Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Dôležité je premýšľať len o tom, po čom túžiš;

nie o tom, čoho sa obávaš.

Doreen Virtue

Online

Máme online 6 hostí Designed by:

Ako ďalej? – posolstvo jednorožcov / Apukhe PDF Tlačiť E-mail
 

Ako ďalej? – posolstvo jednorožcov


Po niekoľkých mesiacoch sa k vám opäť, milovaní priatelia, prihovárame. Máme z vás nekonečnú radosť. Ďakujeme Vám z celého srdiečka za vašu dôveru a lásku k nám. Ešte stále cítime z vás energiu iniciácie z 12.12.2012. Rovnako ďakujeme aj za vaše komentáre k tejto svetelnej iniciácii. Vieme, bolo toho na vás v minulom roku veľa, ale ak sa pozriete naspäť, uvidíte nádherné svetlo, lásku.

Energie prichádzali do vášho sveta rad za radom, aby ste získali, prijali čo najviac informácií, svetla do vášho bytia a teraz ste tu v novom tu a teraz. Myslíte si, že sa nič nezmenilo? Očakávali ste niečo? Verili ste, že zo sekundy na sekundu sa zmení vaša realita? To, čo ste zažili, zažívate teraz a tu, je vaša voľba, váš životný plán. Kto z vás pozná vlastný životný plán, plán duše? Dajte si ruku na srdce a odpovedajte s čistým svedomím.

Zmenilo sa veľa, len to zatiaľ viacerí nevnímate na fyzickej úrovni. Tok životnej energie je najsilnejší v strede, čo znamená, že aj udalosti vo vašich životoch sa najrýchlejšie zhmotňujú práve tam. Pokiaľ vaše očakávania nekorešpondujú s plánom duše, ste na okraji toho toku, čo vnímate ako nesplnenú požiadavku, nakoľko tam je najslabšia sila. Majster Ježiš vždy poukazoval na silu viery. Samozrejme pravá viera nevychádza z očakávania. Pravá viera všetko prijíma s láskou a v láske ako skutočnosť v tu a teraz.

Sme s vami neustále, vnímame vaše nádherné výsledky, ale aj bolesti, smútky, občasný chaos. Verte milovaní svojej intuícii, srdiečkam. To, čo sa momentálne deje vo vašich životoch, sú vaše svetelné životné skúsenosti. Prijímajte ich s láskou a vydržte. Zbytočne by ste utekali pred nimi, oni vás aj tak doženú. Pokiaľ ste niečo riešili, alebo ste odmietali riešiť, že to za vás vyrieši 21.12. alebo iný dátum, tak ste konečne mohli zistiť, že je to len a len na vás. Jedine vy dokážete vyliečiť rany vášho srdiečka, vytvoriť nový láskyplný život, začať niečo nové a krásne.

Viacerí ste to pochopili a pravou vierou v srdci ste začali tvoriť váš nový láskyplný svet. Skočili ste do najsilnejšieho prúdu života. Pravdepodobne vaše okolie vôbec nechápe, čo to robíte. Prečo ste odhodili všetko to nepotrebné, čo vás pripútavalo k vašej nízko-vibračnej minulosti a zrazu bezhlavo kráčate k svojmu cieľu. Veď práve to, bezhlavo to robíte s celým vaším srdiečkom. Zistili ste, že zrazu vám vesmír pomáha, aj keď nevidíte cieľ, no cítite ho v sebe. Ako? Stále sa niečo deje, prichádzajú pomocníci a prestali ste riešiť 3D istoty hlavou.

Vaša pravá viera sa skladá zo svetla lásky. V pravej viere sa nenachádza teológia človeka, žiadne náboženstvo, len a len najčistejšia forma, esencia lásky. Sami ste vlastnými učiteľmi ako aj žiakmi, máte prístup ku všetkým potrebným vedomostiam, ktoré vás posúvajú vašou vybratou rýchlosťou po vzostupovej ceste ďalej. Teraz zažívate váš osobný vzostup. Aké to je? Sú to slzy bolesti či šťastia, alebo oboje? Odpoveď poznáte.

