Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Pokiaľ láska bolí,

tak to nie je láska.

Janko Bálint

Online

Máme online 15 hostí Designed by:

Nie je Adam ako Adam - Apukhe PDF Tlačiť E-mail


Nie je Adam ako Adam -  Apukhe


Po dlhej dobe som si vychutnal úžasný článok s názvom: „Zo Zeme zrodená..Zemou milovaná ...Lilith ..“ . So slzami v očiach, v srdci som hneď vedel, že niečo napíšem. Najprv sa ale chcem poďakovať autorke článku. Ďakujem, ďakujem, ďakujem.

Už som raz napísal článok o Lilith a pamätám sa, že som tam vyzdvihol, čo sa týka nás mužov práve to, že stále hľadáme v našich polovičkách tú krásnu, neskrotnú Lilith.  Dnes som si spomenul na našu božskosť. Neviem, či dokážem napísať, opísať všetku tú nádheru, čo prežívam po prečítaní hore uvedeného článku, viem len to, že potrebujem písať a nechám sa viesť mojim srdcom.

Rovnako som pochopil slová  jednej nádhernej svetelnej bytosti z nášho terajšieho sobotňajšieho stretnutia a dnešnou mojou odpoveďou je: „Áno, prijímam (prijal som) Bohyňu do môjho srdca s celou jej bytosťou, esenciou lásky“.

Moje terajšie myšlienky, ktoré vyvierajú z môjho najvnútornejšieho vnútra srdca patria všetkým nám, ale aj tak by som chcel ešte zvlášť osloviť mužov, chlapov, tvrďasov.  Viem, že medzi nami máme už pomerne dosť uvedomelých,  zobudených mužov, ktorí sa nehanbia za svoje city, slzy, jemnosť, nežnosť. Ktorí vedome prijali do seba lásku, svetlo a bez strachu, ostychu tú nekonečnú krásu jednoty prezentujú cez seba do svojho okolia, Zeme, vesmíru.

Áno, sme tu, stojíme tu medzi vami, mužmi, ženami, priateľmi, ale aj  nepriateľmi, medzi svetlom a temnotou, neochvejne a predsa tak nežne. Nehanbíme sa, že ženu, tú nádhernú bytosť prijímame, alebo sme ju už prijali nazad do nášho srdiečka ako Bohyňu.

Čo nám to prinieslo?  Radšej teraz budem písať za seba. Mne to prinieslo nekonečné svetlo, lásku, súcit, pochopenie, jednotu.  Stal som sa Novým Adamom, plným  esencie jednoty. Viem, pre niektorých ťažko pochopiteľné, no pre niektorých už úplne reálne.

Keďže túto časť článku chcem venovať chlapom, lovcom svojich materiálno-egoistických istôt, prosím o zhovievavosť milovaní za ďalšie moje slová, myšlienky.

Chlapi, veľkí hrdinovia svojich vlastných právd! Konečne si aspoň na chvíľku otvorte svoje oči, uši, keď už svoje srdcia máte zamknuté na sedem zámkov. Všimnite si len jedno vo vašich životoch.  Vaše istoty od vás utekajú. Či sú to vaše priateľky, manželky, práca, deti, priatelia, ale aj materiál ako napríklad strata, krádež, havária rôzneho charakteru  atď.,  to všetko nasvedčuje tomu, že ste na ceste, kedy vaša duša chce, aby ste si práve cez tieto straty uvedomili vaše city, emócie, srdiečko, dušu. Potrebujete strácať, lebo len tak momentálne uvidíte tú skutočnú priepasť, v ktorej padáte stále nižšie.

Kľudne sa smejte, rehocte sa nad mojimi slovami, vaše ilúzie istôt už čoskoro prasknú ako balóny. Vtedy zistíte, že vaši kamaráti, ktorí vám tak veľmi radili, boli rovnako alebo ešte viac nešťastní ako vy.  Momentálne fungujete ako taká svorka, energeticky závislá komunita „priateľov“, kde jeden druhému sladko a s pochopením, ľútosťou prikyvujete, ofukujete jeden druhému svoje boľavé rany svojho ega.  Mám pre vás jednu radu. Pýtajte sa svojho srdca, priateľky, manželky, prečo utekajú od vás, čo im neumožňujete. Kde, kedy, ako im popierate ich slobodu? Opýtajte sa vlastného srdca, čo je to láska, ako sa prejavuje ???!!!!  Myslíte si, že skutočná láska raní niekoho, vysmieva sa niekomu,  osočuje, ohovára, fyzicky alebo slovne, psychicky napáda??? Vedeli by ste takého človeka milovať, ak by vám to robil? Tak prečo to robíte vy?????? Viete koľko klamárov je vo vašej blízkosti, ktorí tvrdia, že sú šťastní ale práve oni sú tí, ktorí nám  najviac závidia, ktorí sme si zobrali odvahu a silu sa vymaniť z vášho zovretia a preto ešte viac na nás nadávajú.

