíme žiadne rozdiely medzi sebou. Ak vaše vedomie stále budete vedome udržiavať v 3D, nedokážete prijať potrebné vibrácie k vzostupu. Ak je to vaša voľba, tak pre vás nič nemôžeme urobiť, jedine vás s láskou rešpektovať.

Priatelia naši milovaní, vieme, že málo viete o 5D, nepoznáte to tam a tak aspoň obrazne vám chceme máličko niečo ukázať z tejto dimenzie. Dáme vám menší návod a vyskúšajte si to. Ak sa vám to bude páčiť, veríme, že pochopíte dôležitosť zmeny vášho vedomia. Celá práca je v tom, že začnete snívať, predstavovať si niečo, tak ako ste to robili ako deti. Verte svojim predstavám, berte to ako niečo hotové, precíťte ich, stotožnite sa s nimi. Pre niektorých dospelých je to možno novinka a neveria takýmto rozprávkam. Skúste to a sami uvidíte, či sa vám nesplní váš sen. Samozrejme nedávajte tomu podmienky času a ani formu uskutočnenia. To všetko nechajte na vyššie sily. Buďte pozorovateľmi a zároveň aj tí, ktorí čakajú na svoju vysnívanú odmenu. Niekedy k tomu, aby sa to mohlo uskutočniť, treba urobiť takú malú drobnosť. Pohnúť sa z miesta. Pečené holuby, ako to hovorievate, nepadajú z neba, a tak aj v tomto smere sa to občas stane, že aj vy budete musieť určité kroky urobiť, aby sa váš sen uskutočnil. Je to ako s autom. Chcete auto, ale nemáte vodičský preukaz. Vesmír vás tak miluje, že to auto vám dá, ale až vtedy, keď si urobíte príslušné skúšky a dostanete ten preukaz. Vesmír vám dáva najlepšiu kvalitu a vy musíte byť pripravení na tú kvalitu.

Preto je veľmi dôležité, aby ste si vaše rozhodnutia pevne stanovili, ale z druhej strany ak cítite, že k dosiahnutiu cieľa potrebujete vykonať nejaké zmeny, tak ich urobte. Všímajte si vaše rozhodnutia a rovnako si všímajte, čo sa deje okolo vás. Pokiaľ je to horšie alebo nič sa nedeje, chybu hľadajte v sebe. Niečo robíte zle. Vaša rozhodná otvorenosť a úprimnosť voči sebe samým vám pomôže nájsť chybné úsudky, vnútorné vedenie, zbytočné ilúzie. Sami zistíte, že ak na tomto budete pracovať, tak sa zmenia okolo vás vaše stresové situácie, opäť zažiari slniečko vo vašom živote.

Tieto rady vám predávame s láskou, aby ste dosiahli váš životný zámer, pre ktorý ste sa inkarnovali do Teraz a Tu v 3D. Majte na pamäti milovaní, že na prvom mieste by ste mali mať váš životný plán. Ak by pre vašu dušu nebolo tak dôležité, aby ste boli v inkarnácii pri vzostupe, tak by ste určite neboli tu. Ak ste tu, tak vaša duša výslovne túži po vzostupe. To ostatné a ostatní sú len pomocníci k dosiahnutiu vášho duchovného zámeru.

Uvedomujeme si, že tento rok je dôležitý nielen pre vás, ale aj pre celý vesmír. Zmeny, ktoré sa uskutočňujú vo vašich životoch na vašej nádhernej planéte Zem majú nesmierny význam pre celú vašu slnečnú sústavu, galaxiu a galaxie, vesmír, vesmíry. Zatiaľ ste dokázali veľa, aj keď to tak možno vo vašich životoch nevidieť. Celkovo sa vibrácie ľudí zmenili k lepšiemu. Preto vám budeme naďalej pomáhať, ak o to budete stáť, navštevovať tých, ktorí sa priblížili na jeden krok k nášmu svetu. Určite ste si všimli, že nás niektorí stále častejšie vidíte, či už vo vašich snoch, meditáciách, rozjímaniach. Sme s vami stále a milujeme vás.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information