Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Očakávanie v láske,

nie je nepodmienečná láska.

Janko Bálint

Online

Máme online 25 hostí 



Designed by:

OČISTA organizmu PDF Tlačiť E-mail






 

OČISTA organizmu


Málokto z nás sa zamyslel nad tým, že zhruba pred päťdesiatimi rokmi bežným ľuďom ani nenapadlo zaoberať sa otázkami čistenia organizmu. Predpokladalo sa, že organizmus  prakticky zdravého človeka sám vie, čo je potrebné robiť a akými spôsobmi sa „uvoľniť“ od odpadu a špiny. Aj v medicínskych kruhoch tieto otázky nepatrili k „slušným“.

Ale naraz sa to všetko zmenilo. Prečo?

Príčin je viac, ale najdôležitejšie je to že stupeň znečistenia vonkajšieho prostredia sa natoľko zvýšil, že je to nezmerateľné a ako výsledok - ti medzí nás múdrejší, začali trochu viac vnímať čo nás obklopuje a pociťovať väčšiu zodpovednosť za svoj zdravotný stav.

Niekto sa tomu smeje, ale nikto tomu uniknúť nemôže: ani deti, ani dospelí, ani muži, ani ženy, ani prakticky zdraví ľudia, ani tí, ktorí sa už zdraví necítia. Ak chceš byť zdravý, postaraj sa o očistu organizmu. Jediný rozdiel je v tom, že pre každú skupinu platia určité zvláštne spôsoby čistenia – presne na mieru.

Na začiatku si pohovoríme o prakticky zdravých ľuďoch:

Bežne sa dajú vyselektovať tieto vekové skupiny:   deti do 12 rokov, dospelí do 25-30 rokov, ľudia od 30 do 50 rokov a ľudia po päťdesiatke.

  1. Deti do 12 rokov: pre tuto skupinu najdôležitejšia očista spočíva v každodennom sprchovaní na konci dňa, dobrom pitnom režime, a správna ventilácia pokožky primeraným oblečením  počas teplého aj studeného počasia.
  2. Dospelí do 25-30rokov : to isté, čo patrí aj deťom , a pridať k tomu dva pôstne dni počas týždňa + dodržiavanie dvoch veľkých pôstov (pred Vianocami a Veľkou Nocou).
  3. Ľudia od tridsiatky do päťdesiatky: to isté čo predtým + 1x týždenne cvičenie na vypotenie (sauna, rôzne potné kúry) + 1x týždenne čistenie čriev klyzma (klystír) alebo prírodné preháňadlá ako napr. slivky, figy, prírodné minerálne vody s vysokým obsahom magnézia – napr. „Zaječická horká“ atď. Deň pre čistenia čriev musí byť pôstny. okrem toho, čo je uvedené hore, môže byť doporučená úplná hladovka jeden deň do týždňa. Ten deň má byť aj dňom čistenia čriev (klyzma alebo minerálka). Vhodné dni sú streda alebo piatok.
  4. Ľuďom po päťdesiatke: to čo je uvedené hore, ale bez klyzma Ľuďom po päťdesiatke sa nedoporučuje klyzma. 

    Opakujem, že toto všetko patrí len ľuďom bez vážnejších ochorení.
Bežne sa diskutuje o stravovaní. V rámci tohto článku sa tomu špeciálne venovať nebudem, len upozorním, že vegetariánska výživa sa normálne znáša len ľuďmi, ktorí nepatria ku krvnej skupine 0 (Rh+, Rh-). Pre “nulku“ platia len pôstne dni.

Doporučenie podľa pohlavia:

Žena nesmie začínať očistné kúry počas menštruácie, tehotnosti a dojčenia. Prakticky zdravé ženy po tridsiatke môžu mať úplnú hladovku aj dvakrát do týždňa. V mladšom veku úplná hladovka sa nedoporučuje, pretože môžu nastať poruchy hormonálnej sústavy.
Muž nesmie hladovať viac než jeden krát týždenne, aj to len po päťdesiatke.


