Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Dôležité je premýšľať len o tom, po čom túžiš;

nie o tom, čoho sa obávaš.

Doreen Virtue

Online

Máme online 12 hostí Designed by:

Na zamyslenie - Vehuel PDF Tlačiť E-mail Na zamyslenie

Duchovný či pozemský život bytia na planéte Zem.
Mnohý z vás, ktorý si prečítajú tento článok, možno pochopia určité energie, no niektorým to možno len „docvakne“ (to správne fungovanie) duchovna medzi nebom a zemou.

Vo vesmíre fungujú určité pravidlá alebo zákony, ktorými sa bytosť ktorá to má darom, riadi. Nebudem písať o tých zákonoch či pravidlách. Každý, ktorý to má darom o nich vie. Chcem vysvetliť jednoduché rezonancie, ktoré sa „bohužiaľ“ dejú na tento Zemi.

Ľudia, ktorý majú darom jednotlivé schopnosti a pracujú v súlade s vesmirnými energiami, sú chránení, a konajú spolu s vesmírom.
No ľudia, ktorý to nemajú darom a hrajú sa na to že to majú darom je jedná vec, ale či fungujú v súlade s vesmírom je druhá. Je jedno vyložiť niekomu karty, ale je druhé sa napojiť a „sypať“ informácie.

To, čo sa deje s duchovnom či ezoterikou na tento svete je priam smutné. Preto vám to píšem. Opakujem sa, ľudia sa len pretekajú, kto bude prvý, ktorý je lepší. Ezoterika je bohužiaľ energiou politickou, a materiálnou – doslovným súťažením. Je to ako dlhoročná svetová olympiáda všetkých ezo ľudí, ktorý súťažia o tú najzlatšiu a najkrajšiu medailu.
Prepáčte, ale tá „medaila“ má byť v srdci toho človeka. Ja nemám papiere či certifikáty o absolvovaný kadejakých ezo služieb. Nepotrebujem to, ja mám papier hore a každý má možnosť si ho pozrieť hore až nadíde čas.

U mňa certifikáty nehrajú žiadnu rolu. A ako ste si mohli všimnúť, teraz idú certifikáty ako pes za mačkou. Viem pochopiť že niekto si na ne potrpí, niekto ich potrebuje, ľudia to potrebujú vidieť. No nepresviedčam ľudí o mojich schopnostiach. Máte možnosť slobodného výberu priatelia, ľudia tejto planéty, tak si vyberte.

Myslíte si, že vesmír toto všetko toleruje? No nie. Vesmír v jednotlivých energiách „nerozumie“ čo je to závislosť, súťaženie ezo ľudí, jednoducho to nerieši. Ľudia ktorý to majú darom, vedia oceniť ako svoju prácu, prácu aj vesmíru, a spoločnú prácu vesmír a bytosť.

Napr. anjelský terapeut: ak k niekomu príde klient a potrebuje riešiť rôzne životné situácie, terapeut mu pomôže, niekedy „naprogramuje“ niekedy ani ho nepustí k danej problematike toho klienta.
Terapeut vám odpovie na vaše otázky, ktoré potrebujete vedieť. No povie vám, prečo sa to deje, prečo je to tak? Lebo sú teraz také a onaké energie? Máloktorý vám to povie. Väčšinou sa vyhovoria na to, že to je s minulých životov. Minulé životy, ktoré sú pre mňa úplne nepodstatné a nezaujímajú ma. Riešime teraz. A minulé životy sú len plod fantázie ľudí. Vyhovorí sa terapeut že to máte z minulého života a už má s čoho ťahať..

Vesmír nemá čas riešiť minulé životy, rieši existenčné veci na planéte Zem a iné.

Vyváženosť energií musí byť. Milí priatelia, jednoducho je to energia ktorá musí byť vyvážená. Ten kto hovorí, že človek ktorý to ma darom, nesmie brať financie od ľudí, je na omyle.
Vo všetkom musí byť vyvážená energia. Tak ako aj vesmír dáva rôzne úlohy pre nás ľudí, žijúcich na tejto zemi, vesmír nič nedáva „zadarmo“ áno nastaví jednotnú energiu na pripravovanú frekvenciu a vibráciu do budúcna, no pozerá aj na to, aký postoj k tomu budú mať či majú ľudia, či si to jednoducho zalúžime. Tak ako aj Ježiš pýtal ošatenia, a iné veci... pamätajte vo všetkom musí byť vyvážená energia. A otázky typu: ak veríte v Boha, tak mi pomôžete. Takého energie, na mňa neplatia. Citové „vydierania“ nie sú pre mňa. Nehnevajte sa. Samozrejme netvrdím, že ak tomu človeku máme pomôcť a je vo vážnom finančnom stave, tam prihliadame ináč. Tak milí priatelia, pamätajte si, že vo všetkom musí byť vyváženie. Sladko sa usmievam a verím, že ste to pochopili.

