Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Vypočuť druhého je umenie.

Vypočuť svoju dušu je šťastie.

Janko Bálint

Online

Máme online 17 hostí Designed by:

Srdce, láska, bytie - Apukhe PDF Tlačiť E-mail

 

Srdce, láska, bytie - Apukhe


Kto z nás netúži po láske? Chceme dávať,  ale aj dostávať? Hovorievame, že jej máme neúrekom a predsa ...  Posledné roky akoby sa roztrhlo vrece s párovými, duálnymi dušami. Hľadajú sa, čakajú jeden na druhého. Keď sa aj nájdu a prebehne to najkrajšie energetické spojenie Univerza, často sa stáva, že je to len dočasné stretnutie, nakoľko nie sú pripravení na spoločné zdieľanie lekcií, ktoré automaticky nastupujú.

Dnes by som sa pozrel na lásku trochu z nadhľadu. Dá sa to vôbec? Možno nie, ale aspoň sa pokúsim. Vieme, že láska je dar Boha, Vesmíru. V Biblii je napísané, že Boh je láska.  Dalo by sa rovnako povedať, že všetko čo Boh stvoril je láska. Či sa pozeráme na faunu,  flóru, všetko oplýva nekonečnou krásou, láskou. Aj človek je nádherná bytosť. Plná krásy a lásky. A predsa cítime, že síce máme lásku v sebe, niet ju komu dať, alebo často je naša láska zneužitá. Kde je chyba? Čo by sme mali urobiť, aby sme konečne žili tak ako túžime, boli milovaný a rovnako, aby sme mohli aj niekoho milovať?

Najprv by sme si mali ozrejmiť najzákladnejší fakt, že srdce nám funguje ako vysielač ale aj prijímač zároveň. To znamená, že čo vysielame, to aj prijímame. Takže ak vysielame lásku, môžeme ju prijímať. Ak len očakávame lásku, vtedy nedokážeme vysielať. Takže žiadny princ na bielom koni nemôže prísť, keď sme v očakávaní. Možno by sme si mali uvedomiť,  že najprv sa musíme naučiť milovať seba samého. Pokiaľ to nevyskúšame, nezakúsime, nebudeme mať praktické skúsenosti, tak budeme stále dookola robiť chyby. Aké? Predsa tie, ktoré sme prijali už ako deti v detstve, potom v puberte. Keď sa pozrieme nazad do našich životov zistíme,  koľko nezrovnalostí máme  okolo lásky práve v sebe. Dnes už veľmi dobre vieme, že deti ktoré sú často choré, choroby majú len preto, že podvedome vyžadujú od svojich rodičov pozornosť, lásku. Nechápu ich konanie, myslenie, emocionálne výlevy či vyžarovania cez energie. Prečo? No preto, že dieťa už v matkinom tele cíti aj keď nerozmýšľa. Cíti jej lásku, ale rovnako aj jej negatívne energie. Rovnako je to aj po narodení a prvé roky, kým nezačne myslieť. To znamená  že cíti, podvedome vyhodnocuje lásku matky, otca, rodiny, okolia. Mám len jednu otázku. O akú lásku sa tu jedná? Viete? Materinská, otcovská, bez očakávaní či s očakávaním, účelová láska rodičov, alebo si myslíte, že za tým všetkým je čistá bezpodmienečná láska? Len sa zamyslime akú lásku ponúkame bábätkám a rovnako po akej láske aj my všetci túžime. Vyhodnoťte si vaše detstvo, precíťte a nakoniec ak dokážete, tak odpustite všetkým, ktorí vám dali len to čo vedeli.

Ďalej je to závislosť. Naučme sa byť šťastný sami so sebou. Prijmime sa taký aký sme. To znamená, pomenujme hlavne naše strachy a prijmime ich do našich životov. Nie opačne ako to robievame, že ich vymedzujeme, chceme na ne zabudnúť. Pokiaľ nezvládame vlastné strachy, často očakávame práve od toho druhého, že nám pomôže. Ak si nedôverujeme, tak to prenášame do vzťahu (niekedy podvedome) v očakávaní, že práve náš partner to za nás urobí, vykompenzuje naše strachy, očakávania, nedôvery. Nefunguje to tak. Práve preto je toľko rozchodov. Uvedomme  si vlastné závislosti, tienisté stránky a začnime s nimi  pracovať. Inak budeme stále v jednom kolotoči.