Doporučenie podľa Mesiaca:

Očistné kúry sa vždy začínajú na ubúdajúci mesiac.


Doporučenie podľa ročného obdobia:
V chladnom období sú očistné kúry zakázané začínať starším ľudom a ľuďom s nejakým ochorením, možno len pokračovať v už prebiehajúcich  kúrach. V opačnom prípade sa môže zhoršiť priebeh všetkých chorôb, aké človek „vlastní“. 
Napr., človek má nejakú chorobu spojenú so zlým trávením a výmenou látok. V tomto prípade sa doporučuje začať prvý cyklus očistných kúr na ubúdajúci mesiac – musí to byť  koniec jari, leto alebo teplá jeseň. 
Nasledujúce cykly (ako pokračovanie môžu byť už aj v chladnom období.

Doporučenie podľa živlov Zverokruhu
Pozor! Očistné kúry sa nesmú začínať v tom znaku Zverokruhu, v ktorom sme narodení.

1.Živel Oheň (Baran, Lev, Strelec)
Najlepší spôsob očisty pre ľudí tejto skupiny je spojený s využitím sily a energie tepla/ohňa  – napr. čaj zo zázvoru, varené víno, sauna, horúce minerálne kúpele a aj čaje z byliniek a plodov červenej a oranžovej farby. Napr. tejto skupine sa nedoporučuje zelený čaj ako základ očistných kúr. Procedúry nesmú byť spojené s chladom a nesmú zaťažovať srdce. 
Čistenie u týchto ľudí  najviac potrebujú kĺby, obličky a cievy. 

2.Živel Zem (Býk, Panna, Kozorožec)
Živel Zeme potrebuje najviac čistiť hrubé črevo, žily, kĺby.

Najlepší spôsob očisty pre týchto ľudí je spojený s produktmi Zeme. To môžu byť medové detoxikačné masáže, hlinové zábaly, ovocné zábaly z dobre dozretého ovocia, a taktiež vlhké a slizové zábaly. Okrem tohto, dobre sa osvedčili urinové zábaly a rozličné druhy urinových kúr.       Všetky očistné kúry pre ľudí tejto skupiny sa musia začať až po trojtýždňovej úprave stravy – bez mäsa, mliečnych výrobkov a strukovín ťažkých na trávenie. Pred tým je vhodné zvýšiť podiel vlákniny v strave.       Veľmi sa doporučuje počas očistných kúr dávať prednosť vývarom, tekutinám a čerstvému ovociu zemitých farieb – hnedá, červenohnedá, škoricová, zelená, ale aj fialová a fialovo-modrá.  

3.Živel Vzduch (Blíženci, Váhy, Vodnár)
Títo ľudia môžu robiť všetky druhy očistných kúr a využívať všetky možné očistné metódy. 
Najviac potrebujú čistiť tekutiny tela, lymfu a pečeň.

4.Živel Voda (Rak, Škorpión, Ryby)
Dôležité je pre nich čistenie lymfy, pečene a žalúdku.

Najväčší dôraz treba dať na prevenciu znečistenia genitálií.
Pre živel Voda – všetky znaky živlu - platia očistné kúry spojené s tečúcou vodou (nie vaňa a zábaly!). Bežne sa nedoporučujú procedúry na základe vlákniny a slizov. 
Vynikajúce sú pre nich suché sauny a vzdušné kúpele nad 23°C. Taktiež tlakové vodné masáže (sprcha Šarko) a cirkulačná sprcha. 
Pozor! Klyzma platí len pre Škorpióna, len pre neho je vhodná!

Pre tento živel sa veľmi doporučuje delená strava a čaje teplých tónov – oranžové, červené, žlté, čierny ...  

Špeciálne doporučenia podľa už rozvinutých chorôb
Pozor: platia všetky horeuvedené doporučenia a zásady. Je vhodné poradiť sa so svojim lekárom.

