Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Krása v hlave je dočasná.

Krása v srdci je večná.

Janko B.

Online

Máme online 13 hostí Designed by:

15 vecí, ktorými si prestaňte ubližovať PDF Tlačiť E-mail
15 vecí, ktorými si prestaňte ubližovaťPrestaňte utekať pred svojimi problémami – Pred ničím nemôžete utiecť navždy a verte či neverte, čím dlhšie od niečoho utekáte, tým ťažšie tomu budete čeliť. Výzvy a problémy k nám prichádzajú z určitého dôvodu a aj keď je niekedy veľmi ťažké im čeliť a vysporiadať sa s nimi, vždy sú pre nás príležitosťou, aby sme sa niečo naučili a aby sme sa stali silnejšími a múdrejšími. A zároveň je tu len málo iných vecí, ktoré nám dávajú pocit takej slobody a naplnenia, ako vyriešiť niečo, čo nám tak dlho spôsobovalo utrpenie.

Prestaňte klamať sami seba i ostatných – Klamstvo je jeden z najväčších hromadiacich sa procesov. Začne to ako jednoduchá malá lož (možno i z dôvodu, aby sme niekomu neublížili), ale veľmi rýchlo sa z toho stane úplne nová realita, kde najväčším dôvodom, prečo nepovedať pravdu, je strach, že budete mať reputáciu klamára. Klameme iným, ale hlavne klameme sami sebe najmä preto, aby sme ochránili naše krehké ego. Možno aj teraz pri čítaní tohto zoznamu sa budeme snažiť klamať sami seba, že nás sa to netýka. Nezabúdajme, že naša minulosť z nás urobila to, čo sme dnes, ale nijak nás nedefinuje, preto sa kedykoľvek môžeme rozhodnúť a zmeniť na plne úprimných a verte, že budete prekvapení, o koľko jednoduchšie sa vám bude žiť.

Nedovoľte, aby vám strach z chýb zabránil robiť čokoľvek – Chyby pre nás bývali veľmi nepríjemnou skúsenosťou, ale nedovoľte, aby vám strach z chýb zabránil pustiť sa do niečo, čo cítite, že je pre vás to pravé. Učíme sa práve z chýb a zároveň nezabudnite, že ešte viac sa naučíte vystúpením z vašej komfortnej zóny, ak urobíte niečo odlišné alebo nové.

Prestaňte sa porovnávať s ostatnými – Skoro všetci sme mali alebo máme tendencie sa s niekým porovnávať. Koľkokrát sme si povedali, aké by to bolo žiť niekoho krásny život. Známe porekadlo hovorí „Tráva vždy vyzerá zelenšia na druhej strane cesty“. Či už je to naozaj tak alebo nie, jediná tráva, na ktorú by ste sa mali sústrediť, je tá pod vašimi nohami. V okamihu, keď sa prestanete porovnávať s ostanými a začnete sa sústrediť na svoje vlastné skúsenosti, nájdete pokoj a šťastie v tom, aký ste a motiváciu zmeniť ich tak, aké by sme chceli, aby boli.

Prestaňte žiť pre niečo, čo bude niekedy v budúcnosti – Či už je to niečo nepravidelné, ako napríklad prichádzajúca dovolenka alebo stále ako dôchodok, žiť pre niečo, čo bude až niekde v budúcnosti je výborné len na to, aby ste si zabránili žiť práve tu a teraz. Jediná istá vec je, že už nebudete mladší, ako ste teraz, takže kedy je lepšie, keď nie teraz hneď? Neznamená to, že prestanete so všetkými plánmi do budúcnosti, keďže väčšinou sú užitočné, ale že sa budete sústrediť hlavne na prítomnosť a necháte budúcnosť byť takou, aká má byť v čase, kedy príde.

