Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Pokora nie je podriadenosť voči ľuďom,

ale voči Bohu.

Exupéry


Online

Máme online 18 hostí Designed by:

Pocity a intuícia – Náš navigačný prístroj PDF Tlačiť E-mail

 


Pocity a intuícia – Náš navigačný prístroj
Do témy fungovania nášho tela a mysle neodmysliteľne patrí aj téma nášho osobného navigačného prístroja. Ako zistíme, že je niečo pre nás vhodné alebo naopak nevhodné? Ako si v celom živote vyberať to najlepšie pre nás v danej chvíli? Ako sa uistíme, že nerobíme „chybu“?

Našou najlepšou a najistejšou orientáciou je naša intuícia a naše pocity. Intuícia – naše vyššie ja vždy vie, čo je pre nás najvhodnejšie. Horšie však je, že stále veľká väčšina z nás dospelých ju už nevie vôbec používať. Od malička nám predsa vždy niekto hovoril, čo máme robiť, takže často vôbec nevieme, čo chceme naozaj my sami a ako to máme vlastne zistiť, čo je pre nás najlepšie a čo nám teda chce tá naša intuícia povedať?

Preto by som vám rada predostrela jednoduchý návod, ako komunikovať sám so sebou v každej možnej situácii – či už sa rozhodujete medzi novými prácami, medzi tým, čo máte jesť alebo sa budete v našom seriáli rozhodovať, akú očistu alebo zmenu života by ste chceli či mali podstúpiť – tento spôsob vám určite pomôže:

Sadnite si niekde do ticha, kde nebudete rušení, vystrite chrbát a počas celého procesu sa usmievajte. Aj keď budete mať ťažké obdobie a budete sa usmievať tak trochu nasilu, urobte to, veľmi vám to pomôže naladiť sa na lepšiu „vlnu“. Zavrite oči a párkrát sa zhlboka nadýchnite a vydýchnite a zaželajte si, že chcete dosiahnuť toto „Mám ideálne riešenie pre moju situáciu“. A potom si položte otázku, na ktorú chcete odpoveď. Napr. „Mám si dať jablko alebo mrkvu? Mám vziať tú novú prácu? Mám použiť tento návod? Mám sa zaoberať touto myšlienkou? Mám odcestovať? Čo si mám vybrať?“
Alebo ešte lepšia možnosť je použiť univerzálnu otázku – „Čo je pre mňa ideálne urobiť?“
A čakajte na prvú odpoveď. Je jedno odkiaľ budete mať pocit, že prišla, či ste si ju nahovorili sami, alebo je to odniekiaľ z vašej hlavy či odinakiaľ. To nie je podstatné. Čo je ale podstatné je, aby ste sa touto odpoveďou riadili. Možno sa vám bude zdať zvláštna a začnete nad ňou polemizovať, ale je to to najlepšie, čo môžete urobiť. A ak príde odpoveď, ktorú neviete, ako máte zrealizovať, pýtajte sa znova, ako na to.

Skúste tento potup praktizovať čo najčastejšie, postupne už budete vedieť získať tieto odpovede oveľa rýchlejšie, možno nebudete musieť ani len oči zavrieť. A takýmto spôsobom budete vždy vedieť, že ste urobili to najlepšie, čo ste mohli, že ste si svoje rozhodnutie vybrali vedome.

Ďalším skvelým a jedinečným nástrojom našej navigácie sú naše pocity. Ak sa cítime dobre, ideme svojim správnym smerom, budujeme si svoj ideálny život a ak si budujeme svoj ideálny život, cítime sa ešte lepšie. Ak sme dobre naladení, priťahujeme si do života veci, ktoré chceme zažívať, ktoré chceme mať, ako chceme žiť a podobne.

Ak však robíme veci, o ktorých nie sme niekde vnútri presvedčení, robíme ich väčšinou len preto, lebo nám niekto povedal, že to tak má byť alebo máme pocit, že to urobiť MUSÍME, potom sa cítime zle. A ak sa cítime zle, nepripravujeme si veru pôdu pre ideálny šťastný život, čo na nás zase pôsobí spätne a my sa cítime ešte horšie. Ak ste nešťastní, často sa môžete snažiť, koľko len chcete, ale dostanete vždy niečo iné alebo práve opak toho, čo ste chceli.

