Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Dôležité je premýšľať len o tom, po čom túžiš;

nie o tom, čoho sa obávaš.

Doreen Virtue

Online

Máme online 23 hostí Designed by:

Kam ma doviedla energia vzostupu – Apukhe + AA Uriel PDF Tlačiť E-mail

Kam ma doviedla energia vzostupu – Apukhe + AA Uriel


Za posledné storočia, desaťročia, roky, mesiace či dni sme boli, sme a rovnako budeme súčasťou vzostupu.  Teraz to vidím, vnímam, cítim jasne, zreteľne. To, čo píšem, vychádza z môjho najvnútornejšieho stredu, podstaty, duše, Ja, LÁSKY. Som tu a teraz vo svojom SOM, ale aj v SME. Čo to znamená pre dnešok?

Prvé porozumenie: Prestaňme bojovať. Úplne je to jedno či bojujeme o niekoho, o niečo, či už aj o seba, pre seba. Vôbec nezáleží na tom, či som na strane zla, alebo dobra. Stále je to boj!!!! Tak prestaňme!!!! Jedine tak dosiahneme mier, harmóniu v sebe.

Druhé porozumenie: Mier, harmónia nás privedú k rovnovážnemu dávaniu a prijímaniu.  Všetko je energia a nezáleží na tom, či tú energiu vidíš, vnímaš, alebo nie. Práve táto forma dávania a prijímania zosilňuje tvoje bytie, rast, napredovanie vo všetkých oblastiach tvojej existencie. V pravý čas to aj tak pocítiš, pochopíš, uvidíš na vlastné oči.

Tretie porozumenie: Pokiaľ chceš dávať alebo prijímať, prestaň mať strach. Strach ťa navádza ovládať situáciu, ľudí, seba. Strach ťa zneisťuje, vytrháva z rovnováhy života. Kto ovláda tvoj život, láska, či strach?

Štvrté porozumenie: Úplný stred tvojho Ja, vedomia ti umožní stať sa viditeľnou súčasťou Jednoty.

Piate porozumenie: Počúvaj svoje vnútro, intuíciu vždy a stále. Bárs čo sa deje v tvojom živote, prijmi to s pozitívnym nadhľadom, nakoľko všetko má svoj účel, či sa ti to páči alebo nie. Všetko, čo prežívaš je pre tvoje dobro a tak to s láskou prijímaj.

Šieste porozumenie: Aby si sa pohol  ďalej, vždy sa niečo udeje. Práve tieto nenáhodné udalosti ťa vedú k prežitiu, pochopeniu, ale aj následnému rozhodnutiu a konaniu v prospech seba. Váž si všetky udalosti vo svojom živote, aj keď ich nechápeš, alebo sa ti nepáčia. Raz ich pochopíš, že boli pre tvoje dobro.

Siedme porozumenie: Nerozprávaj o láske, buď láskou. SOM, SME LÁSKA!!!!!!!

Ôsme porozumenie: Očakávanie je ako jazda autom so zatiahnutou ručnou brzdou a so špatnou navigáciou.

Deviate porozumenie: K pravému osvieteniu nepotrebuješ žiadne techniky.

Týchto deväť vnemov som zachytil dnes ako slová svetla. Vidím v tom náš vzostup, bez rôznych techník, chanellingov, ovládaní jednotlivcov, či más. Vnímal som úsmev AA Uriela, nebeských majstrov, môjho strážneho anjela, jednorožcov. Mali obrovskú radosť a ja slzy po tvári. Neviem, či som to dokázal dobre napísať, opísať tie jednotlivé vnemy, nakoľko ich vnímam v sebe. Prijal som ich ako nejaké zasvätenie.

Uriel mi teraz hovorí: „Každý z vás má slobodnú voľbu si zvoliť, čo a ako chce. Techniky, ktoré ste dostali a dostávate, sú len pomôcky pre niektorých z vás, ktorí to cítite, že ich potrebujete teraz a tu. Inak, nepotrebujete ich, nakoľko všetky vedomosti máte prichystané už dávno a vzostup nie je o technike, ale o stave bytia vedomia. Ak sa prestanete báť vnútorných zmien a vonkajších štruktúr, foriem a budete LÁSKOU, uvidíte zmeny všade okolo seba a nie len vo vašom osobnom živote bez techník. Budete počuť nie len nás, ale hlavne váš vlastný láskyplný hlas bytia“.