V Biblii sa píše o tom, že Eva mala byť Adamovi pomocníčkou. Veľmi veľa žien do dnes sú nielen pomocníčkami, ale  prebrali aj program slúžky, sexuálnych a iných foriem otrokýň pre manžela, rodinu  atď.  Samozrejme sú aj muži, ktorí fungujú podobne. Prečo? Neveria si, nedôverujú si a vyžadujú si vedome či nevedome oporu od partnera. Je veľký rozdiel byť oporou a podporou. Keď niekoho podporujeme, to znamená, že ten človek vie čo chce, vie sa postaviť na vlastné nohy a potrebuje len podporu vo všetkom čo robí. Práve toto napomáha, aby ten jedinec naďalej rástol. Všímate si, že zrazu v tomto kontexte jasne vidieť, cítiť  slobodu, bezpodmienečnosť. Žiadna nedôvera, majetníctvo , sebectvo, ovládanie niekoho, očakávanie, strach, pripútanosť.

Čo na záver povedať? Pracujme na sebe. Prijmime svoju tienistú stránku ako priateľa, poučme sa a milujme seba samého nekonečnou láskou bez podmienok. Až potom dokážeme milovať druhého pravou láskou a to isté si pritiahneme k sebe. A čo dosiahneme? Poznanie. Aké? Budha povedal: „Láska nie je vzťah, ale stav bytia.“


Pre http://gaia2010.sk/ 5.1.2014 napísal: Ján Bálint Apukhe. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Posolstvo jednorožcov – február 2012

Milovaní priatelia. Posielame vám naše hrejivé, láskyplné energie do vášho zimného, mrazivého času. Aj keď na niektorých miestach Zeme je momentálne veľká zima, sú veci, ktoré vás hrejú, v niektorých prípadoch sú až vriace. Nedivte sa tomu, postupne sa odhaľuje pravda a lož, omyly, ale aj tvrdohlavé, falošné, vykonštruované ilúzie.

Nechceme vás o týchto veciach poučovať, nenáleží nám posudzovať a ani vytýkať neprávosti, ktoré robia niektorí vaši vládcovia a ich napomáhači. Vieme, že nakoniec pravda, čo v našom svete je, bezpodmienečná láska, nakoniec vo vašom svete , v srdciach zvíťazí.

Milovaní, to čo sa deje teraz celosvetovo, je len začiatok niečoho veľkolepého. LÁSKA, ktorú ste poznali sa premenila na BEZPODMIENEČNÚ LÁSKU. Samozrejme, všetko má svoj čas, aby sa to etablovalo do vašich životov, a záleží len na vás, či to naozaj chcete alebo nie. Je to o vás, o vašich životoch, o vašich existenciách, o vašej budúcnosti. Celý duchovný svet, všetky anjelské, svetelné bytosti sa radujú spolu s nami nad vašim veľkolepým úspechom. Vibrácia Zeme sa definitívne zmenila. Gaia prijala, ukotvila lásku Agapé do svojej existencie. V tomto smere ste jej pomohli aj vy vaším úsilím o prijatie tejto milujúcej energie pri otváraní energetických brán minulí rok, s pochopením a prijatím potreby zmeny vo vašich životoch.

Je len začiatok roka 2012 a myslíme si, že aj vy jasne vidíte prichádzajúce zmeny vo vašom 3D svete. Niektorí z vás majú chaos v sebe a rovnako vidia chaos okolo seba. To patrí k tejto dobe. Nevedomie vystupuje do popredia, čo aj musí, nakoľko takýmto spôsobom ustupuje novým vibráciám lásky. Je to jasná správa pre vás. Môžete sa snažiť bojovať proti tomu, chcieť pochopiť s vašim rozumom, súčasným, starým, pomaly odchádzajúcim vedomím, no nakoniec aj tak pochopíte, že je to márny boj, snaženie. Jediné, čo vám ostane a veríme milovaní, že prídete na to skoro je, že začnete spolupracovať, cez lásku prekročíte tieň vášho strachu a vaše starosti odovzdáte do rúk najvyššej moci.