Preto ak máte pred sebou nejaké rozhodnutia, snažte sa vyberať si takú možnosť, z ktorej máte úplne dobrý pocit, nie je tam žiadne ALE. Ak vás žiadna možnosť hneď nenapadne, rozmýšľajte, kombinujte a skúšajte, čo by mohlo fungovať, dokým takú možnosť nenájdete. Môžete použiť aj hore uvedený postup. Ak je to vec, ktorá sa netýka len vás, o to viac sa vždy snažte hľadať s druhou osobou (alebo osobami) len také riešenie, s ktorým budú všetci bez výhrad spokojní. Ako náhle musí niekto robiť kompromisy, nie je to dobré ani pre ostatných a skôr či neskôr sa niečo pokazí.

Tieto návody používajte všade, kde sa bude dať, rovnako aj pri našom ďalšom seriáli – Očista mysle a tela. Vyberajte si pre seba to, čo budete cítiť ako najlepšie. Pýtajte sa sami seba, či a čo je to pre vás vhodné. Ak budete mať z niečoho zlý pocit, radšej to nerobte, nemusí to byť pre vás vhodné.

Napísala

Zuzka Kostolániová

 


Prevzaté z: http://www.evolucia-vedomia.me/
12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Posolstvo jednorožcov – február 2012

Milovaní priatelia. Posielame vám naše hrejivé, láskyplné energie do vášho zimného, mrazivého času. Aj keď na niektorých miestach Zeme je momentálne veľká zima, sú veci, ktoré vás hrejú, v niektorých prípadoch sú až vriace. Nedivte sa tomu, postupne sa odhaľuje pravda a lož, omyly, ale aj tvrdohlavé, falošné, vykonštruované ilúzie.

Nechceme vás o týchto veciach poučovať, nenáleží nám posudzovať a ani vytýkať neprávosti, ktoré robia niektorí vaši vládcovia a ich napomáhači. Vieme, že nakoniec pravda, čo v našom svete je, bezpodmienečná láska, nakoniec vo vašom svete , v srdciach zvíťazí.

Milovaní, to čo sa deje teraz celosvetovo, je len začiatok niečoho veľkolepého. LÁSKA, ktorú ste poznali sa premenila na BEZPODMIENEČNÚ LÁSKU. Samozrejme, všetko má svoj čas, aby sa to etablovalo do vašich životov, a záleží len na vás, či to naozaj chcete alebo nie. Je to o vás, o vašich životoch, o vašich existenciách, o vašej budúcnosti. Celý duchovný svet, všetky anjelské, svetelné bytosti sa radujú spolu s nami nad vašim veľkolepým úspechom. Vibrácia Zeme sa definitívne zmenila. Gaia prijala, ukotvila lásku Agapé do svojej existencie. V tomto smere ste jej pomohli aj vy vaším úsilím o prijatie tejto milujúcej energie pri otváraní energetických brán minulí rok, s pochopením a prijatím potreby zmeny vo vašich životoch.

Je len začiatok roka 2012 a myslíme si, že aj vy jasne vidíte prichádzajúce zmeny vo vašom 3D svete. Niektorí z vás majú chaos v sebe a rovnako vidia chaos okolo seba. To patrí k tejto dobe. Nevedomie vystupuje do popredia, čo aj musí, nakoľko takýmto spôsobom ustupuje novým vibráciám lásky. Je to jasná správa pre vás. Môžete sa snažiť bojovať proti tomu, chcieť pochopiť s vašim rozumom, súčasným, starým, pomaly odchádzajúcim vedomím, no nakoniec aj tak pochopíte, že je to márny boj, snaženie. Jediné, čo vám ostane a veríme milovaní, že prídete na to skoro je, že začnete spolupracovať, cez lásku prekročíte tieň vášho strachu a vaše starosti odovzdáte do rúk najvyššej moci.