Duchovno a pozemský vek. Kto koľko má rokov, aký starý je či mladí, na tom nezáleží. Či ma 10, 20, 50 alebo 100. Je to iba číslo, číslo pozemské veku jedinca. To znamená, schránka. Ale ide o zrelosť duše, priatelia.

Bolo mi nadelené písať tak som napísal. Neberte nič v zlom. Ja nič nepíšem v zlom, len upozorňujeme pretože je tu v tom troška dosť, bodrel.
Prechádza enormne čistiaci proces ľudstva u každého žijúceho jedinca a tým nemyslím len ľudí, ale zvieratká či rastliny. Pripravujeme sa

S láskou a anjelským pozdravom vás všetkých pozdravujem.
Nech najjasnejšie svetlo, svieti do vašich dušičiek.
Vehuel

Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely.


Program podujatí - Gaia2010.sk


12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Láska, šťastie, dôvera v transformačnom procese

Už niekoľko článkov som napísal  o láske a vždy som si myslel, že už ma pravdepodobne nič nového nenapadne, s čím by som vám mohol potešiť vaše duše. A predsa sa mi ukázali nové myšlienky,  ktoré, si myslím, vás zaujmú.

Každá duša v každom veku má právo na lásku, šťastie.  Je to nádherný pohľad, keď vidíme šťastné páry na ulici ako sa prechádzajú držiac sa za ruky a z ich srdiečok len tak srší láska. Je to jedno či sú to mladý alebo v strednom veku a v poslednej dobe sa prestali hanbiť aj niektorí ešte skôr narodení.  Mám taký pocit, že transformačný proces nevynecháva ani túto stránku existencie, školu života na našej milovanej planéte.

Tento rok, ako už určite viete, alebo ste to zistili na vlastnej koži, je v znamení najväčších transformačný procesov. Najviac sú skúšane vzťahy. Či sú to priateľské, milenecké, rodinné, partnerské, pracovné, alebo vzťahy k hojnosti, vedomostiam, k prírode, k sebe samému  atď., všetky prechádzajú očistou. Všetci, ako sme tu na Zemi, všetci do jedného, do konca veľkých cyklov sme vyskúšaní. Na tých skúškach sa nás nikto nič nepýta, stačí, že máme dostatok informácií a preukazujeme sa s našim prejavením sa.  Tam kde nedokážeme udržať rovnováhu vzťahu,  je len otázka času na zmenu života.  V čom spočíva jeho rovnováha? Predsa v dôvere. Ak je naštrbená dôvera z jednej strany, veľmi ťažko sa to napráva. Ani prikrytie štrbiny s láskou niekedy nepomáha. V takýchto prípadoch často dochádza k odlišnému vnímaniu problému, čo nakoniec vyústi ku zmene, konaniu, pohnutiu sa zo stagnácie niekam.

Často práve tie odlišné vnímania a ich pevné a odhodlané naše bránenia donútia druhú stranu vo vzťahu, aby sa pohol niekam, urobil zmenu, aj za cenu odchodu, rozchodu, ukončenia vzťahu.

Pokiaľ by som  chcel uľahčiť túto tému, tak by som to mohol aj takto napísať. Tieto problémy najviac prežívajú karmické vzťahy, ktoré po ukončení  karmického dlhu skôr či neskôr zaniknú, aby ich predstavitelia mohli ďalej pokračovať v ďalších karmických lekciách.

Transformácia, to nie je len o karmických dlhoch a lekciách, priatelia.  Transformácia je o zmenách. Vieme a momentálne máme veľmi veľa poznatkov o tom, že terajší transformačný proces je o zmene vedomia.  Je to o zmene, premene myslenia a tým pádom aj konania. Ak rozprávame o zmene myslenia, tak nesmieme vynechať akceptáciu zmeny myšlienkových foriem, zmenu starých dogmatických myšlienkových štruktúr, programov.

Je to zvláštne, že väčšina z nás dokáže s ľahkosťou rozprávať o transformačných procesoch, ale len dovtedy, pokiaľ nás osobne nezasiahne tento proces. Potom akoby zabudli, že aj oni sú súčasťou tohto mystéria. Ak sa to týka nás osobne a nepasuje nám to, tak rovnako hromžíme, plačeme, nechápeme ako tí ostatní, ktorí absolútne nič nevedia o transformácii, duchovne.

