Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Pokora nie je podriadenosť voči ľuďom,

ale voči Bohu.

Exupéry


Online

Máme online 11 hostí Designed by:

Rozumiete svojim snom? Často môžu byť varovaním PDF Tlačiť E-mail
Rozumiete svojim snom? Často môžu byť varovaním


Zabudnite na staré snáre. Sny s vami hovoria vlastným jazykom vášho podvedomia. A niekedy posielajú ozaj urgentné správy.

sny
Autor: Madam Eva

Snívame všetci bez výnimky a niekoľkokrát za noc. Nie vždy si svoje sny pamätáme. Vo chvíli, keď nám zazvoní budík, vyskočíme z postele a utekáme k svojim ranným rituálom a povinnostiam, sú spomienky na to, čo sme prežívali v noci, väčšinou preč.

Občas ostane iba ten intenzívny pocit, ktorý v nás niektorý sen vyvolal – sladký a príjemný, alebo naopak. Plný obáv, strachu a znepokojenia. Čím silnejšie tieto pocity sú, tým nástojčivejšie sa nám snaží naše podvedomie čosi povedať.

Nie je to „iba“ sen

Náš mozog pracuje ďalej, aj keď spíme. Tak ako v spánku neprestávame dýchať, krv nám stále prúdi v žilách a všetky telesné orgány robia, čo majú, aj mozog si robí svoje. Prevádzkuje duševnú činnosť. Spája predstavy, otvára spomienky, premieta si želania. To všetko však nevedome, bez našej kontroly a usmerňovania. Pracuje bez obmedzení, bez pravidiel našej dennej logiky, technikou rýchleho filmového strihu, a tak vytvára rôzne bizarné obrazy a príbehy, ktoré napohľad nedávajú zmysel. Preto je jednoduché mávnuť nad nimi ráno rukou a s úľavou si povedať „bol to iba sen“.

Mnohé sny sú však oveľa viac než len náhodný výplod našej spiacej mysle. „Jeden starý hebrejský text vraví, že sny sú neotvoreným listom od dobrého priateľa. Tým priateľom je naše podvedomie, ktoré nám sprostredkúva naše zážitky, v snoch ich vloží do širších súvislostí a vždy nás upozorní na to, ako môžu ovplyvniť našu budúcnosť,“ hovorí o snoch veštica Zana, ktorá pravidelne pripravuje horoskopy.

„Takto nás sny môžu varovať pred zlými rozhodnutiami, chybnými krokmi, ktoré by mohli značne skomplikovať náš život. Upozorňujúce, varovné sny sa väčšinou opakujú, pretože často to býva jediný spôsob, ako nás naše podvedomie môže kontaktovať a získať našu pozornosť.“

Aj nezmysel dáva zmysel

So snami nepracujú len ezoterici, ale aj viacerí renomovaní psychológovia. Mnoho psychoterapeutických škôl venuje snom pomerne veľkú pozornosť pri práci s klientom. Hoci je to stále veľmi krehká plocha, keďže sny nemožno nijako exaktne zmerať, analyzovať, sú neuchopiteľné a veľmi individuálne. Len konkrétny človek vie, aký bol jeho sen, no i jeho interpretácia a prerozprávanie sú veľmi skreslené, keďže si zo snov po prebudení pamätáme len málo.

Na Slovensku sa analýze snov venuje známy profesor psychológie Anton Heretik, ale aj psychologička Mária Andrášiová. Pri práci s onkologickými pacientmi počúva i to, o čom sa im sníva. Ich sny sú často plné strachu a bezmocnosti, niektorým sa sníva o rôznych katastrofách a masovom ohrození. Mária si pri neskoršej analýze snov svojich klientov spätne uvedomila veľmi výpovednú symboliku toho, čo sa deje s ich telom.