Poznáte náš svet, s viacerými z vás sa stretávame už pravidelne a najradšej by ste ostali medzi nami. Poznáte porekadlo: „Všade dobre, ale doma najlepšie“? Tam je váš cieľ. Určite ste viacerí postavili dom, kúpili si byt. Doma je domov, kde je láska, len a len láska. Ste na ceste domov a to tak, že urobíte všetko preto, aby ste boli láskou a túto lásku rozdávali do svojho okolia. U nás cítite tú lásku, tvorte s láskou aj u vás doma lásku. Prepáčte, už cítime, že sa niektorí z vás ozvali, že sa to nedá. Prečo sa držíte toho batohu? Prečo počúvate stále vaše strachy?

Objímame vás s láskou milovaní. Precíťte naše dnešné posolstvo srdcom a odpoveď dostanete. Všetko je vo vašich srdciach a rozhodnutiach.

Milujeme vás.

S láskou v láske napísal Ján Bálint  Apukhe 31.1.2013


Pre http://gaia2010.sk/ napísal Ján Bálint. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Iba ozajstná láska nemá protipól

Tak ako básnici, hudobní skladatelia, textári a ostatní tvoritelia umenia, rovnako aj ja mám často potrebu dať krásu lásky nejako do písmenok. Som nesmierne vďačný vesmíru, životu za všetky moje nové uhly poznania, uvedomenia aj v tomto smere. Myslím si, že aj toto je cesta k vyšším vibráciám, cesta k vzostupu, ku šťastiu, k Jednote. Niekedy je ale dobré pozrieť sa na lásku aj inými očami, preskúmať emócie, ktoré nazývame „LÁSKA“.

Všetci máme v sebe zakódovanú lásku. Je to náš hnací motor vpred životom. Túžba po ozajstnej láske v našich srdciach je ako ten najsilnejší magnet vo vesmíre. Ako náhle nás zachytí táto nádherná a mocná sila, niet už úniku. V tom momente sa mení náš vnútorný svet na niečo krásne , úchvatné, opájajúce, nevysloviteľné, božské.

Určite ste si v názve článku všimli pomenovanie „ozajstná láska“.  Pravdepodobne sa pýtate: existuje aj láska ktorá je „neozajstná“? Nie sú všetky lásky ozajstné? Skúsme sa na to pozrieť spoločne z nadhľadu.

Lásku, ako emóciu v našich osobných životoch pociťujeme pomerne dosť často. Sami si hľadáme možnosti, aby sme mali tento pocit v našich vnútrach. Jednoducho povedané máme stálu potrebu cítiť v sebe lásku. Láska, emócia  je energia, ktorá nás dokáže uspokojiť na určitú dobu. Ak máme v sebe málo lásky, tak ju nejakým spôsobom začneme hľadať. Je to ako jedlo, smäd a ďalšie naše každodenné potreby k našej existencii. Rovnako aj lásku potrebujeme k nášmu každodennému životu. Bez lásky sme nešťastní, nedokážeme plnohodnotne existovať.

Na podvedomej úrovni vnímame najviac potrebu lásky.  Už ako novorodeniatka citlivo vnímame lásku matky, otca, rodiny. Rodičia mi dajú určite za pravdu, že ich hviezdička im ich lásku dokáže rovnako opätovať s jej pokusmi o hlások, s úsmevom, načiahnutými ručičkami smerom k ním.

Tak ako dieťa rastie, rovnako aj jeho vnímanie lásky sa zväčšuje. Nielen že dokáže dávať, ale aj stále viac lásky prijíma, vyžaduje. Časom, keď už nedostáva toľko lásky, pozornosti, začína si vytvárať samo nové lásky, vzťahy. Myslím teraz na svoje veci, hračky.  V tomto štádiu prijímania a tvorenia lásky sa dieťa podvedome naučí uspokojovať seba samého s emóciou lásky.  V praktickom živote, ako ste si určite všimli, toto uspokojenie nikdy nie je trvalé. Stále potrebuje viac a viac hračiek, noviniek do svojho života. Prečo? Nakoľko sú to neživé veci, ktoré nedokážu vyžiariť lásku.

Rovnako je to aj s dospelými. Aj oni pri absencii lásky hľadajú nahrážky lásky cez svoje hračky. Či to je PC, auto, TV a podobne. Je to jedno, či si kúpime to alebo ono, všetky tieto  hračky  dospelých len čiastočne nahradia potrebu lásky a tak trvanlivosť šťastia, lásky je ako u nich alebo u detí časovo minimálna.

