Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Dôležité je premýšľať len o tom, po čom túžiš;

nie o tom, čoho sa obávaš.

Doreen Virtue

Online

Máme online 17 hostí Designed by:

A prichádzajú chrípky a angíny PDF Tlačiť E-mail

 

A prichádzajú chrípky a angíny


A prichádzajú chrípky a angíny

Povianočné obdobie je plné chorých ľudí a sme zvyknutí to pripisovať zmenám počasia, baktériám či vírusom. No naozaj sa mi potvrdzuje, že to tak nie je. Vianoce sú časom „hojnosti“ jedla, pitia a hlavne stresu - upratovanie, darčeky, chystanie Vianoc, stretnutia s rodinou. Málokto odolá všetkým tým dobrotám, ktoré prichystajú naše mamičky a babičky (tá naša pravidelne pečie cez 20 druhov koláčov).  A tak jedávame piate cez deviate a k tomu si doprajeme s rodinkou nejaké tie prípitky. Telo to zvláda tak jeden – dva dni, potom sa to začne nabaľovať, cítime sa unavení, je nám ťažšie, netrávi nám poriadne. Neskôr príde ešte Silvester, oslavujeme do rána a to už je len ďalší klinček.

A v januári to prepukne – ešte sme dosť „rozpapkaní“, nenecháme telo si oddýchnuť, k tomu sa nám často nakopí práca a telo má toho dosť. Hlási sa chorobou, že už nevládze a treba spomaliť a nechať ho oddýchnuť.

Vieme však, ako by bolo najlepšie v takom prípade reagovať? Je lepšie dať si nejaké lieky a čím skôr ísť do práce, alebo oddychovať v posteli? Je lepšie zrážať alebo nezrážať teplotu?

Chrípka a angína sú najľahšími spôsobmi nášho tela, ako nám hlási, že to dlhšie preháňame – či už so stresom, hnevom, neriešením problémov alebo s jedlom. Je to pre nás znamenie, že sa treba zastaviť a porozmýšľať, čo sme posledných 7-14 dní robili proti nášmu gustu, z čoho sme nemali najpríjemnejší pocit, čo nepríjemné sa nám dialo alebo s čím sme to dosť prehnali. Ja osobne, ak neriešim nejaký problém, trvá mi tak 7 dní, kým ochoriem. Príznaky chrípky mám vtedy ak neviem, ako ďalej,  nič ma nebaví, mám toho veľa alebo cítim, že neviem či idem správnym smerom. Angínu mám ak nedokážem riešiť problémy, ak sa s niekým nedokážem dohodnúť a porozprávať.

Často nastupuje teplota a my máme vo zvyku ju čím skôr zraziť, ale je to naozaj to najlepšie, čo môžeme urobiť? Teplota pomáha telu pracovať rýchlejšie, pomáha mu rýchlejšie sa zbaviť toho, čo mu nerobí dobre a pokiaľ ju umelo zastavíme nejakými liekmi bez toho, aby sme sa jej zároveň snažili porozumieť, len oddiaľujeme problémy, ktoré je nevyhnutné riešiť. Preto do 39,5 °C odporúčam teplotu nezrážať, pri prekročení tejto hranice si dať vlažnú, opatrne studenšiu sprchu. Avšak riaďte sa svojimi pocitmi. Ak budete cítiť, že je pre vás lepšie ju zraziť tabletkou, dajte si tabletku.

Čo je teda lepšie urobiť? Z mojich skúseností sa mi osvedčili nasledovné postupy, pokiaľ ma chytí nejaká choroba:

