Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Krása v hlave je dočasná.

Krása v srdci je večná.

Janko B.

Online

Máme online 14 hostí Designed by:

Ja Som ... Láska - Apukhe PDF Tlačiť E-mail

Ja Som ... Láska - Apukhe

Koľkokrát ste už vyslovili mantru „Ja Som Láska“? Koľkokrát ste sa do nej vcítili? Koľkokrát ste si povedali: „Áno, Som Láska“, a koľkokrát ste zistili, že ste si len vyrobili ilúziu lásky?

Opäť, ako vždy je hlboká noc a začínam ťukať do kláves na PC. Je presne 2:20. Tieto otázky, ale aj ďalšie na túto tému ma držia už dve hodiny. Vidím pred sebou rôzne situácie, vnímam odpovede, ležím si tak v posteli a stále hlasnejšie vnímam jeden hlas cez moju dušu so slovom „píš“.

Pýtam sa ho, kto si a on nato, to som JA. Kto ja? Odpovedá, no predsa Láska. Už niekoľko hodín so mnou komunikuješ a ani si to nezbadal?

Aha, odpovedám. Myslel som si, že niečo riešim v sebe, potrebujem niečo pochopiť, prijať a že sa  nejako tie myšlienky vo mne tak točia.

To je pravda, vraví, akurát tie odpovede som ti posielal JA. Vráť sa ale k tým myšlienkam, pocitom, ktoré si videl, cítil a napíš si ich sem.

Nechce sa my stávať, ale nakoniec stávam, lebo viem, že by som nezaspal, pokiaľ nenapíšem to, čo mám napísať.

Prvý vnem, ktorý som zachytil bol „Ja Som“, potom trocha ticho a „Láska“. Je to nádherný pocit, prijatie, keď cítite v sebe, že vy .... ste .... Láska. V tom momente som vyslovil len slovo „Láska“ a  vnímal som seba v „Ja Som v Láske“. Či som to otáčal tak, alebo onak, videl som sám seba ako „Lásku“. Nepotreboval som zdôrazňovať nejako Ja Som, stačilo sa vcítiť do „Lásky“ a to vibrovalo ako Ja Som Láska. Neviem to lepšie napísať, skúste sa do toho vcítiť a viem, že ma pochopíte.

Druhý vnem, ktorý prišiel, mal inú kvalitu. Videl som rôzne útoky na seba, nechápavé oči, srdcia, počul som rôzne kritické slová na moju adresu, a ja som len stál, a stál, a stál milujúco, s láskou v srdci a okolo seba v mojej aure bola Láska. Všetci na mňa ukazovali, hovorili, hlavne vyčítali a nezbadali, že ja sa nebránim, neútočím, nevysvetľujem, len som „Láska“. Objímam ich ako len môžem a oni sa tvária ako slepí.

Prečo som to mal vidieť? Láska mi odpovedá: z jednej strany to bola skúška, že ako vo svojom srdci zareaguješ a potom aby som ti mohol dať túto odpoveď. Tí ľudia ťa majú radi, skoro všetkých poznáš, no nechápavo sa na teba pozerajú a vytýkajú ti len to, že neplníš ich kritérium lásky, ktorá je plná očakávaní. Pravá láska nepozná žiadne očakávania.

Ďalšia odpoveď, ktorá ku mne prichádzala, bola, že pravá láska nepozná strach. Naozaj, je to tak. Aj teraz vidím, ako som tam stál bez strachu a objímal som ich s energiou lásky a oni to odmietali prijať. Cítil som a aj teraz cítim v sebe neochvejnú lásku, harmóniu, stred, kedy akoby sa moja duša prihovárala so slovami: „Všetko je dobré. Ešte sú na ceste, ale čoskoro to všetko pochopia“.  V tom momente chápem, že ani čas nemá žiadne dočinenie s láskou. V tom stave, čo prežívam, tam niet času, je tam len Prítomnosť Lásky.

Posledný vnem je niečo, alebo niekto, kto sa teraz chce odhaliť. Písal som o Ňom už toľkokrát, cítil som Ho, rozumom som Ho aj prijal. Myslel som, že Ho mám aj v srdci, ale až teraz a tu som Ho naozaj prijal. Už to asi viete a pochopili ste ma, čo som sem napísal. BOH. Celú tú dobu som komunikoval s Bohom. Ale tento vnem ma posunul ešte hlbšie, bližšie k nemu. Neviem, či ma pochopíte, no nebojím sa, neriešim to, skúste precítiť tieto ďalšie slová, nakoľko to neviem vysvetliť.

