Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Najvyššej múdrosti sa musí každý naučiť sám.

Nedá sa ju učiť slovami.

Indiánska múdrosť

Online

Máme online 16 hostí Designed by:

Rok 2013, rok zázrakov, odhalení, pravdy - Apukhe PDF Tlačiť E-mail

 

Rok 2013, rok zázrakov, odhalení, pravdy - Apukhe

Máme za sebou rok 2012. Rok tak veľmi očakávaný, diskutabilný, milujúci, pre niektorých plný sklamaní a pre niektorých plný lásky, svetla, novostí, smiechu, objatí, pozitívnych udalostí, skúseností.

Myslím si, že každý z nás si odnáša z terajšieho roku neobyčajné skúsenosti, či to už budeme nazývať tak alebo onak. Pre mňa sú to veľmi, veľmi , veľmi užitočné, nádherné, pozitívne skúsenosti vo všetkých oblastiach života, od maličkostí až po veľké skoky. Skúste sa zastaviť priatelia na chvíľočku a v rýchlosti sa poďakujte aj vy svojej minulosti, minulému časopriestoru. Objímte všetkých aktérov , hercov za ich úžasný výkon, vyšlite lásku aj priestoru a hlavne nezabudnite na seba. Bola to vaša hra, vaša hlavná rola, vaša osobná veľká, obrovská skúsenosť.

Teraz v tomto časopriestore ste pripravený vstúpiť do nového času a priestoru ,ktorý sa nazýva ( ľudia ho tak nazvali ) 2013. Už pár dní vo mne rezonuje, že rok 2013 je ( a nie bude ) o veľkých zázrakoch, odhalení, ale aj pravdy. Vesmír, Boh  atď.. je tak štedrý k nám, že v hojnosti nám umožní prežiť všetko to, po čom tak veľmi túžime.

V čom vidím dopredu tie zázraky, odhalenia a pravdy?

Neberte to doslovne, čo teraz budem písať, nakoľko u každého z nás to bude niečo iné, ale môžete to brať informatívne.

Napríklad:

Zázrakom bude ak prežije naše zdravotníctvo a rovnako bude zázrakom ak pochopíme, že naše zdravie je v našich rukách a nie v rukách  farmaceutického priemyslu a ich prisluhovačov na ministerstve zdravotníctva a lekárov. Vidíte v tom aj možnosť odhalenia pravdy v sebe?

Ďalším zázrakom bude, že konečne prijmeme vlastnú slobodnú existenciu bez strachu a výhovoriek, že sa to nedá preto a preto v očakávaní, že to za nás vybavia anjeli, nebeský majstri, Boh, UFO-priatelia a pod.  Keď to neprijmeme, príde nakoniec odhalenie a pravda. Alebo ďalšia ilúzia?

Zázraky budeme vnímať vo vlastných životoch pri prebudení sa. Odhalenia prichádzajú  so zistením, že jedine ako jedinec dokážem riadiť svoj život a dosiahnuť stav bezpodmienečnej lásky a zároveň spoznáme skutočnú pravdu života, ktorá nás oslobodí natoľko, že sa prestaneme báť seba samého, vlastného vnútorného sveta, ale aj vonkajšieho sveta.

Rovnako rok 2013 bude o odhalení veľkej pravdy o našom bytí, existencií aj v súvislosti ku našej milovanej planéte. Už teraz niektoré veci nefungujú tak ako predtým a stále viac budú hromžiť niektorý zaslepený duchovný znalci, že sa im nedarí, zároveň budú ďalší, ktorý ešte viac sa zababušia do svojho duchovného ega a s pomocou ich zaslepených vodcov zostanú vo  svojich iluzórnych zastaraných vibráciách.

Vytvoria sa nové teórie o vzostupu, lebo ťažko by sa cez svoje egá manipulátory so svojimi ovečkami rozlúčili. Viem len to, že aj toto je len dočasná manipulácia, nakoľko pravdu nikto nedokáže naveky zahaliť. Ale vlastne ovečky si vybrali vlastných manipulátorov a držia sa ich ako kliešte.  Pre niektorých aj v tejto oblasti vidím znovuzrodenie slobody, odhalenie ilúzií a rovnako prijatie oslobodzujúcej pravdy.