Ďalšou pomôckou pre vás momentálne je komunikácia. Jedine otvorenosť a komunikácia vám odhalí, kto vám rozumie a kto nie, kto je na vašej vibračnej úrovni a kto nie. Zbytočne budete dávať svoje energie ľudom, ktorí vám nerozumejú, idú svojim tempom a svojou cestou. Ak si myslíte, že im pomôžete, nakoniec zistíte, že ste strácali čas a pre vás to môže znamenať stratu najcennejšieho času v Teraz a Tu, keď všetci s láskou v srdci očakávame vzostup. Všetci v 5D sme ako bratia a sestry a milujeme jeden druhého, nerobíme žiadne rozdiely medzi sebou. Ak vaše vedomie stále budete vedome udržiavať v 3D, nedokážete prijať potrebné vibrácie k vzostupu. Ak je to vaša voľba, tak pre vás nič nemôžeme urobiť, jedine vás s láskou rešpektovať.

Priatelia naši milovaní, vieme, že málo viete o 5D, nepoznáte to tam a tak aspoň obrazne vám chceme máličko niečo ukázať z tejto dimenzie. Dáme vám menší návod a vyskúšajte si to. Ak sa vám to bude páčiť, veríme, že pochopíte dôležitosť zmeny vášho vedomia. Celá práca je v tom, že začnete snívať, predstavovať si niečo, tak ako ste to robili ako deti. Verte svojim predstavám, berte to ako niečo hotové, precíťte ich, stotožnite sa s nimi. Pre niektorých dospelých je to možno novinka a neveria takýmto rozprávkam. Skúste to a sami uvidíte, či sa vám nesplní váš sen. Samozrejme nedávajte tomu podmienky času a ani formu uskutočnenia. To všetko nechajte na vyššie sily. Buďte pozorovateľmi a zároveň aj tí, ktorí čakajú na svoju vysnívanú odmenu. Niekedy k tomu, aby sa to mohlo uskutočniť, treba urobiť takú malú drobnosť. Pohnúť sa z miesta. Pečené holuby, ako to hovorievate, nepadajú z neba, a tak aj v tomto smere sa to občas stane, že aj vy budete musieť určité kroky urobiť, aby sa váš sen uskutočnil. Je to ako s autom. Chcete auto, ale nemáte vodičský preukaz. Vesmír vás tak miluje, že to auto vám dá, ale až vtedy, keď si urobíte príslušné skúšky a dostanete ten preukaz. Vesmír vám dáva najlepšiu kvalitu a vy musíte byť pripravení na tú kvalitu.

Preto je veľmi dôležité, aby ste si vaše rozhodnutia pevne stanovili, ale z druhej strany ak cítite, že k dosiahnutiu cieľa potrebujete vykonať nejaké zmeny, tak ich urobte. Všímajte si vaše rozhodnutia a rovnako si všímajte, čo sa deje okolo vás. Pokiaľ je to horšie alebo nič sa nedeje, chybu hľadajte v sebe. Niečo robíte zle. Vaša rozhodná otvorenosť a úprimnosť voči sebe samým vám pomôže nájsť chybné úsudky, vnútorné vedenie, zbytočné ilúzie. Sami zistíte, že ak na tomto budete pracovať, tak sa zmenia okolo vás vaše stresové situácie, opäť zažiari slniečko vo vašom živote.

Tieto rady vám predávame s láskou, aby ste dosiahli váš životný zámer, pre ktorý ste sa inkarnovali do Teraz a Tu v 3D. Majte na pamäti milovaní, že na prvom mieste by ste mali mať váš životný plán. Ak by pre vašu dušu nebolo tak dôležité, aby ste boli v inkarnácii pri vzostupe, tak by ste určite neboli tu. Ak ste tu, tak vaša duša výslovne túži po vzostupe. To ostatné a ostatní sú len pomocníci k dosiahnutiu vášho duchovného zámeru.

Uvedomujeme si, že tento rok je dôležitý nielen pre vás, ale aj pre celý vesmír. Zmeny, ktoré sa uskutočňujú vo vašich životoch na vašej nádhernej planéte Zem majú nesmierny význam pre celú vašu slnečnú sústavu, galaxiu a galaxie, vesmír, vesmíry. Zatiaľ ste dokázali veľa, aj keď to tak možno vo vašich životoch nevidieť. Celkovo sa vibrácie ľudí zmenili k lepšiemu. Preto vám budeme naďalej pomáhať, ak o to budete stáť, navštevovať tých, ktorí sa priblížili na jeden krok k nášmu svetu. Určite ste si všimli, že nás niektorí stále častejšie vidíte, či už vo vašich snoch, meditáciách, rozjímaniach. Sme s vami stále a milujeme vás.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information