  1. Vyriešte si problémy – Tejto situácii vždy predchádzajú neriešené problémy. V prípade angíny a chrípky sú spojené s tým, čo nedokážeme prehltnúť, čo nevieme vysloviť a podobne. Zamyslite sa, čo vás posledné dni rozladilo a hľadajte spôsob, ako to vyriešiť, aby ste to už nemuseli zažívať.
  2. Oddych a pohoda – Choroba je okamžitá STOPka, že viac už toho nezvládneme. Nič nie je dôležitejšie ako vy a vaše zdravie. Preto šup v pohode do postele, pozakrývať sa a nechať telo robiť, čo potrebuje.
  3. Veľa tekutín – To počúvame s každej strany, tekutiny sú potrebné na to, aby telo dokázalo rýchlo filtrovať všetky škodliviny a vylučovať ich z tela. Najlepšie je čistá nie studená voda, aby ste si nevyvolávali zimnicu, bylinkové čaje alebo ovocné či zeleninové šťavy.
  4. Málo jedla – Telo nevládze spracovávať, čo sme do neho dávali, preto mu nepridávajte ďalšiu robotu. Snažte sa jesť čo najstriedmejšie, najlepšie je surové kvalitné ovocie a zelenina podľa vašej chuti, sústreďte sa na svoje pocity, čo cítite, že by ste si dali. Ideálne sa vyhýbať živočíšnym výrobkom (mäso, mlieko a mliečne výrobky, vajcia), soli, cukru a lepku. Výborne sa osvedčuje aj pôst či iné očistné techniky ako 10 denná očista či Šankhapranshalana (nájdete na internete alebo čoskoro sa jej budeme venovať aj my).
  5. Snažte sa vyhnúť umelým liekom a vitamínom – V súčasnosti začína byť vhodnosť týchto chemických látok dosť prepieraná a stále častejšie sa stretávam s názormi a skúsenosťami, že bez liekov sa ľudia oveľa rýchlejšie uzdravujú a oveľa menej bývajú chorí. Je to aj tým, že si uvedomujú, že choroba je informácia a snažia sa z nej poučiť. A účinnosť vitamínov začína byť značne spochybňovaná. Oveľa lepšou voľbou sú ovocie, zelenina a šťavy z nich.
  6. Zásaditý kúpeľ – Do vane si nasypte kelímok sódy bikarbóny a/alebo 150-200 g morskej alebo himalájskej soli (nejodizovanej). Kúpeľ by mal trvať aspoň 2-3 hodiny, pretože odpad sa z tela začne uvoľňovať až približne po hodine. Zoberte si do vane obľúbenú knihu, alebo si na nejakú dosku položte notebook. Počas kúpeľa sa párkrát poriadne vydrhnite hrubšou alebo masážnou špongiou. Zásaditý kúpeľ pomáha vyplaviť z tela prebytok toxínov – odpadových látok, uľavuje od bolesti hlavy, svalov, kĺbov, či menštruačných bolestí, podporuje trávenie a vylučovanie. Je dobrý aj pri teplote, angíne, kašli. Počas choroby si ho môžete urobiť aj každý deň, alebo každý druhý.
  7. Naparovanie – Do stredného hrnca s vodou rozpustite 1-2 ČL morskej alebo himalájskej soli, 1-2 ČL sódy bikarbóny, 2-3 kvapky eukalyptového oleja a naparujte sa 10-15 minút pod veľkým uterákom. Dýchajte nosom aj ústami. Ak máte zapchatý nos, tak si zapchajte jednu dierku a dýchajte druhou, až kým sa vám neuvoľní, potom dierky vymeňte. Naparovanie vám pomôže pri bolesti hlavy, dutín, hrdla, zapchatom či podráždenom nose. Uvoľňuje a prehrieva celé dutiny. Opakujte 3-5 krát denne.
  8. Kloktanie – Pri bolestiach hrdla si urobte roztok z 1 ČL sódy BB, 1 ČL morskej alebo himalájskej soli a 2 dcl vody. Kloktajte 3-5 krát denne.
  9. Na kašeľ – Ak vás trápi kašeľ vyrobte si domáci sirup proti kašľu. Budete potrebovať 0,7 l pohár, 1-2 cibule, 1-2 citróny, med. Cibuľu a citrón nakrájajte na kolieska. Do pohára ukladajte postupne vrstvy cibule, potom citrónu a zalejte lyžicou medu. Opakujte, dokým nezaplníte pohár, potom ho zatvorte a odložte na teplé miesto, dokým sa vám nevytvorí sirup. nakoniec preceďte a užívajte 3-4 PL denne.
  10. Mĺganie/ prevaľovanie oleja – 1 PL lyžicu za studena lisovaného oleja dajte do úst a prevaľujte v ústach 10 minút. Následne všetko vypľujte preč, neprehĺtajte to. Opakujte 1x denne, najlepšie ráno na lačno. Pomáha pri bolestiach zubov, dutín, angínach, alebo ako prevencia kazenia zubov. Tento proces uvoľňuje a vyťahuje hlien a toxíny, preto je potrebné to vypľuť. Po vypľutí vypláchnite ústa roztokom na kloktanie, alebo roztokom 1 ČL sódy bikarbóny, aby ste zneutralizovali a zbavili sa všetkých kyselín, ktoré sa procesom dostali do úst.
Ako samozrejmosť by som uviedla, že tieto postupy sa dobre osvedčili veľkému počtu ľudí, avšak len vy sami musíte uznať a určiť, čo je pre vás najlepšie. Poraďte sa s vašimi babičkami a lekármi. Ale veľmi vám odporúčam vybrať si naozaj dobrého lekára, ktorý sa zaoberá celistvou medicínou tela, mysle aj duše a má aj obšírne vedomosti o zdravej výžive a jej vplyve na organizmus. Lekár by sa mal zaujímať, ako sa máte, čo ste v poslednej dobe zažili, pretože to predchádzalo chorobe a priamo to s ňou súvisí. Zároveň by dobrý lekár, ktorý nelieči, ale naozaj vylieči, mal byť sám zdravý, dobre vyzerajúci, bez nadváhy a iných prejavov choroby, mal by byť plný života a radosti z neho a zo svojej práce.