Prestaňte sa snažiť o to, aby sa ľudia kvôli vám cítili vinní – Nikto nemá rád nešťastných ľudí, napriek tomu viacerí z nás získali zlozvyk rozširovať len nespokojnosť a nepríjemnosti. Je samozrejme príjemné získať si priazeň a pozornosť niekoho iného, avšak nič to nezmení na situácii, v ktorej sa nachádzame. Akurát sa na ňu budeme viac sústrediť a tým sa pre nás stane ešte horšia, pretože sa s ňou budeme stále viac stotožňovať. Prijmite čokoľvek, čo vás trápi a rozhodnite sa z toho vyjsť namiesto toho, aby ste sa trápili všetkými emóciami a rozhorčeniami, ktoré z toho budú stále plynúť.


http://www.evolucia-vedomia.me/wp-content/uploads/2013/12/22.jpg

Prestaňte žiť v minulosti – Vaša minulosť vás nedefinuje či už sa na ňu dívate s radosťou alebo by ste niektoré veci najradšej zabudli. A či už je pre vás spomínanie zábavou alebo utrpením, nakoniec naozaj záleží len na tom, čo sa deje v tomto okamihu. Namiesto zaoberania sa porovnávaním seba samého s iným obdobím vášho života, venujte pozornosť tomu momentu, ktorý je práve teraz.

Prestaňte veci nechávať na večné zajtra – Tento bod môžeme nazvať aj „Prestaňte byť leniví“ a toto robievame najčastejšie. Lenivosť nás drží v úzadí oveľa viac, ako by sme často chceli. Máte len tento čas – tu a teraz, rozhodnite sa, že stále častejšie začnete konať a budete prekvapení, ako sa z toho stane kontinuálny proces. Stanete sa viac produktívni a čoskoro zistíte, že toho môžete robiť oveľa viac, ako ste si kedy predstavovali.

Prestaňte hádzať vinu na iných – Často sa cítime ako obete nejakej osoby alebo udalosti a veľmi často za svoje problémy viníme niekoho alebo niečo iné. Občas nám to pomôže vyhnúť sa ťažkostiam s inou osobou, ale nikdy nám to nepomôže vyhnúť sa ťažkostiam v nás. Prestaňte teda hádzať vinu na iných a prevezmite svoj život do svojich, rúk. Naučte sa ako ho ovládať, ako sa vyznať aj v tých najťažších situáciách a ako sa z nich dostať, poučiť a už ich nemusieť zažívať. Zistíte, že mať kontrolu nad svojou realitou nie je vôbec ťažké.

Nenechajte vašu minulosť definovať vaše zmýšľanie o iných – Váš kamarát vás možno pred tromi rokmi nazval hlupákom, ale to neznamená, že ho tak musíte vidieť aj dnes. Používajte svoje vlastné vnútorné vedenie, aby ste zistili či sa chcete obklopiť určitými ľuďmi, ale nenechajte minulosť ovplyvňovať toto vedenie. Veľakrát je to veľmi emotívne a ťažké, ale minulosť je len batožina, ktorá nemá v súčasnosti žiadnu váhu. Myslite na to, ako veľmi ste sa v živote menili a rástli a buďte otvorení tomu, že rovnaká miera zmien existuje aj u iných, namiesto zavrhovania ich, preto, čo sa stalo.

Prestaňte si robiť očakávania pred tým, ako sa niečo udeje – V našich predstavách sa radi túlame a častokrát si vymyslíme očakávania oveľa väčšie ako je vôbec ľudsky možné. Predstavivosť je ale úžasná vec, posúva vás k vašim cieľom, majte ale na pamäti, že málokedy sa veci udejú presne tak, ako by ste si ich predstavovali. Väčšinou sa tie najlepšie vecí dejú vtedy,  keď ich najmenej očakávate, takže aká je lepšia cesta, ako jednoducho prestať očakávať. Žite v tomto momente a veci budú potom vyzerať oveľa vzrušujúcejšie.

Prestaňte hľadať niekoho perfektného – Nielenže je naša predstava dokonalosti väčšinou nalinajkovaná médiami, ale rovnako sa veľmi mení, preto je dosť nemožné, že sa vám  ju niekedy podarí stretnúť. Namiesto toho, aby ste sa sústredili na hľadanie niekoho, kto vás perfektne doplní, zamerajte sa na to, čo potrebujete urobiť vy sami, aby ste sa perfektne doplnili. Naše vzťahy sú len predĺžením nášho vzťahu sami k sebe, ak sme sami schopní byť a cítiť sa dokonalí sami so sebou, vzťah bude predĺžením tejto lásky s inou osobou. Ak sa vzdáte tejto potreby „dokonalosti“, budete oveľa viac otvorení spojiť sa a zdieľať skúsenosti s kýmkoľvek, kto príde do vášho života a láska často prichádza na tých najmenej očakávaných miestach.

http://www.evolucia-vedomia.me/wp-content/uploads/2013/12/222.jpg

Prestaňte byť niekým, kým nie ste – Či už je to dopad všeobecnej mienky alebo jednoducho niekoho predstavy, ktorú sa snažíte splniť, sami sebe nikdy neurobíme láskavosť, keď sa snažíme byť niekým iným. Aj keď táto pretvárka zvykne pracovať, aby ste dosiahli, čo ste chceli, stane sa to pre tú falošnú verziu vášho Ja. Sústreďte sa na pochopenie a plné stotožnenie s tým, kto naozaj ste a prinesie vám to v živote oveľa viac, než čokoľvek umelo vytvorené.

