Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Niekedy minútka ticha napovie viac

než jedno slovo.

Janko B.

Online

Máme online 15 hostí Designed by:

Čo to znamená byť zobudený? – posolstvo strážnych anjelov - Apukhe PDF Tlačiť E-mail
 


Čo to znamená byť zobudený? – posolstvo strážnych anjelov

 

 

Prihovárame sa k Vám, priatelia, opäť prostredníctvom Apukheho. Nevšímame si čas, ani priestor, nakoľko v jednom kuse sme spolu. Sme s vami, či si nás všímate alebo nie, či nás vidíte alebo počujete. Máme radosť z vašich úspechov a objímame Vás pri vašich smútkoch.  Dáme vám jednu hádanku ihneď na začiatok. Sme s vami neustále, alebo ste s nami v jednom kuse?

Poďme ale ďalej. Cez naše posolstvo sa chceme prihovoriť všetkým dušiam, ktoré si myslia, vedia, že sú prebudené, alebo čiastočne prebudené. Viete, čo to znamená prebudené? Netúžime to úplne definovať, nakoľko by sme vám zahatili cestu otvárania sa ďalej. Jednoducho je to stav, kedy si uvedomujete, že vnímate, počujete slová vášho srdca, duše. Prijímate informácie, ktoré vám v prvom momente nedávajú zmysel. Váš rozum tieto informácie nedokáže spracovať, v srdci ich ale nádherne prežívate cez  lásku.

Prečo dnes táto téma? Dostali ste sa do nového časopriestoru. Nie fyzicky, ale cez vaše vedomie. Viacerí neviete ako ďalej, čoho sa máte chytiť. Pokiaľ vidíte alebo zachytíte nejaké posolstvo, ktoré absolútne vyzerá ako na hlavu padnuté, nedáva pre vás žiadny význam, netrápte sa. Občas sa cítite ako keby ste boli v 3D a zároveň nejaká tá vaša časť ( vy ) inde. To sú tie ďalšie veci, ktoré sa na vašej existenčnej forme dajú len cítiť, no nie pomenúvať.

Poslednú dobu nás stále viac žiadate o pomoc. Tak radi by sme vám pomohli, ale vy sami nám bránite, aby sme to vykonali. Pochopte, pomoc, o ktorú vy žiadate, najčastejšie korešponduje s vašou nevyrovnanosťou, neochotou prijať seba samotných v rámci plánu vašej duše. Prečo stále oddeľujete váš osobný plán od seba?

Ďalej sú to vaše očakávania, staré vzorce správania, nárast duchovného ega. To teraz nerozprávame demotivačne, naopak. Toto je, a to nám bráni, aby sme vám pomohli. Prichádzajú k vám do vašich životov noví ľudia, duše, ktoré nastavujú rôzne nové zrkadlá. Niektorí z vás, nakoľko ste pocítili vaše nové, silnejšie duchovné ja, čo je fantastické a blahoželáme, nakoľko postúpili ste ďalej, pocítili ste zároveň aj možnosť riadiť vlastnú existenciu. Je to krásny pocit, že? Len vás prosíme, naďalej počúvajte, preciťujte všetko cez vaše srdiečka. To, že ste sa dostali na hladinu, kedy začínate komunikovať s nejakou formou s nami, anjelmi, drakmi, vílami, jednorožcami  atď, to neznamená, že už nie ste neomylní!!!!!  Práve u vás cítime vaše chcenie neomylnosti a tak často začínate riešiť cez vnútorného sudcu. Tento sudca je fragment vášho ega, ktorý sa pretransformoval, premenil sa na duchovné ego.

Ako to zistíte, či je to ono alebo nie? Jednoducho. Radiť, pomáhať je iná vibrácia než niekoho súdiť. Pokiaľ súdite, tam vtedy necítite lásku, skôr trochu hnevu, nepochopenie, nadradenosť ( čo momentálne nazývate nadhľad, no je to bez lásky ) a zároveň hľadáte zadosťučinenie, uznanie, pohladenie, odpustenie. Kto a komu vtedy má odpustiť? Vždy ten kto to cíti, má odpustiť tomu druhému, ale aj sebe, ale to už dávno viete, len sa rozpomeňte.