1.Alergie
Základný zámer očistnej kúry pri tejto chorob
e je očista pečene. 
Je dôležité urobiť očistu pečene len po skončení vyčistenia hrubého čreva. Na čistenie čriev sa najlepšie hodí klyzma (klystír) ale v nejakých špeciálnych prípadoch sa dajú použiť aj prírodné preháňadlá, tzn. minerálne vody s vysokým obsahom magnézia – napr. „Zaječická horká“ atď. 
Klyzma robíme podľa vzorca: prvý týždeň denne, druhý týždeň - každý druhý deň, tretí týždeň - každý tretí deň, štvrtý týždeň - na štvrtý deň (ale nie skôr ako dve hodiny po jedle). 
Paralelne s kúrou čistenia hrubého čreva, od druhého týždňa začíname bojovať s možnými parazitmi zažívacieho traktu (gelmintoz, amebioz). 
Vynikajúce účinkuje takáto antiparazitná cesnaková kúra: očistený strúčik cesnaku nasekať na kúsky (cca čajovú lyžičku), prehltnúť bez žuvania a zapiť vodou ako tabletky. Toto robiť tri týždne (druhý až štvrtý týždeň čistenia čriev) najskôr dve hodiny po jedle a po klyzma. 
Cesnak nežuvať! Len prehltnúť, vtedy cesnak pocestuje cez žalúdok do čriev bez  pôsobenia tráviacich tekutín a to znamená, že cesnakové fytoncidy budú účinkovať naplno.
Až teraz (po skončení vyčistenia hrubého čreva) je možné začať s očistnou kúrou pečene. 
Je ich viac - napr. „slepé zondovanie“: ráno po zobudení na lačno ležať na termofore na pravom boku tri štvrte hodiny. Robiť to jeden týždeň. Počas tohto týždňa nejesť živočíšne bielkoviny. K jedálničku pridať olivový olej (najlepšie na lačno).
Pri žlčníkových kameňoch je „slepé zondovanie“ zakázané!

V tomto prípade je dobré robiť kúry z ľubovníka bodkovaného (Hypericum perforatum) a silybum mariánskeho (Sylibum marianum).
Ľubovníkový čaj:
kopcovú polievkovú lyžicu zaliať 2dcl vriacej vody a pod pokrievkou vylúhovať 3-10 min., scediť, vypiť  prvý raz ráno (na lačno) potom  počas dňa 2x pred jedlom. 
Súčasne s čajom je nutné užívať prípravky z lekárne z sylibum mariánskeho. Asi za tri týždne sa rozpúšťajú drobné kamene a pečeň sa čistí. V prípade väčších kameňov je podobná kúra zakázaná! 
Ako prevenciu upchatia žlčových ciest a znečistenia pečene možno využiť nasledujúce: polievková lyžica kvalitného olivového oleja na lačno – minimum 21 dní každé tri mesiace. 
Existuje ešte veľa známych jednoduchých a exotických spôsobov čistenia pečene, ale znovu pripomínam, že všetky pečeňové kúry sa môžu prevádzať až po vyčistení čriev a antipazitárnom zákroku.       

2.Cukrovka neinzulínová
Pozor! Všetky spôsoby očisty odsúhlaste s lekárom!
Po vyčistení pečene - viď vyššie - nastáva čas pre čistenie sleziny a pankreasu cez očistu lymfy.      
Najrozšírenejšie  spôsoby:
1. Grepová kúra – čerstva šťava z grepu (lepšie ružový) + rovnaké množstvo horúcej vody, pred spánkom vypiť už v posteli. Pred tým sa osprchovať horúcou vodou a nekrémovať telo, aby zostali otvorené póry. Tato kúra ma tri cyklusy. Jeden cyklus: týždeň piť čaj a týždeň prestávka,.
2. Detoxikačný medový zábal alebo masáž. Pred zábalmi sa treba osprchovať. Zábal sa dá urobiť svojpomocne, masáž urobí len odborník.
3. Dvakrát týždenne saunovanie, natierať sa pred vstupom do sauny medom spolu s soľou (1:1), alebo len medom. Pred saunou vypiť čerstvú grepovú šťavu rozriedenú horúcou vodou. Tak pokračovať tri týždne, potom (ako prevencia) - raz do týždňa. 
4.Ešte je vhodná
detoxikácia lymfy podľa známej metódy Dr. Workera.