12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Posolstvo jednorožcov – február 2012

Milovaní priatelia. Posielame vám naše hrejivé, láskyplné energie do vášho zimného, mrazivého času. Aj keď na niektorých miestach Zeme je momentálne veľká zima, sú veci, ktoré vás hrejú, v niektorých prípadoch sú až vriace. Nedivte sa tomu, postupne sa odhaľuje pravda a lož, omyly, ale aj tvrdohlavé, falošné, vykonštruované ilúzie.

Nechceme vás o týchto veciach poučovať, nenáleží nám posudzovať a ani vytýkať neprávosti, ktoré robia niektorí vaši vládcovia a ich napomáhači. Vieme, že nakoniec pravda, čo v našom svete je, bezpodmienečná láska, nakoniec vo vašom svete , v srdciach zvíťazí.

Milovaní, to čo sa deje teraz celosvetovo, je len začiatok niečoho veľkolepého. LÁSKA, ktorú ste poznali sa premenila na BEZPODMIENEČNÚ LÁSKU. Samozrejme, všetko má svoj čas, aby sa to etablovalo do vašich životov, a záleží len na vás, či to naozaj chcete alebo nie. Je to o vás, o vašich životoch, o vašich existenciách, o vašej budúcnosti. Celý duchovný svet, všetky anjelské, svetelné bytosti sa radujú spolu s nami nad vašim veľkolepým úspechom. Vibrácia Zeme sa definitívne zmenila. Gaia prijala, ukotvila lásku Agapé do svojej existencie. V tomto smere ste jej pomohli aj vy vaším úsilím o prijatie tejto milujúcej energie pri otváraní energetických brán minulí rok, s pochopením a prijatím potreby zmeny vo vašich životoch.

Je len začiatok roka 2012 a myslíme si, že aj vy jasne vidíte prichádzajúce zmeny vo vašom 3D svete. Niektorí z vás majú chaos v sebe a rovnako vidia chaos okolo seba. To patrí k tejto dobe. Nevedomie vystupuje do popredia, čo aj musí, nakoľko takýmto spôsobom ustupuje novým vibráciám lásky. Je to jasná správa pre vás. Môžete sa snažiť bojovať proti tomu, chcieť pochopiť s vašim rozumom, súčasným, starým, pomaly odchádzajúcim vedomím, no nakoniec aj tak pochopíte, že je to márny boj, snaženie. Jediné, čo vám ostane a veríme milovaní, že prídete na to skoro je, že začnete spolupracovať, cez lásku prekročíte tieň vášho strachu a vaše starosti odovzdáte do rúk najvyššej moci.