Ďalšou pomôckou pre vás momentálne je komunikácia. Jedine otvorenosť a komunikácia vám odhalí, kto vám rozumie a kto nie, kto je na vašej vibračnej úrovni a kto nie. Zbytočne budete dávať svoje energie ľudom, ktorí vám nerozumejú, idú svojim tempom a svojou cestou. Ak si myslíte, že im pomôžete, nakoniec zistíte, že ste strácali čas a pre vás to môže znamenať stratu najcennejšieho času v Teraz a Tu, keď všetci s láskou v srdci očakávame vzostup. Všetci v 5D sme ako bratia a sestry a milujeme jeden druhého, nerobíme žiadne rozdiely medzi sebou. Ak vaše vedomie stále budete vedome udržiavať v 3D, nedokážete prijať potrebné vibrácie k vzostupu. Ak je to vaša voľba, tak pre vás nič nemôžeme urobiť, jedine vás s láskou rešpektovať.

Priatelia naši milovaní, vieme, že málo viete o 5D, nepoznáte to tam a tak aspoň obrazne vám chceme máličko niečo ukázať z tejto dimenzie. Dáme vám menší návod a vyskúšajte si to. Ak sa vám to bude páčiť, veríme, že pochopíte dôležitosť zmeny vášho vedomia. Celá práca je v tom, že začnete snívať, predstavovať si niečo, tak ako ste to robili ako deti. Verte svojim predstavám, berte to ako niečo hotové, precíťte ich, stotožnite sa s nimi. Pre niektorých dospelých je to možno novinka a neveria takýmto rozprávkam. Skúste to a sami uvidíte, či sa vám nesplní váš sen. Samozrejme nedávajte tomu podmienky času a ani formu uskutočnenia. To všetko nechajte na vyššie sily. Buďte pozorovateľmi a zároveň aj tí, ktorí čakajú na svoju vysnívanú odmenu. Niekedy k tomu, aby sa to mohlo uskutočniť, treba urobiť takú malú drobnosť. Pohnúť sa z miesta. Pečené holuby, ako to hovorievate, nepadajú z neba, a tak aj v tomto smere sa to občas stane, že aj vy budete musieť určité kroky urobiť, aby sa váš sen uskutočnil. Je to ako s autom. Chcete auto, ale nemáte vodičský preukaz. Vesmír vás tak miluje, že to auto vám dá, ale až vtedy, keď si urobíte príslušné skúšky a dostanete ten preukaz. Vesmír vám dáva najlepšiu kvalitu a vy musíte byť pripravení na tú kvalitu.

Preto je veľmi dôležité, aby ste si vaše rozhodnutia pevne stanovili, ale z druhej strany ak cítite, že k dosiahnutiu cieľa potrebujete vykonať nejaké zmeny, tak ich urobte. Všímajte si vaše rozhodnutia a rovnako si všímajte, čo sa deje okolo vás. Pokiaľ je to horšie alebo nič sa nedeje, chybu hľadajte v sebe. Niečo robíte zle. Vaša rozhodná otvorenosť a úprimnosť voči sebe samým vám pomôže nájsť chybné úsudky, vnútorné vedenie, zbytočné ilúzie. Sami zistíte, že ak na tomto budete pracovať, tak sa zmenia okolo vás vaše stresové situácie, opäť zažiari slniečko vo vašom živote.

Tieto rady vám predávame s láskou, aby ste dosiahli váš životný zámer, pre ktorý ste sa inkarnovali do Teraz a Tu v 3D. Majte na pamäti milovaní, že na prvom mieste by ste mali mať váš životný plán. Ak by pre vašu dušu nebolo tak dôležité, aby ste boli v inkarnácii pri vzostupe, tak by ste určite neboli tu. Ak ste tu, tak vaša duša výslovne túži po vzostupe. To ostatné a ostatní sú len pomocníci k dosiahnutiu vášho duchovného zámeru.

Uvedomujeme si, že tento rok je dôležitý nielen pre vás, ale aj pre celý vesmír. Zmeny, ktoré sa uskutočňujú vo vašich životoch na vašej nádhernej planéte Zem majú nesmierny význam pre celú vašu slnečnú sústavu, galaxiu a galaxie, vesmír, vesmíry. Zatiaľ ste dokázali veľa, aj keď to tak možno vo vašich životoch nevidieť. Celkovo sa vibrácie ľudí zmenili k lepšiemu. Preto vám budeme naďalej pomáhať, ak o to budete stáť, navštevovať tých, ktorí sa priblížili na jeden krok k nášmu svetu. Určite ste si všimli, že nás niektorí stále častejšie vidíte, či už vo vašich snoch, meditáciách, rozjímaniach. Sme s vami stále a milujeme vás.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information