Opýtal sa ma: Ešte stále si Láska? Áno, odpovedám. A kto som Ja, spýtal sa ma. Aj Ty si Láska, povedal som mu. Teraz mi ale docvaklo. Ježiš tak tiež povedal, že BOH je LÁSKA. A teraz a tu aj ja som LÁSKA.

Takou neuveriteľnou láskou sa na mňa teraz usmial a povedal: „Vitaj doma“. Až teraz som pochopil, čo to znamená byť ozajstnou bunkou Boha, byť ozajstnou Jeho časťou. Až teraz som pochopil, že ak niekto šíri strach, falošné ilúzie, očakávania zabalené, zahalené slovami lásky, v mene lásky a či aj rozpráva o bezpodmienečnej láske, nie je to tá pravá, čistá láska, JA SOM LÁSKA, LÁSKA.

Utieram slzy šťastia a Lásky a vidím celé ľudstvo, všetkých Vás ako Lásku. Všetci SME LÁSKA, akurát momentálne nás tak trocha delí od seba čas. Priestorovo sme na jednej milujúcej planéte, kde sa nachádza vysoká škola LÁSKY.

Milujem nás, vás neskonalo a či ma chápete alebo nie, je to jedno, lebo viem, že sme všetci LÁSKA.

S láskou v láske napísal Ján Bálint  Apukhe 24.2.2013


Pre http://gaia2010.sk/ napísal Ján Bálint Apukhe. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Iba ozajstná láska nemá protipól

Tak ako básnici, hudobní skladatelia, textári a ostatní tvoritelia umenia, rovnako aj ja mám často potrebu dať krásu lásky nejako do písmenok. Som nesmierne vďačný vesmíru, životu za všetky moje nové uhly poznania, uvedomenia aj v tomto smere. Myslím si, že aj toto je cesta k vyšším vibráciám, cesta k vzostupu, ku šťastiu, k Jednote. Niekedy je ale dobré pozrieť sa na lásku aj inými očami, preskúmať emócie, ktoré nazývame „LÁSKA“.

Všetci máme v sebe zakódovanú lásku. Je to náš hnací motor vpred životom. Túžba po ozajstnej láske v našich srdciach je ako ten najsilnejší magnet vo vesmíre. Ako náhle nás zachytí táto nádherná a mocná sila, niet už úniku. V tom momente sa mení náš vnútorný svet na niečo krásne , úchvatné, opájajúce, nevysloviteľné, božské.

Určite ste si v názve článku všimli pomenovanie „ozajstná láska“.  Pravdepodobne sa pýtate: existuje aj láska ktorá je „neozajstná“? Nie sú všetky lásky ozajstné? Skúsme sa na to pozrieť spoločne z nadhľadu.

Lásku, ako emóciu v našich osobných životoch pociťujeme pomerne dosť často. Sami si hľadáme možnosti, aby sme mali tento pocit v našich vnútrach. Jednoducho povedané máme stálu potrebu cítiť v sebe lásku. Láska, emócia  je energia, ktorá nás dokáže uspokojiť na určitú dobu. Ak máme v sebe málo lásky, tak ju nejakým spôsobom začneme hľadať. Je to ako jedlo, smäd a ďalšie naše každodenné potreby k našej existencii. Rovnako aj lásku potrebujeme k nášmu každodennému životu. Bez lásky sme nešťastní, nedokážeme plnohodnotne existovať.

Na podvedomej úrovni vnímame najviac potrebu lásky.  Už ako novorodeniatka citlivo vnímame lásku matky, otca, rodiny. Rodičia mi dajú určite za pravdu, že ich hviezdička im ich lásku dokáže rovnako opätovať s jej pokusmi o hlások, s úsmevom, načiahnutými ručičkami smerom k ním.

Tak ako dieťa rastie, rovnako aj jeho vnímanie lásky sa zväčšuje. Nielen že dokáže dávať, ale aj stále viac lásky prijíma, vyžaduje. Časom, keď už nedostáva toľko lásky, pozornosti, začína si vytvárať samo nové lásky, vzťahy. Myslím teraz na svoje veci, hračky.  V tomto štádiu prijímania a tvorenia lásky sa dieťa podvedome naučí uspokojovať seba samého s emóciou lásky.  V praktickom živote, ako ste si určite všimli, toto uspokojenie nikdy nie je trvalé. Stále potrebuje viac a viac hračiek, noviniek do svojho života. Prečo? Nakoľko sú to neživé veci, ktoré nedokážu vyžiariť lásku.

