Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Krása v hlave je dočasná.

Krása v srdci je večná.

Janko B.

Online

Máme online 7 hostí Designed by:

10 dôkazov o tom, že naše myšlienky sú hmotné: Takto s nimi narábame! PDF Tlačiť E-mail
10 dôkazov o tom, že naše myšlienky sú hmotné: Takto s nimi narábame!


Negatívne myslenie ešte nikoho neposunulo ďalej a ani neurobilo šťastnejším. Naše šťastie závisí od toho, čo sa deje v našej hlave a ako narábame s myšlenkami. Toto je 10 dôkazov podľa odborníka menom Klaus Dieter Ritter, že naše myšlienky sú hmotné!1. Silná vôľa a fantázia

Spojenie silnej vôle a fantázie je to, čo si vieme predstaviť a následne aj podľa toho konať. Ľudia, ktorí majú tento cit vyvinutý silnejšie dosahujú svoje ciele rýchlejšie a na pohľad sa môže zdať, že im šťastie padá z neba.

2. Autosugescia a nahováranie

Čím viac si niečo nahovárame, tým viac sa to stáva realitou. Faktom však je, že väčšinou si nahovárame negatívne veci a ľutujeme sa. Vsugerujeme si tento fakt do mozgu natoľko, že tomu vnútorne uveríme.

3. Dojmy

Skutočnosť si vytvárame vlnou dojmov, ktoré nás obklopujú. Naše zmysly sú permanentne aktívne a to, ako vnímame svet sa odráža na našej nálade a sebavedomí.

4. Pozitívne myslenie ako rozvoj osobnosti

Život je istým spôsobom sínusoida, raz je dobre, raz zle. Umenie je naučiť sa prijímať aj tie nežiadúce a častokrát bolestivé situácie v pozitívnom zmysle. Len takým spôsobom dokážeme rásť ako osobnosť a znášať životné prekážky statočnejšie.

5. Negatívne myšlienky sú deštruktívne

Myšlienky žiarlivosti, hnevu, zúrivosti, ale aj myšlienky strachu z choroby, zo straty partnera alebo vlastného postavenia, sú natoľko ničiace, že nás nikam neposúvajú. Energia, ktorú vynaložíme na tento negatívny pohľad zapríčiňuje len to, že potrebujeme získať od druhých ich energiu, aby sme mohli fungovať. Je to niečo ako začarovaný kruh, z ktorého nájsť cestu von je oveľa ťažšie, ako si myslíme.

6. Negatívne myšlienky majú oveľa väčší vplyv na život ako tie pozitívne

Ak sa vyhýbame pochvale iným a namiesto toho im neustále hovoríme o neúspechu, nič iné, ako neúspech v nich nevyvoláme. Ľudia potrebujú a uprednosťujú motiváciu pred deštrukciou.

7. Sebapresvedčenie má veľký vplyv na telo

Myšlienky majú takú silu, že nimi dokážeme pri veľkom sústredení ovládať iné predmety. Napríklad také veštenie pomocou kyvadla je vlaste vymyslené. Pri plnom sústedení to dokáže každý človek, dôležité je, aby bol sústredený na to, kam chce, aby sa kyvadlo pohlo.

8. Predstava alebo sen musí byť vyjadrený slovami

Naša predstava, respektíve sen, po ktorom túžime by mala byť vyjadrená slovami, inak to podvedomie nedokáže spracovať. Ak prežívame len neurčitý pocit a nevieme presne, čo chceme, nemôžeme konať tak, aby sme si tento sen splnili.

9. Placebo efekt

Placebo efekt sa stal súčasťou našich životov, najmä čo sa týka liečby a farmaceutického priemyslu.  Ak niekto uverí, že mu tabletka alebo iný prostriedok pomôže, jeho zmýšľanie sa uberá týmto smerom a môže uzdravieť. Vytvorí si predstavu, že mu niečo takéto môže pomôcť a sám tomu uverí natoľko, že o tom presvedčí svoje telo.