Neviem, ako pokračovať ďalej. Ako keby som sedel pod nejakým nádherným silným dubom, tak sa vnímam a som v tom nádhernom SME.

Prajem vám svetielka všetko to krásne, po čom túžia vaše nádherné dušičky. SME LÁSKA.

S láskou v láske napísal Ján Bálint  Apukhe 23.1.2013


Pre http://gaia2010.sk/ napísal Ján Bálint. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Iba ozajstná láska nemá protipól

Tak ako básnici, hudobní skladatelia, textári a ostatní tvoritelia umenia, rovnako aj ja mám často potrebu dať krásu lásky nejako do písmenok. Som nesmierne vďačný vesmíru, životu za všetky moje nové uhly poznania, uvedomenia aj v tomto smere. Myslím si, že aj toto je cesta k vyšším vibráciám, cesta k vzostupu, ku šťastiu, k Jednote. Niekedy je ale dobré pozrieť sa na lásku aj inými očami, preskúmať emócie, ktoré nazývame „LÁSKA“.

Všetci máme v sebe zakódovanú lásku. Je to náš hnací motor vpred životom. Túžba po ozajstnej láske v našich srdciach je ako ten najsilnejší magnet vo vesmíre. Ako náhle nás zachytí táto nádherná a mocná sila, niet už úniku. V tom momente sa mení náš vnútorný svet na niečo krásne , úchvatné, opájajúce, nevysloviteľné, božské.

Určite ste si v názve článku všimli pomenovanie „ozajstná láska“.  Pravdepodobne sa pýtate: existuje aj láska ktorá je „neozajstná“? Nie sú všetky lásky ozajstné? Skúsme sa na to pozrieť spoločne z nadhľadu.

Lásku, ako emóciu v našich osobných životoch pociťujeme pomerne dosť často. Sami si hľadáme možnosti, aby sme mali tento pocit v našich vnútrach. Jednoducho povedané máme stálu potrebu cítiť v sebe lásku. Láska, emócia  je energia, ktorá nás dokáže uspokojiť na určitú dobu. Ak máme v sebe málo lásky, tak ju nejakým spôsobom začneme hľadať. Je to ako jedlo, smäd a ďalšie naše každodenné potreby k našej existencii. Rovnako aj lásku potrebujeme k nášmu každodennému životu. Bez lásky sme nešťastní, nedokážeme plnohodnotne existovať.

Na podvedomej úrovni vnímame najviac potrebu lásky.  Už ako novorodeniatka citlivo vnímame lásku matky, otca, rodiny. Rodičia mi dajú určite za pravdu, že ich hviezdička im ich lásku dokáže rovnako opätovať s jej pokusmi o hlások, s úsmevom, načiahnutými ručičkami smerom k ním.

Tak ako dieťa rastie, rovnako aj jeho vnímanie lásky sa zväčšuje. Nielen že dokáže dávať, ale aj stále viac lásky prijíma, vyžaduje. Časom, keď už nedostáva toľko lásky, pozornosti, začína si vytvárať samo nové lásky, vzťahy. Myslím teraz na svoje veci, hračky.  V tomto štádiu prijímania a tvorenia lásky sa dieťa podvedome naučí uspokojovať seba samého s emóciou lásky.  V praktickom živote, ako ste si určite všimli, toto uspokojenie nikdy nie je trvalé. Stále potrebuje viac a viac hračiek, noviniek do svojho života. Prečo? Nakoľko sú to neživé veci, ktoré nedokážu vyžiariť lásku.

Rovnako je to aj s dospelými. Aj oni pri absencii lásky hľadajú nahrážky lásky cez svoje hračky. Či to je PC, auto, TV a podobne. Je to jedno, či si kúpime to alebo ono, všetky tieto  hračky  dospelých len čiastočne nahradia potrebu lásky a tak trvanlivosť šťastia, lásky je ako u nich alebo u detí časovo minimálna.

Pokiaľ si chceme takouto formou doplniť chýbajúcu lásku, časom prichádza protipól lásky. Najčastejším dôvodom jeho príchodu je, že nedokážeme utiahnuť finančne tieto umelé drogy lásky. Viete čo je protipólom lásky? Je to závisť a neskôr nenávisť.