„Pacientke s nádorom prsníka sa snívalo o gejzíroch vody, ktoré vytryskovali postupne po celom meste, vyvolávali v nej paniku, ohrozovali ju a nemohla pred nimi uiknúť. Ďalšie vyšetrenia neskôr ukázali, že v jej tele sa už tvoria rozsiahle metastázy. Ona to vtedy ešte nevedela, ale tá paralela je až zarážajúco výstižná.“ Hoci nikto dnes nedokáže vysvetliť, prečo sa nám sníva práve to, čo sa nám sníva, ako funguje naše podvedomie, psychológovia i ezoterici sa zhodujú v tom, že sny majú svoj význam. Sú správou od nášho podvedomia a nemali by sme ich ignorovať. Samozrejme, nie každý sen sa nám snaží priniesť nejaké veľké posolstvo o našej prítomnosti alebo budúcnosti. Mnoho snov jednoducho odráža intenzívne zážitky, ktoré sme mali cez deň alebo pred spaním.

Dôležité sú sny, ktoré sa opakujú, a tie, ktoré v nás vyvolávajú silné emócie.

Sny hovoria veľa

Dôležité sú však sny, ktoré sa nám opakujú, a tie, ktoré v nás vyvolávajú strach až hrôzu. Silná emócia má nami zatriasť a upriamiť našu pozornosť na niečo, čo v bdelom stave prehliadame. „Aj nelogický alebo nezmyselný sen má svoj význam,“ hovorí Zana.

„Naše podvedomie používa pri svojej filmovej práci so snami rýchly strih, to znamená, že vznikne koláž, ktorá vyzerá chaoticky, dokonale premiešaná rôznymi obrazmi. No kontext takýchto snov vždy vypovedá o nás ako o ústrednej postave, ktorá musí urýchlene v realite niečo zmeniť alebo sa pokúsiť ovplyvniť. Niekedy sú to rodinné vzťahy, no veľakrát nezmyselné sny evokujú odkaz na naše vlastné zdravie, eventuálne na hrozbu ochorenia.“

Vždy sme hlavné hrdinky

Dôležité sny, ktoré v nás zanechajú silný dojem, sú vždy o nás a našom živote. Bez ohľadu na postavy, ktoré v nich vystupujú, a veci, ktoré sa v nich odohrávajú. „Naše podvedomie s nami komunikuje prostredníctvom obrazov a zážitkov, ktoré máme uložené v spomienkach a ktoré v nás vyvolávajú určité emócie,“ vysvetľuje Zana.

„Sny nám ponúknu nový pohľad na veci a skutočnosti, ktoré sa dejú. Každý problém, ktorým sa vnútorne zaoberáme, sa v sne skôr či neskôr prejaví. Ak pochopíme, čo sa v nás odohráva, môžeme lepšie riešiť problémy, ktoré sa nám vyskytnú v živote. Či už ide o prácu, partnerstvo, alebo rodinu.“

Zuzana vyrastala v rodine s despotickým otcom alkoholikom. S mamou a so sestrou zažili nekonečné množstvo škaredých scén a výstupov plných kriku, ponižovania i agresivity. Zuzana tieto scény opakovane prežívala aj vo svojich snoch. S pocitmi hrôzy a strachu sa budila uprostred noci aj po tom, čo žila ďaleko od domova v internáte, keď sa vydala a mala vlastnú rodinu, a dokonca i po otcovej smrti.

„Po zobudení prišla vždy úľava, že už mi nemôže ublížiť, že už tu nie je, mám svoj život a už sa mi nič také nestane, vravela som si. No strach a hrôza, ktoré som v snoch prežívala, boli také intenzívne, že som na to dlho nemohla prestať myslieť.“

Časom si Zuzana uvedomila, že sny sa objavujú vždy v čase konfliktov s jej vlastným manželom. Alebo dokonca krátko predtým, ako ku konfliktu došlo. „Vždy som si myslela, že moje manželstvo je a bude odlišné od vzťahu mojich rodičov. Žili sme spokojne, nie bez chybičky, ale príjemne.“ No postupne boli ich manželské hádky čoraz častejšie a intenzívnejšie. Ukázalo sa, že Zuzanin manžel je závislý gambler, a neskôr došlo aj na domáce násilie. Sny Zuzanu upozorňovali na varovné signály, ktoré nevnímala alebo nechcela vidieť. To, čo považovala za zlé spomienky z detstva, bolo vlastne varovaním, že zasa sa ocitá v nezdravom a nebezpečnom vzťahu.