Milovaní, moje ďalšie prebudenie, intenzívnejšie vnímanie lásky v jednote mi umožňuje vnímať veci úplne inak ako som ich videl do teraz. Viem, že toto všetci dosiahneme, o tom nepochybujem a preto sa usmievam a nemám strach o vás. Ani o smejkoch, ktorý sa teraz posmievajú nad týmto článkom. Všetko má svoj čas. Všetko je láska, lebo sme boli na začiatku vytvorený z lásky a postupne sa vrátime všetci domov, kde je len bezpodmienečná láska.

Prajem nám nádherný, milujúci rok 2013 so všetkým, čo nám pomôže byť láskou a následne žiť s láskou v láske v obyčajnom ľudskom živote zvanej LÁSKA.

Milujem nás.


S láskou v láske napísal Ján Bálint  Apukhe 31.12.2012


Pre http://gaia2010.sk/ napísal Ján Bálint. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Iba ozajstná láska nemá protipól

Tak ako básnici, hudobní skladatelia, textári a ostatní tvoritelia umenia, rovnako aj ja mám často potrebu dať krásu lásky nejako do písmenok. Som nesmierne vďačný vesmíru, životu za všetky moje nové uhly poznania, uvedomenia aj v tomto smere. Myslím si, že aj toto je cesta k vyšším vibráciám, cesta k vzostupu, ku šťastiu, k Jednote. Niekedy je ale dobré pozrieť sa na lásku aj inými očami, preskúmať emócie, ktoré nazývame „LÁSKA“.

Všetci máme v sebe zakódovanú lásku. Je to náš hnací motor vpred životom. Túžba po ozajstnej láske v našich srdciach je ako ten najsilnejší magnet vo vesmíre. Ako náhle nás zachytí táto nádherná a mocná sila, niet už úniku. V tom momente sa mení náš vnútorný svet na niečo krásne , úchvatné, opájajúce, nevysloviteľné, božské.

Určite ste si v názve článku všimli pomenovanie „ozajstná láska“.  Pravdepodobne sa pýtate: existuje aj láska ktorá je „neozajstná“? Nie sú všetky lásky ozajstné? Skúsme sa na to pozrieť spoločne z nadhľadu.

Lásku, ako emóciu v našich osobných životoch pociťujeme pomerne dosť často. Sami si hľadáme možnosti, aby sme mali tento pocit v našich vnútrach. Jednoducho povedané máme stálu potrebu cítiť v sebe lásku. Láska, emócia  je energia, ktorá nás dokáže uspokojiť na určitú dobu. Ak máme v sebe málo lásky, tak ju nejakým spôsobom začneme hľadať. Je to ako jedlo, smäd a ďalšie naše každodenné potreby k našej existencii. Rovnako aj lásku potrebujeme k nášmu každodennému životu. Bez lásky sme nešťastní, nedokážeme plnohodnotne existovať.

Na podvedomej úrovni vnímame najviac potrebu lásky.  Už ako novorodeniatka citlivo vnímame lásku matky, otca, rodiny. Rodičia mi dajú určite za pravdu, že ich hviezdička im ich lásku dokáže rovnako opätovať s jej pokusmi o hlások, s úsmevom, načiahnutými ručičkami smerom k ním.

Tak ako dieťa rastie, rovnako aj jeho vnímanie lásky sa zväčšuje. Nielen že dokáže dávať, ale aj stále viac lásky prijíma, vyžaduje. Časom, keď už nedostáva toľko lásky, pozornosti, začína si vytvárať samo nové lásky, vzťahy. Myslím teraz na svoje veci, hračky.  V tomto štádiu prijímania a tvorenia lásky sa dieťa podvedome naučí uspokojovať seba samého s emóciou lásky.  V praktickom živote, ako ste si určite všimli, toto uspokojenie nikdy nie je trvalé. Stále potrebuje viac a viac hračiek, noviniek do svojho života. Prečo? Nakoľko sú to neživé veci, ktoré nedokážu vyžiariť lásku.

Rovnako je to aj s dospelými. Aj oni pri absencii lásky hľadajú nahrážky lásky cez svoje hračky. Či to je PC, auto, TV a podobne. Je to jedno, či si kúpime to alebo ono, všetky tieto  hračky  dospelých len čiastočne nahradia potrebu lásky a tak trvanlivosť šťastia, lásky je ako u nich alebo u detí časovo minimálna.