10. Dialógy, ktoré vedieme sami so sebou

Každý z nás vedie dialógy sám so sebou a to denno-denne. Ak začínajú záporom, sú negatívne aj v realite. Mali by sme si uvedomiť, že ak pri akýchkoľvek myšlienkových pochodoch odstránime záporný tvar slova, nebudeme myslieť záporne. V dôsledku toho totiž častokrát prehliadneme inú (možno lepšiu možnosť).

 

Prevzaté z: http://feminity.zoznam.sk/12.00 Normal 0 false 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4
O samotě a vztazích (1.část)

samota

O vaší samotě

Ať už si uvědomujete či ne, ať už si to přiznáte či ne, je to jedno. Sami jsme sem přišli a sami odejdeme.

Jedinou skutečností proč se společně setkáváme a obohacujeme je kvůli naší samotě.

Samota je taková jaká je. Tak jako u všeho je nutností udržovat ji v rovnováze.

Tzv. když jste často s lidmi, tak aby vám to nezačalo jakkoliv vadit a stejně tak, když jsme často sami, aby vám to nezačalo vadit. Extrémy a narušování rovnováhy jsou pro každého zničující.

Nezbytností je udržovat v celém vašem životě, ve všem z čeho se skládá, rovnováhu. To je to největší umění a tajemství zároveň. Pak je všechno v pořádku, je to takové jaké to je a jste sami sebou. Když jste sami sebou, v rovnováze, automaticky tuto KVALITU přenášíte dál. Vaše jedinečná vůně se šíří po okolí a světě dál a dál...

Ti lidé co mají rádi vaši vůni, kvalitu, to že jste sami sebou, že jste takový jaký jste, vás vždy budou vyhledávat. Ne kvůli tomu co máte, co by mohli skrze vás získat, čeho dosáhnout, ale kvůli vám. Stojíte jim za to.

Ano, toto jsou skutečné vztahy, skutečné přátelství

Když druhý člověk není s vámi z jiného důvodu, než jen kvůli vám. Vy jste to prvotní, to nejdůležitější proč s vámi je. Stojíte mu za to. Je pro něj obohacující a ctí být s vámi. Bere vás takového jaký jste, se vším všudy. Ať už děláte co děláte, ať už se chováte, tak jak se chováte, ať už jste jací jste.

Pro tohoto člověka není prvotní, není pro něj důležité zda skrze vás něco získá či dosáhne. Je s vámi v prvé řadě kvůli sobě(své samotě)a kvůli vám. Stojíme mu za to.

V těchto vztazích, kdy si dovolujete vzájemně být sami sebou, kde je prostor, kde kvete svoboda, tam je i prostor, kde kvete láska. A to je to jediné na čem záleží...

Typické u těchto vztahů je to, že mají hloubku, kvalitu a smysl a není podstatné co spolu provozujete..

Typické je, že ze své samoty, že jste sami sebou, že překypujete svou hojností, tak dáváte.

Dáváte sama sebe. Dáváte si společně sama sebe, obohacujete se, váš vztah je v hojnosti a lásce.

Upozorňuji, že v těchto vztazích je hmota až na druhém místě. Proto se může setkat boháč s žebrákem a budou si rozumět, budou si rovni...

Skuteční přátelé si na vás čas prostě najdou, bez výmluv, stojíte jim za to, vyhledávají vás. Nestojí o kvantitu, ale o KVALITU. Svůj drahocenný čas/život jsou ochotni věnovat vám, neb to tak chtějí a vy taky.

Klíčové u skutečných vztahů, vztahů založených na kvalitě, na srdci, je to že je zde udržována rovnováha. Nevytváří se zde podvědomě nerovnováha. Vytváří se zde vědomě rovnováha. Neb si spolu sedíte, jste sami sebou, provozujete jen to co máte společně rádi.

Ze skutečného vztahu, založeného na kvalitě, na srdci, na tom, že jste sami sebou, vznikají skutečné hodnoty a kvality, které se následovně upevňují a promítají do celého vašeho života. Ať už je to intimní vztah či přátelství, je zde vždycky v prvé řadě láska a vše co z ní dále pramení např. volnost, svoboda, hojnost, úcta, pokora...(a doplňte si co chcete).