Ako im porozumieť

Aby sme mohli sny a odkazy nášho podvedomia správne dešifrovať a pochopiť, musíme si ich vedieť pamätať. Aj to chce tréning a istý návyk. Najlepšie to zafunguje pri pravidelnom zdravom spánku, bez ťažkej neskorej večere, alkoholu a tabletiek na spanie.

Ráno si doprajte čas na postupné pomalé prebudenie a rekapituláciu svojho súkromného nočného kina. Skôr než otvoríte oči, skúste si vybaviť, čo sa vám snívalo, do najmenších podrobností. Na nočnom stolíku si nechajte zošit, do ktorého si sen hneď zapíšete, a neskôr môžete rozoberať, čo sa vám to vaše vlastné ja pokúša povedať. Môžete to skúšať i sama, no lepšie je mať akéhosi sprievodcu, či už psychológa, alebo niekoho, komu sa môžete zdôveriť a kto sa výkladom snov hlbšie zaoberá.


Ako teda uchopiť a pochopiť sled zvláštnych scén, výjavov a postáv, ktoré sa správajú čudne? Ako nájsť zmysel v niečom, čo na prvý pohľad nemá žiadnu logiku?

V sne, ktorý vás oslovil a nemôžete naň len tak zabudnúť, hľadajte štyri veci:

EMÓCIA. Najdôležitejšie je, aký pocit vo vás sen vyvoláva, bez ohľadu na to, čo sa v ňom odohráva. Ten pocit je smerodajný pre ďalší výklad. Ak cítite šťastie a radosť, je v ňom dobrá správa. Ak ste zaskočená, nepríjemne prekvapená, zrejme si máte niečo uvedomiť, venovať niečomu väčšiu pozornosť a byť opatrná. Ak vo sne i po zobudení cítite strach, obavy až hrôzu, sen vás upozorňuje na niečo urgentné. Treba rýchlo konať.

ODKAZ. Sen sa vám snaží dať nejaké posolstvo. Skúste ho zhrnúť jednou vetou do hlavnej myšlienky. Napríklad – rúca sa vám dom, postupne sa zosypávajú jednotlivé steny, vy pozeráte, viete, že by ste mali zasiahnuť, no stojíte úplne bezmocná a neviete, čo spraviť. Alebo sú vaše pokusy úplne nezmyselné a neefektívne, dom padá ďalej. Odkaz takého sna je: Ak neurobíte, čo je správne a nevyhnutné, prídete o niečo veľmi dôležité.

PARALELA. Porozmýšľajte, aká je paralela sna s vaším reálnym životom. Ktorej jeho oblasti sa týka. Z čoho máte obavy, aké problémy sa snažíte potlačiť, neriešiť, nemyslieť na ne? Aký „dom“ sa vám rúca? Je to váš partnerský život, alebo máte problémy v práci? Odkladáte nepríjemné povinnosti viac, ako je zdravé? Už to nerobte. Konajte.

SYMBOLY. To je najzložitejšia časť výkladu, pretože symbolika snov je veľmi individuálna a pre každého iná. Hoci existujú isté všeobecne platné symboly – napríklad dieťa znamená začiatok niečoho nového, smrť zasa koniec, domy, stavby a miestnosti predstavujú tú časť nášho života, ktorú reprezentujú, a podobne, ale pre každého človeka má ten symbol iný odkaz. Asociujte, rozmýšľajte, spomínajte, s čím sa vám symboly, predmety, tváre a detaily vo vašich snoch spájajú.

Aký dom sa rúca?

Možno je dôležitá jeho farba, alebo nejaký výrazný detail, ktorý vás nasmeruje. Ak ide o váš dom, zrejme sa sen týka vášho rodinného života. Ak vo sne pri pohľade na padajúci dom necítite strach, ale pokoj, či skôr úľavu, možno vám chce sen naznačiť, že vzťah, o ktorý sa bojíte, treba ukončiť a vám to prinesie pokoj a mier.