Popri všetkých kúrach je nutné dodržať pitný režim a minimum dva pôstne dni týždenne.

3.Problémy s kĺbmi a chrbticou
Kĺby sa čistia až po vyčistení zažívacieho traktu, pečene, pankreasu a sleziny na základe lymfy. (Dá sa to aj bez tejto „predohry“, ale bude to bolieť a môžu byť vedľajšie účinky). Kĺby sa dajú dobre vyčistiť až vtedy, keď sú vyčistené všetky orgány patriace k výmene látok. 
Recept na čistenie kĺbov z územia bývalého ZSSR (Rusko, Ukrajina, Bielorusko, Sibír): 5 gramov
podrveného bobkového listu zaliať 3dl vriacej vody a variť 5 min. Necediť, ale rýchlo preliať do termosky. V termoske lúhovať 3-4 hod. Potom precediť a  vrátiť späť do termosky. Tento odvar vypiť po malých dúškoch počas 12 hodín. 
Pozor! Pri nedodržaní takého postupu (po malých dúškoch počas 12 hodín) môže u žien nastať zvláštna reakcia sliznice maternice. Túto procedúru opakovať tri dni v kuse. Pritom každý večer robiť klyzma a upraviť stravu – vylúčiť živočíšne bielkoviny. Týždeň prestávka a ešte raz zopakovať. 
Vynikajúci prostriedok na čistenie kĺbov je čaj z petržlenu
: nastrúhať koreň petržlenu, kopcovú polievkovú lyžicu zaliať 2 dcl vriacej vody, lúhovať 5 min., scediť a piť 3x denne medzi jedlom. 
Môže byť aj zelerová kúra – počas troch mesiacov v každom jedle použiť zeler a 1x denne vypiť čerstvú zelerovú šťavu.

Nezabudnite! Pri každom čistení organizmu je potrebný dodatočný prísun vitamínov a minerálov.


4.Pri problémoch s látkovou výmenou urobiť celý vyššie uvedený komplex očistných kúr.


5.Pri psychických problémoch, depresiách, zlých náladách, hystérii, bolestiach hlavy neznámeho pôvodu, prejavoch klimaxu ženského i mužského, doporučene začať čistením čriev a skončiť čistením kĺbov. Po skončení ucelených čistiacich kúr pokračovať v preventívnych postupoch ako pri doporučeniach prakticky zdravým ľuďom: podľa veku, živlov zverokruhu, ročných období a tak ďalej.


A na záver znovu pripomínam, že sa nedoporučuje očistné kúry robiť deťom do 12 rokov, tehotným a dojčiacim ženám. Pred začiatkom očistných kúr v prípade vyššie uvedených chorôb, je vhodné poradiť sa s lekárom.




Tetyana Karásková, Ing.PhDr.,  
Inštitút Regenerácie Človeka, Žilina


Prevzaté z: http://www.holistickamedicina.sk/


12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Hojnosť nie len pre vyvolených


Mať všetkého hojnosť v dnešnom svete pravdepodobne ani neexistuje. Skoro každý z nás chce, túži mať  ešte niečo navyše. Podvedome ako náhle dosiahneme, získame niečo nové k nášmu pocitu hojnosti, za krátku dobu sa vynorí otázka „ čo ešte potrebujem k môjmu šťastiu“ ?