Ďalšou pomôckou pre vás momentálne je komunikácia. Jedine otvorenosť a komunikácia vám odhalí, kto vám rozumie a kto nie, kto je na vašej vibračnej úrovni a kto nie. Zbytočne budete dávať svoje energie ľudom, ktorí vám nerozumejú, idú svojim tempom a svojou cestou. Ak si myslíte, že im pomôžete, nakoniec zistíte, že ste strácali čas a pre vás to môže znamenať stratu najcennejšieho času v Teraz a Tu, keď všetci s láskou v srdci očakávame vzostup. Všetci v 5D sme ako bratia a sestry a milujeme jeden druhého, nerobíme žiadne rozdiely medzi sebou. Ak vaše vedomie stále budete vedome udržiavať v 3D, nedokážete prijať potrebné vibrácie k vzostupu. Ak je to vaša voľba, tak pre vás nič nemôžeme urobiť, jedine vás s láskou rešpektovať.

Priatelia naši milovaní, vieme, že málo viete o 5D, nepoznáte to tam a tak aspoň obrazne vám chceme máličko niečo ukázať z tejto dimenzie. Dáme vám menší návod a vyskúšajte si to. Ak sa vám to bude páčiť, veríme, že pochopíte dôležitosť zmeny vášho vedomia. Celá práca je v tom, že začnete snívať, predstavovať si niečo, tak ako ste to robili ako deti. Verte svojim predstavám, berte to ako niečo hotové, precíťte ich, stotožnite sa s nimi. Pre niektorých dospelých je to možno novinka a neveria takýmto rozprávkam. Skúste to a sami uvidíte, či sa vám nesplní váš sen. Samozrejme nedávajte tomu podmienky času a ani formu uskutočnenia. To všetko nechajte na vyššie sily. Buďte pozorovateľmi a zároveň aj tí, ktorí čakajú na svoju vysnívanú odmenu. Niekedy k tomu, aby sa to mohlo uskutočniť, treba urobiť takú malú drobnosť. Pohnúť sa z miesta. Pečené holuby, ako to hovorievate, nepadajú z neba, a tak aj v tomto smere sa to občas stane, že aj vy budete musieť určité kroky urobiť, aby sa váš sen uskutočnil. Je to ako s autom. Chcete auto, ale nemáte vodičský preukaz. Vesmír vás tak miluje, že to auto vám dá, ale až vtedy, keď si urobíte príslušné skúšky a dostanete ten preukaz. Vesmír vám dáva najlepšiu kvalitu a vy musíte byť pripravení na tú kvalitu.

Preto je veľmi dôležité, aby ste si vaše rozhodnutia pevne stanovili, ale z druhej strany ak cítite, že k dosiahnutiu cieľa potrebujete vykonať nejaké zmeny, tak ich urobte. Všímajte si vaše rozhodnutia a rovnako si všímajte, čo sa deje okolo vás. Pokiaľ je to horšie alebo nič sa nedeje, chybu hľadajte v sebe. Niečo robíte zle. Vaša rozhodná otvorenosť a úprimnosť voči sebe samým vám pomôže nájsť chybné úsudky, vnútorné vedenie, zbytočné ilúzie. Sami zistíte, že ak na tomto budete pracovať, tak sa zmenia okolo vás vaše stresové situácie, opäť zažiari slniečko vo vašom živote.

Tieto rady vám predávame s láskou, aby ste dosiahli váš životný zámer, pre ktorý ste sa inkarnovali do Teraz a Tu v 3D. Majte na pamäti milovaní, že na prvom mieste by ste mali mať váš životný plán. Ak by pre vašu dušu nebolo tak dôležité, aby ste boli v inkarnácii pri vzostupe, tak by ste určite neboli tu. Ak ste tu, tak vaša duša výslovne túži po vzostupe. To ostatné a ostatní sú len pomocníci k dosiahnutiu vášho duchovného zámeru.

Uvedomujeme si, že tento rok je dôležitý nielen pre vás, ale aj pre celý vesmír. Zmeny, ktoré sa uskutočňujú vo vašich životoch na vašej nádhernej planéte Zem majú nesmierny význam pre celú vašu slnečnú sústavu, galaxiu a galaxie, vesmír, vesmíry. Zatiaľ ste dokázali veľa, aj keď to tak možno vo vašich životoch nevidieť. Celkovo sa vibrácie ľudí zmenili k lepšiemu. Preto vám budeme naďalej pomáhať, ak o to budete stáť, navštevovať tých, ktorí sa priblížili na jeden krok k nášmu svetu. Určite ste si všimli, že nás niektorí stále častejšie vidíte, či už vo vašich snoch, meditáciách, rozjímaniach. Sme s vami stále a milujeme vás.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information