Prestaňte sami seba ubíjať – Niektoré osoby nám dokážu tak veľmi ubližovať, ale neexistuje nič, čo by nám ubližovalo viac ako my sami. Či už ste nechali odísť vašu lásku zo strednej, dali ste víťazní bod v nejakej hre alebo čokoľvek iné, nič z minulosti už nemá v súčasnosti váhu. Ak si vyberiete, že chcete tvoriť nanovo tento okamih namiesto toho, aby ste ho znevážili vecami, ktoré sú úplne irelevantné vo všetkých oblastiach okrem vašej hlavy, bude to pre vás veľmi oslobodzujúci proces.

Prestaňte len čítať a začnite konať – Knihy, články a citáty nám síce veľmi pomáhajú sa rozpamätať sa na to, čo už dávno vieme, ale je čas začať konať. Nechajte tieto zdroje, aby sa stali vašou štartovacou čiarou namiesto toho, aby boli vašou pravidelne nutnou pripomienkou.


Prevzaté z: http://www.evolucia-vedomia.me/12.00 Normal 0 false 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4
O samotě a vztazích (1.část)

samota

O vaší samotě

Ať už si uvědomujete či ne, ať už si to přiznáte či ne, je to jedno. Sami jsme sem přišli a sami odejdeme.

Jedinou skutečností proč se společně setkáváme a obohacujeme je kvůli naší samotě.

Samota je taková jaká je. Tak jako u všeho je nutností udržovat ji v rovnováze.

Tzv. když jste často s lidmi, tak aby vám to nezačalo jakkoliv vadit a stejně tak, když jsme často sami, aby vám to nezačalo vadit. Extrémy a narušování rovnováhy jsou pro každého zničující.

Nezbytností je udržovat v celém vašem životě, ve všem z čeho se skládá, rovnováhu. To je to největší umění a tajemství zároveň. Pak je všechno v pořádku, je to takové jaké to je a jste sami sebou. Když jste sami sebou, v rovnováze, automaticky tuto KVALITU přenášíte dál. Vaše jedinečná vůně se šíří po okolí a světě dál a dál...

Ti lidé co mají rádi vaši vůni, kvalitu, to že jste sami sebou, že jste takový jaký jste, vás vždy budou vyhledávat. Ne kvůli tomu co máte, co by mohli skrze vás získat, čeho dosáhnout, ale kvůli vám. Stojíte jim za to.

Ano, toto jsou skutečné vztahy, skutečné přátelství

Když druhý člověk není s vámi z jiného důvodu, než jen kvůli vám. Vy jste to prvotní, to nejdůležitější proč s vámi je. Stojíte mu za to. Je pro něj obohacující a ctí být s vámi. Bere vás takového jaký jste, se vším všudy. Ať už děláte co děláte, ať už se chováte, tak jak se chováte, ať už jste jací jste.

Pro tohoto člověka není prvotní, není pro něj důležité zda skrze vás něco získá či dosáhne. Je s vámi v prvé řadě kvůli sobě(své samotě)a kvůli vám. Stojíme mu za to.

V těchto vztazích, kdy si dovolujete vzájemně být sami sebou, kde je prostor, kde kvete svoboda, tam je i prostor, kde kvete láska. A to je to jediné na čem záleží...

Typické u těchto vztahů je to, že mají hloubku, kvalitu a smysl a není podstatné co spolu provozujete..

Typické je, že ze své samoty, že jste sami sebou, že překypujete svou hojností, tak dáváte.

Dáváte sama sebe. Dáváte si společně sama sebe, obohacujete se, váš vztah je v hojnosti a lásce.

Upozorňuji, že v těchto vztazích je hmota až na druhém místě. Proto se může setkat boháč s žebrákem a budou si rozumět, budou si rovni...