Zobudený je ten, ktorý s láskou v láske prijíma svoju existenciu, bytie, život. Nekŕmi svoje duchovné ego, nepotrebuje nič a nikomu dokazovať, nepriťahuje egoisticky na seba pozornosť druhých, všetko prijíma skromne s láskou bez súdu a s nadhľadom s láskou v láske reaguje.

Milujeme vás,  vaši strážni anjeli.

S láskou v láske napísal Ján Bálint  Apukhe 15.2.2013


Pre http://gaia2010.sk/ napísal Ján Bálint Apukhe. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Iba ozajstná láska nemá protipól

Tak ako básnici, hudobní skladatelia, textári a ostatní tvoritelia umenia, rovnako aj ja mám často potrebu dať krásu lásky nejako do písmenok. Som nesmierne vďačný vesmíru, životu za všetky moje nové uhly poznania, uvedomenia aj v tomto smere. Myslím si, že aj toto je cesta k vyšším vibráciám, cesta k vzostupu, ku šťastiu, k Jednote. Niekedy je ale dobré pozrieť sa na lásku aj inými očami, preskúmať emócie, ktoré nazývame „LÁSKA“.

Všetci máme v sebe zakódovanú lásku. Je to náš hnací motor vpred životom. Túžba po ozajstnej láske v našich srdciach je ako ten najsilnejší magnet vo vesmíre. Ako náhle nás zachytí táto nádherná a mocná sila, niet už úniku. V tom momente sa mení náš vnútorný svet na niečo krásne , úchvatné, opájajúce, nevysloviteľné, božské.

Určite ste si v názve článku všimli pomenovanie „ozajstná láska“.  Pravdepodobne sa pýtate: existuje aj láska ktorá je „neozajstná“? Nie sú všetky lásky ozajstné? Skúsme sa na to pozrieť spoločne z nadhľadu.

Lásku, ako emóciu v našich osobných životoch pociťujeme pomerne dosť často. Sami si hľadáme možnosti, aby sme mali tento pocit v našich vnútrach. Jednoducho povedané máme stálu potrebu cítiť v sebe lásku. Láska, emócia  je energia, ktorá nás dokáže uspokojiť na určitú dobu. Ak máme v sebe málo lásky, tak ju nejakým spôsobom začneme hľadať. Je to ako jedlo, smäd a ďalšie naše každodenné potreby k našej existencii. Rovnako aj lásku potrebujeme k nášmu každodennému životu. Bez lásky sme nešťastní, nedokážeme plnohodnotne existovať.

Na podvedomej úrovni vnímame najviac potrebu lásky.  Už ako novorodeniatka citlivo vnímame lásku matky, otca, rodiny. Rodičia mi dajú určite za pravdu, že ich hviezdička im ich lásku dokáže rovnako opätovať s jej pokusmi o hlások, s úsmevom, načiahnutými ručičkami smerom k ním.

Tak ako dieťa rastie, rovnako aj jeho vnímanie lásky sa zväčšuje. Nielen že dokáže dávať, ale aj stále viac lásky prijíma, vyžaduje. Časom, keď už nedostáva toľko lásky, pozornosti, začína si vytvárať samo nové lásky, vzťahy. Myslím teraz na svoje veci, hračky.  V tomto štádiu prijímania a tvorenia lásky sa dieťa podvedome naučí uspokojovať seba samého s emóciou lásky.  V praktickom živote, ako ste si určite všimli, toto uspokojenie nikdy nie je trvalé. Stále potrebuje viac a viac hračiek, noviniek do svojho života. Prečo? Nakoľko sú to neživé veci, ktoré nedokážu vyžiariť lásku.

Rovnako je to aj s dospelými. Aj oni pri absencii lásky hľadajú nahrážky lásky cez svoje hračky. Či to je PC, auto, TV a podobne. Je to jedno, či si kúpime to alebo ono, všetky tieto  hračky  dospelých len čiastočne nahradia potrebu lásky a tak trvanlivosť šťastia, lásky je ako u nich alebo u detí časovo minimálna.

Pokiaľ si chceme takouto formou doplniť chýbajúcu lásku, časom prichádza protipól lásky. Najčastejším dôvodom jeho príchodu je, že nedokážeme utiahnuť finančne tieto umelé drogy lásky. Viete čo je protipólom lásky? Je to závisť a neskôr nenávisť.