Svoj život žijeme najmä cez deň a formujeme ho skutkami, ktoré riadi naše vedomie. No keď si občas nevieme rady, keď márne hľadáme odpovede a riešenia, možno stačí pozorne počúvať vlastný vnútorný hlas. Kdesi v podvedomí tie odpovede a riešenia poznáme.

Len zabehané stereotypy či naše vlastné obavy nám bránia vyniesť ich na denné svetlo. Život nás už mnohokrát presvedčil, že najlepším radcom a pomocníkom sme si my samy. Nepredpokladáme, že pravidelným výkladom našich snov sa náš denný život zmení na prechádzku ružovou záhradou. No ak sa naučíme počúvať svoje podvedomie, dozvieme sa o sebe a svojom živote určite zaujímavé a užitočné vec

Autor: Adriana Forgáčová

Prevzaté z:http://lesk.cas.sk/12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Posolstvo jednorožcov – február 2012

Milovaní priatelia. Posielame vám naše hrejivé, láskyplné energie do vášho zimného, mrazivého času. Aj keď na niektorých miestach Zeme je momentálne veľká zima, sú veci, ktoré vás hrejú, v niektorých prípadoch sú až vriace. Nedivte sa tomu, postupne sa odhaľuje pravda a lož, omyly, ale aj tvrdohlavé, falošné, vykonštruované ilúzie.

Nechceme vás o týchto veciach poučovať, nenáleží nám posudzovať a ani vytýkať neprávosti, ktoré robia niektorí vaši vládcovia a ich napomáhači. Vieme, že nakoniec pravda, čo v našom svete je, bezpodmienečná láska, nakoniec vo vašom svete , v srdciach zvíťazí.

Milovaní, to čo sa deje teraz celosvetovo, je len začiatok niečoho veľkolepého. LÁSKA, ktorú ste poznali sa premenila na BEZPODMIENEČNÚ LÁSKU. Samozrejme, všetko má svoj čas, aby sa to etablovalo do vašich životov, a záleží len na vás, či to naozaj chcete alebo nie. Je to o vás, o vašich životoch, o vašich existenciách, o vašej budúcnosti. Celý duchovný svet, všetky anjelské, svetelné bytosti sa radujú spolu s nami nad vašim veľkolepým úspechom. Vibrácia Zeme sa definitívne zmenila. Gaia prijala, ukotvila lásku Agapé do svojej existencie. V tomto smere ste jej pomohli aj vy vaším úsilím o prijatie tejto milujúcej energie pri otváraní energetických brán minulí rok, s pochopením a prijatím potreby zmeny vo vašich životoch.

Je len začiatok roka 2012 a myslíme si, že aj vy jasne vidíte prichádzajúce zmeny vo vašom 3D svete. Niektorí z vás majú chaos v sebe a rovnako vidia chaos okolo seba. To patrí k tejto dobe. Nevedomie vystupuje do popredia, čo aj musí, nakoľko takýmto spôsobom ustupuje novým vibráciám lásky. Je to jasná správa pre vás. Môžete sa snažiť bojovať proti tomu, chcieť pochopiť s vašim rozumom, súčasným, starým, pomaly odchádzajúcim vedomím, no nakoniec aj tak pochopíte, že je to márny boj, snaženie. Jediné, čo vám ostane a veríme milovaní, že prídete na to skoro je, že začnete spolupracovať, cez lásku prekročíte tieň vášho strachu a vaše starosti odovzdáte do rúk najvyššej moci.

Ďalšou pomôckou pre vás momentálne je komunikácia. Jedine otvorenosť a komunikácia vám odhalí, kto vám rozumie a kto nie, kto je na vašej vibračnej úrovni a kto nie. Zbytočne budete dávať svoje energie ľudom, ktorí vám nerozumejú, idú svojim tempom a svojou cestou. Ak si myslíte, že im pomôžete, nakoniec zistíte, že ste strácali čas a pre vás to môže znamenať stratu najcennejšieho času v Teraz a Tu, keď všetci s láskou v srdci očakávame vzostup. Všetci v 5D sme ako bratia a sestry a milujeme jeden druhého, nerobíme žiadne rozdiely medzi sebou. Ak vaše vedomie stále budete vedome udržiavať v 3D, nedokážete prijať potrebné vibrácie k vzostupu. Ak je to vaša voľba, tak pre vás nič nemôžeme urobiť, jedine vás s láskou rešpektovať.