Pokiaľ si chceme takouto formou doplniť chýbajúcu lásku, časom prichádza protipól lásky. Najčastejším dôvodom jeho príchodu je, že nedokážeme utiahnuť finančne tieto umelé drogy lásky. Viete čo je protipólom lásky? Je to závisť a neskôr nenávisť.

Je to jedno, či je to dieťa, dospelý. Všetkým, ktorým podvedome chýba láska, majú deficit uspokojenia s touto nevinnou emóciou a tak im prichádza na pomoc protipól lásky. Stále častejšie hľadáme trvalé uspokojenie, lebo v našom podvedomí je zakódovaná potreba ozajstnej lásky a tak hľadáme a hľadáme.

Prichádzajú aj lásky cez srdce. Vzťahy na ktoré nikdy nezabudneme. Bozky, milovania, dotyky, sklzy šťastia ale aj bolesti, nedokončené rozhovory, vysvetlenia, otázniky.  Strmhlavo hľadáme odpovede na našu najjednoduchšiu otázku „prečo“. Rovnako dávame nové šance novým láskam dúfajúc, že tento krát to bude lepšie, krajšie, naveky.  Nikdy nemyslíme na to, že táto láska je len na nejakú určitú dobu a nakoniec často to tak aj dopadne.

A opäť hľadáme odpoveď „prečo“?  Už nehľadáme vinu len na jednej strane ale rovnako sa pýtame aj samých seba. Niektorí z nás sú akoby vo večnom kolotoči lásky, kde sa menia len aktéri, ale ten kolotoč sa točí rovnako stále dookola, rovnakou rýchlosťou a nič nové neponúka.

Ak si opäť dáme otázku prečo, tak verím, že sa konečne dopracujeme ku konečnej odpovedi na našu otázku: čo je vlastne začiatok  OZAJSTNEJ LÁSKY? Je to BEZPODMIENEČNOSŤ LÁSKY.  Či už ju dávame alebo ju prijímame mala by byť bez podmienok. Čím viac podmienok v láske máme, tým sú naše lásky viac  a viac nedokonalé, nešťastné. Teraz ma napadá jedna veta, myšlienka, ktorú som dosť často počúval od starších ľudí, ktorí spolu vydržali celý život. Vy mladí nič nevydržíte, vy ihneď utekáte z jedného vzťahu do druhého, pozrite sa na nás a berte si príklad z nás!!! Raz som sa takéhoto človeka opýtal, či je šťastný a má v sebe lásku, a či bola jeho láska stála, ako v dobrom tak aj v tom zlom, počas celého jeho manželstva. Túto  odpoveď som dostal: o čom rozprávaš, láska je pre mladých zaľúbených, potom prichádza len úcta jedného k druhému a udržanie rodiny a jej harmónie.

Keď som si tak všímal rodiny v mojom okolí a porovnával ich šťastia a lásky, dospel som k tomu, že najčastejšie merali lásku a šťastie  cez peniaze, majetok, akademický titul a nikdy nie cez srdce. Aj keď ostali spolu na celý život, tak to bolo len kvôli tomu, aby sa nedelil majetok.  Čiastočné naplnenie šťastím cítili len vtedy, keď  boli  splnené ich podmienky lásky. Aj v dnešnej dobe to funguje podobne. Rôzne podmienky, očakávania, ilúzie sú základom vzťahov, ktoré nakoniec dopadnú tak ako to väčšinou vidíme.

Láska bez podmienok naozaj nemá svoj protipól. Je to čistá esencia, ktorú každá duša cíti, vníma, je na ňu napojená. Preto ju stále hľadáme, je ako magnet.  Naše podvedomie nám ju dovtedy, pokiaľ ju nenájdeme, stále pripomína. Je to ako vôňa, ktorú cítime a ideme za tou vôňou. V našich srdciach cítime jej dokonalosť, čistotu, volanie.  Láska bez podmienok je ako ružový púčik, ktorý čaká na pravé svetlo, vibráciu, aby sa mohol otvoriť.

Nebojme sa hľadať tento púčik, nemáme čo stratiť. Táto dokonalá krása, vôňa, emócia nie je len na krátky čas, ale na celý život. Ponúka nám trvalé šťastie, úsmev, nadhľad, pocit istoty, vášeň, komunikáciu bez strachu, prepojenie dvoch sŕdc, tiel, duší.

Napísal: Ján Bálint   16.10.2011

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information