Rovnako je to aj s dospelými. Aj oni pri absencii lásky hľadajú nahrážky lásky cez svoje hračky. Či to je PC, auto, TV a podobne. Je to jedno, či si kúpime to alebo ono, všetky tieto  hračky  dospelých len čiastočne nahradia potrebu lásky a tak trvanlivosť šťastia, lásky je ako u nich alebo u detí časovo minimálna.

Pokiaľ si chceme takouto formou doplniť chýbajúcu lásku, časom prichádza protipól lásky. Najčastejším dôvodom jeho príchodu je, že nedokážeme utiahnuť finančne tieto umelé drogy lásky. Viete čo je protipólom lásky? Je to závisť a neskôr nenávisť.

Je to jedno, či je to dieťa, dospelý. Všetkým, ktorým podvedome chýba láska, majú deficit uspokojenia s touto nevinnou emóciou a tak im prichádza na pomoc protipól lásky. Stále častejšie hľadáme trvalé uspokojenie, lebo v našom podvedomí je zakódovaná potreba ozajstnej lásky a tak hľadáme a hľadáme.

Prichádzajú aj lásky cez srdce. Vzťahy na ktoré nikdy nezabudneme. Bozky, milovania, dotyky, sklzy šťastia ale aj bolesti, nedokončené rozhovory, vysvetlenia, otázniky.  Strmhlavo hľadáme odpovede na našu najjednoduchšiu otázku „prečo“. Rovnako dávame nové šance novým láskam dúfajúc, že tento krát to bude lepšie, krajšie, naveky.  Nikdy nemyslíme na to, že táto láska je len na nejakú určitú dobu a nakoniec často to tak aj dopadne.

A opäť hľadáme odpoveď „prečo“?  Už nehľadáme vinu len na jednej strane ale rovnako sa pýtame aj samých seba. Niektorí z nás sú akoby vo večnom kolotoči lásky, kde sa menia len aktéri, ale ten kolotoč sa točí rovnako stále dookola, rovnakou rýchlosťou a nič nové neponúka.

Ak si opäť dáme otázku prečo, tak verím, že sa konečne dopracujeme ku konečnej odpovedi na našu otázku: čo je vlastne začiatok  OZAJSTNEJ LÁSKY? Je to BEZPODMIENEČNOSŤ LÁSKY.  Či už ju dávame alebo ju prijímame mala by byť bez podmienok. Čím viac podmienok v láske máme, tým sú naše lásky viac  a viac nedokonalé, nešťastné. Teraz ma napadá jedna veta, myšlienka, ktorú som dosť často počúval od starších ľudí, ktorí spolu vydržali celý život. Vy mladí nič nevydržíte, vy ihneď utekáte z jedného vzťahu do druhého, pozrite sa na nás a berte si príklad z nás!!! Raz som sa takéhoto človeka opýtal, či je šťastný a má v sebe lásku, a či bola jeho láska stála, ako v dobrom tak aj v tom zlom, počas celého jeho manželstva. Túto  odpoveď som dostal: o čom rozprávaš, láska je pre mladých zaľúbených, potom prichádza len úcta jedného k druhému a udržanie rodiny a jej harmónie.

Keď som si tak všímal rodiny v mojom okolí a porovnával ich šťastia a lásky, dospel som k tomu, že najčastejšie merali lásku a šťastie  cez peniaze, majetok, akademický titul a nikdy nie cez srdce. Aj keď ostali spolu na celý život, tak to bolo len kvôli tomu, aby sa nedelil majetok.  Čiastočné naplnenie šťastím cítili len vtedy, keď  boli  splnené ich podmienky lásky. Aj v dnešnej dobe to funguje podobne. Rôzne podmienky, očakávania, ilúzie sú základom vzťahov, ktoré nakoniec dopadnú tak ako to väčšinou vidíme.

Láska bez podmienok naozaj nemá svoj protipól. Je to čistá esencia, ktorú každá duša cíti, vníma, je na ňu napojená. Preto ju stále hľadáme, je ako magnet.  Naše podvedomie nám ju dovtedy, pokiaľ ju nenájdeme, stále pripomína. Je to ako vôňa, ktorú cítime a ideme za tou vôňou. V našich srdciach cítime jej dokonalosť, čistotu, volanie.  Láska bez podmienok je ako ružový púčik, ktorý čaká na pravé svetlo, vibráciu, aby sa mohol otvoriť.

Nebojme sa hľadať tento púčik, nemáme čo stratiť. Táto dokonalá krása, vôňa, emócia nie je len na krátky čas, ale na celý život. Ponúka nám trvalé šťastie, úsmev, nadhľad, pocit istoty, vášeň, komunikáciu bez strachu, prepojenie dvoch sŕdc, tiel, duší.

Napísal: Ján Bálint   16.10.2011

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information