Či ste to vy, manželia, manželky, rodičia, príbuzný, kamaráti, blízky naším srdiečkam. My Vám z celého srdca ďakujeme. Vy ste naši učitelia, ktorí ste nám ukázali, po čom prahnú naše duše. Poznáme vaše životy, vieme akí ste nešťastní, tvrdí, závislí na vašich potom nadobudnutých materiálnych istotách. Cez vase skutky ste nám ukázali , že vaša láska nie je tou láskou, o ktorej sa píše vo svätých knihách.  Žijete vo vlastných klamstvách, ale aj tak vás milujeme a sme vám vďační za všetky naše životné lekcie, ktoré ste nám dali. Aj keď už nie sme s vami, myslíme na vás s láskou a vďačnosťou a neustále vám vysielame našu vďaku a lásku.

Viete, voľakedy som bol jeden z vás. Rovnako som zmýšľal, konal, svoje srdce nepočúval, moje vlastné ego ma viedlo ku môjmu šťastiu. No to pravé šťastie som nikde nenachádzal. Áno, bol som niekoľko dní šťastný, keď som si niečo kúpil, zoznámil sa s niekým, ale stále sa to vytrácalo. Tak som sa prestal hanbiť a opýtal som sa sám seba: „Kde ty Jano robíš stále tú chybu?“ Po niekoľkých rokoch bádania, skúšania, prijímania zmien sa stal zázrak. Z tvrdého, materialistického, egoistického lovca istôt, z dezorientovaného a deformovaného Jána sa stal citlivý, láskavý muž „Nový Ján-Adam“.

Som tu a teraz s bohyňou v srdci, ochotný pomôcť vám, ktorí ste tiež ochotní hľadať odpoveď na otázku „prečo“ a vysvetliť vám, ako striasť z vašich srdiečok  tie nespočetné zámky.  Rovnako ako ja, moja milovaná priateľka, priatelia, tak aj vy ste Láska. Chcete si spomenúť? Sme pripravení vám s láskou v láske pomôcť.


S láskou v láske napísal Ján Bálint  Apukhe 14.1.2013


Pre http://gaia2010.sk/ napísal Ján Bálint. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Iba ozajstná láska nemá protipól

Tak ako básnici, hudobní skladatelia, textári a ostatní tvoritelia umenia, rovnako aj ja mám často potrebu dať krásu lásky nejako do písmenok. Som nesmierne vďačný vesmíru, životu za všetky moje nové uhly poznania, uvedomenia aj v tomto smere. Myslím si, že aj toto je cesta k vyšším vibráciám, cesta k vzostupu, ku šťastiu, k Jednote. Niekedy je ale dobré pozrieť sa na lásku aj inými očami, preskúmať emócie, ktoré nazývame „LÁSKA“.

Všetci máme v sebe zakódovanú lásku. Je to náš hnací motor vpred životom. Túžba po ozajstnej láske v našich srdciach je ako ten najsilnejší magnet vo vesmíre. Ako náhle nás zachytí táto nádherná a mocná sila, niet už úniku. V tom momente sa mení náš vnútorný svet na niečo krásne , úchvatné, opájajúce, nevysloviteľné, božské.

Určite ste si v názve článku všimli pomenovanie „ozajstná láska“.  Pravdepodobne sa pýtate: existuje aj láska ktorá je „neozajstná“? Nie sú všetky lásky ozajstné? Skúsme sa na to pozrieť spoločne z nadhľadu.

Lásku, ako emóciu v našich osobných životoch pociťujeme pomerne dosť často. Sami si hľadáme možnosti, aby sme mali tento pocit v našich vnútrach. Jednoducho povedané máme stálu potrebu cítiť v sebe lásku. Láska, emócia  je energia, ktorá nás dokáže uspokojiť na určitú dobu. Ak máme v sebe málo lásky, tak ju nejakým spôsobom začneme hľadať. Je to ako jedlo, smäd a ďalšie naše každodenné potreby k našej existencii. Rovnako aj lásku potrebujeme k nášmu každodennému životu. Bez lásky sme nešťastní, nedokážeme plnohodnotne existovať.

Na podvedomej úrovni vnímame najviac potrebu lásky.  Už ako novorodeniatka citlivo vnímame lásku matky, otca, rodiny. Rodičia mi dajú určite za pravdu, že ich hviezdička im ich lásku dokáže rovnako opätovať s jej pokusmi o hlások, s úsmevom, načiahnutými ručičkami smerom k ním.

Tak ako dieťa rastie, rovnako aj jeho vnímanie lásky sa zväčšuje. Nielen že dokáže dávať, ale aj stále viac lásky prijíma, vyžaduje. Časom, keď už nedostáva toľko lásky, pozornosti, začína si vytvárať samo nové lásky, vzťahy. Myslím teraz na svoje veci, hračky.  V tomto štádiu prijímania a tvorenia lásky sa dieťa podvedome naučí uspokojovať seba samého s emóciou lásky.  V praktickom živote, ako ste si určite všimli, toto uspokojenie nikdy nie je trvalé. Stále potrebuje viac a viac hračiek, noviniek do svojho života. Prečo? Nakoľko sú to neživé veci, ktoré nedokážu vyžiariť lásku.