Skuteční přátelé si na vás čas prostě najdou, bez výmluv, stojíte jim za to, vyhledávají vás. Nestojí o kvantitu, ale o KVALITU. Svůj drahocenný čas/život jsou ochotni věnovat vám, neb to tak chtějí a vy taky.

Klíčové u skutečných vztahů, vztahů založených na kvalitě, na srdci, je to že je zde udržována rovnováha. Nevytváří se zde podvědomě nerovnováha. Vytváří se zde vědomě rovnováha. Neb si spolu sedíte, jste sami sebou, provozujete jen to co máte společně rádi.

Ze skutečného vztahu, založeného na kvalitě, na srdci, na tom, že jste sami sebou, vznikají skutečné hodnoty a kvality, které se následovně upevňují a promítají do celého vašeho života. Ať už je to intimní vztah či přátelství, je zde vždycky v prvé řadě láska a vše co z ní dále pramení např. volnost, svoboda, hojnost, úcta, pokora...(a doplňte si co chcete).

Je běžné, že skutečné vztahy, skuteční přátelé, těm co na vás opravdu záleží za všech okolností, by jste mohli spočítat na prstech jedné ruky.

Časté je, že ve vašem životě je absence těchto vztahů či jen minimum, tím vzniká automaticky nerovnováha a je to pro vás zdrcující a zničující.

Proto hledáte, ať podvědomě či vědomě ve své samotě, ty lidi co by na vás skutečně záleželo a brali vás tak jak jste. Snažíte se dostat do rovnováhy...vyrovnat nerovnováhu....

A tak to máte ve všem ve vašem životě, neb jedině v rovnováze jste sami sebou, jedině pak tehdy může vzniknout prostor pro to nejcennější, pro lásku. O tom to celé je.

Proto ji hledáte a toužíte hluboce ve svém nitru po ní... To je to prvotní o co tu jde, to ostatní je bezcenné a vždy se promění v prach. Vše falešné se vždy promění v prach a odvane vítr...

zdroj : http://putujicioblak.blog.cz

O samotě a vztazích (2.část)

Falešné, povrchní a bezcenné vztahy

Těchto vztahů je nejvíce, k těmto vztahům jsme vychováváni, neboť ti před námi taky nic jiného nepoznali. Udržováním a provozováním těchto vztahů vzniká hluboká nerovnováha u vás, u druhého člověka, ve společnost a v celém světě a vše směřuje k zániku. Absence vědomí, absence lidskosti bude mít pro nás fatální následky, pokud s tím každý nezačne něco dělat. Však víte kam to všechno směřuje...

Typické je, že ať se jedná o intimní vztah, kamarádství či přátelství, tak je to jen kvůli tomu, aby jste skrze druhého člověka něco získali, měli nějaký ZISK, VÝHODU. Nejžádanější položky jsou peníze, jakýkoliv majetek, sex, uznání, společenské postavení, vše na hmotě založené atd.

Vždy chtějí druzí lidé skrze vás něco získat, něco si od vás vzít, nějak vás zneužít, použít či využít a pak vás odhodit jako kus bezcenného hadru, až vás vycucají. Typické je, že jakmile najednou nemáte a nenabízíte dostatek peněz, majetku, sexu, uznání, společenského postavení, atd., tak najednou se lidé vybarví a vy nestačíte se divit, jak to skutečně je. Že tito lidé nejsou vůbec s vámi kvůli vám, kvůli vaší jedinečnosti, že jste sami sebou. Ale pro cokoliv jiného, jen ne kvůli vám.

V těchto falešných vztazích, je vše falešné. Neboť nevycházejí ze srdce, ale z egoistické mysli.

Není zde svoboda, volnost, rovnováha, nejste si rovnocenní- sami sebou. Jsou tu jen samé lži, přetvářka, omezení, hádky, boje, napětí, strach, povyšování, hrajete si na to co nejste, ignorace a spoustu dalších falešností.

A toto si děláte, provozujete vzájemně. V tomto jste si rovni s druhým člověkem. Vzájemně si dovolujete, dovolujete druhému člověk, aby vám dělal to co nechcete. A tak si lžete, podvádíte se, vymlouváte se proč to nejde, ... a trpíte. Vaše jakékoliv vztahy, místo aby vás obohacovali, vám jen nakonec způsobují utrpení.

A kdo za to může?