Pokiaľ si chceme takouto formou doplniť chýbajúcu lásku, časom prichádza protipól lásky. Najčastejším dôvodom jeho príchodu je, že nedokážeme utiahnuť finančne tieto umelé drogy lásky. Viete čo je protipólom lásky? Je to závisť a neskôr nenávisť.

Je to jedno, či je to dieťa, dospelý. Všetkým, ktorým podvedome chýba láska, majú deficit uspokojenia s touto nevinnou emóciou a tak im prichádza na pomoc protipól lásky. Stále častejšie hľadáme trvalé uspokojenie, lebo v našom podvedomí je zakódovaná potreba ozajstnej lásky a tak hľadáme a hľadáme.

Prichádzajú aj lásky cez srdce. Vzťahy na ktoré nikdy nezabudneme. Bozky, milovania, dotyky, sklzy šťastia ale aj bolesti, nedokončené rozhovory, vysvetlenia, otázniky.  Strmhlavo hľadáme odpovede na našu najjednoduchšiu otázku „prečo“. Rovnako dávame nové šance novým láskam dúfajúc, že tento krát to bude lepšie, krajšie, naveky.  Nikdy nemyslíme na to, že táto láska je len na nejakú určitú dobu a nakoniec často to tak aj dopadne.

A opäť hľadáme odpoveď „prečo“?  Už nehľadáme vinu len na jednej strane ale rovnako sa pýtame aj samých seba. Niektorí z nás sú akoby vo večnom kolotoči lásky, kde sa menia len aktéri, ale ten kolotoč sa točí rovnako stále dookola, rovnakou rýchlosťou a nič nové neponúka.

Ak si opäť dáme otázku prečo, tak verím, že sa konečne dopracujeme ku konečnej odpovedi na našu otázku: čo je vlastne začiatok  OZAJSTNEJ LÁSKY? Je to BEZPODMIENEČNOSŤ LÁSKY.  Či už ju dávame alebo ju prijímame mala by byť bez podmienok. Čím viac podmienok v láske máme, tým sú naše lásky viac  a viac nedokonalé, nešťastné. Teraz ma napadá jedna veta, myšlienka, ktorú som dosť často počúval od starších ľudí, ktorí spolu vydržali celý život. Vy mladí nič nevydržíte, vy ihneď utekáte z jedného vzťahu do druhého, pozrite sa na nás a berte si príklad z nás!!! Raz som sa takéhoto človeka opýtal, či je šťastný a má v sebe lásku, a či bola jeho láska stála, ako v dobrom tak aj v tom zlom, počas celého jeho manželstva. Túto  odpoveď som dostal: o čom rozprávaš, láska je pre mladých zaľúbených, potom prichádza len úcta jedného k druhému a udržanie rodiny a jej harmónie.

Keď som si tak všímal rodiny v mojom okolí a porovnával ich šťastia a lásky, dospel som k tomu, že najčastejšie merali lásku a šťastie  cez peniaze, majetok, akademický titul a nikdy nie cez srdce. Aj keď ostali spolu na celý život, tak to bolo len kvôli tomu, aby sa nedelil majetok.  Čiastočné naplnenie šťastím cítili len vtedy, keď  boli  splnené ich podmienky lásky. Aj v dnešnej dobe to funguje podobne. Rôzne podmienky, očakávania, ilúzie sú základom vzťahov, ktoré nakoniec dopadnú tak ako to väčšinou vidíme.

Láska bez podmienok naozaj nemá svoj protipól. Je to čistá esencia, ktorú každá duša cíti, vníma, je na ňu napojená. Preto ju stále hľadáme, je ako magnet.  Naše podvedomie nám ju dovtedy, pokiaľ ju nenájdeme, stále pripomína. Je to ako vôňa, ktorú cítime a ideme za tou vôňou. V našich srdciach cítime jej dokonalosť, čistotu, volanie.  Láska bez podmienok je ako ružový púčik, ktorý čaká na pravé svetlo, vibráciu, aby sa mohol otvoriť.

Nebojme sa hľadať tento púčik, nemáme čo stratiť. Táto dokonalá krása, vôňa, emócia nie je len na krátky čas, ale na celý život. Ponúka nám trvalé šťastie, úsmev, nadhľad, pocit istoty, vášeň, komunikáciu bez strachu, prepojenie dvoch sŕdc, tiel, duší.

Napísal: Ján Bálint   16.10.2011

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information