Je to jedno, či je to dieťa, dospelý. Všetkým, ktorým podvedome chýba láska, majú deficit uspokojenia s touto nevinnou emóciou a tak im prichádza na pomoc protipól lásky. Stále častejšie hľadáme trvalé uspokojenie, lebo v našom podvedomí je zakódovaná potreba ozajstnej lásky a tak hľadáme a hľadáme.

Prichádzajú aj lásky cez srdce. Vzťahy na ktoré nikdy nezabudneme. Bozky, milovania, dotyky, sklzy šťastia ale aj bolesti, nedokončené rozhovory, vysvetlenia, otázniky.  Strmhlavo hľadáme odpovede na našu najjednoduchšiu otázku „prečo“. Rovnako dávame nové šance novým láskam dúfajúc, že tento krát to bude lepšie, krajšie, naveky.  Nikdy nemyslíme na to, že táto láska je len na nejakú určitú dobu a nakoniec často to tak aj dopadne.

A opäť hľadáme odpoveď „prečo“?  Už nehľadáme vinu len na jednej strane ale rovnako sa pýtame aj samých seba. Niektorí z nás sú akoby vo večnom kolotoči lásky, kde sa menia len aktéri, ale ten kolotoč sa točí rovnako stále dookola, rovnakou rýchlosťou a nič nové neponúka.

Ak si opäť dáme otázku prečo, tak verím, že sa konečne dopracujeme ku konečnej odpovedi na našu otázku: čo je vlastne začiatok  OZAJSTNEJ LÁSKY? Je to BEZPODMIENEČNOSŤ LÁSKY.  Či už ju dávame alebo ju prijímame mala by byť bez podmienok. Čím viac podmienok v láske máme, tým sú naše lásky viac  a viac nedokonalé, nešťastné. Teraz ma napadá jedna veta, myšlienka, ktorú som dosť často počúval od starších ľudí, ktorí spolu vydržali celý život. Vy mladí nič nevydržíte, vy ihneď utekáte z jedného vzťahu do druhého, pozrite sa na nás a berte si príklad z nás!!! Raz som sa takéhoto človeka opýtal, či je šťastný a má v sebe lásku, a či bola jeho láska stála, ako v dobrom tak aj v tom zlom, počas celého jeho manželstva. Túto  odpoveď som dostal: o čom rozprávaš, láska je pre mladých zaľúbených, potom prichádza len úcta jedného k druhému a udržanie rodiny a jej harmónie.

Keď som si tak všímal rodiny v mojom okolí a porovnával ich šťastia a lásky, dospel som k tomu, že najčastejšie merali lásku a šťastie  cez peniaze, majetok, akademický titul a nikdy nie cez srdce. Aj keď ostali spolu na celý život, tak to bolo len kvôli tomu, aby sa nedelil majetok.  Čiastočné naplnenie šťastím cítili len vtedy, keď  boli  splnené ich podmienky lásky. Aj v dnešnej dobe to funguje podobne. Rôzne podmienky, očakávania, ilúzie sú základom vzťahov, ktoré nakoniec dopadnú tak ako to väčšinou vidíme.

Láska bez podmienok naozaj nemá svoj protipól. Je to čistá esencia, ktorú každá duša cíti, vníma, je na ňu napojená. Preto ju stále hľadáme, je ako magnet.  Naše podvedomie nám ju dovtedy, pokiaľ ju nenájdeme, stále pripomína. Je to ako vôňa, ktorú cítime a ideme za tou vôňou. V našich srdciach cítime jej dokonalosť, čistotu, volanie.  Láska bez podmienok je ako ružový púčik, ktorý čaká na pravé svetlo, vibráciu, aby sa mohol otvoriť.

Nebojme sa hľadať tento púčik, nemáme čo stratiť. Táto dokonalá krása, vôňa, emócia nie je len na krátky čas, ale na celý život. Ponúka nám trvalé šťastie, úsmev, nadhľad, pocit istoty, vášeň, komunikáciu bez strachu, prepojenie dvoch sŕdc, tiel, duší.

Napísal: Ján Bálint   16.10.2011

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information