Je typické, že čím falešnější je vztah, tak tím větší úsilí musíte vynaložit(byť i nevědomé), aby jste ho udrželi při životě. Jinak by se falešný vztah okamžitě rozsypal v prach. Takže je zde vždy napětí, stres, strach o jeho ztrátu a veškerá povrchnost a faleš.

Jak jsem se již zmiňoval, vše falešné potřebuje výživu, energii, zdroj, jinak to ihned zaniká. Musíte to nevědomě podporovat. Neuvědomujete si co děláte. Jakmile si to plně uvědomíte přestanete to dělat.

Jak z toho ven aneb kvalita tvoří kvalitu a kvantita kvantitu... :

Jakmile si jednou uvědomíte, že to co děláte s druhým člověkem vlastně nechcete dělat, že s ním nechcete být. Že vás jakýkoliv vztah ničí, jen bere, bere víc než dává, jakmile si toto začnete uvědomovat, vše falešné začíná být stále více odhalováno, stále víc je to zřetelnější a tento vztah je odhalením falešného odsouzen k zániku.

Jakmile si uvědomíte, že je něco špatně, že to tak nechcete, že je to jednoduše prostě falešné, tak už to nechcete.

Čím více si zjišťujete jak to v jakémkoliv vztahu je, jaká je skutečnost, na čem je vlastně založen a proč, tak se většinou nestačíte divit! A to co nemá smysl přirozeně ukončíte.

Zase to opakuji: jakmile si zjistíte skutečnost, skutečnost jak na tom jste, jak na tom je váš jakýkoliv vztah, dá se s tím od tohoto odhalení, zjištění cokoliv dělat. Do té doby to není možné. A pak to zjištěním skutečnosti přijmete a odpustíte si...

Je možné vztah upevnit či obnovit a pokud to nejde, rozpadne se. To pak uděláte v podstatě vše potřebné, aby se falešný vztah rozpadl, neb víte že je falešný, stále více si to uvědomujete a uděláte vše potřebné, aby jste to ukončili...

Stačí odhalit ve svém životě co je falešné a přestat to podporovat- být zdrojem, jednoduše řečeno přestat to falešné provozovat a jakmile vše falešné odejde, automaticky vám povstane to skutečné.

Uvidíte to na čem záleží a vždy záleželo, to co vždy zůstává...

Takže tím, že odhalíte to falešné, tím to přestáváte stále víc provozovat, neb si budete stále víc vědomi, že to nechcete, že vás to ničí, že nejste sami sebou, že nejste v rovnováze. S vaší sílící bdělostí/pozorností/uvědoměním vše falešné nakonec odejde.

A co vám zbude, to je to jediné na čem záleží, to je vaší podstatou, to je to, že jste sami sebou..

A proto je typické, že čím více odhalujete a zahazujete to falešné, čím více jste provozovali falešných vztahů, tak tím více lidí odejde z vašeho života.

Je to vždy následující: přestáváte si pomalu rozumět, přestáváte se obohacovat, vnímat, provozovat spolu cokoliv, chápat se, stále méně setkávat, až si od určitého bodu zmizíte ze života...a jakýkoliv vztah se rozpadne v prach..ten co neměl hloubku, smysl a kvalitu...

U upevňování vztahů je tomu naopak...

Jakmile znáte, víte co je falešné ve vztazích, tak takové vztahy už nevyhledáváte a neprovozujete.

Než se setkávat s těmi co vás neobohacují, co vás neberou takový jací jste, jste raději ve své samotě...sami sebou ve své samotě.

Jakmile provedete skutečně poctivou inventuru jakéhokoliv vašeho vztahu s kýmkoliv, nestačíte se pak divit...

A tak můžete být nakonec svědky toho, že např. z 30 přátel vám zůstanou jen 2...

Proto toto je vám ukazatelem, jak falešný život jste žili, jak nebyl reálný, jak byl umělý a vynucený...

A navíc v těchto časech je už vše tak zřejmé, vše je už tak viditelné, jaký každý je, jak na tom jsou vaše vztahy, že jen silný ignorant stále nevidí, ti co nechtějí vidět, tak ti nic neuvidí...žijí v tak silné ignoraci skutečnosti jaká je, že tam je vše marné...

A tak proto bezcennému a falešnému se vyhýbejte a od toho raději prchejte. To je ale možné, až víte co je falešné a bezcenné..znáte ten rozdíl, rozdíl mezi kvalitou a kvantitou.

zdroj : http://putujicioblak.blog.cz 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information