Je  jedno, či ten človek je bohatý, alebo chudobný. Všetci máme rovnaký problém. Rozdiel je len v tom, ako a v čom vnímame chudobu, respektíve potrebu hojnosti. Najčastejšie myslíme na peniaze.  Často  to pritom ani nie je o peniazoch, ale o vnútornej, pocitovej potrebe finančného zabezpečenia, istoty.  Ďalší  viac vnímajú potrebu hojnosti  v duchovnej, duševnej, citovej, mentálnej sfére.

Či je to už tak, alebo onak, treba si uvedomiť, že ako náhle dosiahneme ďalšiu hojnosť, sme zrazu šťastný.  Kto je vlastne vtedy šťastný?  Ja ako moja duša, alebo moje ego?  Na to si sami dajte teraz odpoveď.

Niektorí z nás sa boja hojnosti. Aby ste ma pochopili, nechápu skromnosť v hojnosti. Vieme veľmi dobre, že vesmír nám všetko dá o  čo len požiadame. Ak poviete som skromný a mne stačí len toľko, tak naozaj dostanete len toľko. Takýto skromní ľudia si často  ešte povedia „ veď Boh pozná moje potreby a všetko mi dá “ ,myslím teraz aj na financie. Potom sa čudujú, že nedostali nič na viac a stále pokračujú vo vychodených koľajach ich skromnej hojnosti. Aj keď si vyžiadajú viac hojnosti, skôr nedostanú viac, alebo ešte menej  dostanú. Prečo? Odpoveď dostanete neskôr.

Potom sú tu ľudia, ktorí večne chcú viac. Sú pracovitý, stále pridávajú nové ciele a zároveň frflú, že je to stále málo. Sú zaslepený a vôbec nevnímajú, že dostali dostatok hojnosti sily, zdravia a nápadov, aby si uskutočnili svoje sny.

Ďalšou kategóriou sú duše, ktoré rovnako pracovito pracujú, drú ako kone a zároveň nikdy nemajú peniaze. Veľmi sa mi páči s akou ľahkosťou prijímajú výhovorku, asi to bude moja karma.  Aj by chceli hojnosť v niečom, ale sami v sebe to popierajú, vlastne nechcú. Boja sa, je to strach zo zodpovednosti. U niektorých to vidno.  Nechcem ich hádzať do jedného vreca,  ale väčšina  keď zrazu má peniaze, tak ihneď od šťastia oslavujú a tak to prejedia, prepijú a opäť sú na začiatku. Radi sa aj ľutujú, čím naozaj chcú len na seba upozorniť. Ani oni zatiaľ nepochopili základ princípu hojnosti.

Potom sú tu ďalší , ktorí len snívajú, rôzny hráči, gambleri atď. . Vidia len vidiny hojnosti v peniazoch a rovnako nechcú pochopiť svoju cestu k hojnosti.

Rovnako sú tu zastúpený aj bohatý, ktorý aby svoje bohatstvo udržali alebo zväčšili, rovnako hľadajú svoje cestičky ako to dosiahnuť. Viete, že aj oni majú niečo spoločné s chudobnými.

Nakoniec pridávam ľudí, duše, ktoré hľadajú cestu k hojnosti cez duchovno. Chceli by pracovať na sebe, ba niektorí aj pracujú, skúšajú a predsa sa im nedarí.  Zaoberajú sa   duchovnými disciplínami, chodia na prednášky, kurzy, semináre, čítajú rôznu literatúru a predsa im  hojnosť akosi uteká pred nosom.

Akokoľvek by som to rozoberal, všetci hore uvedení hľadači hojnosti majú jedno spoločné. Či si to už priznajú alebo nie, sú nešťastní.  Chýba im harmónia v srdci a tak nedokážu vytvoriť šťastie vo svojich Tu a teraz.  Dajte si len jednu otázku. Čo je ten základ, tá vaša osobná najzákladnejšia potreba, ktorú naozaj potrebujete ku svojmu najzákladnejšiemu šťastiu?  Len si to skúste s veľkou úprimnosťou pomenovať. Keby ste sa museli na rýchlo  sťahovať, utekať, lebo vám ide o život, čo by ste chceli zobrať so sebou? Čo vás teraz napadlo?  Máte na to presne minútu!