Je to jedno, či je to dieťa, dospelý. Všetkým, ktorým podvedome chýba láska, majú deficit uspokojenia s touto nevinnou emóciou a tak im prichádza na pomoc protipól lásky. Stále častejšie hľadáme trvalé uspokojenie, lebo v našom podvedomí je zakódovaná potreba ozajstnej lásky a tak hľadáme a hľadáme.

Prichádzajú aj lásky cez srdce. Vzťahy na ktoré nikdy nezabudneme. Bozky, milovania, dotyky, sklzy šťastia ale aj bolesti, nedokončené rozhovory, vysvetlenia, otázniky.  Strmhlavo hľadáme odpovede na našu najjednoduchšiu otázku „prečo“. Rovnako dávame nové šance novým láskam dúfajúc, že tento krát to bude lepšie, krajšie, naveky.  Nikdy nemyslíme na to, že táto láska je len na nejakú určitú dobu a nakoniec často to tak aj dopadne.

A opäť hľadáme odpoveď „prečo“?  Už nehľadáme vinu len na jednej strane ale rovnako sa pýtame aj samých seba. Niektorí z nás sú akoby vo večnom kolotoči lásky, kde sa menia len aktéri, ale ten kolotoč sa točí rovnako stále dookola, rovnakou rýchlosťou a nič nové neponúka.

Ak si opäť dáme otázku prečo, tak verím, že sa konečne dopracujeme ku konečnej odpovedi na našu otázku: čo je vlastne začiatok  OZAJSTNEJ LÁSKY? Je to BEZPODMIENEČNOSŤ LÁSKY.  Či už ju dávame alebo ju prijímame mala by byť bez podmienok. Čím viac podmienok v láske máme, tým sú naše lásky viac  a viac nedokonalé, nešťastné. Teraz ma napadá jedna veta, myšlienka, ktorú som dosť často počúval od starších ľudí, ktorí spolu vydržali celý život. Vy mladí nič nevydržíte, vy ihneď utekáte z jedného vzťahu do druhého, pozrite sa na nás a berte si príklad z nás!!! Raz som sa takéhoto človeka opýtal, či je šťastný a má v sebe lásku, a či bola jeho láska stála, ako v dobrom tak aj v tom zlom, počas celého jeho manželstva. Túto  odpoveď som dostal: o čom rozprávaš, láska je pre mladých zaľúbených, potom prichádza len úcta jedného k druhému a udržanie rodiny a jej harmónie.

Keď som si tak všímal rodiny v mojom okolí a porovnával ich šťastia a lásky, dospel som k tomu, že najčastejšie merali lásku a šťastie  cez peniaze, majetok, akademický titul a nikdy nie cez srdce. Aj keď ostali spolu na celý život, tak to bolo len kvôli tomu, aby sa nedelil majetok.  Čiastočné naplnenie šťastím cítili len vtedy, keď  boli  splnené ich podmienky lásky. Aj v dnešnej dobe to funguje podobne. Rôzne podmienky, očakávania, ilúzie sú základom vzťahov, ktoré nakoniec dopadnú tak ako to väčšinou vidíme.

Láska bez podmienok naozaj nemá svoj protipól. Je to čistá esencia, ktorú každá duša cíti, vníma, je na ňu napojená. Preto ju stále hľadáme, je ako magnet.  Naše podvedomie nám ju dovtedy, pokiaľ ju nenájdeme, stále pripomína. Je to ako vôňa, ktorú cítime a ideme za tou vôňou. V našich srdciach cítime jej dokonalosť, čistotu, volanie.  Láska bez podmienok je ako ružový púčik, ktorý čaká na pravé svetlo, vibráciu, aby sa mohol otvoriť.

Nebojme sa hľadať tento púčik, nemáme čo stratiť. Táto dokonalá krása, vôňa, emócia nie je len na krátky čas, ale na celý život. Ponúka nám trvalé šťastie, úsmev, nadhľad, pocit istoty, vášeň, komunikáciu bez strachu, prepojenie dvoch sŕdc, tiel, duší.

Napísal: Ján Bálint   16.10.2011

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information