Rovnako je to aj s dospelými. Aj oni pri absencii lásky hľadajú nahrážky lásky cez svoje hračky. Či to je PC, auto, TV a podobne. Je to jedno, či si kúpime to alebo ono, všetky tieto  hračky  dospelých len čiastočne nahradia potrebu lásky a tak trvanlivosť šťastia, lásky je ako u nich alebo u detí časovo minimálna.

Pokiaľ si chceme takouto formou doplniť chýbajúcu lásku, časom prichádza protipól lásky. Najčastejším dôvodom jeho príchodu je, že nedokážeme utiahnuť finančne tieto umelé drogy lásky. Viete čo je protipólom lásky? Je to závisť a neskôr nenávisť.

Je to jedno, či je to dieťa, dospelý. Všetkým, ktorým podvedome chýba láska, majú deficit uspokojenia s touto nevinnou emóciou a tak im prichádza na pomoc protipól lásky. Stále častejšie hľadáme trvalé uspokojenie, lebo v našom podvedomí je zakódovaná potreba ozajstnej lásky a tak hľadáme a hľadáme.

Prichádzajú aj lásky cez srdce. Vzťahy na ktoré nikdy nezabudneme. Bozky, milovania, dotyky, sklzy šťastia ale aj bolesti, nedokončené rozhovory, vysvetlenia, otázniky.  Strmhlavo hľadáme odpovede na našu najjednoduchšiu otázku „prečo“. Rovnako dávame nové šance novým láskam dúfajúc, že tento krát to bude lepšie, krajšie, naveky.  Nikdy nemyslíme na to, že táto láska je len na nejakú určitú dobu a nakoniec často to tak aj dopadne.

A opäť hľadáme odpoveď „prečo“?  Už nehľadáme vinu len na jednej strane ale rovnako sa pýtame aj samých seba. Niektorí z nás sú akoby vo večnom kolotoči lásky, kde sa menia len aktéri, ale ten kolotoč sa točí rovnako stále dookola, rovnakou rýchlosťou a nič nové neponúka.

Ak si opäť dáme otázku prečo, tak verím, že sa konečne dopracujeme ku konečnej odpovedi na našu otázku: čo je vlastne začiatok  OZAJSTNEJ LÁSKY? Je to BEZPODMIENEČNOSŤ LÁSKY.  Či už ju dávame alebo ju prijímame mala by byť bez podmienok. Čím viac podmienok v láske máme, tým sú naše lásky viac  a viac nedokonalé, nešťastné. Teraz ma napadá jedna veta, myšlienka, ktorú som dosť často počúval od starších ľudí, ktorí spolu vydržali celý život. Vy mladí nič nevydržíte, vy ihneď utekáte z jedného vzťahu do druhého, pozrite sa na nás a berte si príklad z nás!!! Raz som sa takéhoto človeka opýtal, či je šťastný a má v sebe lásku, a či bola jeho láska stála, ako v dobrom tak aj v tom zlom, počas celého jeho manželstva. Túto  odpoveď som dostal: o čom rozprávaš, láska je pre mladých zaľúbených, potom prichádza len úcta jedného k druhému a udržanie rodiny a jej harmónie.

Keď som si tak všímal rodiny v mojom okolí a porovnával ich šťastia a lásky, dospel som k tomu, že najčastejšie merali lásku a šťastie  cez peniaze, majetok, akademický titul a nikdy nie cez srdce. Aj keď ostali spolu na celý život, tak to bolo len kvôli tomu, aby sa nedelil majetok.  Čiastočné naplnenie šťastím cítili len vtedy, keď  boli  splnené ich podmienky lásky. Aj v dnešnej dobe to funguje podobne. Rôzne podmienky, očakávania, ilúzie sú základom vzťahov, ktoré nakoniec dopadnú tak ako to väčšinou vidíme.

Láska bez podmienok naozaj nemá svoj protipól. Je to čistá esencia, ktorú každá duša cíti, vníma, je na ňu napojená. Preto ju stále hľadáme, je ako magnet.  Naše podvedomie nám ju dovtedy, pokiaľ ju nenájdeme, stále pripomína. Je to ako vôňa, ktorú cítime a ideme za tou vôňou. V našich srdciach cítime jej dokonalosť, čistotu, volanie.  Láska bez podmienok je ako ružový púčik, ktorý čaká na pravé svetlo, vibráciu, aby sa mohol otvoriť.

Nebojme sa hľadať tento púčik, nemáme čo stratiť. Táto dokonalá krása, vôňa, emócia nie je len na krátky čas, ale na celý život. Ponúka nám trvalé šťastie, úsmev, nadhľad, pocit istoty, vášeň, komunikáciu bez strachu, prepojenie dvoch sŕdc, tiel, duší.

Napísal: Ján Bálint   16.10.2011

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information