Pravdepodobne, veľmi sme si zvykli na niektoré staré programové štruktúry vo vzťahoch a držíme sa ich ako kliešte. Zvláštne sú reakcie hlavne vtedy,  keď niekto úplne inak koná, ako to predpisujú staré vzorce správania. Krútime hlavou, nechápeme, prečo ten jednotlivec tak inak  koná vo vzťahu ako koná. Myslíme si, či nestratil svoj rozum. Priatelia, správne to myslíme, naozaj ho stratil. Stratil ten starý a prijal ten nový.

Viem sú to naozaj len jedinci, sú ako prvé lastovičky,  ukazujú nám nebojácne  možnosti transformácie, prijímania nového vedomia.  Tak trocha som vám teraz zabudol pripomenúť aj zrýchlený čas v tomto procese.  Tí ktorí sa neboja zmien a s vďačnosťou prijímajú všetky ponuky vesmíru v osobnom živote, čo znamená aj v partnerskom, čiže  aj v láske a šťastí, tak tí svoje karmické lekcie aj oveľa rýchlejšie zvládajú. Nechcem  osočovať tých, ktorí to nezvládajú, no viem, že  často len nechápavo krútia hlavami a vyslovujú otázku „ prečo“?

Chápem, je to pre nich kruté, lebo ich uhol pohľadu cez staré vzorce myslenia im nedovolí prekročiť ich prah vlastných strachov, ilúzií. Transformácia, čiže premena, sa bude stále viac a viac dotýkať práve aj v tomto smere všetkých nás. Prestaňme sa báť a prekročme vlastný tieň. Nebojme sa zmien. Viem, čoho sa najviac boja ľudia. Toho, že čo povie rodina, babička, dedko, veď oni sú úž starí a nepochopili by nás. A tak sa naďalej držíme starých programov,  hráme naše staré role, alebo sa aj meníme v niektorých oblastiach transformácie,  ale v tejto  s láskou v srdci tých starých dobrákov vedome klameme.

Už nehovoriac o tom, že to vidia naše deti a možno čoskoro to uvidia ich deti a budeme od nich rovnako očakávať, že sa pridajú k nám, aby rovnako klamali ako my. Tak sa to predsa robí, s láskou v srdci klameme pre umelé šťastie v rodine, vo vzťahu, v partnerskom živote, ale aj v kolektíve. Verte mi, nepíše sa mi toto všetko ľahko.  Je to len môj uhol pohľadu na momentálny transformačný proces.  Počuli ste niekedy o tom, že by Ježiš rozdelil ľudí na starých a mladých a mladým by povedal: s láskou v srdci a v úcte k ich veku môžete pokojne klamať?  Keď niečo vysvetľoval, všetkým rovnako dával a nechal to len na nich aby sa slobodne rozhodovali, či prijmú jeho učenie.  Prijatie, prijímanie   transformácie a následné postupné  zmeny a nielen jedna zmena vedomia, je cesta v našom Teraz a Tu. Slobodne prijímame, uvoľňujeme to staré a nalaďujeme sa na to nové. Je to naša voľba. Pokiaľ niekto nabral rýchlejšie tempo transformácie, tak mu to doprajme a nepozerajme sa na neho ako na nejakého čudáka, ktorý zrazu opustil staré, pre niekoho ako sa hovorí tisícročiami odskúšané, pre vás dobrý myšlienkový systém.

V transformácii som sa naučil jedno. S láskou a dôverou prijímam všetko, čo mi prináša vesmír. Rovnako je to aj v mojom partnerskom živote. Prijímam všetky zmeny a s dôverou prijímam rovnako aj lásku, šťastie.  Myslím si, že aj vy viete,  pred karmickými lekciami neutečieme, a to isté platí aj v partnerskom živote, v láske.  Kým voľakedy sme sa rozhodovali  desaťročia, dnes ten čas je skrátený. Ak sme sa naučili počúvať naše srdcia, tak tento proces je ešte rýchlejší.

Skúsme pochopiť  preto práve tých, ktorí už preskočili svoj vlastný tieň, postúpili v transformačnom procese aj v rámci vzťahu, lásky a šťastia aj tak, že dokázali netradičným spôsobom prijať zmeny vo vlastných osobných životoch. Na to predsa treba mať dostatok sily, odvahy.  Ak zbadáte takých, ktorý vôbec nezapadajú do starých štruktúr myslenia, tak im radšej fandite a nezatracujte ich. Čoskoro aj tak po týchto prvých lastovičkách priletia aj ostatné lastovičky, a to teraz myslím na nové generácie mladých, na ktorých sa dnes často pozeráme ako na nezodpovedných a to len preto, lebo ich myslenie je už iné než naše.

Myslím si, že to je len začiatok. Čo všetko sa bude ešte v budúcnosti masívne búrať?  Všetko to, čo my nezvládneme teraz v Teraz a Tu v tomto transformačnom procese.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information