Je běžné, že skutečné vztahy, skuteční přátelé, těm co na vás opravdu záleží za všech okolností, by jste mohli spočítat na prstech jedné ruky.

Časté je, že ve vašem životě je absence těchto vztahů či jen minimum, tím vzniká automaticky nerovnováha a je to pro vás zdrcující a zničující.

Proto hledáte, ať podvědomě či vědomě ve své samotě, ty lidi co by na vás skutečně záleželo a brali vás tak jak jste. Snažíte se dostat do rovnováhy...vyrovnat nerovnováhu....

A tak to máte ve všem ve vašem životě, neb jedině v rovnováze jste sami sebou, jedině pak tehdy může vzniknout prostor pro to nejcennější, pro lásku. O tom to celé je.

Proto ji hledáte a toužíte hluboce ve svém nitru po ní... To je to prvotní o co tu jde, to ostatní je bezcenné a vždy se promění v prach. Vše falešné se vždy promění v prach a odvane vítr...

zdroj : http://putujicioblak.blog.cz

O samotě a vztazích (2.část)

Falešné, povrchní a bezcenné vztahy

Těchto vztahů je nejvíce, k těmto vztahům jsme vychováváni, neboť ti před námi taky nic jiného nepoznali. Udržováním a provozováním těchto vztahů vzniká hluboká nerovnováha u vás, u druhého člověka, ve společnost a v celém světě a vše směřuje k zániku. Absence vědomí, absence lidskosti bude mít pro nás fatální následky, pokud s tím každý nezačne něco dělat. Však víte kam to všechno směřuje...

Typické je, že ať se jedná o intimní vztah, kamarádství či přátelství, tak je to jen kvůli tomu, aby jste skrze druhého člověka něco získali, měli nějaký ZISK, VÝHODU. Nejžádanější položky jsou peníze, jakýkoliv majetek, sex, uznání, společenské postavení, vše na hmotě založené atd.

Vždy chtějí druzí lidé skrze vás něco získat, něco si od vás vzít, nějak vás zneužít, použít či využít a pak vás odhodit jako kus bezcenného hadru, až vás vycucají. Typické je, že jakmile najednou nemáte a nenabízíte dostatek peněz, majetku, sexu, uznání, společenského postavení, atd., tak najednou se lidé vybarví a vy nestačíte se divit, jak to skutečně je. Že tito lidé nejsou vůbec s vámi kvůli vám, kvůli vaší jedinečnosti, že jste sami sebou. Ale pro cokoliv jiného, jen ne kvůli vám.

V těchto falešných vztazích, je vše falešné. Neboť nevycházejí ze srdce, ale z egoistické mysli.

Není zde svoboda, volnost, rovnováha, nejste si rovnocenní- sami sebou. Jsou tu jen samé lži, přetvářka, omezení, hádky, boje, napětí, strach, povyšování, hrajete si na to co nejste, ignorace a spoustu dalších falešností.

A toto si děláte, provozujete vzájemně. V tomto jste si rovni s druhým člověkem. Vzájemně si dovolujete, dovolujete druhému člověk, aby vám dělal to co nechcete. A tak si lžete, podvádíte se, vymlouváte se proč to nejde, ... a trpíte. Vaše jakékoliv vztahy, místo aby vás obohacovali, vám jen nakonec způsobují utrpení.

A kdo za to může?

Je typické, že čím falešnější je vztah, tak tím větší úsilí musíte vynaložit(byť i nevědomé), aby jste ho udrželi při životě. Jinak by se falešný vztah okamžitě rozsypal v prach. Takže je zde vždy napětí, stres, strach o jeho ztrátu a veškerá povrchnost a faleš.

Jak jsem se již zmiňoval, vše falešné potřebuje výživu, energii, zdroj, jinak to ihned zaniká. Musíte to nevědomě podporovat. Neuvědomujete si co děláte. Jakmile si to plně uvědomíte přestanete to dělat.