Pokiaľ ste tú minútu dodržali , tak vám naskočilo niečo, alebo nič, chaos. Tak to je to,  čo je vo vás a podľa toho vlastne žijete. Veľmi veľa to svedčí o vašom vnútornom živote, o vašom bohatstve, o vašej najzákladnejšej potrebe k vášmu šťastiu, harmónii. To ostatné čo máte je dar navyše, čo si ani neuvedomujeme.

Ďalšou takou chybou je aj to, že sa nedokážeme poďakovať. Nevnímame potrebu vďaky. Keď dostaneme niečo, dar od niekoho tak sa zo slušnosti  poďakujeme. Možno je to aj úprimné poďakovanie, no časovo do kedy vnímame, pociťujeme túto láskyplnú vďaku?

Z toho všetkého vyplýva, že pokiaľ chceme prijímať bohatstvo vesmíru, potrebujeme jednoznačne zmenu myslenia, transformáciu. Vesmír nám naozaj stále dáva len to najlepšie pre nás. Ak hovoríte, že to nedostávate, je to len pre to, lebo to nechcete prijať, alebo to nevnímate, že je to dar vesmíru, je to hojnosť vesmíru.

Začnite pracovať najprv na sebe. Zistite základné potreby vášho šťastia a prijmite toto šťastie do vášho srdca a prepojte to s vašou dušou. Ako náhle to urobíte, zistíte, že šťastie nebudete pociťovať len sporadicky, ale stále. Budete ako slniečko, ktoré rovnako stále vyžaruje svoje nádherné lúče. Toto vám zaručí, aby ste stále v sebe cítili harmóniu, istotu, lásku.

Keď nájdete vaše základné šťastie so všetkými atribútmi, začnete, alebo pocítite túžbu, čo je ďalší krok  ďakovania. Áno, ďakujte, ďakujte, ďakujte za všetko. Ďakujte za to, že ste ráno vstali a mohli ste sa na seba pozrieť do zrkadla, za svoje zdravie, prácu, rodinu, priateľov, láskyplné pocity, ale aj za veci ktoré sa vám nepáčia, nestotožňujete sa s nimi.  Je to veľmi dôležité, aby ste ich prijali ako súčasť vašej cesty k Jednote, ku trvalému šťastiu, láske.

Ďakujte za svoje myšlienky!!!!!!  Vaše myšlienky sú ako mapa. Ukazujú, kde sa nachádzate na svojej ceste. Myšlienky prezrádzajú čo vás trápi, alebo čo vám prináša trvalé šťastie. Poctivo svoje myšlienky  celý deň  vnímajte z nadhľadu. Nenechajte sa do deja myšlienok vtiahnuť. Vtedy naozaj  zistíte, čo,  kedy a ako máte robiť a udržíte v sebe permanentne lásku, šťastie, zdravý úsudok, správne rozhodnutie.

Pokiaľ udržíte túto nádhernú láskyplnú harmóniu šťastia, vďaky v sebe, to vám dá  vnútornú istotu, silu na uskutočnenie vašich ďalších zámerov.  Tento harmonický stav   /  nie naše denno-denné rôzne emočné výkyvy !!!!! / nám umožňuje odomknúť brány hojnosti.


Ak ste to teraz pochopili, tak ste už bohatí, nakoľko ste len   BOH   A   TÍ ,  ktorí to pochopili a prijali.

Prijímate dostatok hojnosti, lebo ste vstúpili do toku hojnosti :  DOST   A  TOK !

Pochopili ste, že hojnosť je uvedomenie si svojich dostatkov všade a vo všetkom cez lásku a šťastie s vďačnosťou.  Dostatok je aj cesta  -  DO  STATOK.

Prajem vám z celého srdca dostatok hojnosti vo všetkom, po čom len túžite.


 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information