Priatelia naši milovaní, vieme, že málo viete o 5D, nepoznáte to tam a tak aspoň obrazne vám chceme máličko niečo ukázať z tejto dimenzie. Dáme vám menší návod a vyskúšajte si to. Ak sa vám to bude páčiť, veríme, že pochopíte dôležitosť zmeny vášho vedomia. Celá práca je v tom, že začnete snívať, predstavovať si niečo, tak ako ste to robili ako deti. Verte svojim predstavám, berte to ako niečo hotové, precíťte ich, stotožnite sa s nimi. Pre niektorých dospelých je to možno novinka a neveria takýmto rozprávkam. Skúste to a sami uvidíte, či sa vám nesplní váš sen. Samozrejme nedávajte tomu podmienky času a ani formu uskutočnenia. To všetko nechajte na vyššie sily. Buďte pozorovateľmi a zároveň aj tí, ktorí čakajú na svoju vysnívanú odmenu. Niekedy k tomu, aby sa to mohlo uskutočniť, treba urobiť takú malú drobnosť. Pohnúť sa z miesta. Pečené holuby, ako to hovorievate, nepadajú z neba, a tak aj v tomto smere sa to občas stane, že aj vy budete musieť určité kroky urobiť, aby sa váš sen uskutočnil. Je to ako s autom. Chcete auto, ale nemáte vodičský preukaz. Vesmír vás tak miluje, že to auto vám dá, ale až vtedy, keď si urobíte príslušné skúšky a dostanete ten preukaz. Vesmír vám dáva najlepšiu kvalitu a vy musíte byť pripravení na tú kvalitu.

Preto je veľmi dôležité, aby ste si vaše rozhodnutia pevne stanovili, ale z druhej strany ak cítite, že k dosiahnutiu cieľa potrebujete vykonať nejaké zmeny, tak ich urobte. Všímajte si vaše rozhodnutia a rovnako si všímajte, čo sa deje okolo vás. Pokiaľ je to horšie alebo nič sa nedeje, chybu hľadajte v sebe. Niečo robíte zle. Vaša rozhodná otvorenosť a úprimnosť voči sebe samým vám pomôže nájsť chybné úsudky, vnútorné vedenie, zbytočné ilúzie. Sami zistíte, že ak na tomto budete pracovať, tak sa zmenia okolo vás vaše stresové situácie, opäť zažiari slniečko vo vašom živote.

Tieto rady vám predávame s láskou, aby ste dosiahli váš životný zámer, pre ktorý ste sa inkarnovali do Teraz a Tu v 3D. Majte na pamäti milovaní, že na prvom mieste by ste mali mať váš životný plán. Ak by pre vašu dušu nebolo tak dôležité, aby ste boli v inkarnácii pri vzostupe, tak by ste určite neboli tu. Ak ste tu, tak vaša duša výslovne túži po vzostupe. To ostatné a ostatní sú len pomocníci k dosiahnutiu vášho duchovného zámeru.

Uvedomujeme si, že tento rok je dôležitý nielen pre vás, ale aj pre celý vesmír. Zmeny, ktoré sa uskutočňujú vo vašich životoch na vašej nádhernej planéte Zem majú nesmierny význam pre celú vašu slnečnú sústavu, galaxiu a galaxie, vesmír, vesmíry. Zatiaľ ste dokázali veľa, aj keď to tak možno vo vašich životoch nevidieť. Celkovo sa vibrácie ľudí zmenili k lepšiemu. Preto vám budeme naďalej pomáhať, ak o to budete stáť, navštevovať tých, ktorí sa priblížili na jeden krok k nášmu svetu. Určite ste si všimli, že nás niektorí stále častejšie vidíte, či už vo vašich snoch, meditáciách, rozjímaniach. Sme s vami stále a milujeme vás.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information