Jak z toho ven aneb kvalita tvoří kvalitu a kvantita kvantitu... :

Jakmile si jednou uvědomíte, že to co děláte s druhým člověkem vlastně nechcete dělat, že s ním nechcete být. Že vás jakýkoliv vztah ničí, jen bere, bere víc než dává, jakmile si toto začnete uvědomovat, vše falešné začíná být stále více odhalováno, stále víc je to zřetelnější a tento vztah je odhalením falešného odsouzen k zániku.

Jakmile si uvědomíte, že je něco špatně, že to tak nechcete, že je to jednoduše prostě falešné, tak už to nechcete.

Čím více si zjišťujete jak to v jakémkoliv vztahu je, jaká je skutečnost, na čem je vlastně založen a proč, tak se většinou nestačíte divit! A to co nemá smysl přirozeně ukončíte.

Zase to opakuji: jakmile si zjistíte skutečnost, skutečnost jak na tom jste, jak na tom je váš jakýkoliv vztah, dá se s tím od tohoto odhalení, zjištění cokoliv dělat. Do té doby to není možné. A pak to zjištěním skutečnosti přijmete a odpustíte si...

Je možné vztah upevnit či obnovit a pokud to nejde, rozpadne se. To pak uděláte v podstatě vše potřebné, aby se falešný vztah rozpadl, neb víte že je falešný, stále více si to uvědomujete a uděláte vše potřebné, aby jste to ukončili...

Stačí odhalit ve svém životě co je falešné a přestat to podporovat- být zdrojem, jednoduše řečeno přestat to falešné provozovat a jakmile vše falešné odejde, automaticky vám povstane to skutečné.

Uvidíte to na čem záleží a vždy záleželo, to co vždy zůstává...

Takže tím, že odhalíte to falešné, tím to přestáváte stále víc provozovat, neb si budete stále víc vědomi, že to nechcete, že vás to ničí, že nejste sami sebou, že nejste v rovnováze. S vaší sílící bdělostí/pozorností/uvědoměním vše falešné nakonec odejde.

A co vám zbude, to je to jediné na čem záleží, to je vaší podstatou, to je to, že jste sami sebou..

A proto je typické, že čím více odhalujete a zahazujete to falešné, čím více jste provozovali falešných vztahů, tak tím více lidí odejde z vašeho života.

Je to vždy následující: přestáváte si pomalu rozumět, přestáváte se obohacovat, vnímat, provozovat spolu cokoliv, chápat se, stále méně setkávat, až si od určitého bodu zmizíte ze života...a jakýkoliv vztah se rozpadne v prach..ten co neměl hloubku, smysl a kvalitu...

U upevňování vztahů je tomu naopak...

Jakmile znáte, víte co je falešné ve vztazích, tak takové vztahy už nevyhledáváte a neprovozujete.

Než se setkávat s těmi co vás neobohacují, co vás neberou takový jací jste, jste raději ve své samotě...sami sebou ve své samotě.

Jakmile provedete skutečně poctivou inventuru jakéhokoliv vašeho vztahu s kýmkoliv, nestačíte se pak divit...

A tak můžete být nakonec svědky toho, že např. z 30 přátel vám zůstanou jen 2...

Proto toto je vám ukazatelem, jak falešný život jste žili, jak nebyl reálný, jak byl umělý a vynucený...

A navíc v těchto časech je už vše tak zřejmé, vše je už tak viditelné, jaký každý je, jak na tom jsou vaše vztahy, že jen silný ignorant stále nevidí, ti co nechtějí vidět, tak ti nic neuvidí...žijí v tak silné ignoraci skutečnosti jaká je, že tam je vše marné...

A tak proto bezcennému a falešnému se vyhýbejte a od toho raději prchejte. To je ale možné, až víte co je falešné a bezcenné..znáte ten rozdíl, rozdíl mezi kvalitou a kvantitou.

zdroj : http://putujicioblak.blog.cz 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information